Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

-marker' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba Ankarada yaşıyorum 35 m2 lik salonuma bir klima almak istiyorum. Ancak salona bağlı 10m2 lik te bir odam var. Oturduğum daire merkezi ısıtma sistemi, güney cephe ve ısı yalıtımı yok. Genel olarak soğutma amacıyla kullanmak istiyorum. Ancak kırk yılın başında ısıtmasına da ihtiyaç duyabilirim. Bunun için önerilerini bekliyorum. Dün Mitsubishi Elektric keşif ekibi gelerek 18000 BTU nun çok rahat yeteceğini söylediler. Fiyat olarak da MSZ-HJ serisinden 50VA modeline 4940 TL 24000BTU seçeneği 60VA ya 5800 TL fiyat verdiler. Yorumlarınızı bekliyorum.
Forumumuza hoş geldiniz. Krokili bir çizimle klimayı nereye koymayı düşündüğümüzü belirtirseniz size yardımcı olabilecek arkadaşlar mevcut.
1 den fazla oda ve benzeri alan soğutma ısıtma için ben yardımcı olamıcam, ancak @9köy üstad, @Sota ve @Ghostkiller1 arkadaşlarım yardımcı olurlar.

F Çevrimdışı

Fireewall

Yeni Üye
28 Haz 2017
3
Cvp: Cvp:

warrior33' Alıntı:
Fireewall' Alıntı:
Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığdayım ve burda midea blanc i bile zor buldum mision hiç ortalıkta yok :)  Önerdiğiniz başka model var mı ?
Arkadaşım kiracı adammışsın, bak bende kiraciyim 7 ila 8 ay önce kış ve yaz kullanmak için ME MSZ- SF 35 aldım hem ısındım hem az elektrik ödedim. Paraya kıyarsan tavsiye ederim.
Bak kardeş 5 kadar klima üreticisi var bir dünya klima markası var. Burda satıcı yok menfeati olanda yok. Forumumuzda Me başlığı na bakarsan bana gelen Aralık Ocak Şubat faturaları görürsün3 aylık  ortalaması 106 TL yapıyor. Sana tavsiye ettiklerimin dışında tavsiye edemem arkamdan sövdürecek kadar onursuz değilim. Midea almayıp diğerlerinden alana kadar git Mitsubishi Heavy modellerinden al daha iyidir.
Teşekkür ederim yorumunuz için. satıcı olsa da sorun yok hocam :) bu malzemeler biraz şans gibi, ben sadece olabildiğince en doğru olanı seçmeye çalışıyorum. çevremde hiç kimsenin sorun yaşamadığı bir araba aldım 2 yıl servisten çıkmadım :) MSZ- SF 35 modelinin fiyatın bakayım dedim bulamadım.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Fireewall' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Arkadaşım kiracı adammışsın, bak bende kiraciyim 7 ila 8 ay önce kış ve yaz kullanmak için ME MSZ- SF 35 aldım hem ısındım hem az elektrik ödedim. Paraya kıyarsan tavsiye ederim.
Bak kardeş 5 kadar klima üreticisi var bir dünya klima markası var. Burda satıcı yok menfeati olanda yok. Forumumuzda Me başlığı na bakarsan bana gelen Aralık Ocak Şubat faturaları görürsün3 aylık  ortalaması 106 TL yapıyor. Sana tavsiye ettiklerimin dışında tavsiye edemem arkamdan sövdürecek kadar onursuz değilim. Midea almayıp diğerlerinden alana kadar git Mitsubishi Heavy modellerinden al daha iyidir.
Teşekkür ederim yorumunuz için. satıcı olsa da sorun yok hocam :) bu malzemeler biraz şans gibi, ben sadece olabildiğince en doğru olanı seçmeye çalışıyorum. çevremde hiç kimsenin sorun yaşamadığı bir araba aldım 2 yıl servisten çıkmadım :) MSZ- SF 35 modelinin fiyatın bakayım dedim bulamadım.
Yaşadığınız şehirde Me bayilerini arayıp fiyat alın

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a arkadaşlar klima kısmaya başlayınca evin içinde sıcaklık biraz yükselme olur mu 
23 dereceye set ediyorum ( 1,4 kw başlıyor ) sabahları açıyorum 20 dk evin içerisi 23 / 23,5  dereceye geliyor  sonra kısmaya başlayınca 0,3 / 0,4 kw olunca evin içi 23,9 / 24,3 derece oluyor  dışarısı çok sıcak çatı katı olduğundan mı oluyor 

dışarıda hava biraz daha serin iken 24 derece ayarlıyorken 23,6 / 24 derece arasında oluyordu evin içi

M Çevrimdışı

-marker

Yeni Üye
19 Nis 2017
6
Cvp:

warrior33' Alıntı:
-marker' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba Ankarada yaşıyorum 35 m2 lik salonuma bir klima almak istiyorum. Ancak salona bağlı 10m2 lik te bir odam var. Oturduğum daire merkezi ısıtma sistemi, güney cephe ve ısı yalıtımı yok. Genel olarak soğutma amacıyla kullanmak istiyorum. Ancak kırk yılın başında ısıtmasına da ihtiyaç duyabilirim. Bunun için önerilerini bekliyorum. Dün Mitsubishi Elektric keşif ekibi gelerek 18000 BTU nun çok rahat yeteceğini söylediler. Fiyat olarak da MSZ-HJ serisinden 50VA modeline 4940 TL 24000BTU seçeneği 60VA ya 5800 TL fiyat verdiler. Yorumlarınızı bekliyorum.
Forumumuza hoş geldiniz. Krokili bir çizimle klimayı nereye koymayı düşündüğümüzü belirtirseniz size yardımcı olabilecek arkadaşlar mevcut.
1 den fazla oda ve benzeri alan soğutma ısıtma için ben yardımcı olamıcam, ancak @9köy üstad, @Sota ve @Ghostkiller1 arkadaşlarım yardımcı olurlar.
Krokiyi nasıl ekliyorum. Çözemedim.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cvp:

-marker' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Krokiyi nasıl ekliyorum. Çözemedim.
Bir programı var galiba bende bilmiyorum o programla kolay oluyormuş fazla yardımcı olamadım kusura bakma

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Fireewall' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Blanc al arkadaşım cebinde kalsın paran

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ykp2534' Alıntı:
gurur' Alıntı:
Hocam İzmir'de 16 metrekare 2 camlı güneş gören odama yada 20 metre kare tek camlı az güneş gören odama 12000btu klima almayı düşünüyorum. Aklımda Midea Mission var. 3000 tl bütçem var. Buradaki satış elemanının elinde mission kalmamış. blanc al dedi aynı dedi. Yada Fujitherma al dedi. Yada 3000e Fujitsu vereyim dedi. Napmalıyım? Acil cevap lütfen

Midea Blanc 18000 Btu tavsiye ederiz

Midea Blanc 12000 Al GuleGule Kullan

3000lırana Yazık Etme Fujıtherma vererek

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

-marker' Alıntı:

Hocam Kısısel Fıkrım Isıtmada kullanılmayacaksa yuksek rakamlara cıkmanın manası yok

mıdea blanc 18000 ısını fazlasıyla gorur

ankaranın ahım sahım bır sıcagı yok

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940
Cvp:

Fireewall' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Forumumuza hoş geldiniz. Belirttiğiniz klimaların içinde Lg alüminyum kondansatör olması ve 500 TL fark olması nedeniyle elemenizi tavsiye ederim. Airfeli şu an midea üretiyor ve Türkiye'de daikin güvencesi garantisi ile satılıyor ancak midea üretimi airfeli bir yaz ve kış kullanıcı memnuniyeti oluşmadı önceden gree üretiyor ve problemliydi. Tam bir facia idi.airfel kumtel aynı bu nedenle kumtelide eleyin. Sigmayıda gree üretimi. Elektrik şirketiyle akraba olabilirsiniz. Bosch klimayı Midea ürettiriyor, bu bağlamda  midea kendi adına üretilenimi daha iyi yapar kendine mal yapturanamı iyi mal yapar soruyorum. Ayrıca Bosch, Sigma, airfeller Midea blancla kıyaslandığında daha elektrik tüketimi yapar.  Listenizen mantıklı olanı Mideanın kendi ürünü blanc modeli. Geçen sene yazın satışı basladı.Yaz ve kış kullanıcı tecrübesi oluşmuştur. Önerdiğimiz arkadaşlar memnun. Bulunduğunuz şehirde Midea Mission bulabilirseniz Mission alın bu sıralar bulmak biraz zor. Bulamaz iseniz blanc tercih edin, memnun kalırsınız.[emoji106]

Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığdayım ve burda midea blanc i bile zor buldum mision hiç ortalıkta yok :)  Önerdiğiniz başka model var mı ?

mıdea urun ve servısı konusunda zorluk yasıyorsanız

lg sırıus serısıne bakabılırsınız

ozellıkle ıc unıte uzerınde smart ınverter yazısı varmı dıkkat edınız yoksa almayınız

smart ınverter yazanlar bakır kondenserdır..

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

warrior33' Alıntı:
Cümleten hayırlı sabahlar klima forumu sakinleri.
Mersin'e gökdelen yapana kadar. Keşke böyle bir klima yapsalardı.

adana.png

genede adananın yangınına care olmaz muberek duduklu tencere gıbı fokur fokur kaynıyor

mersın nasıl 2 gundur...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

warrior33' Alıntı:
Fireewall' Alıntı:
Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığdayım ve burda midea blanc i bile zor buldum mision hiç ortalıkta yok :) Önerdiğiniz başka model var mı ?
Dip not olarak belirtmeliyim. Mitsubishi Heavy Bakırdır Alüminyum değil, ancak elektriği oda çok yakar .
@Sota cım nerelerdesin Bak Adana'da sıradan bir gün

oto.png

Akvaryum Odasında Yatıyorum Mıdea Mıssıon Acık

Icerısı Buzzz Balıklarımı Izlıyorum

Gel Hocam Gel :)eh:

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a arkadaşlar klima kısmaya başlayınca evin içinde sıcaklık biraz yükselme olur mu 
23 dereceye set ediyorum ( 1,4 kw başlıyor ) sabahları açıyorum 20 dk evin içerisi 23 / 23,5  dereceye geliyor  sonra kısmaya başlayınca 0,3 / 0,4 kw olunca evin içi 23,9 / 24,3 derece oluyor  dışarısı çok sıcak çatı katı olduğundan mı oluyor 

dışarıda hava biraz daha serin iken 24 derece ayarlıyorken 23,6 / 24 derece arasında oluyordu evin içi

Turbocum merhaba

klımayı ayarladıgın derece kac ıse

oda sıcaklıgı 1 derece asagı yukarı olması normaldır

tuketımınde normal 2 gun kapatmadan kullan bakalım tuketım ne olacak

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Turbo k.arza78' Alıntı:

Normal mod ile mi bu dereceye geliyor? Eğer öyleyse çok fazla ısı kaçağı vardır diye düşünüyorum. Bende yaklaşık 1 haftadır kendi klimamı değişik durumlarda kullanıyorum.

tamamı eko mod (26C, dış sıcaklık 36, güney cephe, yalıtımsız çatı katı) 18 saat 20 dk sonucunda 6.85 kw tüketim olmuş.  ortalama saatlık 0,378 kw. Oda sıcaklığı genelde 25,1 - 26.2 aralığında gözlemledim.

tamamı normal mod
(26C, dış sıcaklık 35,güney cephe, yalıtımsız çatı katı)): 12 saat sonucunda 5.43 kw tüketim olmuş.  ortalama saatlık 0,452 kw. Oda sıcaklığı genelde 23.8 - 24.8 aralığında gözlemledim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt