Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy hocam klima aynı tarafa üflüyor 

ben biraz daha mutfak tarafına üflemesini istiyorum ayarı varmıdır acaba

mutfak tarafını görüyorsa klima yönlendiricilerii oraya doğru çevir. bir miktar etkisi olur.

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9

9köy' Alıntı:
asturias' Alıntı:
Midea Blanc 9000  olduğunu belirtmemişim çok özür dilerim. Üstadım zaten forumu baya okuduğum için ilk açılışta yüksek fan yapıyorum auto kullanmıyorum sesle ilgilide öyle bir takıntım yok açıkçası.

size bir şey demedim zaten canım açıklamamda detay var. o demiş olduğum mesele diğer forumdan kullana arkadaşın kullanımı ın yanlış olduğunu belirterek konuyu  fan durumuna bağlamıştım.

klimanız gayet normal . bendede mdiea var sanırm demek istediğiniz fanla alakalı değil.  dediğiniz durum. şu olabilirm kendi klimam göre yazayım  ilk açılışta fuuuufftt diye bir ses çıkartır kompreör devreye girnce sanırsınız hep o şekilde çalışacak ama hemen sütliman olur. sonrasındada dediğiniz gibi devam eder.

bu fanın özelliği falan değil, yazılımdır.

Yok üstadım öyle değil. Bir süre yüksek fan hızına çalıştı sonrasında fan yüksek devirden düşük devire geçti. Üfleme kuvveti düştü. Sonra ben klimayı 25 dereceye düşürünce fan tekrar kuvvetli üflemeye döndü. Belkide sizin dediğiniz kompresör olayıda olabilir çok fazla anlamadığım için bu akşam bir kez daha bakıcam.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

asturias' Alıntı:
9köy' Alıntı:
size bir şey demedim zaten canım açıklamamda detay var. o demiş olduğum mesele diğer forumdan kullana arkadaşın kullanımı ın yanlış olduğunu belirterek konuyu  fan durumuna bağlamıştım.

klimanız gayet normal . bendede mdiea var sanırm demek istediğiniz fanla alakalı değil.  dediğiniz durum. şu olabilirm kendi klimam göre yazayım  ilk açılışta fuuuufftt diye bir ses çıkartır kompreör devreye girnce sanırsınız hep o şekilde çalışacak ama hemen sütliman olur. sonrasındada dediğiniz gibi devam eder.

bu fanın özelliği falan değil, yazılımdır.

Yok üstadım öyle değil. Bir süre yüksek fan hızına çalıştı sonrasında fan yüksek devirden düşük devire geçti. Üfleme kuvveti düştü. Sonra ben klimayı 25 dereceye düşürünce fan tekrar kuvvetli üflemeye döndü. Belkide sizin dediğiniz kompresör olayıda olabilir çok fazla anlamadığım için bu akşam bir kez daha bakıcam.

kompresör durmuştur derecey getirdikten sonra. siz dereceyi düşürnce tekrar devreye girmiştir. 

bendeki çok eski midea şimdikielr farklıdır mutlaka eskilerin dış ünitesi öterdi çnkü trakteör gibi bendeki mesela dış ünite. =) 

midea bu sorunu çözmüş artık sizdeki iç fanda normaldir çünkü tahmin ettiğim sesse rahatsız edici ses değildir. ama taferruatlı bir iç fan takacaklını sanmam.  olmazsa bir ara video alın youtube a atın izleyelim.

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9

Eyvallah üstadım hiç üşenmeden cevap yazıyosun ya Allah bu mübarek günde ne muradın varsa versin ama önce sağlık versin :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

asturias' Alıntı:
Eyvallah üstadım hiç üşenmeden cevap yazıyosun ya Allah bu mübarek günde ne muradın varsa versin ama önce sağlık versin :)

est. =) zaman zaman yazıyorum zaten.

Allah cümlemizden razı olsun herşey sağlık aynen ççok teşekkü ederim hayır ramazanlar cümlesyle.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy hocam klima aynı tarafa üflüyor

ben biraz daha mutfak tarafına üflemesini istiyorum ayarı varmıdır acaba

mutfak tarafını görüyorsa klima yönlendiricilerii oraya doğru çevir. bir miktar etkisi olur.

eğer klimanın üzerindeki anlık enerji tüketim göstergesi doğru ise 0,3 kw anlık tüketim yapıyor

ERYqpZ.jpg

mkPz50.jpg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:

eğer klimanın üzerindeki anlık enerji tüketim göstergesi doğru ise 0,3 kw anlık tüketim yapıyor

ERYqpZ.jpg

mkPz50.jpg

güzel tüketim doğrudur büyük ihtimalle güle güle kullan.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:

ERYqpZ.jpg

mkPz50.jpg

tüketim iyi turbo sıkıntı yok.sonuçta arçelik olsun diğer yerli üretimler olsun bu değerden aşağıya inemez.gene iyi arçelik kendini azda olsa aşmış 350 den 300 e kadar inebilmiş.bunada şükretmek lağzım.

en azından haier,york,sigma gibi elektirik canavarı klimalara tüketimde on basar senin kliman.eskiden greee de greee derdi kendini klimacı sanan sırtlanlar.ama artık o eski greelerden eser kalmadı.şuan gree demek pişmanlık demek çöpe atılan para evinize sokulan dert demek.

sizler bakmayın sağda solda yazan üç beş eskide kalmış külüstür klimacılara.tuddurmuşlar bir yol kendilerine göre gidiyorlar.o yolu benimsemişler artık iyide olsa kötüde olsa o yol onların yolu.

halbuki günümüzde artık bırakın taşlı sapa çukur yolları asfalt yapılıyor onuda geçin süper duble yollar yapılıyor.hala eski taşlı çukurlu yollardan yürüyen eski kafalılarda nerden bilsinler duble yolu.onlar alışmış hoplamalı yollarda gitmeye :yerlerde:

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289
Öğlen klimamı 12:15 te açtım akşam 22.00 da kapattım. 24 C set edildi. Dış sıcaklık 33C lere kadar çıktı iç sıcaklık 23.8 - 23.5 arasındaydı devamlı. Açılıştan sonuna kadar eco modda çalıştı. Kısaca eco mod 10 saat 3.72 kw tüketim olmuş.

Yarın eco modu kullanmadan yeni bir deneme yapacağım. Bakalım onda sonuç nasıl olacak. Klima midea mission 12.000 btu 2015 model

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a ghost hocam tam 12 saatte  24 derece set edilmiş halde  çatı katta açık mutfakta 31 m2 odada 

5 kw tüketim oldu içerisinde evde kullandığım bilgisayar buzdolabı tv lambalar içinde

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a günaydın arkadaşlar

benim klimamda aşağıda yazan nedir hava akış yönü dikey ve yatay diyor

flap yönü mü diğer nedir içerisinde üfleme yönümü değiştiriyor sağ sol gibi

swing yazıyor 2 tane var resimlerini atayım

Hava akışı yönü düğmesi: Hava akış
yönünü dikey olarak ya da yatay olarak
ayarlar. 3 saniye boyunca basılı tutulması
durumunda enerji sarfiyatı görüntülenir.

LnammZ.png
VMVmmB.png

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a günaydın arkadaşlar

LnammZ.png
VMVmmB.png

A.s Tünaydın. Hayırlı Cumalar.
Turbo, sana öncelikle bir tarif vereyim eklediğin resimler cepten zor gözüküyor uğraştırıyor resmin anasayfası çıkıyor.

resim sitelerinin direktiflerine uyma en garantisi resimin direkt linkidir.
sen resim sitelerine bakma forumlar için vs bölümünü atla bak şu şekilde seç kopyala. en garanti yöntem budur.

1zj1va.png

soruna gelince anlaşılan sendeki yönlendiricilerde kumanda edilebiliyor.

ister yukarı aşağı flapı swing ister ağızdaki yönlendiricileri sağa sola swing diyelim swing yazdığına göre.

ayrıca aynı tuşa bir görev daha yüklemişler 3 sn basılı tutunca sarfiyatı görüyorsun.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a günaydın arkadaşlar

LnammZ.png
VMVmmB.png

A.s Tünaydın. Hayırlı Cumalar.
Turbo, sana öncelikle bir tarif vereyim eklediğin resimler cepten zor gözüküyor uğraştırıyor resmin anasayfası çıkıyor.

resim sitelerinin direktiflerine uyma en garantisi resimin direkt linkidir.
sen resim sitelerine bakma forumlar için vs bölümünü atla bak şu şekilde seç kopyala. en garanti yöntem budur.

1zj1va.png

soruna gelince anlaşılan sendeki yönlendiricilerde kumanda edilebiliyor.

ister yukarı aşağı flapı swing ister ağızdaki yönlendiricileri sağa sola swing diyelim swing yazdığına göre.

ayrıca aynı tuşa bir görev daha yüklemişler 3 sn basılı tutunca sarfiyatı görüyorsun.
[/quote]

2 tane swing tuşu var resimde görüldüğü gibi ben flapları değil içinde ağızdaki yönlendiricileri sağa sola hangisi onu öğrenmek istiyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt