Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
emin616' Alıntı:
saat 14.24   237.397 kw
saat19.41    239.878 kw
5 saat  15 dakikada   2.481 kw tüketim olmuş. Ortalama 1 saate 0,46 kw tüketmiş. Bu fazla bir değer değil mi? Set edilen sıcaklık 25C, fan son hızda çalıştırıyorum. ay sonu 140-150 TL fatura demek bu :)uvar: korkum hasancan gibi bozuk sensörlü mideanın denk gelmesi.
Az önce odaya girdiğimde 22.3C sıcaklık vardı. Sonra 26C e artırdım kendisini kısacakmı klima diye bakmak için ama kısmadı hiç. Yaklaşık 20 dk gözlem yaptım hep üfledi. Ama bu sefer sıcaklık 23.5C e kadar çıktı.
şimdi de ekomoda aldım bakalım bu şekilde oda sıcaklığında nasıl bir değişme olacak.

üstünde çatı olmayan bir yer için bence normal
sonuçta bu klima üstten emiş yapacak
e tavanda sıcak olacağı için
icerisi doygunluga ulasana kadar
sürekli sıcak hava emecektir

benim akvaryum odasının üstünde çatı yok
ama
ben içeriden tavanı izole ettim
26 derece 7/24 çalışıyor
şuan günlük ortalama tüketim  6kw civarinda
gelecek ay bir miktar daha yukleselir

evdede odada kişi sayısı fazla değil ve hararetim yoksa
26 yetiyor bana

25 biraz soğuğa kaçıyor sort atlet oturduğum için surekli
Bugün 25C set edilmiş şekilde eko modda 15 saat klima çalıştı. Toplam 5.53 kw tüketim olmuş.  Saatte 0.368 kw demek. Klima hala çalışıyor. Sabah 10 gibi normal moda alacağım 24 saat çalıştırıp Arasında tüketim farkının ne kadar olduğunu görmeye çalışacağım. 

Üstten emiş yapıyorsa sadece klimanın üstüne izolasyon yapsam fark eder mi?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

bozer506' Alıntı:
Beyler hiç bi yerde mission bulamıyorum 18000 btu klima lazım blanc önerirmisiniz

halen stoklarda sıkıntı var demekki.blanc mission gibi olamaz  tabiki ama en azından eli ayağı düzgün sınıfında çok ta sık önerdiğimiz bir klima.sorun yaşamazsınız.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

emin kardeşim elinden geliyorsa
tavanı stropiyerle kapla
ciddi şekilde fark eder

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
emin kardeşim elinden geliyorsa
tavanı stropiyerle kapla
ciddi şekilde fark eder

elimden geliyor aslında bu işler ama yapıştırdıktan sonra ileride stropiyerleri çıkartınca yapıştırdığım yerler duvarlarda tavalarda iz bıkaracak. 4-5 ay sonra çatı yaptırmayı düşünüyoruz artık ozaman ısı kaybının biraz daha önüne geçmiş olacağım.

Neyse şimdi yaptığım tüketim değerlerini paylaşayım.

tamamı eko mod (26C, dış sıcaklık 36, güney cephe, yalıtımsız çatı katı) 18 saat 20 dk sonucunda 6.85 kw tüketim olmuş.  ortalama saatlık 0,378 kw. Oda sıcaklığı genelde 25,1 - 26.2 aralığında gözlemledim.

tamamı normal mod
(26C, dış sıcaklık 35,güney cephe, yalıtımsız çatı katı)): 12 saat sonucunda 5.43 kw tüketim olmuş.  ortalama saatlık 0,452 kw. Oda sıcaklığı genelde 23.8 - 24.8 aralığında gözlemledim.

Özetle normal mod ile eko mod arasında sadece 0,074 kw fark var. Ama kesinlikle eko mod ile soğutma yetersiz kalıyor.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

3kva ve uzeri jenarator isini rahatla gorur
Markali urunlerin icin konusuyorum bunu

Uzakdogu ve bilmedigin marka olursa
4kva asagisini alma

H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

Sota' Alıntı:
ht6ht6' Alıntı:
Güzdüz mutfak salon, akşam ise yatak odası ve diğer 2 oda veya diğer 2 odadan bir tanesi.
bahsettıgın sekılde kullanırsan klımanın bulundugu odada hıssedılır serınleme cabuk olusur ama dıger oda yada mutfak benzer durum
zaman gectıkce serınleme hıssedılcektır gun ıcersınde ac kapa yaptıkca klımanın olmadıgı odalarda
serınlenmekte bıraz zorlasacaktır
kısısel fıkrım 7/24 her 2 klımanın acık bırakılması
tuvalet/banyo harıc tum odaların kapısını acık bırakmak
1gunde ıtıbaren tum evde serınlıgı hıssedersın
2. senarya sadece klımaların bulungu odada ıklımlendırılmesı gun ıcersınde ac/kapa kullanarak

Üstat BTU ve marka konusunda da desteğini rica edecektim. Bugün buradaki media markt'a gittim. LG p12en (ESUW126J3A0)'da indirim vardı 450€. aynı ürünün 9.000 btusu 529€. Sonra çeşitli sitelere baktım, bu ürün neyin nesidir diye. Türkiye'de üretiliyormuş arçelik tarafından. Media markt'da da baktım. Kutunun üstünde "Made in Turkey" ama açık olarak cihazın iç ünitesinin üzerinde "Made in China" yazıyor. Klimalara bakan arkadaşa sordum bu nedir diye, kompresör türkiye iç ünite çin üretimi olabilir dedi. Bilginiz var mı bu LG konusunda. Sizce alınır mı, arçelik'den bir farkı var mı yoksa aynı ürün mü.

Saygılar selamlar, iyi ve mutlu bayramlar

H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

ht6ht6' Alıntı:
Sota' Alıntı:
bahsettıgın sekılde kullanırsan klımanın bulundugu odada hıssedılır serınleme cabuk olusur ama dıger oda yada mutfak benzer durum
zaman gectıkce serınleme hıssedılcektır gun ıcersınde ac kapa yaptıkca klımanın olmadıgı odalarda
serınlenmekte bıraz zorlasacaktır
kısısel fıkrım 7/24 her 2 klımanın acık bırakılması
tuvalet/banyo harıc tum odaların kapısını acık bırakmak
1gunde ıtıbaren tum evde serınlıgı hıssedersın
2. senarya sadece klımaların bulungu odada ıklımlendırılmesı gun ıcersınde ac/kapa kullanarak

Üstat BTU ve marka konusunda da desteğini rica edecektim. Bugün buradaki media markt'a gittim. LG p12en (ESUW126J3A0)'da indirim vardı 450€. aynı ürünün 9.000 btusu 529€. Sonra çeşitli sitelere baktım, bu ürün neyin nesidir diye. Türkiye'de üretiliyormuş arçelik tarafından. Media markt'da da baktım. Kutunun üstünde "Made in Turkey" ama açık olarak cihazın iç ünitesinin üzerinde "Made in China" yazıyor. Klimalara bakan arkadaşa sordum bu nedir diye, kompresör türkiye iç ünite çin üretimi olabilir dedi. Bilginiz var mı bu LG konusunda. Sizce alınır mı, arçelik'den bir farkı var mı yoksa aynı ürün mü.

Şimdi tekrar kontrol ettim, LG'nin iç ünitesi çin, dış ünite türkiye üretimi.

B Çevrimdışı

bozer506

Yeni Üye
19 Ara 2016
20
54

ghostkiller1' Alıntı:
bozer506' Alıntı:
Beyler hiç bi yerde mission bulamıyorum 18000 btu klima lazım blanc önerirmisiniz

halen stoklarda sıkıntı var demekki.blanc mission gibi olamaz  tabiki ama en azından eli ayağı düzgün sınıfında çok ta sık önerdiğimiz bir klima.sorun yaşamazsınız.
Sorma abi marttan beri mission bulamadım bulduklarımda baya fiyat çekiyor blanc almayı düşünüyorum en azından piyasadaki fasonlardan iyidir diye düşünüyorum

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ht6ht6' Alıntı:
ht6ht6' Alıntı:

ben sorularınızı tam okumadım şuan okumak için vaktimde yok ama lg ye pek güvenmeyin. dış ünite alüminyum olabilir. ben şahsen bakır denilenede pek inanmıyorum bazı çakal klimacılar bakır bu dese dahi mantıkları satmaktan başka birşey değil. meşhur çakal mbirol mikro kondenserin nedemek olduğundan bile bir haber olduğu dünyada. yıllar öncesi arçeliklerin alümünyum olduğundan şüphelendim ve herşey doğru çıktı. zaten en vukuatlı firmalardan birisi lg millet mikrokondeser yaparken tıpatıp bakır şeklinde alümünyum kondenser üreten firma. şimdi diyorlar bakıra döndü vs.  bunun kazınma şansı bile yok  kulllanıcı tarafından çünkü boruların üstü alüminyum kaplı. bir ara resim yayınlamıştım ama şimdi bulamam o konuyu.  

arkadaşım sizin oralada me sf serisi ve daikin ka serisi fiyatları nasıl.

H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

9köy' Alıntı:
ht6ht6' Alıntı:

ben sorularınızı tam okumadım şuan okumak için vaktimde yok ama lg ye pek güvenmeyin. dış ünite alüminyum olabilir. ben şahsen bakır denilenede pek inanmıyorum bazı çakal klimacılar bakır bu dese dahi mantıkları satmaktan başka birşey değil. meşhur çakal mbirol mikro kondenserin nedemek olduğundan bile bir haber olduğu dünyada. yıllar öncesi arçeliklerin alümünyum olduğundan şüphelendim ve herşey doğru çıktı. zaten en vukuatlı firmalardan birisi lg millet mikrokondeser yaparken tıpatıp bakır şeklinde alümünyum kondenser üreten firma. şimdi diyorlar bakıra döndü vs.  bunun kazınma şansı bile yok  kulllanıcı tarafından çünkü boruların üstü alüminyum kaplı. bir ara resim yayınlamıştım ama şimdi bulamam o konuyu.  

Üstat,

Teşekkürler yorumlar için.

ME SF 35ve 650€ + montaj (199 €), daikin ka  serisini bulmadım, belki buradaki adı başkadır.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ht6ht6' Alıntı:
9köy' Alıntı:
ben sorularınızı tam okumadım şuan okumak için vaktimde yok ama lg ye pek güvenmeyin. dış ünite alüminyum olabilir. ben şahsen bakır denilenede pek inanmıyorum bazı çakal klimacılar bakır bu dese dahi mantıkları satmaktan başka birşey değil. meşhur çakal mbirol mikro kondenserin nedemek olduğundan bile bir haber olduğu dünyada. yıllar öncesi arçeliklerin alümünyum olduğundan şüphelendim ve herşey doğru çıktı. zaten en vukuatlı firmalardan birisi lg millet mikrokondeser yaparken tıpatıp bakır şeklinde alümünyum kondenser üreten firma. şimdi diyorlar bakıra döndü vs. bunun kazınma şansı bile yok kulllanıcı tarafından çünkü boruların üstü alüminyum kaplı. bir ara resim yayınlamıştım ama şimdi bulamam o konuyu.

Üstat,

ME SF 35ve 650€ + montaj (199 €), daikin ka serisini bulmadım, belki buradaki adı başkadır.

rica ederim.
yanlış yazmışım K serisi diyeceğim yerde ka yazmışım sizn linklerin üzerinden giderek buldum.

2qkkymu32555a38a94b008e.png

sanırım bu montajdada 200 euro alınır kesin.

genede Türkiyede göre çok uygun Almanyada çok daha beter diyorlar fiyatlar bazı arkadaşlarda oradada çok ucuz diyorlar.

arkadaşım siz beni ve bizi yanlış anlamayın sövüp sayıyoruzda oratlığı karıştıran bir pis herif var. ona bir kaç laf etmek istiyorum sizin alıntınızla sizle alaksı yok genele yazıyorum zaten.

şimdi bu rakamlar ona ilk önce küpe kapak olsun herkes affesin göt mbirola.

ayrıca dhdeki dostumuz komoniz Ado yada kpe kapak olsun.

Ado dostumuza takıldım tabide. o zaten zaman zaman söylüyor daikinde az değil diyor.

ama herkes iyi okusun bu me den sittir edilen göt mbirol, neden daikin fiyatlarını yazmıyor götlük ediyor cahil insanları kandırıp tut kıs kıs yaptıryor.

arkadaşım sizn alacağınzı lg fiyat neydi bilmiyorum ama gücünüz varsa me alın her şeyi unutun.

daikinde fena değildi ama kompresörleri çok büyük bir sürünceme içinde bende şahsen daikin kullnıcısıyım aynı zamanda ama kompresör her an gidebilir daikin klimamda. üstelik daikinlerin alt kalitesi var bu seri orj seri olmasına rağmen adamlar gree kompresör kullnmışlar. daikin kaliteyi dibe vurdu iyice maalesef. hiç inanmayın kimseye emin olun buna.

bizm sizden bir çıkarımız olmaz şahsen ben kimsey tavsiye bile vermemeye çalışıyorum bıktım bu işten. affedin insanların nanakörlüğümü dersiniz ikide bir mbirol tarafından saldırlarmı dersiniz. ne işim var sağlığım yerinde değilken iyice bozmaya o açıdan zaman zaman yazıp uyarılar yapıpı çıkıyorum bolcada tıkat atarak saldıranlara.

ben dahamüsait zamanda okurum konunuzu ama yazan arkadaşlarda zateb gerekeni söylemişlerdir size.

bu pahalı ucuz meseleleride karman çorman durumlar. çok affedin dün kebapçıya gittik.

2 masa önümüzde bir grup oturmuş bağrıp çağırıyorlardı kebapçının mdürünü çağıoryorlardı çıktı geldi birisi adamda onlardan aşağı değil. bağırdı çağırdı .

mevzu şuymuş bağıranlar çukurova yöresindenmiş. masaya salataları vs bedava istyorlarmış.

gelen patronmudur müdürmüdür her neyse yemeğin hepsi ikarmızı olsun bağırmayın bağıracaksanız kalkın gidn dedi.

baya bir bağırtı çağıryı devam etti birisi ayırmaya gitti adamın dediklerini duymakta zorlanınca bende bir boş masaya geçtim gitme deslerde. zamanında bende bu işleri yaptığım içn meraklıyım çünkü.

Vallahi cinayet çıkacaktı adam delirdi resmen ama haklıydı sizin oradaki garnitürleri biz veremeyiz arkadaşlari orada sebze ucuz burada bir masaya koyacağım garniyle ben bir günü tamamlarım bilip bilmeden konuşmayın vs iki tarafta bağırtılı konuşuyır adam en sonunda kalkmazsanız polis çağıracağım dedi. yanına ayırmaya gelen adamdada dert yanmaya başladı oh be ne ala bir çorbayla 10 tane pide yiyecek birbuçuk ekmek yiyecek bende buranın kirasını çıkartacağım ekmeği pideyi yazıncada bana kafa tutacaklar vs. sonunda kakltılar gittilerortalık sustu masama döndüm.

bizim millettede hep önüne gelenle kavga vardır işin dibine inmek yoktur. herkes çıkarına göre davranır ama karşısındakini düşünmez. avrupalı gibi yaşıycam der ama hala imarethane mantığı gözetir.

herp Rüştü Asyalının filmi gelri aklıma aç doyar diye bir adam yedikten sonra handa artan yemekler bedavacıalra dağıtılıyordu.

yıllar öncesi bir durum geldi aklıma adam kışın svir biber istiyor 4-5 tane yiyor 3 gramı bile geçer kg fiyat 20 tl yediği bir kurufasulye yada çorba biberi vermesen dert versen elimi besleyeceksin bir antepli kebapçı vardı çok affetsin herkes.. bilmem neyim yesin derdi bu tür insanlara.

gene kayışlar koptu neyse mbirol gibi ipnede anca u tür insalara kıs kıs yaptırır.

H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

9köy' Alıntı:
ht6ht6' Alıntı:
Üstat,

ME SF 35ve 650€ + montaj (199 €), daikin ka serisini bulmadım, belki buradaki adı başkadır.

rica ederim.
yanlış yazmışım K serisi diyeceğim yerde ka yazmışım sizn linklerin üzerinden giderek buldum.

2qkkymu32555a38a94b008e.png

sanırım bu montajdada 200 euro alınır kesin.

genede Türkiyede göre çok uygun Almanyada çok daha beter diyorlar fiyatlar bazı arkadaşlarda oradada çok ucuz diyorlar.

arkadaşım siz beni ve bizi yanlış anlamayın sövüp sayıyoruzda oratlığı karıştıran bir pis herif var. ona bir kaç laf etmek istiyorum sizin alıntınızla sizle alaksı yok genele yazıyorum zaten.

şimdi bu rakamlar ona ilk önce küpe kapak olsun herkes affesin göt mbirola.

ayrıca dhdeki dostumuz komoniz Ado yada kpe kapak olsun.

Ado dostumuza takıldım tabide. o zaten zaman zaman söylüyor daikinde az değil diyor.

ama herkes iyi okusun bu me den sittir edilen göt mbirol, neden daikin fiyatlarını yazmıyor götlük ediyor cahil insanları kandırıp tut kıs kıs yaptıryor.

arkadaşım sizn alacağınzı lg fiyat neydi bilmiyorum ama gücünüz varsa me alın her şeyi unutun.

daikinde fena değildi ama kompresörleri çok büyük bir sürünceme içinde bende şahsen daikin kullnıcısıyım aynı zamanda ama kompresör her an gidebilir daikin klimamda. üstelik daikinlerin alt kalitesi var bu seri orj seri olmasına rağmen adamlar gree kompresör kullnmışlar. daikin kaliteyi dibe vurdu iyice maalesef. hiç inanmayın kimseye emin olun buna.

bizm sizden bir çıkarımız olmaz şahsen ben kimsey tavsiye bile vermemeye çalışıyorum bıktım bu işten. affedin insanların nanakörlüğümü dersiniz ikide bir mbirol tarafından saldırlarmı dersiniz. ne işim var sağlığım yerinde değilken iyice bozmaya o açıdan zaman zaman yazıp uyarılar yapıpı çıkıyorum bolcada tıkat atarak saldıranlara.

ben dahamüsait zamanda okurum konunuzu ama yazan arkadaşlarda zateb gerekeni söylemişlerdir size.

bu pahalı ucuz meseleleride karman çorman durumlar. çok affedin dün kebapçıya gittik.

2 masa önümüzde bir grup oturmuş bağrıp çağırıyorlardı kebapçının mdürünü çağıoryorlardı çıktı geldi birisi adamda onlardan aşağı değil. bağırdı çağırdı .

mevzu şuymuş bağıranlar çukurova yöresindenmiş. masaya salataları vs bedava istyorlarmış.

gelen patronmudur müdürmüdür her neyse yemeğin hepsi ikarmızı olsun bağırmayın bağıracaksanız kalkın gidn dedi.

baya bir bağırtı çağıryı devam etti birisi ayırmaya gitti adamın dediklerini duymakta zorlanınca bende bir boş masaya geçtim gitme deslerde. zamanında bende bu işleri yaptığım içn meraklıyım çünkü.

Vallahi cinayet çıkacaktı adam delirdi resmen ama haklıydı sizin oradaki garnitürleri biz veremeyiz arkadaşlari orada sebze ucuz burada bir masaya koyacağım garniyle ben bir günü tamamlarım bilip bilmeden konuşmayın vs iki tarafta bağırtılı konuşuyır adam en sonunda kalkmazsanız polis çağıracağım dedi. yanına ayırmaya gelen adamdada dert yanmaya başladı oh be ne ala bir çorbayla 10 tane pide yiyecek birbuçuk ekmek yiyecek bende buranın kirasını çıkartacağım ekmeği pideyi yazıncada bana kafa tutacaklar vs. sonunda kakltılar gittilerortalık sustu masama döndüm.

bizim millettede hep önüne gelenle kavga vardır işin dibine inmek yoktur. herkes çıkarına göre davranır ama karşısındakini düşünmez. avrupalı gibi yaşıycam der ama hala imarethane mantığı gözetir.

herp Rüştü Asyalının filmi gelri aklıma aç doyar diye bir adam yedikten sonra handa artan yemekler bedavacıalra dağıtılıyordu.

yıllar öncesi bir durum geldi aklıma adam kışın svir biber istiyor 4-5 tane yiyor 3 gramı bile geçer kg fiyat 20 tl yediği bir kurufasulye yada çorba biberi vermesen dert versen elimi besleyeceksin bir antepli kebapçı vardı çok affetsin herkes.. bilmem neyim yesin derdi bu tür insanlara.

gene kayışlar koptu neyse mbirol gibi ipnede anca u tür insalara kıs kıs yaptırır.
Forumu takip ediyorum. Herhalde yazdıpınız en uzun yorumlardan biridir. Zaman ayrıdığınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz lafların mbirol'a olduğunu baştan beri anladın, bir problem veya yanlış anlama yok.

Klima ile ilgili olarak da, ben de ME'den yanayım. Ancak salon için 14.000 yeter mi tereddütlüyüm.

Teşekkürler

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52
Hocam İzmir'de 16 metrekare 2 camlı güneş gören odama yada 20 metre kare tek camlı az güneş gören odama 12000btu klima almayı düşünüyorum. Aklımda Midea Mission var. 3000 tl bütçem var. Buradaki satış elemanının elinde mission kalmamış. blanc al dedi aynı dedi. Yada Fujitherma al dedi. Yada 3000e Fujitsu vereyim dedi. Napmalıyım? Acil cevap lütfen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt