Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
emın kardesım sana zahmet elınde wattmetrenın
menulerının ekran goruntulerını bana atarmısın
begenırsem almayı dusunuyorum ben mavı renklı olanı kullanıyorum

akşama müsait olursam resim hatta video çekerim. Yalnız kullanmayı hiç bilmiyorum. Aldığım ilk gün taktım klimaya öyle duruyor. Sadece sırayla tuşlara basmam yeterli olur mu?

Ha birde benim bu bosch klima neden sürekli bu watı çekiyor olabilir?

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

Sureklı Tam Kapasıte Calıstıgı ıcın

Atayorum 10-15 dakıka Bu sekılde Tuketım Yapar Sonra Tak Termostat Yapar ( Dıs Unıte Durur)

Tuketım Duser 20-30 Watt Olur   :rock:

M Çevrimdışı

miracatalay

Yeni Üye
4 Tem 2017
5

Merhaba tekrar ben :)
Toshiba RAS M24N3KV2 iç ünite + Dış ünite'yi 950 Dolar + Montaj ücreti ile alabiliyorum, nasıl?

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

[quote pid='6193' dateline='1499754559']
Turbo k.arza78' Alıntı:
9,000 btu me sf tam kodunu yazarmısın bulamadım

Mitsubishi Electrıc Deluxe Power Inverter diye de aratabilirsin.

MSZ-SF35VE 12000 Btu/h

MSZ-SF25VE 9000 Btu/h

Bende bu klimaya karar verdim ama hic fiyat için bayi dolaşmadım. Bende izmirdeyim araştırdığın fiyatları buradan yazarsan inş birkaç haftaya alacağım. Hatta pazarlık yapalım 2 adet alacağız diye. Alırsam 12.000 olanı alacağım

[/quote]
YNOLna.jpg

12.000 btu 4400 TL den taksit yaparım dedi. Peşin 4300 TL son rakam verdi.

9.000 btu için 3900 TL den taksit yaparım, peşin 3800 TL son rakam verdi ikili alım olacağı için. Normade kampanya fiyatından taksit yapıyorlarmış.Sende fiyat bulursan hangisi uygunsa ordan alırız.

S Çevrimdışı

seali

Yeni Üye
3 Şub 2017
10

Arkadaşlar klima alacağım hem ısıtma hemde soğutma amaçlı.oturma odası 15m2 antre 8m2 12lik klima yeterli olur mu?
Midea mission düşünüyordum ama stok yok, Mitsubishi Electrıc aşırı pahalı bide Carrier X-Power Gold var ama hakkında bir bilgim yok. Carrier X-Power Gold hakkında bilgi verebilir misiniz? veya başka önerebileceğiniz model var mı?

JlOyaJ.jpg

A Çevrimdışı

Adem55

Yeni Üye
8 Tem 2017
6

ghostkiller1' Alıntı:
öncelikle kesinlikle 18 lik şart.bayi ile internet satışları her ürün gurubunda farklılıklar gösteriyor.bayilerde kazanıyor internetten satanlarda kazanıyor.karışık işler biraz.internetten satanların da birçoğu bayi zaten.ama burda çok etkenler sözkonusu.bayi vardır 3-5 klima çeker distibitörden yada depodan bayi vardır 80-100 klima çeker.hal böyle olunca fazla mal çeken ucuz çeker ucuz satar.az çekende aç gözlüdür çok kar etmek ister 3 klimadan pahallı satar.sonuçta hepside kazanıyor.gibi birçok etki edebilecek maddeler var.

listenizden alınacak klimalar midea blanc ve mhı zmp dir.mhı ile ilgili kısa bir konu açmıştım göz gezdirin:

https://tavsiyeforumu.com/konu-mitsubishi-heavy-klima.html?pid=6075#pid6075

ayrıca mhı lerde internetten şatışlarda montaj sıkıntısı çok.iklimsa kabullenmiyor ücretli yaparız diyor.ücretide insana küfür ettiren türden.o yüzden iyi araştırın bu konuyu.

Teşekkür ederim Midea yı araştırıyorum internetten değilde bayiden alacaz artık. Herhangi bir durumda muhattabım olur en azından

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Adem55' Alıntı:
Teşekkür ederim Midea yı araştırıyorum internetten değilde bayiden alacaz artık. Herhangi bir durumda muhattabım olur en azından

koskoca izmirde sadece 3 yerde mission bulabildim 12.000 lik. Manisaya kadar aradım. siz kaçlık bakıyorsunuz bilmiyorum ama zor bir seri. Üretimden kalktığı için bulunamıyor. Modern klima stoklarında da yokmuş. Ancak elinde olan bayi bulmanız gerekiyor.

Bayinin birisi elinde 2. el 1 aylık klima olduğunu söyledi 2400 TL fiyat çekti. Bir diğer bayi 2700 TL. Birde 2015 modelini buldum 2400 TL wifi kiti ile.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:

Emin kardeş vdeo çekeceksen sana zahmet ölçü aletin varsa volatjın sağlamsını cihazla beraber yapabilirmisin. bended bu cihazdan var ama 7-8 watt eksik gösteriyor.

farklı bir iki marka daha var içlerinde tchibodan aldığım stabil çalışıyor. hoş dhden bir adet daha 2. el tchibo almıştım bendekinden farklı model oda eksik ölçüyordu.

gerçi çok büyük oranlar değil ma insanın doğrusunu görünce canı sıkılıyor işte.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

9köy' Alıntı:
Sota' Alıntı:

Emin kardeş vdeo çekeceksen sana zahmet ölçü aletin varsa volatjın sağlamsını cihazla beraber yapabilirmisin. bended bu cihazdan var ama 7-8 watt eksik gösteriyor.

farklı bir iki marka daha var içlerinde tchibodan aldığım stabil çalışıyor. hoş dhden bir adet daha 2. el tchibo almıştım bendekinden farklı model oda eksik ölçüyordu.

gerçi çok büyük oranlar değil ma insanın doğrusunu görünce canı sıkılıyor işte.
Elimde ölçü aleti yok malesef.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Aşağıdaki linkteki şikayeti biraz değişik olmuş. İnternet üzerinden Midea klima almış servis 10 gün sonraya eandevu vermiş. Sonrasında  modern klima açıklama yapıyor.

Midea Klima Temsilcisi 04 Temmuz

Değerli Müşterimiz; Şikayetiniz incelenmiştir.Ürünümüzü internet üzerinden satın aldığınız tespit edilmiştir.
İnternet üzerinden ürün satışları durdurulmuştur.Lütfen klimayı internet üzerinden aldığınız yere iade ediniz.Siz en yakın bayimizden

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emin616' Alıntı:
Aşağıdaki linkteki şikayeti biraz değişik olmuş. İnternet üzerinden Midea klima almış servis 10 gün sonraya eandevu vermiş. Sonrasında  modern klima açıklama yapıyor.

Değerli Müşterimiz; Şikayetiniz incelenmiştir.Ürünümüzü internet üzerinden satın aldığınız tespit edilmiştir.
İnternet üzerinden ürün satışları durdurulmuştur.Lütfen klimayı internet üzerinden aldığınız yere iade ediniz.Siz en yakın bayimizden

tuhaf bir durum.böyle birşey olduysa yeni olmuştur.yoksa sıkıntı yaşayan olmadı hiç.yada bayi dışı şatış yapan bir satıcıdan da almış olabilir.sonuçta bayi hertürlü işini yürütür.

geçen sene x bir firma internet üzerinden satış yapıyordu.fakat sattığı klima modelleri modern klimanın sitesinde yoktu.ama midea olarak satıyor satıcı.durumu öğrenmek için modern klimayı aradım.öyle bir modelin olmadığını ve satan sitenin edresini istedi verdim.ve sonuç olarak site satışı durdurdu hatta bir iki site daha varmış bu şekilde satan.

gerçi bu durum farklı.böyle birşey varsa gerçekten midea kendi ayağına sıkmış olur başkada birşey olmaz.fiyatları cazip kılan net satışları zaten.bayilere kaldınızmı iş çok zor.adamların gözlerinde direkt dolar işareti beliriyor :yerlerde:

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

ghostkiller1' Alıntı:
emin616' Alıntı:

tuhaf bir durum.böyle birşey olduysa yeni olmuştur.yoksa sıkıntı yaşayan olmadı hiç.yada bayi dışı şatış yapan bir satıcıdan da almış olabilir.sonuçta bayi hertürlü işini yürütür.

geçen sene x bir firma internet üzerinden satış yapıyordu.fakat sattığı klima modelleri modern klimanın sitesinde yoktu.ama midea olarak satıyor satıcı.durumu öğrenmek için modern klimayı aradım.öyle bir modelin olmadığını ve satan sitenin edresini istedi verdim.ve sonuç olarak site satışı durdurdu hatta bir iki site daha varmış bu şekilde satan.

gerçi bu durum farklı.böyle birşey varsa gerçekten midea kendi ayağına sıkmış olur başkada birşey olmaz.fiyatları cazip kılan net satışları zaten.bayilere kaldınızmı iş çok zor.adamların gözlerinde direkt dolar işareti beliriyor :yerlerde:

Aslında bulunduğumuz ildeki bayileri tek tek aramak lazım klima için. Ben mission için bütün izmiri aradı . Yetmedi manisayı aradım. Neredeyse hepsi blanc satmaya çalıştı. Genelde 2100-2200 fiyat verdiker. E şimdi inyernete bakıyorum en ucuz blanc 2150 tl civarı. Bu durumda bayiden alman aslında daha mantıklı. Ama midea neden inyernet satışlarını durduruyor anlam veremedim. Acaba bi kalite algısı yaratmaya mı çalışıyorlar. En son lg de istanbul avrupa yakasında 1-2 servis hariç hepsinin sözleşmesini iptal etmiş. Her önüne gelen klima takıyormuş.işçilik kalitesi bozulmuş sözde.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

emin kardeşim  blanc fiyatlarında değişimler oldu.modernstar serisindede öyle.bu dönemde fiyatlar netdede yükseldi.stok sıkıntısı var mideada üst modellerde yada bilemediğimiz bir dümen var orası bize karanlık.

mission stokları halen bu dönemde sıkıntılı olması hoş değil.demekki farklı biryere çekilmeye çalışılıyor olabilir ortam.bayi ile net arası fiyat farkı az olduktan sonra bayiden almak tabiki iyi olur.en azından olumsuzluk durumunda gideceğiniz bir kapı olur.

Lg şayet böyle birşey yapmışsa çok iyi yapmış ve doğru yapmış.güzel ülkemin insanları cebindeki üç beş kuruşu üst üste koyarak azda olsa evinde rahat etmek için klima alıyor.onuda bilinçsiz çoluk çocuğun elinde heba ediyorlar.

yaz dönemi birçok bayi taşeron kullanır.buna en ünlü markalarda dahil.bu işi gerçekten bilinçli bilgili yapan servisi bulmak çok zor.hep çoluk çocuk yada eline anahtarı almış sabit şeyleri öğrenmiş cahiller yapıyor.halbuki bu kadar ince ayrıntısı olan bir işi gerçek bilgili teknisyenlerin yapması gerekli.nasıl olsa bu ülkemin insanı kaldırıyor herşeyi die kafalarına göre takılıyırlar.

birgün arkadaşımın ricası üzerine almış olduğu klimamın montajında bulundum.tam 11 milyar vermiş klimaya.servis ben giden kadar işe başlamıştı.inanın bana askerliğini yapmamış kurbağacık anahtarını kullanamayan cahil cocuklar kurulumu yapıyor.ve bu marka dünya markalarından.hadi burdan yakın.dünya markası firma en üst tepedeki klimasını çoluk çocuğa taktırıyor.sonradan müdahele etttim duruma.firmaya bildirdim ama ne çare.kapitalizmin tepede olduğu bir çağda ezilen alt tabaka malesef.firma gene hiçbirşekilde bu bayiye yaptırım uygulamadı

başka bir forumda bir konuya değinen arkadaş güzel bir konuya değinmiş.ama tek eleştirim bir marka üzerinden değilde genel olarak yüklenilseydi takdir ederdim.genede iyi bir adım.nedir o konu:

birdünya para vererek aldığımız cihazlara elektirik bağlantısı yapılmaması dışardan elektirikçi tutarak ücret ödediğimiz olumsuzluk hakkında açılan bir konu.firmaların bu konudaki bahanesi elektirik ehliyeti olmayan bağlantı yapamaz.e peki bunda haklısınız diyelim.kıçı kırık bir sigortayı takmamak için bahane bulan bu firmalar milyarlar verilen cihazları sokak tan geçenlere çoluk çocuklara taktırıyor ama.bu nasıl bir adalet nasıl bir düzen.hep bana diyorlar yani kısacası.emek veren sen alan sen ezilen mağdur edilen gene sen.

nerde bizim sözde yasalarımız.kağıt üstünde ve birçoğuda kağıtta bile yok.hep zengine hep güçlüye var kanun nizam.kapitalizm düzen varoldukça bizim insanımız durun ben burdayı demedikten sonrada hiçbirşey değişmez bizim insanımızda onu demez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt