Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Bugün başıma farklı bir olay geldi. Sabah evden çıkarken klimayı açmayı unuttum sonradan wifi ile açtım. Az önce bi baktım oda sıcaklığı 23C ama ben 25C set etmiştim. Klima kendisini kısmamış. Baktım hep son seviye içerisini soğutmaya çalışıyor. Sonra kumandasından derece yükseltme yaptım 26C ye hemen sonra 25e geri set ettim sonra klima durdu. Bu bir sorun mu acaba? Wifi ile açınca sanırım sıkıntı olacak ileride.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

emin616' Alıntı:
Bugün başıma farklı bir olay geldi. Sabah evden çıkarken klimayı açmayı unuttum sonradan wifi ile açtım. Az önce bi baktım oda sıcaklığı 23C ama ben 25C set etmiştim. Klima kendisini kısmamış. Baktım hep son seviye içerisini soğutmaya çalışıyor. Sonra kumandasından derece yükseltme yaptım 26C ye hemen sonra 25e geri set ettim sonra klima durdu. Bu bir sorun mu acaba? Wifi ile açınca sanırım sıkıntı olacak ileride.

İnverter cihazlar ısıtmada set edilen değerin 2 ila 2,5 derece üstüne kadar çalışır.Soğutmada da durum aynıdır. Set edilen derecenin 2 ila 2,5 derece altına kadar inebiliyor..
Diye biliyorum

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

ben 26 alıyorum
24.5 - 25.5 arasında geziyor oda
havalar daha tam ısınmadıgi için
ara ara  termostat yapıyor
sen odaya girdiginde belki yeni çıkmıştı termostattan oyuzden gazliyor olabilir
gözlem yapmak gerekir

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

senin termometre sıkıntılı gibi
bir 23 gösteriyor
bir 32 gösteriyor ısıyı ???

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

emin616' Alıntı:

Klimanın kurulu olduğu odaya birazcık büyük de gelmiş olabilir. Kapıyı açın koridor ve küçük bir oda sıcaklığını kırdın veya 27 dereceye set edin tek oda icin

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Cvp:

warrior33' Alıntı:
emin616' Alıntı:

Klimanın kurulu olduğu odaya birazcık büyük de gelmiş olabilir. Kapıyı açın koridor ve küçük bir oda sıcaklığını kırdın veya 27 dereceye set edin tek oda icin

Aslında oda için yeterli 21.7m2. Müstakil evimin son katı üstünde çatı yok. Kapıyı açarsam soğukluk boşa gidecek. Özel bi kürk hayvanı besliyorum . 26-27C set edicem birde öyle deneyeceğim.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

saat 14.24   237.397 kw
saat19.41    239.878 kw
5 saat  15 dakikada   2.481 kw tüketim olmuş. Ortalama 1 saate 0,46 kw tüketmiş. Bu fazla bir değer değil mi? Set edilen sıcaklık 25C, fan son hızda çalıştırıyorum. ay sonu 140-150 TL fatura demek bu :)uvar: korkum hasancan gibi bozuk sensörlü mideanın denk gelmesi.
Az önce odaya girdiğimde 22.3C sıcaklık vardı. Sonra 26C e artırdım kendisini kısacakmı klima diye bakmak için ama kısmadı hiç. Yaklaşık 20 dk gözlem yaptım hep üfledi. Ama bu sefer sıcaklık 23.5C e kadar çıktı.
şimdi de ekomoda aldım bakalım bu şekilde oda sıcaklığında nasıl bir değişme olacak.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

emin616' Alıntı:
saat 14.24   237.397 kw
saat19.41    239.878 kw
5 saat  15 dakikada   2.481 kw tüketim olmuş. Ortalama 1 saate 0,46 kw tüketmiş. Bu fazla bir değer değil mi? Set edilen sıcaklık 25C, fan son hızda çalıştırıyorum. ay sonu 140-150 TL fatura demek bu :)uvar: korkum hasancan gibi bozuk sensörlü mideanın denk gelmesi.
Az önce odaya girdiğimde 22.3C sıcaklık vardı. Sonra 26C e artırdım kendisini kısacakmı klima diye bakmak için ama kısmadı hiç. Yaklaşık 20 dk gözlem yaptım hep üfledi. Ama bu sefer sıcaklık 23.5C e kadar çıktı.
şimdi de ekomoda aldım bakalım bu şekilde oda sıcaklığında nasıl bir değişme olacak.

üstünde çatı olmayan bir yer için bence normal
sonuçta bu klima üstten emiş yapacak
e tavanda sıcak olacağı için
icerisi doygunluga ulasana kadar
sürekli sıcak hava emecektir

benim akvaryum odasının üstünde çatı yok
ama
ben içeriden tavanı izole ettim
26 derece 7/24 çalışıyor
şuan günlük ortalama tüketim  6kw civarinda
gelecek ay bir miktar daha yukleselir

evdede odada kişi sayısı fazla değil ve hararetim yoksa
26 yetiyor bana

25 biraz soğuğa kaçıyor sort atlet oturduğum için surekli

H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

Merhaba değerli ustalarım,

Evin krokisini resim olarak paylaşıyorum. Evimiz yurtdışında, hava da çok sıcak. evin içinde 32-33 dışarıda 38-40 ları görüyoruz.

Kahverengi kısımlar kapıları, mavi kısımlar pencereleri göstermektedir.(Kırmızı kısımlar dış cephe) 1 veya 2 klima yada 1 tane 2x1 klima ile evi soğutmak istiyorum. Klima yeri ve BTU hakkında yardımlarınızı ve önerilerinizi rica ederim. (Ev 5. kat ve arakat)

mk1Qk8.jpg

Ayrıca bir kaç sorum daha olacak,

1- Eğer 2 klima kıllanıcaksak. 2 tane 1x1 veya 1 tane 2x1 kullanmayı düşünüyorum. Faturaya yansıması açısından 2x1 mi daha verimli olur yoksa 2 tane 1x1 klima mı? (klimanın bir tanesini yatak odasında kullanacağım, birini salonda. Salondaki gündüz uyuyana kadar yatak odasındaki de uyuduktan sonra çalışacağı için 2x1 klimanın dış ünitesi sürekli çalışıyor olacak. Bu durumda masraf artar diye düşünüyorum. Çünkü 2x1 klimalar 1x1 klimalardan daha fazla tüketiyor. Karşılaştırıp bu şekilde bir sonuca vardım. Sizin de önerilerinizi rica ederim.)

2- Marka olarak Mitsubishi Heavy veya Elektric yada Panasonic düşünüyorum. Model ve marka olarak da önerilerinizi bekliyorum. (Bulunduğum ülkede LG, Fujitsu, daiken da bulunuyor.)

Saygılar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

@ht6ht6 merhaba hoşgeldiniz

hangi ülkede yaşıyorsunuz
sadece soğutma amaclimi kullanilacak
butce durumu nedir

birde evin projesi çok hoşuma gitti
tüm kapılar açık birakilarak
2 Klimayı tüm ev soğutulmaya musait

S Çevrimdışı

SSerhat

Yeni Üye
23 Haz 2017
1

selamlar
mersin tömükteki yazlık dairemin salonuna klima arıyorum
oda 45-50m2 civarı ve 5 katlı binanın 5. katında 
klima genelde soğutma için ortalama senede 1-1.5 ay kullanılacak ısıtma için kullanılsa da istisnai yılda 1-2 gün olursa anca.. 
24000 btu yeterli olur diye düşünüyorum fakat marka ve model konusunda kararsızım bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum
bütcem 4000 lira (tabi daha ucuz olursa fena olmaz :)
aklimdakiler midea baymak ve samsung fakat örnek olarak media markt 2700tl ye SEG 24000btu klima satıyor ve böylece markalar arasında büyük fiyat farkları oluşuyor.. tavsiyeniz nedir? hangi markayı tercih etmeliyim? 
teşekkürler şimdiden :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,940

hemso hayırlı akşamlar
senin ilacın
midea blanc 24000 al 7/24 kullan
saga sola hic bakinma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt