Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

mahmutnur' Alıntı:
Teşekkür ederim 9 köy. Internet fiyati 2800 tl. Benim yakınımda bulunan yetkili bayiye sordum en son 3400 tl dedi. Arada 600 tl fark var. Evimden 30 km başka bi ilçede ki servis 3100 tl fiyat verdi. Bu yuzden biraz kafam karışık

kardeşim hiç kafanı yorma.aradaki fark çok.ege ticaret servis konusunda kimseye sorun yaşatmadı.ha kaderinizde sıkıntı çekmek varsa bayidende alsanız distiribitörün birebir elindende alsanız bu sıkıntıyı çekersiniz Allah göstermesin.forumda çok alan arkadaşlarımız oldu sıkıntı yok.sadece mission klimaların wifilerinde sorun çıktı.ayhan kardeşim almıştı en sonda diğer arkadaş ne yaptı bilemiyorum.forumu takip edemedim bir süre yurtdışına çktığım için

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

mahmutnur' Alıntı:
Teşekkür ederim 9 köy. Internet fiyati 2800 tl. Benim yakınımda bulunan yetkili bayiye sordum en son 3400 tl dedi. Arada 600 tl fark var. Evimden 30 km başka bi ilçede ki servis 3100 tl fiyat verdi. Bu yuzden biraz kafam karışık

bende teşekkür ederim. 
Ghostkiller hocama katılıyorum aynen alın ege ticaretten 30 kmden oraya gelmez bile diğer servis.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

aosman' Alıntı:
9köy' Alıntı:
rica ederim hocam. evet bazı markalar aynı fabirkada üretilsede..  ortak üretim gibi gözükebilir.  ama asla ve asla kendi markasındaki özellikleri koymuyorlar. günümüzde bir reno otomobille dacia aynı densede insan kullanınca anlıyor daicaya bindinizmi yolun sesini tıkrı tıkır olduğu gibi içine alır izolasyon sıfırdır  motor aynı olsada iç döşemesi son derece kalitesizdir. dahada bilmediğimiz durmlar mutlaka vardır. siz önceki yazımdada yazdım airfel markalarda gözüken kumandada eksikler var. vessende airfel ürünüdür aynen sizinde dediğiniz gibi piyasayı fethetmişler. yanısıra daylux rota gibi markalarda vardır. biraz daha açıklayayım airfeli daikin satın aldığı için tepeden palavra slogan oluşturulmuştur daikin servis daikin güvencesinde. daikin bunu yurt dışında afirka ülkelerinde bile yapmaz yaparsada zor yapar.

Uğur Usmart Plus 12 (UIS 12) A++ 12000 BTU Inverter--- alınır midea üretimi montajda kangaldan açma bakır boru kullanımını sorun. 

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Inverter--- alınmaz çok zayıf parçalarla üretilmiş çinli ortada övenler var bilmediklerinden övüyorlar birde sağa sola çamur atıyorlar diye terbiyesizlik yapıyorlar ama klimaları bozulsa utançlarında yazamayanlarıda çok. serviside son derece sorunlu.

Vessen VTXN35A 12.000 BTU Inverter (buna daikin ile aynı fabrika dedi buradaki servis)--- yalan.... ama alınabilir kumanda ve çok ince bakır montaj borusuna katlanırsanız belkide alüminyum setle takarlar güvenilmez bu konuda 

Rota Climate RT12QTXB35B 12000 BTU Inverter (buna da daikin dediler) sanırım daikin farklı markalar altında piyasayı fethetmiş :)--- [size=large]yalan..... ama alınabilir kumanda ve çok ince bakır montaj borusuna katlanırsanız belkide alüminyum setle takarlar güvenilmez bu konuda.

Samsung AR5600 AR12JSFNCWK/SK A++ 12000 BTU Inverter--- alınmaz alüminyum kondenser

Midea Blanc MSMABU-12HRDN1 12000 BTU Inverter--- alınır 

şimdi arkadaşım burada bir iki markanın üstünde olay dönmesi yok. diğer markalara güvenirsek öneririz çünkü burada yazna arkadaşlar klimacı falan değil. 

klimacı olanlar sigma diyor haier diyor airfel diyor york diyor. forumun ayazsanzı özel mesaj alma durumunuz yüksektir ben sana göndereyim. 

diğer taraftan işi bilenlerden marka sermaye düşmanlığı yapan komonist arkadaşlarda var. yok bir klima parasına iki klima alırdım nerden aynıymış alacağın iki klima. biz bu tür durumlara girmiyoruz. akıl var mantık var kimsede malını ucuza satmaz. biz değil esas onalr yanlış yönlendiriyor. yönlenen vatandaşta çok affedin sadaka kültürü mantğıyla saçmalıyor halbuki işi kendileri yapsalar ağızlarını bile tutamazlar ama şimdi ucuz önerenlere çok affedin yalakalananları görüyoruz.  yani herkes işine geldiği gibi konuşuyor kardeşim. her konuda insaflı olmak lazım. kimse kimseyi tutup ille benim malımı pahalıda olsa alacaksınızda demez. ama bakıyoruzda bir kfür etmedikleri kalıyor nasılsa klavyeden sallamak bedava anlaycağınız.

öncelikle zaman ayırıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.. araba örneğine tamiyle katılıyorum ve ayrıca olay iki marka üzerinde dönüyor diye yazdığım sakın ha yanlış anlaşılmasın.. foruma yazıyorum çünkü anlamıyorum bu klima olayından siz işin içinde olduğunuzdan ötürü belli bütçeler içinde belli markalara iyi veya kötü diyorsunuz doğal olarak.. burada amacım belli markayı övüyorsunuz demek değil.. yoksa yazılanlardan anlaşılıyor uğur ile mitsubishi nin üst level klimasının karşılaştırlmayacağı.. bu konuda yanlış anlaşılmak istemem.. 
en son yazdığınız cevaptan yola çıkarak uğur ve midea blanc bu seçenekler arasında alınabilecek olanlar.. o vakit hem fiyatı hemde broşürde yazan ses seviyesinin düşüklüğünden ötürü uğur alacağım gibi.. dediğim gibi servise gittim bugün adamlar bakır boru kullanıyoruz bir senedir dediler alırsanız sizin montajda da bakır kullanırız dediler.. tekrar ilgin alakan için müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.. allah razı olsun  :alkış: :alkış: :alkış:

hocam bende teşekkür ederim. 

yanlış anlamak yok hocam zaten oralarda bazı kelimeleride espiri amaçlı düzgün kullanmadım kominist diyeceğim yere komonist demek gibi okuyan bazı arkadaşlarımıza göndermeler yaptım =)

siz alın klimanız güle güle kullanın hocam vakum konusunu okuyun bilgi edinin.. uğurlardanda hemen hemen hiç şikayet duymadık. hocam Estağfurullah müteşekkirlik yok fazla kaçmış bu durum alkışlarda eklenince. Allah hepimizden razı olsun.

A Çevrimdışı

aosman

Yeni Üye
15 May 2017
7

9köy' Alıntı:
aosman' Alıntı:
öncelikle zaman ayırıp bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.. araba örneğine tamiyle katılıyorum ve ayrıca olay iki marka üzerinde dönüyor diye yazdığım sakın ha yanlış anlaşılmasın.. foruma yazıyorum çünkü anlamıyorum bu klima olayından siz işin içinde olduğunuzdan ötürü belli bütçeler içinde belli markalara iyi veya kötü diyorsunuz doğal olarak.. burada amacım belli markayı övüyorsunuz demek değil.. yoksa yazılanlardan anlaşılıyor uğur ile mitsubishi nin üst level klimasının karşılaştırlmayacağı.. bu konuda yanlış anlaşılmak istemem.. 
en son yazdığınız cevaptan yola çıkarak uğur ve midea blanc bu seçenekler arasında alınabilecek olanlar.. o vakit hem fiyatı hemde broşürde yazan ses seviyesinin düşüklüğünden ötürü uğur alacağım gibi.. dediğim gibi servise gittim bugün adamlar bakır boru kullanıyoruz bir senedir dediler alırsanız sizin montajda da bakır kullanırız dediler.. tekrar ilgin alakan için müteşekkir olduğumu belirtmek isterim.. allah razı olsun  :alkış: :alkış: :alkış:

yanlış anlamak yok hocam zaten oralarda bazı kelimeleride espiri amaçlı düzgün kullanmadım kominist diyeceğim yere komonist demek gibi okuyan bazı arkadaşlarımıza göndermeler yaptım =)

siz alın klimanız güle güle kullanın hocam vakum konusunu okuyun bilgi edinin.. uğurlardanda hemen hemen hiç şikayet duymadık. hocam Estağfurullah müteşekkirlik yok fazla kaçmış bu durum alkışlarda eklenince. Allah hepimizden razı olsun.

sağolasın hocam bakalım istedim internetten gelince servise vakumlama olayını yaptırıp kullanırım umarım tatminkar olur.. tekrardan önerileriniz için teşekkürler iyi çalışmalar..

G Çevrimdışı

gold06

Yeni Üye
10 Ağu 2016
14

merhaba arkadaslar mitsubishi ef serisi klimalarım var otomatik modda çalışıp belli bi derecede çalışması istiyorum. ama elektirkler gidip gelince kendi benim istediğim derecede değilde 22 derecede çalışıyor. bunun bi ayarı varmıdır?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

aosman' Alıntı:
9köy' Alıntı:

sağolasın hocam bakalım istedim internetten gelince servise vakumlama olayını yaptırıp kullanırım umarım tatminkar olur.. tekrardan önerileriniz için teşekkürler iyi çalışmalar..

hakkınızda hayırlı olsun şimdiden. bende teşekkür ederim işimiz bu olmasada sizede iyi çalışmalar dilerim. =)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gold06' Alıntı:
merhaba arkadaslar mitsubishi ef serisi klimalarım var otomatik modda çalışıp belli bi derecede çalışması istiyorum. ama elektirkler gidip gelince kendi benim istediğim derecede değilde 22 derecede çalışıyor. bunun bi ayarı varmıdır?

merhaba arkadaşım. 

ben şimdi sizn için oto fana aldım 24 derecede soğutma modunda denedim. sigortasını kapattım 5 dk bekledim açtım sigortayı aynı dereceden devam ediyor cihaz. ama benim cihazın modeli çok eski. tabi bu dereceyi kumandadan görüyoruz sanırım EF serilerindede cihazda gösterge yoktur. 

sizde birkez kapatın cihazı deneyin isterseniz belki gözünüzden kaçan bir durum olmuştur. ben şahsen oto fanı kullanmadığım için böyle bir durum gözüme çarpmamıştı hiç. hatta yüksek veya orta fana alıp birde öyle deneyin acaba normal fan ayarlarındada varmı böyle bir durum.

devam ederse servise bir haber verin.

E Çevrimdışı

erkut303

Aktif Üye
23 Kas 2016
300
54
Hayırlı cumalar arkadaşlar

ef49d5c1a5a55b6b970ba139cd9d9f69.jpg

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

#Sota
#9köy

LG bakıyordum ama nedense içimde kore mallarına karşı bir önyargı oluştu.  Birde LG dış ünitenin sesli çalışması şikayetleri yüzünden LG almamaya karar verdim. Bütçemi yükselttim ve Mitsubishi almaya karar verdim. %90 soğutma için alınacak bir klima olacak. Aşağıda modellerim linklerini paylaşıyorum.

Diamond serisi biraz bütçemi zorlayacak aslında. Yada hiç kendimi yormadan Midea mission mu al dersin.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Cümleten hayırlı cumalar arkadaşlar selamun aleyküm
Başta peygamber efendimiz Hz Muhammed Sav. yüzü suyu ve şu mübarek günün yüzü suyu hürmetine, Allah herkesin duasını kabül eyleyip hastalara şifa dertlilere deva birçlulara eda nasip eylesin inşallah.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Hayırlı cumaalr ve hayırlı bayramlar arkadaşlar.

Warrior33 hocam nerelerdeydin be iyiki bir kere mbirol sana bize kadar sataşmadı boşver günah girme dedik kayboldun gittin.

ya de de gir istediğin kadar günaha. günah san ait nasılsa ama buralardan fazla uzaklaşma.

aha bak bende didim mbirol bir domuzdur töveb  yaaa mübarek günlerde.  :alsaa:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

emin616' Alıntı:
#Sota  
#9köy

LG bakıyordum ama nedense içimde kore mallarına karşı bir önyargı oluştu.  Birde LG dış ünitenin sesli çalışması şikayetleri yüzünden LG almamaya karar verdim. Bütçemi yükselttim ve Mitsubishi almaya karar verdim. %90 soğutma için alınacak bir klima olacak. Aşağıda modellerim linklerini paylaşıyorum.

Diamond serisi biraz bütçemi zorlayacak aslında. Yada hiç kendimi yormadan Midea mission mu al dersin.

Emin kardeşim her iki klimayıda alma şuan çıkmaz zorundayım bugün girmeyebilirim soru sorarsanız.

mhi ME ye göre bir çk klimaya göre iyi olsada fan ve kart sorunları çıkartabiliyor. plastik kalitesi iyi değil. servisi iklimsa ise hiç ardında durmuyor.

alıcaksanızda diamondu alın çünkü premiumda zmps gibi hafif seridir.

Lg den vaz geçmeniz akılcı olmuş.

bana sorarsanız gücünüz yetmiyorsa me modellere mission alın derim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt