Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

selim87' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da oturuyorum, çatı katı için klima bakıyorum, cephe kuzey batı ya bakıyor ve öğleden sonra full güneş alıyor. 1 salon ve yanında 1 yatak odası var. Salon 30m2(ufak bir mutfak ve banyo var) yatak odası da 29m2. Çatı eğimli, yalıtımı yok ve yazın çok sıcak oluyor. Sizce salon ve yatak odasına ayrı ayrı iki adet klima mı almalıyım yoksa salona 18 - 24 btu arasında tek bir klima mı almalıyım? Bu konuda tavsiye edeceğiniz klima var mıdır? Fiyatından çok kalitesi ve sorun çıkarmaması benim için daha önemli bir kriter.

Gunaydın Selım

Basıtce Bır Krokı Cızebılırmısın Ona Gore Tavsıye Yapalım

Krokıde Odaların Holun Olculerınıde Ekle

S Çevrimdışı

selim87

Yeni Üye
19 Tem 2017
10

Sota' Alıntı:
selim87' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

İstanbul'da oturuyorum, çatı katı için klima bakıyorum, cephe kuzey batı ya bakıyor ve öğleden sonra full güneş alıyor. 1 salon ve yanında 1 yatak odası var. Salon 30m2(ufak bir mutfak ve banyo var) yatak odası da 29m2. Çatı eğimli, yalıtımı yok ve yazın çok sıcak oluyor. Sizce salon ve yatak odasına ayrı ayrı iki adet klima mı almalıyım yoksa salona 18 - 24 btu arasında tek bir klima mı almalıyım? Bu konuda tavsiye edeceğiniz klima var mıdır? Fiyatından çok kalitesi ve sorun çıkarmaması benim için daha önemli bir kriter.

Gunaydın Selım

Basıtce Bır Krokı Cızebılırmısın Ona Gore Tavsıye Yapalım

Krokıde Odaların Holun Olculerınıde Ekle

Günaydın hocam,

Kabataslak çizdim, çizimim çok iyi değildir inşallah yeteri kadar aydınlatıcıdır.

Selim_Ev_Krokisi.jpg

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,961

@selim87 Resim Gözukmuyor Başka Siteden Yukleyebilirmisin.

Birde Rica Edecem Kuralları Okuyunuz.

Şahsınız Iyı Birsi Olabilrsiniz Ama Dunki Olayi Gormussunuzdur.

Biz size Urun Kotulemeyiz Merak Etmeyin.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

al sota resmi

ya nereye girsek yasaklı site vs diyor arkadaş wikimediadan yüklemiş hadi orası yasaklıda ya en meşhur siteler yasaklı çıkıyor geçen gün technopatta yasaklı yazıyordu.

Selim_Ev_Krokisi.jpg

S selim87

arkadaşım
camekanın ön tarafın asabilrseniz klimayı 18lik te yeter hatta çatı olmasanız 12lik bile yeter. ben yıllardır istanbulda size benzer bir yapıda 12likle 100m2 kendi evim 140m2 annemin evini yaşanabilecek hale getiriyorum.

gerçi benim evde çatı katıda o eğimler yok normal çatı var çatı arasına sprey poliüretan yalıtım yaptırdm

annemlerin evide teras kat altı yani orasıda bir tür çatı sayılır.

hocam düzgün klimaalın biz ME kullnıyoruz diğer forumdaki şahsiyetten bıktık me düşmanlığından dalga geçmelerinde bıktık. siz alın me sf serisi ömür boyu bize dua edin.

S Çevrimdışı

selim87

Yeni Üye
19 Tem 2017
10

9köy' Alıntı:
al sota resmi

ya nereye girsek yasaklı site vs diyor arkadaş wikimediadan yüklemiş hadi orası yasaklıda ya en meşhur siteler yasaklı çıkıyor geçen gün technopatta yasaklı yazıyordu.

Selim_Ev_Krokisi.jpg

@selim87

arkadaşım
camekanın ön tarafın asabilrseniz klimayı 18lik te yeter hatta çatı olmasanız 12lik bile yeter. ben yıllardır istanbulda size benzer bir yapıda 12likle 100m2 kendi evim 140m2 annemin evini yaşanabilecek hale getiriyorum.

gerçi benim evde çatı katıda o eğimler yok normal çatı var çatı arasına sprey poliüretan yalıtım yaptırdm

hocam düzgün klimaalın biz ME kullnıyoruz diğer forumdaki şahsiyetten bıktık me düşmanlığından dalga geçmelerinde bıktık. siz alın me sf serisi ömür boyu bize dua edin.

Hocam yasaklı olduğunu bilmiyordum kusura bakmayın. https://tavsiyeforumu.com/misc.php?action=help&hid=7 burada mycode için verilen örnekte o site olduğu için onu kullanmıştım aslında sizin için daha rahatlık olur diye düşünmüştüm, tekrardan kusura bakmayın.

Başta o siteye de yazmıştım, tavsiye olarak hiç daikin veya me verilmemesi kafamı karıştırdı sonra araştırırken bu siteyi buldum. eğimden dolayı camekana asamıyorum hocam, uygun tek yer resme göre güney tarafı (kapı tarafı). 24 lük fazla olur diye tahmin ediyorum. 12 lik de yeter mi bilemedim, gerektiğinde kapıyı açıp yatak odasını da serinletirim diyorum, ya da yatak odası ve salona iki ayrı 12 lik mi alsam diye kafamda soru işareti var.

Peki

Daikin FTX50KV Inverter Klima
ME MSZ SF50VE

hangisini tavsiye edersiniz? Fiyat ve işlevsellik olarak?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

selim87' Alıntı:
9köy' Alıntı:
al sota resmi

Selim_Ev_Krokisi.jpg

@selim87

arkadaşım

Hocam yasaklı olduğunu bilmiyordum kusura bakmayın. https://tavsiyeforumu.com/misc.php?action=help&hid=7 burada mycode için verilen örnekte o site olduğu için onu kullanmıştım aslında sizin için daha rahatlık olur diye düşünmüştüm, tekrardan kusura bakmayın.

Başta o siteye de yazmıştım, tavsiye olarak hiç daikin veya me verilmemesi kafamı karıştırdı sonra araştırırken bu siteyi buldum. eğimden dolayı camekana asamıyorum hocam, uygun tek yer resme göre güney tarafı (kapı tarafı). 24 lük fazla olur diye tahmin ediyorum.

Peki

ME MSZ SF50VE

yok hocam sizn kusurunuz yok Estağfurullah. her sitede oluyor bu tür durmlar mutlaka google nin veya tarayıcıların vs para yeme durmları var. bir çok siteye girdikm güvenli bağlantı girişimi başarısız diyor

hocam işretlediğim yeremi asmayı düşünüyorsunuz

N1G92k.png

olur orasıda olur.

18lik yeter artar bile emin olun ama sizn yerinizde olsam yatak odanoız çok büyük çarpılmazsınız orada. bir tane 9luk oraya alırım bir tane 9lukta salona alırım. tamam biraz masraf artar ama çok rahat ederisiniz

markaya gelirsek me sf deriz.

daikin k serisi sonunda v var onu bilmiyorum ama kesin shiradır.

hocam shirda güzel klimadır ama kompresörlerine güvenmiyoruz bende aynı zamanda dakin kullnıcısyım. orj daikin bendeki ve kompresörü her an gidebilir.

shira serisindede eski ortaklıklarından kalma gree kompresörler kullanılmış. daikinin böyl tuhaf huyları var maalesef. ayrıca siz mevsim geçişlerinde ıstmadada kullanırsınız soğuk üfleme sorunu var shira serisinde.

daha doğrusu sanırm daikinlerde var bu huy bende çarpılmamak için paravan kullanıyorum klima ııstıyor ortamı ama üflediği hava serin.

me lerde budurumu görmedim duymadım. ama tutupta klimayı 20 derecede çalıtıracağım derseniz ısıtmada e haliyle fan üfleyeceği için serin gelir.

S Çevrimdışı

selim87

Yeni Üye
19 Tem 2017
10

9köy' Alıntı:
selim87' Alıntı:

Başta o siteye de yazmıştım, tavsiye olarak hiç daikin veya me verilmemesi kafamı karıştırdı sonra araştırırken bu siteyi buldum. eğimden dolayı camekana asamıyorum hocam, uygun tek yer resme göre güney tarafı (kapı tarafı). 24 lük fazla olur diye tahmin ediyorum.

Peki

ME MSZ SF50VE

yok hocam sizn kusurunuz yok Estağfurullah. her sitede oluyor bu tür durmlar mutlaka google nin veya tarayıcıların vs para yeme durmları var. bir çok siteye girdikm güvenli bağlantı girişimi başarısız diyor

N1G92k.png

olur orasıda olur.

18lik yeter artar bile emin olun ama sizn yerinizde olsam yatak odanoız çok büyük çarpılmazsınız orada. bir tane 9luk oraya alırım bir tane 9lukta salona alırım. tamam biraz masraf artar ama çok rahat ederisiniz

hocam shirda güzel klimadır ama kompresörlerine güvenmiyoruz bende aynı zamanda dakin kullnıcısyım. orj daikin bendeki ve kompresörü her an gidebilir.

shira serisindede eski ortaklıklarından kalma gree kompresörler kullanılmış. daikinin böyl tuhaf huyları var maalesef. ayrıca siz mevsim geçişlerinde ıstmadada kullanırsınız soğuk üfleme sorunu var shira serisinde.

daha doğrusu sanırm daikinlerde var bu huy bende çarpılmamak için paravan kullanıyorum klima ııstıyor ortamı ama üflediği hava serin.

me lerde budurumu görmedim duymadım. ama tutupta klimayı 20 derecede çalıtıracağım derseniz ısıtmada e haliyle fan üfleyeceği için serin gelir.

Evet hocam dediğiniz yere koyucam, eğer yatak odasına klima koymayacaksam biraz daha sola koyucam (Banyo kapısının üstüne) böylelikle hem odayı hem salonu soğutur - ısıtır diye düşündüm. Bu arada çatının bir de alt kat ile bağlantılı merdiveni var ancak alt kat yazın daha serin, kışın daha sıcak olduğundan beni etkilemez diye düşündüm.
Yatak odası büyük gözüküyor ancak eğimi var ve klima takılacak tek yer yatağa bakan kısım (dolap üzeri) olacak ondan dolayı da şüphelerim vardı. ME aslında çok istiyorum ama doğru düzgün fiyatı yazan bir yer bulamadım sanırım bayileri arayıp tek tek sormam gerekir bu durumda? Forumda Mayıs kampanyası yazıyordu ancak devam ediyor mu, daha uyguna alınabilir mi pek fikir edinemedim.

Bu arada evet daikin shira ECO kliması 18 lik web sayfasında 5414 gözüküyor.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Hocam me kampanya devam ediyordur. Siz en iyisi bir kesif isteyin yakininizdaki bayiden ystak odasi icinde cozum uretirler hem.  ve fiyat arastirin evet me internet satisi yoktur gecen gun bir arkadas 12ligi 3800 e aldi cok guzel fiyat pazarkik edin. Shira eko serisidemi varmis onu bilmiyorum inanin. Musait olunca bir bakayim sitelerine.

S Çevrimdışı

selim87

Yeni Üye
19 Tem 2017
10

9köy' Alıntı:
Hocam me kampanya devam ediyordur. Siz en iyisi bir kesif isteyin yakininizdaki bayiden ystak odasi icinde cozum uretirler hem.  ve fiyat arastirin evet me internet satisi yoktur gecen gun bir arkadas 12ligi 3800 e aldi cok guzel fiyat pazarkik edin. Shira eko serisidemi varmis onu bilmiyorum inanin. Musait olunca bir bakayim sitelerine.

Hocam yardımın için çok teşekkürler.

Daikin shira eco 18 lik 5414, ME SF 18 lik 6235 gözüküyor aradaki farka değer mi sizce? Tabi pazarlık vs yapılacak ikisi için de.

T Çevrimdışı

t.taha

Yeni Üye
30 Haz 2017
141

9köy' Alıntı:

N1G92k.png

olur orasıda olur.

9köy hocam daikinlerde ururu sarara dan aşağıya doğru inersek hangi modele kadar daikin.

S Çevrimdışı

selim87

Yeni Üye
19 Tem 2017
10

9köy' Alıntı:

Hocam acaba hangi bayiden aldı indirim oranı çok iyiymiş, ben de onlarla pazarlık yapmak isterim, indirimli fiyatın üstünde yüzde 16 indirim yapmışlar, ben telefonda kimle konuşsam yüzde 6 dan fazla (onda da nakit) yapmıyor.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

selim87' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Hocam yardımın için çok teşekkürler.

Daikin shira eco 18 lik 5414, ME SF 18 lik 6235 gözüküyor aradaki farka değer mi sizce? Tabi pazarlık vs yapılacak ikisi için de.

Selim bey arkadaşım eko serisini listede göremedim sonra sizden koylayıp yapıştırdım tarattım ismen daikin sitesinde gözüktü girdim önce bir baktım resmen 18lik yoktu içinde sayfayı kapadım yeniden açtım buldum.

arkadaşım bu seri yeni çıkmış nedir ne değildir bilmiyorum inanın. bence biraz geri durun derim. ben zaten normal seridende geri durun diyorum.
sf serisi ile karşılaştırdığımda sezonsal değerer sf de dahai iyi. gerçi bunlar takılacak konularda değil hiç kafanızı karıştırmayın.

daikin alacaksanız bir önceki seriyi sadece

ben şahsen sf öneririm.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

selim87' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Hocam acaba hangi bayiden aldı indirim oranı çok iyiymiş, ben de onlarla pazarlık yapmak isterim, indirimli fiyatın üstünde yüzde 16 indirim yapmışlar, ben telefonda kimle konuşsam yüzde 6 dan fazla (onda da nakit) yapmıyor.

o arkadaş @emin616 izmirden aldı izm,rn bu konularda avantajı var istanbulda izmir gibi split piyasası yok dolyaısyla rekabette yok. en lüx muhitte bile hep arçelik vestel görürsünüz . çünkü istanbullu ısınma işlemini doğalgazla yaptığı için benim görüşüm split klim aişi gelişmemiş burada. e tabi izmire antalyaya vs sıcak illere göre birazda serin olma durumu mevcut  yazları istanbulun. buradanda tutarsak serinletme içinde pek tercih edilmiyorl. bilemiyorum artık Allah sağlık versin istanbul halkına cümlesiyle birlikte nem yüksek dayanıyor halk ben şashesen ölüyorum yazın klim aolmayınca.

klimayı izmirden alasanı zbuırada kurduramazsınız. yada aldığınız bayinin burada bir eşi dostu olması lazımki bayi bayiye hatır işi yapacak.

siz Emin arkadaşa isterseniz yine bir özel mesaj atınız sorunuz. gerçi ben ekleme yaptım konuya.

geçen yıl bir arkada istanbuldan uygun ürün bulmuştu ama ismin unuttum  zaten klimasını alanlrın çoğu kayboluyor maalesef.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

t.taha' Alıntı:
9köy' Alıntı:

N1G92k.png

olur orasıda olur.

9köy hocam daikinlerde ururu sarara dan aşağıya doğru inersek hangi modele kadar daikin.

en sonu shiradır ama sürüncemeli. hatta bir üst modelin adı neydi unuttum ururu sararanın bir alt modelinin adı. işt eo modelinde datasını bulmuştum r32 ye geçmeden önce ondada gree kompresör vardı. artık düşünün.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt