Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

serkan33

Yeni Üye
13 Haz 2017
1

merhaba 

33 metrekare oturma odası ve mutfak açık  
mitsubishi electric hj 50 mi yoksa alarko carrier x-power gold 53 uqv 050h almalıyım.yardımcı olursanız sevinirim.

S Çevrimdışı

setcom_2000

Yeni Üye
12 Haz 2017
7

ghostkiller1' Alıntı:
@setcom_2000  kardeşim kombi konusunda bilgi verdiğiniz için teşekkür ederim.güzel bir kombidir.şayet ileride kombi alacak olursam seçenekler arasında olanlardan birisidir şu anlık.kendimde vıesman var.gerçi kombi kullanmıyorum sofben görevini yapıyor bizim evde yaz kış klima kullanılıyor.

me ile doğru bir karar verdiğinize emin olabilirsiniz.koridor da dahil ederseniz 12 lik almanız tabiki iyi olacaktır.balkona konulmasında bir sıkıntı yoktur.duvarla arasında azda olsa boşluk bırakılsın hava sirkülasyonu açısından.yani duvara birebir yapıştırtmayın.alttanda mutlaka dubelletin ve lastik takozlarını koydurun vibrasyonu önlemesi için.tabikide hakkınız olan klima ayaklarınıda alın koyun bir kenara.bu tip durumlarda ayakları alıp götürebiliyorlar servisler vermeyin.

vede en önemli can alıcı nokta olan vakum meselesini ısrarla hatırlatın ve yapmalarını söyleyin.gerçi me servisleri yapmaya mecburlar yapmazsalar genel merkeze bildirir değişim ister ve değiştirirler.faturayıda bayiye keserler.me bu konularda kesinlikle çok ciddi ve kuralcıdır.olması gerekende budur ama gelin görünki böyle hizmeti veren bir firma daha zor bulursunuz.inşallah hakkınızda hayırlısı olan olur.ilerleyen günlerde deneyimlerinizde bizimle paylaşabilirseniz seviniriz.

İlginiz için teşekkür ederim. Yarın siparişi veriyorum. İyi günler.

E Çevrimdışı

ercan45

Yeni Üye
13 Haz 2017
2

merhaba arkadaşlar forma yeni üye oldum 18,5m2salon, 11,5m2ç.o, 13m2y.o , 10m2mutfak  2,65yükseklik  2. kat üstü çatısız düz beton duvarlar yalıtımsız camlar çift cam pimapen kuzey cepheli evimin (bu arada evimin odalarının kapıları salona açılıyor arada hol yok) salonumda ısıtma ve soğutmada kullanmak üzere klima araştırıyorum  ve şu iki klima  me sf42, 4600tl, ve toshiba suzimi ras 18 s3kv, 4400tl,   arasında kaldım toshibanın servis ve bayisi ilçemizde var  me servis ve bayisi başka ilçe var  bu arada bu modeller bayilerin tavsiyeleri ülçüm yapılmadı birde bu modeller yüksek gelirmi yardımcı olursanız sevinirim

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9

Merhabalar üstadlarım, çok şükür klimalarım takıldı ve kullanıma başladım. Teknik ekip çok duyarlı ve özenli çalışarak çok temiz bir montaj yaptı. Aklıma takılan üç soru var kullananlar veya sizin bilginiz var mıdır?  Birincisi dün akşam dikkatimi çekti klimayı 26 derecede açtım en yüksek fan devrinde. Bir süre sonra klima fanı otomatik olarak yavaşlattı ve o devirden devam etti. Bu normal mi? İkincisi de sanki broşürlerde sağa ve sola otomatik salınım gibi okumuştum ama bunlar manuel bilgisi veya fikri olan varsa paylaşırlarsa sevinirim. Son olarak otomatik yeniden başlatma denilen özellik elektrik kesildiğinde devreye giriyor mu eğer öyleyse evde yokken klimayı sigortadan mı kapatmalıyız?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

serkan33' Alıntı:
merhaba 

33 metrekare oturma odası ve mutfak açık  
mitsubishi electric hj 50 mi yoksa alarko carrier x-power gold 53 uqv 050h almalıyım.yardımcı olursanız sevinirim.

https://tavsiyeforumu.com/konu-diger-forumlar-arasi-dolasmak-ban-sebebidir.html?pid=3947#pid3947

foruma hoş geldiniz arkadaşım.

ısıtmada kullanacakmsınız cihazınızı kullanacaksanız carrierxpower gold u alınız ısıtmadı daha güçldür hj ye göre. 

soğutma ise hj yeterli daha sessiz ve malzeme kalitesi daha iyidir carrier x-power gold dan. 

mersindemisiniz nickinizde 33 var. fiyatları bilmiyorum carrier xpowerin fakat msz-sf35 mitsubishi electric iel aynıya geliyorsa 12lik alsanızda mersinde size yeter oradaki arkadaların bir çoğu kışın aç kapa kullanıyorlar yazn zaten 33m2 açık mutfakta olsa yeter. 

daha kaliteli ürün almış olursunuz.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ercan45' Alıntı:
merhaba arkadaşlar forma yeni üye oldum 18,5m2salon, 11,5m2ç.o, 13m2y.o , 10m2mutfak  2,65yükseklik  2. kat üstü çatısız düz beton duvarlar yalıtımsız camlar çift cam pimapen kuzey cepheli evimin (bu arada evimin odalarının kapıları salona açılıyor arada hol yok) salonumda ısıtma ve soğutmada kullanmak üzere klima araştırıyorum  ve şu iki klima  me sf42, 4600tl, ve toshiba suzimi ras 18 s3kv, 4400tl,   arasında kaldım toshibanın servis ve bayisi ilçemizde var  me servis ve bayisi başka ilçe var  bu arada bu modeller bayilerin tavsiyeleri ülçüm yapılmadı birde bu modeller yüksek gelirmi yardımcı olursanız sevinirim

https://tavsiyeforumu.com/konu-diger-forumlar-arasi-dolasmak-ban-sebebidir.html?pid=3947#pid3947

arkadaşım hoşgeldiniz 18.5 m2 42 lik cihaz olur (çünkü bu klimalrın aslı eski 12 liklerdir tüm firmalar kırpa kırpa birde 15 lik klima icat ettiler ilk icatçıda mhi oldu bu işin başında. uzun mesele şimdi anlatması ama naylon klimalar diye aratırsanız eski yazılaıma denk gelebilrsiniz çeşitli faorumalrda.) ama 18lik yüksek gelir sık dur kalk yapar.

evinizin çizimini atabilrseniz buraya siz ne ölçüde fayda sağlayabiriz görmekta fayda var. 

me nin sizn ilçede olmaması sorun oluşturmaz sonuçta aynı ilde başka bayi servis var. kaliteside toshibadan yüksektir.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

asturias' Alıntı:
Merhabalar üstadlarım, çok şükür klimalarım takıldı ve kullanıma başladım. Teknik ekip çok duyarlı ve özenli çalışarak çok temiz bir montaj yaptı. Aklıma takılan üç soru var kullananlar veya sizin bilginiz var mıdır? Birincisi dün akşam dikkatimi çekti klimayı 26 derecede açtım en yüksek fan devrinde. Bir süre sonra klima fanı otomatik olarak yavaşlattı ve o devirden devam etti. Bu normal mi? İkincisi de sanki broşürlerde sağa ve sola otomatik salınım gibi okumuştum ama bunlar manuel bilgisi veya fikri olan varsa paylaşırlarsa sevinirim. Son olarak otomatik yeniden başlatma denilen özellik elektrik kesildiğinde devreye giriyor mu eğer öyleyse evde yokken klimayı sigortadan mı kapatmalıyız?

hayırlı olsun klimanız ne marka aldınız resim paylaşımlarınızı bekleriz.

arkadaşım dediğiniz olay bazı klimalarda var. am aslında buda bir kademe yani sizn dediğinize göre düşünürsek belli bir yere gelince devam ediyor diyorsunuz. işte bazılarıda duramıyor dahada beter kısıyor böyle bir sorunda var.

affınıza sığınarak bazı sesten uyuyamadım vs diyen sorunlu beyni çarpıklı ruh hastaları bunu çok iyi bir şeymiş gibi lanse etme çabasındalar. (hatta burada bir kaç gizli kişi dolaşıyor bizleri salak sansalarda yazılarından anlayabiliyoruz.) ama bir okadarda bu tür yazılımı veya dizyanı olan klimalarda yüksek arıza riski mevcut. okuyoruzda zaten.

sigmayla ilgili yeni bir yorum okudum adam açık açık diyro aslında ben klasik klima almalıydım yazmış. sigmayı öven kişiye çokta doğru demiş kar bilmiyorum bu söylemi kimse yanlış anlamasın kar bilsem bu şekilde yazmam ghemn derim aaa bakın biz sigma kötü demedikmi derim o forumdaki piç ağzı kullanan forum sahibi gibi.. (normalde sorunlu sigma klimalarda gree üretimi klimadır ama anlatacağım farklı bi yönüde var. amaç bağcı dövmek değil.)

517z2g.png

bakın arkadaşım insanlar ne konuştuklarından bir haber. gidiyorlar benim fujitsum generalim diye sonradan görmelik yamuk kafalılık yapanlar var. yöneten kişide mbirol denen puştu muteber muhteremdir. lafım size değil bu konuda tabiki zaten bu söylemlerime cevap bile yazmayınız çünkü amacaım genele hitab etmek. yani bu söylemlerimde sizlede tek paylaşım yapmıyorum ve asla polemiğede girmem sizle bunu bilin üstünüze bir şey almayın. genele yazaıyorum millet anlasın iyice.

bu tip klimalar kıstıkça içerideki havanın değerinide düşürüyor her ne kadar kısan klima a kısan klima a ne güzel az yakan klima diyen manyaklar olsada.. affedin onlar bok yemiş çünkü bu yüzden toshiba pkvp den bile şikayet geliyor. puştu muhterem mbirol denen kişide bunu zamanında belirtsede inadına işine geldiği gibi konuşup milleti etkiliyor. zamanında general ve fujitsu japonların en alt segment klimalrıdır klimalr klima olmadığı gibi kullnıcılarıda hep manyak diyen adamdır bu.. ve daha düne kadar iklimsadan klima alınmaz diyen adam şimdi bizlere inat sigma tavsiye ediyor amaç sigmalar gree üretimi eh işte birini etkilersem gree üretimi belki bir york satarım belkide iklmsacıdan alır kar ederim. general diyor yanında komşusundan alıyor. tanımayanlarda a ne iyi adam der.

sonrasına gelince bu tür klimalardaki fan dizaynı arıza oluşturma riskleri çok yüksek. bazılarına güzel gibi gözüksede bence çok gereksiz çünkü çoğuda belli değeri koruyamıyor. sanki bunu me daikin yapamıyormu ama neden yapmıyor. bence klimalarda göz bile gereksiz. (hatta kapanınca kendsini kurtan klima meseleside boş iddada ederim daha çabuk çamurlaşmay yol açar. her kapamışta üstündeki bulunan nemi hzılı kuruttuğunu düşünün mantık olarak tabaka tabak her aç kapada bir bir çamur tabaskı oluşacak) sen klimalara düşük , orta, yüksek ve çok yüksek fan ayarlarını koymuşsun birde auto mod eklemişsin uyku modunda var. e yüksek fanda kısmasına ne gerek var bunu üstünlük olarak göstereceksin. gözükebilir ama bir okadarda risk içerir. işte mhilerde ille bir fan sorunu çıkıyor. generallaede çıkıyor. salağın biriside mhi me den sessiz yazmıştı geçenlerde.

şimdi bakınız bu resmini bastığımız arkadaşta yanlış kullnıyor klimasınız çam ağacı resmi en düşük moddur e tabiki sen evi soğutamazsın çabuk tarafından madem sesszşkik isteyorsun ozaman bir süre yüksek mod a katlan sonra sessize al.

tamam bu gree lerde çeşitli sorunlar var ama. but ip kullanıcı arkadaşların eline en kaliteli klimayı versenizde şikayet ediyorlar bu kişilerde yüksek ses problemi var efendisine lafımız olmaz ama birde millete empoze etmey çalışmazlamı bu huylarını çok affedin hassittir git demek zorunda kalıyor insan çoğu zaman. bir motor çalışacakta sessiz olacak ya mümkünü varmı bunun.

neyse birinci sorunuzun cevabınıa evet normal diyelim bu açıklamyla birlikte.

2. sorunuzda ne klim aalmışstınız bilmediğim için cevap varemiyorum ama manuelsede sevinin üzülmeyin. çünkü ondada arıza riski yüksek olacaktı.

3. sorunuzun cevabı ise evden çıkacaksanız kullanım alaışkanlığınız aç kapa ise. klimanıın şalterini kapatınız evet.. yani sigortasını.

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9

Midea Blanc 9000  olduğunu belirtmemişim çok özür dilerim. Üstadım zaten forumu baya okuduğum için ilk açılışta yüksek fan yapıyorum auto kullanmıyorum sesle ilgilide öyle bir takıntım yok açıkçası.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a arkadaşlar sota ghost 9köy hocam 

evdeki klima sanki soğutmuyor gibi geldi inverter olduğu için mi acaba bilemedim 24 set ettim evin içini 24 getiriyor soğutuyor  

ama izmirde evdeki klimaya göre sanki az soğutuyor gibi geldi bana 
evdeki izmirdeki klima 25 derecede buz gibi ediyor içerisini

izmirdeki  14,000 btu klima oda 13 m2

yazlıktaki klima 32 m2  açık mutfak çatı kat 18,000 btu 

btu  alakalımı yoksa evdeki on off  yazlıkta inverter ondanmıdır

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:

evdeki klima sanki soğutmuyor gibi geldi inverter olduğu için mi acaba bilemedim 24 set ettim evin içini 24 getiriyor soğutuyor  

Aleykum Selam.
problem yok Turbo rahat ol 24 egetryorsa sorun yok.

inverter klimalar kontrollü ısıtma soğutma  sağlar sorun etme.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

asturias' Alıntı:
Midea Blanc 9000  olduğunu belirtmemişim çok özür dilerim. Üstadım zaten forumu baya okuduğum için ilk açılışta yüksek fan yapıyorum auto kullanmıyorum sesle ilgilide öyle bir takıntım yok açıkçası.

size bir şey demedim zaten canım açıklamamda detay var. o demiş olduğum mesele diğer forumdan kullana arkadaşın kullanımı ın yanlış olduğunu belirterek konuyu  fan durumuna bağlamıştım.

klimanız gayet normal . bendede mdiea var sanırm demek istediğiniz fanla alakalı değil.  dediğiniz durum. şu olabilirm kendi klimam göre yazayım  ilk açılışta fuuuufftt diye bir ses çıkartır kompreör devreye girnce sanırsınız hep o şekilde çalışacak ama hemen sütliman olur. sonrasındada dediğiniz gibi devam eder.

bu fanın özelliği falan değil, yazılımdır.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

Aleykum Selam.

inverter klimalar kontrollü ısıtma soğutma  sağlar sorun etme.
24 derece set edilmiş halde tam 2 saat boyunca çalıştı  + 1 buzdolabı + 1 laptop bilgisyar 1 82 ekran led tv + 1 adet led ampul 
kullanıldığı halde  

2 saatte 1,1 kw elektrik tüketmiş nasıl hocam tüketimi

beko 31830 model klima

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

9köy hocam klima aynı tarafa üflüyor 

ben biraz daha mutfak tarafına üflemesini istiyorum ayarı varmıdır acaba

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
9köy' Alıntı:
Aleykum Selam.

inverter klimalar kontrollü ısıtma soğutma  sağlar sorun etme.
24 derece set edilmiş halde tam 2 saat boyunca çalıştı  + 1 buzdolabı + 1 laptop bilgisyar 1 82 ekran led tv + 1 adet led ampul 
kullanıldığı halde  

2 saatte 1,1 kw elektrik tüketmiş nasıl hocam tüketimi

beko 31830 model klima

gayet normal yeni çalıştırmada ilerleyen saatlerde dahada düşer tüketim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt