Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
C Çevrimdışı

Caki50

Yeni Üye
19 May 2017
2

Arakdaslar Merhaba,
30m2 salon icin klima alacagim. Salonun kapisi yok. Izmirde yasiyorum. 4. ve son kat, evin yalitimi yok ama cok eski bir bina degil (7-8 yillik) salonda cok fazla pencere var yani isi alisverisi hayli yüksek. Sadece sogutma icin kullanacagim. Isitma belki kombiyi acmaya gerek olmayacak biraz serin havalarda kullanirim ama cok onemli degil isitma performansi/yakit tuketimi. 18lik yetermi yoksa 24luk mu almam gerekir. 
Hitachi Rak serisi ya da LG sirius deluxe serisi dusunuyorum. hangisini tavsiye edersiniz? Hitachi Lgden%10 daha pahali. Hava kalitesi de onemli zira evde 3 aylik bebek var. LG nin filtrelemesi daha iyi seklinde yorumlar duydum.
Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.
Simdiden tesekkurler..

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Merhaba arkadaslar nasilsiniz. Havalarin isinmasiyla klimamiza verdik ayari ufaktan evde kapat artik soguk.oldu sesleri duyuluyor det dereceside 25 yani midea ile guzel baslangic :))

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,937

Caki50' Alıntı:
Arakdaslar Merhaba,
30m2 salon icin klima alacagim. Salonun kapisi yok. Izmirde yasiyorum. 4. ve son kat, evin yalitimi yok ama cok eski bir bina degil (7-8 yillik) salonda cok fazla pencere var yani isi alisverisi hayli yüksek. Sadece sogutma icin kullanacagim. Isitma belki kombiyi acmaya gerek olmayacak biraz serin havalarda kullanirim ama cok onemli degil isitma performansi/yakit tuketimi. 18lik yetermi yoksa 24luk mu almam gerekir. 
Hitachi Rak serisi ya da LG sirius deluxe serisi dusunuyorum. hangisini tavsiye edersiniz? Hitachi Lgden%10 daha pahali. Hava kalitesi de onemli zira evde 3 aylik bebek var. LG nin filtrelemesi daha iyi seklinde yorumlar duydum.
Simdiden tesekkurler..

Merhaba @Caki50

Salonunuz 30m2 ve Kapısı Yok

Bu Durumda Sogutulacak Alan 30m2 Degıl

Cunku Soguyan Hava Kapı Olmadıgı ıcın Salondan Cıkıp Gıdecektır Hole Dogru

Hol m2 ve Kapısı Olmayan Baska Oda Var mı

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,937
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ayhangunay' Alıntı:
Merhaba arkadaslar nasilsiniz. Havalarin isinmasiyla klimamiza verdik ayari ufaktan evde kapat artik soguk.oldu sesleri duyuluyor det dereceside 25 yani midea ile guzel baslangic :))
Oooo Erkencıyız Sogutma Modu ıcın :cigara:
Mıdea Candır Can...

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

[font=Roboto, Arial, sans-serif]s.a sota hocam böyle bişey duydum doğruluk payı nedir acaba 

[font=Roboto, Arial, sans-serif]her klima soğutur ama her klima ısıtmaz deniliyor 

[font=Roboto, Arial, sans-serif]ısıtmak soğutmaktan 2 kat daha zordur  böyle bişey var mı 

C Çevrimdışı

Caki50

Yeni Üye
19 May 2017
2

Sota' Alıntı:
Caki50' Alıntı:
Arakdaslar Merhaba,
Simdiden tesekkurler..

Merhaba @Caki50

Salonunuz 30m2 ve Kapısı Yok

Bu Durumda Sogutulacak Alan 30m2 Degıl

Cunku Soguyan Hava Kapı Olmadıgı ıcın Salondan Cıkıp Gıdecektır Hole Dogru

Hol m2 ve Kapısı Olmayan Baska Oda Var mı

Merhaba @Sota

Hol 5m2 ve kapısı olmayan başka oda yok

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75

Ne yapalim ev az gunesi gordumu icersi 27 derece oluyor simdiden. Butun gun gunes aliyor ev :) mecbur vermeye basladik ayari inceden soguk soguk :)
midea calisiyor bee ufluyor :))

Y Çevrimdışı

ykp2534

Yeni Üye
20 May 2017
6

Başka bir konuda da da belirtmiştim ama konu aktif değil sanırım burdan da yazmak sitedim
LG Sirius Deluxe AS-W186K1R0 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart) klima almayı düşünüyoruz bu klima nasıldır ve bu klimayaı en uygun klima avm sitesinde  buldum daha önce burdan klima alan var mı acaba ?

Ç Çevrimdışı

çerkesadige

Yeni Üye
20 May 2017
1

Merhabalar arkadaşlar ,ismim Hasan. Forumu ayrıntılı inceledim bi çok cevabıda okudum ve midea ya daha sıcak bakmaya başladım; Ama karar vermeden önce bu midea serilerinden mission blanc ve premier arasında fiyat farklarına değer ne gibi farklar var birde hangisi daha sessiz olur. Birde ME msz sf 35ve var bayi 4700 e bırakırım dedi. Kafamı allak bullak etti. Valla ne yapacağımı bilemedim. (oda 21 m2, güney cephe, ara kat, yalıtımlı, Urfa şartları için)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

ykp2534' Alıntı:
Başka bir konuda da da belirtmiştim ama konu aktif değil sanırım burdan da yazmak sitedim
LG Sirius Deluxe AS-W186K1R0 18000 BTU Inverter Duvar Tipi Klima (Yeni Smart) klima almayı düşünüyoruz bu klima nasıldır ve bu klimayaı en uygun klima avm sitesinde  buldum daha önce burdan klima alan var mı acaba ?

arkadaşım diğer konuda aktifte bzim arkadaşlar ortada yoklar. siteyi ben bilmiyorum.

bu klimanın 12liğini sota arkadaş kullanıyor onlar sesli ötüyor ısıtmada diyor. 18liğide bir yakınında var o sesisiz diyor.

bana kalırsa ben ben lg almam samsung almam. ama gücünüze görede size ve kimseyede engel olmam.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

çerkesadige' Alıntı:
Merhabalar arkadaşlar ,ismim Hasan. Forumu ayrıntılı inceledim bi çok cevabıda okudum ve midea ya daha sıcak bakmaya başladım; Ama karar vermeden önce bu midea serilerinden mission blanc ve premier arasında fiyat farklarına değer ne gibi farklar var birde hangisi daha sessiz olur. Birde ME msz sf 35ve var bayi 4700 e bırakırım dedi. Kafamı allak bullak etti. Valla ne yapacağımı bilemedim. (oda 21 m2, güney cephe, ara kat, yalıtımlı, Urfa şartları için)

hoş geldinzi Hasan bey,

missionun ısıtma kapasitesi güçlü -20 ye kadar ıstma yapabiliyor değerleri yüksek blanctan wifi kit var.

premier eski seri ama ben onu daha çok tutarım.

gücünüz varsada tabiki me alın derim.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a  9köy hocam izmirde ev de beko 7605 d modeli var bakım yapan servis finler çürümeye başlamış dedi 2009 da aldığım klima  1/ 2 sene gider dedi sonra 300 tl değişmesi lazımmış kesik kesik üflemeye başlarsa çağırın dedi

13 m2 oda ara kat odaya me almayı düşüneceğim kaç btu yeterli 13 m2 odaya sadece soğutma için kullanılacak

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a  9köy hocam izmirde ev de beko 7605 d modeli var bakım yapan servis finler çürümeye başlamış dedi 2009 da aldığım klima   1/ 2 sene gider dedi sonra 300 tl değişmesi lazımmış kesik kesik üflemeye başlarsa çağırın dedi

13 m2 oda ara kat odaya me almayı düşüneceğim kaç btu yeterli 13 m2 odaya sadece soğutma için kullanılacak

A.S.

@ Turbo k. arza,  bir foto çek gönder bakalım nasılmış durum. dış ünite yani kondenser finlerimi ? 

iç ünite finlerimi?

her ikisi içinde zor gözüküyor durum hele iç ünite çok daha zor. 

bir foto al at buraya durumu anlayalım.

13m2 rahat rahat 900 btu yeter artar istersen çatı katı ol.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

9köy' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a  9köy hocam izmirde ev de beko 7605 d modeli var bakım yapan servis finler çürümeye başlamış dedi 2009 da aldığım klima   1/ 2 sene gider dedi sonra 300 tl değişmesi lazımmış kesik kesik üflemeye başlarsa çağırın dedi

A.S.

@ Turbo k. arza,  bir foto çek gönder bakalım nasılmış durum. dış ünite yani kondenser finlerimi ? 

iç ünite finlerimi?

her ikisi içinde zor gözüküyor durum hele iç ünite çok daha zor. 

bir foto al at buraya durumu anlayalım.

13m2 rahat rahat 900 btu yeter artar istersen çatı katı ol.

İÇ ÜNİTE FİNLER ÇÜRÜMEYE BAŞLAMIŞ  DEDİ SERVİS BENDE 300 / 400 TL VERECEĞİME ME ALMAYI DÜŞÜNÜYORUM

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt