Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ht6ht6' Alıntı:
9köy' Alıntı:
rica ederim.
yanlış yazmışım K serisi diyeceğim yerde ka yazmışım sizn linklerin üzerinden giderek buldum.

2qkkymu.png

sanırım bu montajdada 200 euro alınır kesin.

genede Türkiyede göre çok uygun Almanyada çok daha beter diyorlar fiyatlar bazı arkadaşlarda oradada çok ucuz diyorlar.

arkadaşım siz beni ve bizi yanlış anlamayın sövüp sayıyoruzda oratlığı karıştıran bir pis herif var. ona bir kaç laf etmek istiyorum sizin alıntınızla sizle alaksı yok genele yazıyorum zaten.

şimdi bu rakamlar ona ilk önce küpe kapak olsun herkes affesin göt mbirola.

ayrıca dhdeki dostumuz komoniz Ado yada kpe kapak olsun.

Ado dostumuza takıldım tabide. o zaten zaman zaman söylüyor daikinde az değil diyor.

ama herkes iyi okusun bu me den sittir edilen göt mbirol, neden daikin fiyatlarını yazmıyor götlük ediyor cahil insanları kandırıp tut kıs kıs yaptıryor.

arkadaşım sizn alacağınzı lg fiyat neydi bilmiyorum ama gücünüz varsa me alın her şeyi unutun.

daikinde fena değildi ama kompresörleri çok büyük bir sürünceme içinde bende şahsen daikin kullnıcısıyım aynı zamanda ama kompresör her an gidebilir daikin klimamda. üstelik daikinlerin alt kalitesi var bu seri orj seri olmasına rağmen adamlar gree kompresör kullnmışlar. daikin kaliteyi dibe vurdu iyice maalesef. hiç inanmayın kimseye emin olun buna.

bizm sizden bir çıkarımız olmaz şahsen ben kimsey tavsiye bile vermemeye çalışıyorum bıktım bu işten. affedin insanların nanakörlüğümü dersiniz ikide bir mbirol tarafından saldırlarmı dersiniz. ne işim var sağlığım yerinde değilken iyice bozmaya o açıdan zaman zaman yazıp uyarılar yapıpı çıkıyorum bolcada tıkat atarak saldıranlara.

ben dahamüsait zamanda okurum konunuzu ama yazan arkadaşlarda zateb gerekeni söylemişlerdir size.

bu pahalı ucuz meseleleride karman çorman durumlar. çok affedin dün kebapçıya gittik.

2 masa önümüzde bir grup oturmuş bağrıp çağırıyorlardı kebapçının mdürünü çağıoryorlardı çıktı geldi birisi adamda onlardan aşağı değil. bağırdı çağırdı .

mevzu şuymuş bağıranlar çukurova yöresindenmiş. masaya salataları vs bedava istyorlarmış.

gelen patronmudur müdürmüdür her neyse yemeğin hepsi ikarmızı olsun bağırmayın bağıracaksanız kalkın gidn dedi.

baya bir bağırtı çağıryı devam etti birisi ayırmaya gitti adamın dediklerini duymakta zorlanınca bende bir boş masaya geçtim gitme deslerde. zamanında bende bu işleri yaptığım içn meraklıyım çünkü.

Vallahi cinayet çıkacaktı adam delirdi resmen ama haklıydı sizin oradaki garnitürleri biz veremeyiz arkadaşlari orada sebze ucuz burada bir masaya koyacağım garniyle ben bir günü tamamlarım bilip bilmeden konuşmayın vs iki tarafta bağırtılı konuşuyır adam en sonunda kalkmazsanız polis çağıracağım dedi. yanına ayırmaya gelen adamdada dert yanmaya başladı oh be ne ala bir çorbayla 10 tane pide yiyecek birbuçuk ekmek yiyecek bende buranın kirasını çıkartacağım ekmeği pideyi yazıncada bana kafa tutacaklar vs. sonunda kakltılar gittilerortalık sustu masama döndüm.

bizim millettede hep önüne gelenle kavga vardır işin dibine inmek yoktur. herkes çıkarına göre davranır ama karşısındakini düşünmez. avrupalı gibi yaşıycam der ama hala imarethane mantığı gözetir.

herp Rüştü Asyalının filmi gelri aklıma aç doyar diye bir adam yedikten sonra handa artan yemekler bedavacıalra dağıtılıyordu.

yıllar öncesi bir durum geldi aklıma adam kışın svir biber istiyor 4-5 tane yiyor 3 gramı bile geçer kg fiyat 20 tl yediği bir kurufasulye yada çorba biberi vermesen dert versen elimi besleyeceksin bir antepli kebapçı vardı çok affetsin herkes.. bilmem neyim yesin derdi bu tür insanlara.

gene kayışlar koptu neyse mbirol gibi ipnede anca u tür insalara kıs kıs yaptırır.
Forumu takip ediyorum. Herhalde yazdıpınız en uzun yorumlardan biridir. Zaman ayrıdığınız için teşekkür ederim. Söylediğiniz lafların mbirol'a olduğunu baştan beri anladın, bir problem veya yanlış anlama yok.

Klima ile ilgili olarak da, ben de ME'den yanayım. Ancak salon için 14.000 yeter mi tereddütlüyüm.

Teşekkürler

teşekkür ederim hocam. ayrıca anlayışınız içinde teşekkür ederim emin olun bizm amacımız ona buradan laf söyletmekte değil o söyletmek için milleti dürtsede. bizimkisi sadece uyarı amaçlı milleti.

aslında en uzun yorumlarında birisi değil çok daha uzun yazardım eskiden ama artık sağlık el vermiyor üstünüze afiyet. kzıdığım konularda bile bu yüzden uzun yazamıyorum boşveriyorum.

hocam resminizede baktım bu arada @sota nekadar müsait desede evin yerleişimi çin. pek değil.

koridorunuzun genişliğinide bir ölçermisiniz size zahmet.

21m2 salonagelince hocam isterse çatı katı olsun 9binlik me sf bile yeter kapınız kapattınızmı. siz 12 lik alın 14lüğe felan hiç gerek yok fazla para vermeyin çok fark yok çünkü.

bakın biz diğer evimizde 12 likle güney cephede kurulu 21-22 dereceye aldıkmı dereceyi 140m2 yaklaşık evi kırdırabiliyoruz.

e7yrzd.png

sizin koridor geniş olsa biraz merdiven giriş kapı üstüne takılabilse mutfak balkonundan uzun borulama gerekir ama olur. yemek pişim esnasında aradaki kapıyı kapatırsınız. sonra açtınızmı 11m2 odaya kadar serinlik uzanır.

1gMGoNdec56b683f17e2ee.jpg

banyo wcleri bile açık bırakırsınız okadar etkisi olmaz. bakın kendi evimin çizminide atacağım

pPXD5z.jpg

uyggun konum dedikmi bu evin konumu çok uygun 4 adet klima olmasına rağmen ortada duran klima devamlı çalışır diğerlerin açma ihtiyacı az olur yemek pişim esnasına çok çok aşırı sıcaklarda vs.

bu resim üzerinden biraz daha kendinizce düşünmeniz faydalı olur.

Y Çevrimdışı

ykp2534

Yeni Üye
20 May 2017
6
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

gurur' Alıntı:
Hocam İzmir'de 16 metrekare 2 camlı güneş gören odama yada 20 metre kare tek camlı az güneş gören odama 12000btu klima almayı düşünüyorum. Aklımda Midea Mission var. 3000 tl bütçem var. Buradaki satış elemanının elinde mission kalmamış. blanc al dedi aynı dedi. Yada Fujitherma al dedi. Yada 3000e Fujitsu vereyim dedi. Napmalıyım? Acil cevap lütfen

Midea Blanc 18000 Btu tavsiye ederiz

M Çevrimdışı

-marker

Yeni Üye
19 Nis 2017
6

ghostkiller1' Alıntı:
-marker' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba Ankara da yaşıyorum. Salonuma klima almak istiyorum. Yaklaşık 35m2 kadar bir alan ancak salona bağımlı 10m2 lik bir oda var. İlk amacım soğutma ama ısıtmasının da olması fena olmaz. kapasite ve marka önerileriniz konusunda bilgilerinizi rica ediyorum.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.45 m2 lik bir alanınız var.evin yalıtım durumu nasıldır,arakatmıdır.soğutma işi kolay ama işin içine ısıtmada girdiğinde işler değişir birde ankara ve yakıcı soğuğunu düşünürsek mecburen yüksek btu almak zorunda kalacaksınız.bu iş için bütçenizide belirtebilirseniz ona göre seçim yapalım.ama herhalukarda size ısıtmada olacak ise 24 lük klima şart.sadece 24 lük olmasıda yeterli değil verimli bir klimanın olmasıda şart.yoksa boşa giden enerji ve cebinizden çıkan para biryana ısınamadığınız olumsuz iklimlendirme biryana olur.

Arkadaşlar tekrardan merhaba; bugün Mitsubishi electricten arkadaşlar gelerek keşif yaptılar. 18000 btu 4,940 TL veya 24000 btu 5800 TL fiyat verdiler. 18000 btu çok rahat işinizi görür. 24000 btu biraz fazla olur dediler. Comfort inverter MSZ-HJ 50 ve 60 için söyledikleri bunlar. Sizlerin yorumları nedir acaba? Isınmayı kullancağımı sanmıyorum ama tatmin edermi?

G Çevrimdışı

gurur

Yeni Üye
21 Mar 2017
52

@9köy Hocam siz ne önerirsiniz? Fujitherma falan nasıldır? Gönlğmde mission var ama blancten farkı nedir?

C Çevrimdışı

ceramos

Yeni Üye
3 Haz 2017
3

Merhaba arkadaşlar,
Yeni bebeğimiz oldu ve bildiğiniz gibi bulunduğu odanın fazla sıcak olmaması gerekiyor ancak doktor bulunduğu odada (şimdilik yatak odası) klima olmasa daha iyi olur dedi. Salona bir klima taktırarak buradan serinliğin diğer odalara da gitmesini istiyorum. Ev İzmir'de, zemin kat, yalıtımsız ve kuzey-batı cepheli. Keşif için gelen firmalar salon için 12000-14000 btu 'luk bir klimanın yeterli olacağını ancak tüm evi soğutmak maksatlı kullanılacaksa 18000 btu'luk bir klima almam gerektiğini söylediler, ancak firmalardan biri montajı 1 numaralı yere, diğeri ise 2 numaralı yere monte edilmesi gerektiğini söyledi. Sizce hangisi daha mantıklı. Bu soğutma işlemi için düşündüğüm ve bana önerilen gibi tek bir klima yeterli olur mu? olur ise marka model önerileriniz nedir? Bütçem max. 4000-4200 TL'dir ve klima yalnızca soğutma amaçlı kullanılacaktır. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

WQY1aE.jpg

H Çevrimdışı

ht6ht6

Yeni Üye
23 Haz 2017
9

9köy' Alıntı:
teşekkür ederim hocam. ayrıca anlayışınız içinde teşekkür ederim emin olun bizm amacımız ona buradan laf söyletmekte değil o söyletmek için milleti dürtsede. bizimkisi sadece uyarı amaçlı milleti.

aslında en uzun yorumlarında birisi değil çok daha uzun yazardım eskiden ama artık sağlık el vermiyor üstünüze afiyet. kzıdığım konularda bile bu yüzden uzun yazamıyorum boşveriyorum.

hocam resminizede baktım bu arada @sota nekadar müsait desede evin yerleişimi çin. pek değil.

koridorunuzun genişliğinide bir ölçermisiniz size zahmet.

21m2 salonagelince hocam isterse çatı katı olsun 9binlik me sf bile yeter kapınız kapattınızmı. siz 12 lik alın 14lüğe felan hiç gerek yok fazla para vermeyin çok fark yok çünkü.

bakın biz diğer evimizde 12 likle güney cephede kurulu 21-22 dereceye aldıkmı dereceyi 140m2 yaklaşık evi kırdırabiliyoruz.

e7yrzd.png

sizin koridor geniş olsa biraz merdiven giriş kapı üstüne takılabilse mutfak balkonundan uzun borulama gerekir ama olur. yemek pişim esnasında aradaki kapıyı kapatırsınız. sonra açtınızmı 11m2 odaya kadar serinlik uzanır.

1gMGoNdec56b683f17e2ee.jpg

banyo wcleri bile açık bırakırsınız okadar etkisi olmaz. bakın kendi evimin çizminide atacağım

pPXD5z.jpg

uyggun konum dedikmi bu evin konumu çok uygun 4 adet klima olmasına rağmen ortada duran klima devamlı çalışır diğerlerin açma ihtiyacı az olur yemek pişim esnasına çok çok aşırı sıcaklarda vs.

bu resim üzerinden biraz daha kendinizce düşünmeniz faydalı olur.

Üstat rica ederim, sağolasın, eksik olma.

Koridorları da bu saatte bizim bebek uyumasına rağmen senin hatırın için ölçtüm. Sarı ile işaretlediğim koridor en 1,16 uzunluk 4,52, yeşil ile işaretlediğim koridor (11 metre2 olan odanın içinde kalan bölüm) 0,9 m x 3,2m. Salonda yer alan kapı da sizin evinizdeki gibi geniş bir kapı. (Bu ayrıntıyı atlamışım, tecrübe böyle bir şey galiba hatırlattınız sağolun)

Evin planına klimaları koymayı düşündüğüm yerleri işaretledim. 1 nolu klima 12.000 BTU olacak. Önce bu klimayı alacağım bi bakacağım performansı nasıl eğer gerek olmazsa 2. klimayı almayacağım. Eğer baktık ev iyi iklimlenmiyor, o zaman 2. klimayı 9000 btu olarak alacağım. Teşbihde hata olmaz, tırnak içinde " Vur emrini bekliyorum üstat" :) :yuh:

29ZnmO.jpg

1. Klima için alternatiflerim

-Mitsubishi Electric MSZ-SF35VE (FH serisine para yetmiyor, 1000 € dan aiağıya yok, 200 € montaj hariç. SF 650-700 € bandında)
-Mitsubishi HI DXK09Z5S (500€+ montaj)
-Panasonic KIT RE12RKE (650€+Montaj)

Dip not: Bu arada bizim mahalleyi bi kolaçan ettim. Hangi klima daha çok tercih ediliyor diye. 27 adet LG, 21 adet Mitsubishi (HI-17adet, Electric 4adet) Fujitsu 16adet,15adet Samsung, 12adet Panasonic. Buradaki halkın eli biraz sıkı. LG'de ucuz olunca, optimumda buluşmuşlar :)

Saygılar, teşekkürler.

F Çevrimdışı

Fireewall

Yeni Üye
28 Haz 2017
3

Bu klimalardan birini almak istiyorum. Önerinizi almak istedim.

Klimayı takmak istediğim oda için 9000 btu yeterli ama 9 ile 12 arasında pek fark olmadıgından 12000btu klima almak istedim.

Aşağıdaki 5 klima arasında kaldım. En begendiğim LG ama 500 - 600 tl fazla vermenin bir anlamı var mı ? ucuz olanı alsam sıkıntı yasar mıyım? kiracı olduğumdan bilemedim. Fiyat arastırmama göre asagı yukarı fiyatlarını da önlerine yazdım. önerdiğiniz birini (Bunların dışında da olabilir ) yarın alacagım artık.

Şimdiden teşekkürler.

2500 TL - LG Sirius Deluxe Inverter AS-W126J1R0 
2000 TL - Midea Blanc MSMABU-12HRDN1
1900 TL - AİRFEL LTXN35U
1800 TL - Kumtel Daylux TTXN35U
1700 TL - Sigma SGM12INVDMR
2600 TL - Bosch B1ZMI12725 birde bu model var arkadasım tavsiye etmişti.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Fireewall' Alıntı:

Klimayı takmak istediğim oda için 9000 btu yeterli ama 9 ile 12 arasında pek fark olmadıgından 12000btu klima almak istedim.

Aşağıdaki 5 klima arasında kaldım. En begendiğim LG ama 500 - 600 tl fazla vermenin bir anlamı var mı ? ucuz olanı alsam sıkıntı yasar mıyım? kiracı olduğumdan bilemedim. Fiyat arastırmama göre asagı yukarı fiyatlarını da önlerine yazdım. önerdiğiniz birini (Bunların dışında da olabilir ) yarın alacagım artık.

Şimdiden teşekkürler.

1900 TL - AİRFEL LTXN35U
Forumumuza hoş geldiniz. Belirttiğiniz klimaların içinde Lg alüminyum kondansatör olması ve 500 TL fark olması nedeniyle elemenizi tavsiye ederim. Airfeli şu an midea üretiyor ve Türkiye'de daikin güvencesi garantisi ile satılıyor ancak midea üretimi airfeli bir yaz ve kış kullanıcı memnuniyeti oluşmadı önceden gree üretiyor ve problemliydi. Tam bir facia idi.airfel kumtel aynı bu nedenle kumtelide eleyin. Sigmayıda gree üretimi. Elektrik şirketiyle akraba olabilirsiniz. Bosch klimayı Midea ürettiriyor, bu bağlamda midea kendi adına üretilenimi daha iyi yapar kendine mal yapturanamı iyi mal yapar soruyorum. Ayrıca Bosch, Sigma, airfeller Midea blancla kıyaslandığında daha elektrik tüketimi yapar. Listenizen mantıklı olanı Mideanın kendi ürünü blanc modeli. Geçen sene yazın satışı basladı.Yaz ve kış kullanıcı tecrübesi oluşmuştur. Önerdiğimiz arkadaşlar memnun. Bulunduğunuz şehirde Midea Mission bulabilirseniz Mission alın bu sıralar bulmak biraz zor. Bulamaz iseniz blanc tercih edin, memnun kalırsınız.[emoji106]

F Çevrimdışı

Fireewall

Yeni Üye
28 Haz 2017
3
Cvp:

warrior33' Alıntı:
Fireewall' Alıntı:

Şimdiden teşekkürler.

1900 TL - AİRFEL LTXN35U
Forumumuza hoş geldiniz. Belirttiğiniz klimaların içinde Lg alüminyum kondansatör olması ve 500 TL fark olması nedeniyle elemenizi tavsiye ederim. Airfeli şu an midea üretiyor ve Türkiye'de daikin güvencesi garantisi ile satılıyor ancak midea üretimi airfeli bir yaz ve kış kullanıcı memnuniyeti oluşmadı önceden gree üretiyor ve problemliydi. Tam bir facia idi.airfel kumtel aynı bu nedenle kumtelide eleyin. Sigmayıda gree üretimi. Elektrik şirketiyle akraba olabilirsiniz. Bosch klimayı Midea ürettiriyor, bu bağlamda  midea kendi adına üretilenimi daha iyi yapar kendine mal yapturanamı iyi mal yapar soruyorum. Ayrıca Bosch, Sigma, airfeller Midea blancla kıyaslandığında daha elektrik tüketimi yapar.  Listenizen mantıklı olanı Mideanın kendi ürünü blanc modeli. Geçen sene yazın satışı basladı.Yaz ve kış kullanıcı tecrübesi oluşmuştur. Önerdiğimiz arkadaşlar memnun. Bulunduğunuz şehirde Midea Mission bulabilirseniz Mission alın bu sıralar bulmak biraz zor. Bulamaz iseniz blanc tercih edin, memnun kalırsınız.[emoji106]

Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığdayım ve burda midea blanc i bile zor buldum mision hiç ortalıkta yok :) Önerdiğiniz başka model var mı ?

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cümleten hayırlı sabahlar klima forumu sakinleri.
Mersin'e gökdelen yapana kadar. Keşke böyle bir klima yapsalardı.

adana.png

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cvp:

Fireewall' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Forumumuza hoş geldiniz. Belirttiğiniz klimaların içinde Lg alüminyum kondansatör olması ve 500 TL fark olması nedeniyle elemenizi tavsiye ederim. Airfeli şu an midea üretiyor ve Türkiye'de daikin güvencesi garantisi ile satılıyor ancak midea üretimi airfeli bir yaz ve kış kullanıcı memnuniyeti oluşmadı önceden gree üretiyor ve problemliydi. Tam bir facia idi.airfel kumtel aynı bu nedenle kumtelide eleyin. Sigmayıda gree üretimi. Elektrik şirketiyle akraba olabilirsiniz. Bosch klimayı Midea ürettiriyor, bu bağlamda  midea kendi adına üretilenimi daha iyi yapar kendine mal yapturanamı iyi mal yapar soruyorum. Ayrıca Bosch, Sigma, airfeller Midea blancla kıyaslandığında daha elektrik tüketimi yapar.  Listenizen mantıklı olanı Mideanın kendi ürünü blanc modeli. Geçen sene yazın satışı basladı.Yaz ve kış kullanıcı tecrübesi oluşmuştur. Önerdiğimiz arkadaşlar memnun. Bulunduğunuz şehirde Midea Mission bulabilirseniz Mission alın bu sıralar bulmak biraz zor. Bulamaz iseniz blanc tercih edin, memnun kalırsınız.[emoji106]

Yorumunuz için teşekkür ederim. Elazığdayım ve burda midea blanc i bile zor buldum mision hiç ortalıkta yok :) Önerdiğiniz başka model var mı ?
Arkadaşım kiracı adammışsın, bak bende kiraciyim 7 ila 8 ay önce kış ve yaz kullanmak için ME MSZ- SF 35 aldım hem ısındım hem az elektrik ödedim. Paraya kıyarsan tavsiye ederim.
Bak kardeş 5 kadar klima üreticisi var bir dünya klima markası var. Burda satıcı yok menfeati olanda yok. Forumumuzda Me başlığı na bakarsan bana gelen Aralık Ocak Şubat faturaları görürsün3 aylık ortalaması 106 TL yapıyor. Sana tavsiye ettiklerimin dışında tavsiye edemem arkamdan sövdürecek kadar onursuz değilim. Midea almayıp diğerlerinden alana kadar git Mitsubishi Heavy modellerinden al daha iyidir.

M Çevrimdışı

-marker

Yeni Üye
19 Nis 2017
6

Arkadaşlar merhaba Ankarada yaşıyorum 35 m2 lik salonuma bir klima almak istiyorum. Ancak salona bağlı 10m2 lik te bir odam var. Oturduğum daire merkezi ısıtma sistemi, güney cephe ve ısı yalıtımı yok. Genel olarak soğutma amacıyla kullanmak istiyorum. Ancak kırk yılın başında ısıtmasına da ihtiyaç duyabilirim. Bunun için önerilerini bekliyorum. Dün Mitsubishi Elektric keşif ekibi gelerek 18000 BTU nun çok rahat yeteceğini söylediler. Fiyat olarak da MSZ-HJ serisinden 50VA modeline 4940 TL 24000BTU seçeneği 60VA ya 5800 TL fiyat verdiler. Yorumlarınızı bekliyorum.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cvp:

Fireewall' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Forumumuza hoş geldiniz. Belirttiğiniz klimaların içinde Lg alüminyum kondansatör olması ve 500 TL fark olması nedeniyle elemenizi tavsiye ederim. Airfeli şu an midea üretiyor ve Türkiye'de daikin güvencesi garantisi ile satılıyor ancak midea üretimi airfeli bir yaz ve kış kullanıcı memnuniyeti oluşmadı önceden gree üretiyor ve problemliydi. Tam bir facia idi.airfel kumtel aynı bu nedenle kumtelide eleyin. Sigmayıda gree üretimi. Elektrik şirketiyle akraba olabilirsiniz. Bosch klimayı Midea ürettiriyor, bu bağlamda midea kendi adına üretilenimi daha iyi yapar kendine mal yapturanamı iyi mal yapar soruyorum. Ayrıca Bosch, Sigma, airfeller Midea blancla kıyaslandığında daha elektrik tüketimi yapar. Listenizen mantıklı olanı Mideanın kendi ürünü blanc modeli. Geçen sene yazın satışı basladı.Yaz ve kış kullanıcı tecrübesi oluşmuştur. Önerdiğimiz arkadaşlar memnun. Bulunduğunuz şehirde Midea Mission bulabilirseniz Mission alın bu sıralar bulmak biraz zor. Bulamaz iseniz blanc tercih edin, memnun kalırsınız.[emoji106]

Dip not olarak belirtmeliyim. Mitsubishi Heavy Bakırdır Alüminyum değil, ancak elektriği oda çok yakar .
@Sota cım nerelerdesin Bak Adana'da sıradan bir gün

oto.png

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt