Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
D Çevrimdışı

drserk

Yeni Üye
25 May 2017
5

9köy' Alıntı:
hoş geldiniz sn hocam.
Forumu detaylı inceledim. Bahsettiklerimi unutun gitsin. Aradığım klima malzeme kalitesi vasat değil en iyi de olmasın. Orta bile bana yeterli. Ama midea mision a bakıyorum.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

drserk' Alıntı:
Teşekkür ederim. Dh den mesajınızı gördüm ayrıca teşekkürler. Sessizlik konusunda haklısınız. aslında sadece oda içinde değil dış ünite de balkonda olacak ve gürültülü olmaması konfor adına düşündüğüm bir nokta. Salonda me 12lik krigamine var. Çok memnunum ama fiyatı uçmuş da uçmuş. 6310 TL kampanya fiyatı. Olacak şey değil. Denecek çok söz var ama neyse. Dün biraz daha maliyeti düşük olabilecek klimalara baktım. Forumda da konusu var mı bilmiyorum. Bakacağım birazdan. Daikin servisinin montajını ve bakımını ilgilendiği markalar ilgimi çekti. Airfel vessen daylux gibi..fiyatları çok uygun. Midea ya da bakıyorum. Uzun ömürlü olması adına bu markalar için tecrübeniz öneriniz nasıl olur?

bende teşekkür ederim sn hocam.

yanlız dhden mesajınız gördüm derken yanlış anlaşılmasın ben dh ye girmiyorum zaten nickimide kendim Ado arkadaşımıza banlatın demem üzere kapatıldı. buradan çıkan sonuç fake nickle siz çağırma gibi bir durum anlaşılır bunuda asla yapmam. bu konuyu aydınlatırsanız sevinirim.

hocam sessizlik konusunda nedesem yanlış olabilir. mesela klimanızı balkonda duvaramı astıracaksanız içeriye ses girişi illaki olur. okadar ilginçki, içeriden asılı olan yerden ses gelmez 2-3 metre ilerisnden ses alırsınız ille bir rezonans oluyor. duvar yapılarmızda bu tür yalıtım maalesef yok.

ama bu ses her insanda farklı hssedilebiliyor ben şahsen uykum geldimi bomba patlasa duymazken. bizm ailede birazda sağırlık var üstünüze afiyet.
çocukluğumda bir ev sahibimiz vardı adam resmen ruh hastasıydı bizm gece elektrik butonunu açıp kapatmamaız duyup huzursuz olduğunu iletiyordu. bu durum bir hastalıkmı desem nedesem bilmiyorum artık. adam okadarki bir büyük tenekeye taş doldurmuş gece havlayan sokak köpeklerine taş atıyordu.

hoıcam şimdi şimdi size misson önerdim oldukça sessz diyor @sota arkadaşımız hatta duvara asılıymış gene ses yok diyor dış ünitede. aam bilemem balık üretimhanesinde kullandığı için sanırım orada uyumuyordur ben akvaryumamı düştün desemde ona... şimdi bu bilgiye keza midea klimaların eski modellerinin dış ünitesi aslında seslidir.. hatta şirketin büyük ortağı carrier toshibadır. toshibanın bile en üst model seris şimdi adını unuttum krigamine gibi extrem seri klimaları bile sesliydi eskiden.. şimdi onlarda durum nedir bilemiyorum. bende mideanın zibroya ürettiği giriş seviyesi ürünü var dış ünitesi traktör motoru hocam. ama yeni model midealarda bu sorun aşılmış bilgileri var. ben kullnmadım yanlzı o açıdan net bilgi vermem doğru olmaz.

ayrıca hocam her nekadar kızsakta bu klimalar bir me dakin vs değiller. adamlara bir şey deme hakkımızda yok. lafı uzatacağımda yeri geldi affınıza sığınarak..

sanırm doktorsunuz. hocam sözüm meciisten dışarı olsu iyileride tenzih ederek. bakın deniyor sağlık sistemi düzeldi ama ben eski muayenehanesi olan doktorlar sistemini özlüyorum.. Allahın gücüne giğtmesin kart vs dağıtılsada milletin önüne geçilsede ozaman dr ler para kazandığı için parası olmayan hastayıda idare ediyorlardı. şimdi çok affedin bilemem ne ede ede özel hastanelere yönlendirliyoruz. var olan doktorlar bakmıyor hocam.. zaten devlete gıcık çoğu doktor... devlette onlara gıcık arada kalan bizler oluyoruz. tam bu muayene olayı bittiği zaman kemoterapi gören annemim kemoterapisine ara verildi kalça protez zayıflamaktan dolayı bozuldu yenilenmesi için ameliyat onayı aldık onkolojiden.
ben doktoruna gereken parayı ayarladım verdim alışmışız ya. (nasıl alışmayacaksın borç harç bulsakta sistem öyleydi vermedinmi ölüyordu hastan şimdi farklımı gene değilde düzeni farklılaştı.. ) ama o aralar muayenelhaneler yeni kapatılmaya başlandığı için bir denetim bir denetim annemi 15 gün almadılar ameliyata doktora diyorum neden bekletiyorsunuz hocam cevap baş hekimlik onay vermiyor diyor en sonunda kavga döğüş başhekimliğe ulaştım dedim siz bir doktor olarak kemoterapiye ara verilmiş hastayı bekletebilirmisiniz.
cevabı sorun neydi gelde ne dersen de. şimdi annemim protez olan sol kalça dizden aşağı felç. bunu doktormu yaptı devletmi yaptı gel çık işin içinden nerde hak aryacaksınız. sen normal şartşarı sağlamadan sistem değiştir.. çok affedin biçok dr kendini bilmez halde kendisini haşa Allah sandığı bir ülkede.. yani ben bu durumlarda bile.. eski sisteme razıydım.. eskiden 100-150 tl dr veriyordum kızıyordum... ama şimdi hiç bir şeyin yoksa bile denemek için bir özel hastaneye git gece acile vs bakalım 7-800 tlden aşağı çıkabiliyormusunuz.

ya hocam çok eski bir pomad vardı undo pate sanımrım 2010 alrden beri üretilmiyor bir tane vardı çöpe atmışlar delirdim resmen ilacın muadili falan yok. ilaç 2,5 tl idi enson.. sandozu aradım bir hışımla ama tabi gene olması gereken ağırlıkta sorarak.. dedim ucuz diyemi kaldırdınız bu ilacı. (çünkü eczacıların dediklerine göre soruyorum. devlet ilaç paralarında çok indirime gittiği için zam yapamadıklarından dolayı firmala bir çok ilacı kaldırdı vs.. ya ilaç yazılıyor eczaneye geliyorsunuz bu doktorun bu ilacı yazma yetksi yok deniyor dah neler yaşıyoruz. ilaç yazılıyor eczacı siteme girmemiş dr diyor. bu ay yazıldığın söz gelimi 2-3 kutu verilen raporlu ilacı diğer ay alamıyorsun bir kutuya düşürüldü yada hiç yok) neyse bakınız sandozla yazışmam.

qb64kB.png

şimdi ne diyceksiniz hocam çare varmı m.electriğe daikine karşı ne yapabiliriz sizde bir çözm üretin bari. bazıları gibi öyle şunu demekle dememekle saldırmakla vs olmuyor işte.

ben bu pomat üretilse 100 tl yede almaya razıyım çünkü terkibini alıp kadıköyde tecrübeli eskilerden bir eczaneye yaptırdım eczacı bayan yaparım ama aynısı olurmu olmazmı garanti veremem dedi ve olmadı tabi. görüyorsunuzki basit ucuz gözüken bir ilaçta bile ne durumlara düşüyor insan.

bu klimada neyseki bulunmayan bir şey değil sese mese katlanıp almıyacaksınız hocam.. hadi devlet kurumu vs olsa telefon vs genel ihtiyaçlardan olsa daha fazla baskı yapalım daha mantıklıda. bunlara ne yapabilrizki devlete şikayet etsek lüx tüketim serbest piyasa derler çıkarlar işin içinden. git yerli ürün al vs derler ama dedikleri ürünlerde bilgileride olmaz. burada bitireyim dah yazacak çok şey olurda uzar gider.

hocam ses için balkonunuz müsaitse dış üniteyi zeminede monte ettirebilrisniz. dah az ses içeri girer ama alt komşunuz varsa ses gidermı gitmezmi orasıda var. ayrıca hocam söz gelimi ısıtma modunda akşam 7 de 8de geldiniz eve açtınız klimanızı klmia ister istemez tam yük çalışıp dış ünite ses yapacaktır.

hocam daikin servis güvencesi olaylarında inanmayınız kesinlikle hiç bir zaman me servis kalitesinde değildir servis. şişirenler sırf bu foruma karşı inat yapıyor. kusura bakmayın eski bir yazısını ekliyorum.. aynı zamanda bu adam yıllardır bosch klimalar mideayken bile ısıtmıyor diye çamur atan bir kişidir. işine geldiği gibi konuşur.

znwlthad0bcc03e674d35d.png

bende daikin kullanıcısıyım 6 tane klima var yediğim kazıklarla merak saldım bu işlere mesleğim falanda değil. daikinde zamanında canımı okudu benim. çoğunda tamamen merdiven altı dükkan zihniyeti var. kimse kimseyi kandırmasın hiç

airfel ürünleride şuan mideadır ama şirket kumandasından bile çalmış. dhde bu konuyla ilgili bilgiler var.
her zaman içinde montajda alüminyum boru riski mevcuttur. bakır olsa bile zar gibi ince bakırdır. bilginiz olsun diğer durumda iş görür o klimalarda köken olarak midea.

uzun ömür konusna gelincede hocam bilmiyorum nekadar kullanılabilir bu klimalar. bir çok etken var, aç kapa günde kaç saat kullanacaksınız vs.. ben me nin çok eski bir modelni hemen hemen mevsim geçişlerinde bile hiç ara vermeden 10 yıldır kullanıyorum şeytan kulağına. maşa Allah süphan Allah diyorum.

D Çevrimdışı

drserk

Yeni Üye
25 May 2017
5
Evet fizik tedavi doktoruyum bahsettiğiniz olaya çok üzüldüm. Eskilerin cezasını bizler çekiyoruz. Maddiyat zaten kalmadı parası da orada kalsın ama çalışma huzuru kalsaydı demeye kaldık.Çok derin mevzular..
.bu arada bana o mesaj geleli belki 3ay oldu. Dobrakonusan nickli bir arkadaş göndermiş.
me servisi iyi demişsiniz me bayisi ayrıca olefini de satıyor.servisi de kendileri. Bu marka için ne dersiniz?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

drserk' Alıntı:
Evet fizik tedavi doktoruyum bahsettiğiniz olaya çok üzüldüm. Eskilerin cezasını bizler çekiyoruz. Maddiyat zaten kalmadı parası da orada kalsın ama çalışma huzuru kalsaydı demeye kaldık.Çok derin mevzular..
.bu arada bana o mesaj geleli belki 3ay oldu. Dobrakonusan nickli bir arkadaş göndermiş.
me servisi iyi demişsiniz me bayisi ayrıca olefini de satıyor.servisi de kendileri. Bu marka için ne dersiniz?

tam benlikmişsiniz hocam ama düzelcek yerim yok artık =) ben ankilozan spondilitim rahmetli mete ışıkara gibi.

hocam bir kez daha söyleme gerekiyorki yazarken zaten sözüm burdan dışarı ve iyileri tenzih ederim dedim.

eskilerdende ço baba insanlar vardı halada bazıları görevde hocam paramara gözetlemeyen nice sağlam doktorlarımız yok değil. zaten hocam ben özel mueyaneyhaneyede karşı değilim. birçok üniversite 4 yılda mezun veriken tıp 6 yılda mezun veriyor ve üstelik ömür boyu okumak zorundasınız kolay değilki benim yeğen tıbba gireceğim diyor biz vazgeçirmey çalışıyoruz yani o derece zorluğunu görmüyor değil halkımız.ıinsaflıca bir gelir olduktan sonra neden olmasın en doğal hak benim düşüncemce.

Allah razı olsun üzüntümüze katıdlığınız için sn hocam artık yapabilecek bir şey yok. dediğinzi gibi ne sizlerde hzur var ne atadaşta. hocam şuan lyrica150 mg kullanıyor annem aynı ilacı bende kullanıyorum çok ağrı ağrılı dönemlerimde Allahtanki rapor çıkartmışım zamanında yeni kullanıcı olsam vermeyecekler bile. Annemin ilacını alırkende ilk zamanlar algoloji hasatyı getirmeniz gerek yok siz gelin dediler öyle devam ederken doktr yokluğundan koca L KIrdarda blümü kaldırdılar. sanrım aile hekimine bağladılar ama eve gelen aile hekimleri biz ikinci sınıf hastaneyiz diye yazamıyorlar. L kırdardaki hekimde zorluk çıkardı yok hasatyı  görcem sana anca 1 kut u yazarım diyordu. dedim hocam kayıtlarımız var vs siz devlet zorluyorsa orayla konuşayım dedim alo 184 üde aradım zaten artık adı var sadece. eskiden romatolojide yazmıyordu br sordum 1,5 sene önce falan yazabilyoruz dedile bende kendime marmara romatolojiden yazdırıp annemle paylaşıyordum. hocam kolaymı hastaneye gitmek ben zor gidyorum o pomadı boşa yazmadım şisman adamım. anti tnf lerde kortizon yok densede kilo yapıyor.. e annem zaten felçli ambülans bulmak zorlaştı eskiden ilçe  ambülans veriyordu özel şirketele anlaşmıştı.. şimdi onunda kısıtladırlarmümkün değil amülans alabilmek. asansör kara 4-5 basamak zorluğumuz var yoksa hamd olsun arabamız var iyi olduğu zamanlar taşırız ama o merdivenlerden çıkartamıyoruz zarar veriyoruz.   112 zaten acil işlerde var sadece acil dıurmda götürüyor.. ama felçli hastayı geri bile getirmiyorlar. daha yakın zamana kadar ilacı romatoloji yazarken onlarada yasak getirdiler. bu kez marmara algolojiye gittim romatolojinin yönlendirmesyle haydaaa oraki drde aksi çıkmazmı git dedi fiğe yzrı Allahtan sin branştan genç bir arkadaş hemen yazdı ilacımı raporumu vs yeniledide bakalım sonrası ne olacak. yani hocam huzur vs aynen dediğiniz gibi herkeste aynı ancak dr vatandaş birbirmiz anlarsak aşabiyoruz. Allah kolaylık versin herkese. yoksa böyle parak sözlele yok para almayı yasakladı yok sağlık sitemi düzeldi vs sözlerle olmuyor. bilen beilemeyene bu sözler güzel gelsede Alah onlarada ağır hastalık vermesin. bu durmların içine girmeyen bilmez . ohh be sizin nezdinizde baya psikolojik terapi aldım yazarak. =)

şihocam o mesajın bana geleli 3 ay oldu demişsiniz ya.
o kişi ben değilim ghostkilelrdir şu aralar sık sık yutdışına gidip geliyor ortalıkta yok kendisi.. kötü adam Ado ona haksızlık yaptığı için dh klima bölümünüi tek taraflı işlettiği için üye çağırmak en büyük zevkiydi ghostkiller1 hocamın. Ado hocamda Ghostkilelr hocamda selam olsun.  az dahsataşayım

ya Ado hocam diyorsunki 1000 tl kar var klima başında me de daikinde vs. ya hocam bizm mbirol diyorki 100-150 tl kar veriyorlar diye basıyor kfürü onlara ya şidmi senmi yalan söylüyorsun yoksa mbirola 1000 tl eyetmiyor 1500 telmi kazanmak için yalan söylüyor çamur atıyor acama anlayamadım gitti :alala:

güzel hocam gelelim olefini cihazın kalitesini bilmiyorum eskden cihazlar hisense idi ben başka marka adı altında ecotherma veya fujitherma gibi aynı grubun (Asal ve Abkay) klimalarının dış ünitelerini gördüm beğenmedim çok ufak ince oyuncak gibi... ama iç üniteler baya yakışıklıydı . fakat ses durumları nedir ne değildir bilemiyorum hocam.

me servis garanti veriyorsa aradığınız kriterlere dair.. montajı güzel yaparlar zaten anlaşılan krigamin ide ordan almışsınız memnuniyetiniz belli. :ok:

D Çevrimdışı

drserk

Yeni Üye
25 May 2017
5

9köy' Alıntı:
güzel hocam gelelim olefini cihazın kalitesini bilmiyorum eskden cihazlar hisense idi ben başka marka adı altında ecotherma veya fujitherma gibi aynı grubun (Asal ve Abkay) klimalarının dış ünitelerini gördüm beğenmedim çok ufak ince oyuncak gibi...  ama iç üniteler baya yakışıklıydı . fakat ses durumları nedir ne değildir bilemiyorum hocam. 

me servis garanti veriyorsa aradığınız kriterlere dair.. montajı güzel yaparlar zaten anlaşılan krigamin ide ordan almışsınız memnuniyetiniz belli. :ok:
Geçmiş olsun. as zor hastalık..ağrılar azalır umarım. 
Kiracıyım o yüzden de ileride sadece kendi evime iyi bir şey alayım diye bakınıyorum acelem yok şimdilik biraz daha bakayım aklıma takılan bir şey olursa yine sorarım

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9
Merhabalar yeni katıldım foruma hemen her sayfayı okudum gibi. Üye olurken kazara önce diğer siteye üye oldum malum şahsın mesajlarını görünce direk geri çıktım. Üstadlarim bende arada kalanlardanım. 20 m2 salonuma soğutma amaçlı klima istiyorum. İstanbul Güney cephe fransız cam öğleden akşama kadar güneş alıyor 2.5 m tavan 2.5 kişiyiz. Midea mission 9 lük için 2500 tl herşey dahil taksitli fiyat aldım ama modern star la fiyat farkına bakarak o fark verilir mi arada kaldım. Yaklaşık 1000 tl oynuyor.

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9
Bu arada unuttum belirtmeyi gün içinde evde kimse olmuyor akşamları ve haftasonlari çalışacak. Fiyata wi-fi kiti dahil.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

asturias' Alıntı:
Merhabalar yeni katıldım foruma hemen her sayfayı okudum gibi. Üye olurken kazara önce diğer siteye üye oldum malum şahsın mesajlarını görünce direk geri çıktım. Üstadlarim bende arada kalanlardanım. 20 m2 salonuma soğutma amaçlı klima istiyorum. İstanbul Güney cephe fransız cam öğleden akşama kadar güneş alıyor 2.5 m tavan 2.5 kişiyiz. Midea mission 9 lük için 2500 tl herşey dahil taksitli fiyat aldım ama modern star la fiyat farkına bakarak o fark verilir mi arada kaldım. Yaklaşık 1000 tl oynuyor.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz forumumuza.20 m2 için 9000 btu klima size yeterli gelir.mission için bayi fiyatıysa güzel fiyat gerçekten.herzaman yazarım soğutma için yüksek mevlalar bağlamaya gerek yok.ha para konusunda sıkıntı yoktur yakıtı azda olsa az yaksın,görünüşü güzel olsun,azda olsa kaliteyi hissettirsin gibi birçok etkenler de işin içine girdiğinde kişilerin para ve düşünce durumları olaylara farklı yönler verebiliyor.

modernstar serisi soğutma için size pekala yeterli gelir.zamanında karhane forumunda yazarken çok kişiye tavsiye ettim olumsuz geri dönüşler olmadı.tabiki modernstar alt kalite klima.iç ünite görünüşü biraz çirkin.missionla karşılaştırma yapmam zaten de parasıda ona göre.ama sadece soğutma için alınır kardeşim neden alınmasın.en azından piyasada klima adı ile satılan çöp tenekelerinden çok çok iyidir.örneğin karhane forumunda çok bilenin birisi eşşeğe altın semer vurmuşlar sanki eşşeği millete sevdirmeye çalışıyor.malum insan hayatında kalite görmeyip çöplerle uğraşıncak hergördüğünü sakallı dedesi sanar oluyor :yerlerde:

modernstarı yakınen yada gözünüzle gördünüzmü bilemiyorum.şayet iç ünite görünüşü içinize yatar yada önemli değil derseniz işinizi görecektir.yada 200-250 tl gibi bir farkla blanc serisine bakabilirsiniz.görünüş itibari ve birkaç artı yönleriyle bir tık öndedir.

ek bir alternatifinizde var.uğur klimalara bakabilirsiniz.hem görünüş itibari hemde modernstara göre bir tık yukarıdadır.fiyatları çok değişken ve güzel fiyatlara bulunuyor.aynı midea üretimi uğurlarda.kurulumuda bakır boru ile yapıldımı değmeyin keyfinize.örnek bir fiyat linki :

http://www.beyazesyamerkezi.com/Ugur-USMART-PLUS-09-A-9000-Btu-h-Inverter-Klima.html?ref=akakce&v=0.62.9

ayrıca malum forumdan kaçtığınız için şanslısınız.zira para kazanma hırsı insanları şekilden şekile sokuyor,dansözler gibi kıvırttırıyor.malum piyasa serbest piyasa e forumlarda bu piyasa gibi para kazanma peşinde haliyle para oldumu afedersiniz çakallıklar akıl almaz derecede,insanlara aşılanan fikirler yanlış yönlendirmeler havalarda dans ediyor.malum klima mühendisi var karhane forumunda bugün beyaz dediğine yarın siyah diyor,marka kötületmez ama kendisi başta olmak üzere konu bir marka oluncak herşeyi serbest bırakıyor,çöplere gelince laf yazanları forumdan kovuyor ceza verdiriyor,kısacası akli dengesi yerinde olmayan birçok insan mevcut gerek forumlarda gerekse piyasada.bu piyasa sırtlanların cirit attğı bir piayasa o yüzden herkişi artık uyanık olmak zorunda gerçekleri görmek zorunda.

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9
Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Yarın ofisim ile ilgili sizden tavsiye istiycem tam net ölçülerle konuşmak için. Araştırma halinde olduğum için birçok bayi ile görüşüyorum hemen hepsi şunu al bunu verelim gibi tekliflerle geliyor. Forumu inceleyerek gittiğim için yaş tahtaya bastirmalarina izin vermedim. Forumu okumamış olsam baymaklara atlıyordum neredeyse. Çok dikkatli olmak lazim. Bu konuda verdiğiniz bilgiler bir çok insanın hem psikolojisine hem cebine fayda sağlıyor.

A Çevrimdışı

asturias

Yeni Üye
27 May 2017
9

Tekrardan merhaba,
Değerli üstadım dün yazmıştım ofisim içinde bir klima ihtiyacım var diye. İstanbul 21 m2 batı cephe en üst kat açık çatı izolasyon yok,çift cam yansıtmalı cam 2,50 mt boyunda 2 mt eninde,  saat 15-16'dan sonra güneş batana kadar güneş alıyor. 3,80 tavan var ama 3 m de tavan bu 60*60 döşeme malzemesiyle kaplı ters tarafı alüminyum kaplı aynı zamanda. Hem ısıtmaya hem soğutmaya kullanacağım. İçerde 2 adet bilgisayar 1 adet tv mevcut. Çok detay oldu gibi ama kusura bakmayın. Soğutma o kadar dert etmiyorum da ısıtmada korktuğum için bu kadar detay yazıyorum  :yerlerde: Bütçe 3000 tl civarı.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

drserk' Alıntı:
9köy' Alıntı:
güzel hocam gelelim olefini cihazın kalitesini bilmiyorum eskden cihazlar hisense idi ben başka marka adı altında ecotherma veya fujitherma gibi aynı grubun (Asal ve Abkay) klimalarının dış ünitelerini gördüm beğenmedim çok ufak ince oyuncak gibi...  ama iç üniteler baya yakışıklıydı . fakat ses durumları nedir ne değildir bilemiyorum hocam. 

Geçmiş olsun. as zor hastalık..ağrılar azalır umarım. 
Kiracıyım o yüzden de ileride sadece kendi evime iyi bir şey alayım diye bakınıyorum acelem yok şimdilik biraz daha bakayım aklıma takılan bir şey olursa yine sorarım

Allah razı olsun iyi dilekleriniz için.
her zaman sorun hocam biraz geciksekte kusurmuza bakmayınız =)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

asturias' Alıntı:
Tekrardan merhaba,
Değerli üstadım dün yazmıştım ofisim içinde bir klima ihtiyacım var diye. İstanbul 21 m2 batı cephe en üst kat açık çatı izolasyon yok,çift cam yansıtmalı cam 2,50 mt boyunda 2 mt eninde,  saat 15-16'dan sonra güneş batana kadar güneş alıyor. 3,80 tavan var ama 3 m de tavan bu 60*60 döşeme malzemesiyle kaplı ters tarafı alüminyum kaplı aynı zamanda. Hem ısıtmaya hem soğutmaya kullanacağım. İçerde 2 adet bilgisayar 1 adet tv mevcut. Çok detay oldu gibi ama kusura bakmayın. Soğutma o kadar dert etmiyorum da ısıtmada korktuğum için bu kadar detay yazıyorum  :yerlerde: Bütçe 3000 tl civarı.

hocam Ghost hocamız kayıp gene. ben yardımcı olmaya çalışayım elimden geldiğince.

tavan durmunu anlayamadım tam hocam karışık olmuş baya. ama her durumda tavan yüksekliği 3.80 se 18lik bir klima almanız lazım fiyatları ben pek takip etmiyorum gene aynı markaları araştırabilirsiniz.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

asturias' Alıntı:
Tekrardan merhaba,

hocam kusura bakmayın işlerimin yoğunluğundan giremiyorum.yurtdışı şehirdışı derKen çok yoğun iş temposundan geçiyorum.

size bütçeniz nazarında eli ayağı düzgün adına klima diyebileceğimiz :

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-BLANC-MSMACU-18HRFN1-18000-BTU-Inverter-Duvar-Tipi-Klima,PR-202.html

http://www.galeribeyaz.com/ugur-uis-18-u-smart-plus-18-inverter-klima.html#.WS8uquvyiM8

uğurda midea üretimidir.şuana kadar şikayet duymadım şahsen.linkler örnek amaçlıdır.uğur klimayı daha ucuzada bulabilirsiniz.ama aradakı fark 100-150 tl ise midea blancla o zaman midea alın direkt derim.

hocam piyasada klima markası bol gerçekten.isimleri klima olarak geçiyor ama inanınki alt katagori markaların alayı çöp tenekesi.parasını haketmeyen fahiŞ fiyatlara satılan haksız kazanç elde eden,az kalite çok para isteyen varyemezler bizim milletimizi saf bulmuşlar veriyorlar coşkuyu.sağda solda yazan kapı köpekleride var tabiki.bakın adları üstünde kapı köpekleri.bu tiplere itibar ederseniz canınızda yanar cebinizde yanar.BEN HEP ŞUNU DERİM HOCAM VE GENE DİYORUM:

MEMLEKETİNİ SEVMEYEN,İNSANINI SEVMEYEN KİŞİLER ANCAK BU KADAR KALLEŞ OLABİLİR.BİR İNSAN BİR İNSANI ÜÇ KURUŞLUK İŞLER İÇİN KANINA GİRİYORSA ZATEN İNSAN DEĞİLDİR BENİM GÖZÜMDE.

VATANINI SEVEN İNSANINIDA SEVER ,İNSANLARI KANDIRAN LARDA BENİM GÖZÜMDE VATAN HAİNİDİR.

M Çevrimdışı

-marker

Yeni Üye
19 Nis 2017
6

Arkadaşlar merhaba Ankara da yaşıyorum. Salonuma klima almak istiyorum. Yaklaşık 35m2 kadar bir alan ancak salona bağımlı 10m2 lik bir oda var. İlk amacım soğutma ama ısıtmasının da olması fena olmaz. kapasite ve marka önerileriniz konusunda bilgilerinizi rica ediyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt