Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

mahmutnur' Alıntı:
Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için.  Klimayi dediğim yere kurdursam,  yön kapaklarını koridora doğru çevirsem klimadan çıkan havayi evin diğer odalarinada daha iyi dagitmis olurum sanırım

rica ederim. mutlak bir miktar etkisi artar. kullandıkça zaten yapmanız gerekenleri kendiniz geliştirirsiniz.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

9köy' Alıntı:
sanırım başka birisyle karıştırdım ben sizi wifi kit sorunuz üzerine. öncelikle hayırlı işinizin devamına bakınız tabiki şimdiden hayırlı olsun. gücünüz yoksa illaki wifi kit diyorsanız mission alacaksınız ozaman başka varmıdır bu ayarda wifi kitli klima onu bilmiyorum.

yok wifi kit şart değil diyorsanız midea modernstar bile alabilrisiniz hiç zorlamayın kendinizi. ve hatta koçtaşta rubenisler var ben geçende baktım baya sağlam kasası var TCL isimli çinli üretici bir firmadan ithal ediliyor. servisin başında kendiniz durup vakumunu düzgün yaptırırsanız oda işiniz süper görür. ama bu dediklerimden, onlarda bir me ayarında bir daikin enaz shira panasonic ethera ayarındadır sonucuna varmayın.. ister istemez soğrutmada bile kendilerini belli ediyor bu ürünler. tüketimlere kadar yayınladığım mesajlar ve videolar mevcuttur. mantık aranacaksa burada aranmalı.

hatta Arçelik diyeceğim ama maalesef alüminyum kondenserli bir ürün..

sağda solda yazanlar var birde selam göndereyim araya bir reklam alayım. krhn dh forumunda Ado dostumuzda yazıyor..  arçelik bu yıl alüminyum üretime geçti vs diyor.. o bilmez bu işleri hep benden alıp yazıyor :kıskıs:  zaten amacı servisleri korumaktır arıza olaki servislere iş düşe  çürükçüdür :cigara: oysaki kaç yıldan beridir alüminyum üretim arçelik. bu vesileyle selamda gönderdik Ado arkadaşımıza. :bye: birşey daha söyleyeyim kendisne yahu Ado dostum daha 1 yıl olmadı bütün klimalaın kondenseri alüminyum alüminyum olmayanmı var dedin.. artık bir karar ver şimdide yerlileri bakır yptın arçelik dah bu yıl geçti diyorsun. unuttuysan neysede ama genede benden gençsin. hani bana yakışırda unutmak. :yerlerde:

ME kodlara gelince bende tam bilmem arkadaşım ama deneyeyim gene umarım yanlış yazmam. zaten öyle krigamine vs pekte alın demedim bu zaman kadar hemen hemen. benim önerim orta segment SF yeterlidir derim.

kodlar msz olarak başlar
mesela 12likler

MSZ-HJ35VE

MSZ-SF35VE

MSZ-EF35VE2W krigamine zen

MSZ-FH35VE krigamine

MSZ-SF35VE  4600 TL civarinda fiyat çıkardılar. Bi klima için bu çok fazla sanki. Panasonic güzel fakat sorduğum yerde sadece 2015 model elinde kalmış. 2016 model olsa hemen alacaktım. Wifi kiti de ayrıca almak gerekiyor ve 500 TL civarında fiyatı var.  Mission aldım 1 tane ama hala kullanmaya başlamadım havalar ısınmadığı için. oda 2015 model çıktı. Ellerinde sadece bu modeller kalmış. Aldıktan sonra fark ettim ama uzaktan kontrol benim olmazsa olmazımdı. Cünkü kürk hayvanı bakıyorum uzaktan aç kapa yapmak istiyordum. Bunu mission fazlasıyla yerine getiriyor.

Şimdi kendi evim için mission alsam mı diyorum ama 2015 model olması sorun yaratır mı diyede kendimi alıkoyamıyorum. Sadece soğutma için çok para vermek mantıksız herhalde :deli:

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

emin616' Alıntı:
9köy' Alıntı:
sanırım başka birisyle karıştırdım ben sizi wifi kit sorunuz üzerine. öncelikle hayırlı işinizin devamına bakınız tabiki şimdiden hayırlı olsun. gücünüz yoksa illaki wifi kit diyorsanız mission alacaksınız ozaman başka varmıdır bu ayarda wifi kitli klima onu bilmiyorum.

yok wifi kit şart değil diyorsanız midea modernstar bile alabilrisiniz hiç zorlamayın kendinizi. ve hatta koçtaşta rubenisler var ben geçende baktım baya sağlam kasası var TCL isimli çinli üretici bir firmadan ithal ediliyor. servisin başında kendiniz durup vakumunu düzgün yaptırırsanız oda işiniz süper görür. ama bu dediklerimden, onlarda bir me ayarında bir daikin enaz shira panasonic ethera ayarındadır sonucuna varmayın.. ister istemez soğrutmada bile kendilerini belli ediyor bu ürünler. tüketimlere kadar yayınladığım mesajlar ve videolar mevcuttur. mantık aranacaksa burada aranmalı.

hatta Arçelik diyeceğim ama maalesef alüminyum kondenserli bir ürün..

sağda solda yazanlar var birde selam göndereyim araya bir reklam alayım. krhn dh forumunda Ado dostumuzda yazıyor..  arçelik bu yıl alüminyum üretime geçti vs diyor.. o bilmez bu işleri hep benden alıp yazıyor :kıskıs:  zaten amacı servisleri korumaktır arıza olaki servislere iş düşe  çürükçüdür :cigara: oysaki kaç yıldan beridir alüminyum üretim arçelik. bu vesileyle selamda gönderdik Ado arkadaşımıza. :bye: birşey daha söyleyeyim kendisne yahu Ado dostum daha 1 yıl olmadı bütün klimalaın kondenseri alüminyum alüminyum olmayanmı var dedin.. artık bir karar ver şimdide yerlileri bakır yptın arçelik dah bu yıl geçti diyorsun. unuttuysan neysede ama genede benden gençsin. hani bana yakışırda unutmak. :yerlerde:

ME kodlara gelince bende tam bilmem arkadaşım ama deneyeyim gene umarım yanlış yazmam. zaten öyle krigamine vs pekte alın demedim bu zaman kadar hemen hemen. benim önerim orta segment SF yeterlidir derim.

kodlar msz olarak başlar
mesela 12likler

MSZ-HJ35VE

MSZ-SF35VE

MSZ-EF35VE2W krigamine zen

MSZ-FH35VE krigamine

MSZ-SF35VE  4600 TL civarinda fiyat çıkardılar. Bi klima için bu çok fazla sanki. Panasonic güzel fakat sorduğum yerde sadece 2015 model elinde kalmış. 2016 model olsa hemen alacaktım. Wifi kiti de ayrıca almak gerekiyor ve 500 TL civarında fiyatı var.  Mission aldım 1 tane ama hala kullanmaya başlamadım havalar ısınmadığı için. oda 2015 model çıktı. Ellerinde sadece bu modeller kalmış. Aldıktan sonra fark ettim ama uzaktan kontrol benim olmazsa olmazımdı. Cünkü kürk hayvanı bakıyorum uzaktan aç kapa yapmak istiyordum. Bunu mission fazlasıyla yerine getiriyor.

Şimdi kendi evim için mission alsam mı diyorum ama 2015 model olması sorun yaratır mı diyede kendimi alıkoyamıyorum. Sadece soğutma için çok para vermek mantıksız herhalde :deli:

maalesef doları artması beter etti ortalığı bu fiyatttanda bulunamayacak artık. belki kampanyada bile bu fiyat zor olabilir. panasonice de çok güvenmeyin kötülemiyorum sayılı klimalardandır ama işten anlayan bir arkadaşımda var yeni bir klima daha alacaklar. ısıtmada eşi yeni klimayı me tercih etmek istiyor diyor. kendisi sıcağı pek sevmez ama ısıtmada serin üflüyor diyor. eşininse me ıstmasına alışkın olduğu için yeni klimayı me olarak düşünüyorlar. yoksa esk yeni çok fark etmez öyle bir artı fazla vs çok takılacak durumlar değil.

missionun eski model olmasıda fark etmez alacaksanızn alın.

sadece soğutma için çok para vermek mantıksız heralde demişsiniz.  şöyleki klimayı profesyonel olarak kullanacaksanız aç kapa yapmayacaksanız kârınız olur zararınız olmaz.. bendede midea var yapmış olduğum ölçümlerde herşey ortay çıkıyor me 12 likkken midea 9luk me 220-200-180 wattlara kadar kendisini kısabilirken 9luk midea 400-450 lerde dolaşıyor. yani eldeki verilere göre kalite klima almak hiçte mantıksız değil. ok bendeki mideaı giriş sınıfı ama bukadarda fark etmemesi lazım mantıklı düşününce.

aç kapa klima kullananlar haier, gree ve gree üretimi olan: york, sigma, gibi sorunlu klimalar hariç alüminyum olduğuna katlanıp ucuzsa arçelik bile alsalar olur.

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

s.a arkadaşlar s.a sota hocam yazın  klima kullanımda 

fan hızı + set edilen sıcaklık + flap yönü  nasıl kullanmalıdır ideali nasıldır 

birde inverter klimalarda örnek ilk klima açtığımda  tüketilen elektrik 1,5 kw başlarsa sonraları  evin iç sıcaklığı set edilen sıcaklığa ulaştığında 0,5 kw lere kadar düşüyor mu 

evde eski 2009 da alınan beko klimamda sabah 10 da açıyordum gece 12 lere kadar 25 / 26 derecede ayarlanmış şekilde ayda 80 / 90  tl civarında elektrik tüketimi yapıyordu 

yeni aldığım beko 31830 inverter klimada  25 / 26 derecede 7 / 24 saat kullanımda kapatmadan kapılar kapalı ortamda aylık ne kadar tüketimim olabilir aşağı yukarı ortalama olarak 

ben yazın her ay kullandığım kw eklerim siteye bilgi amacı ile

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

Turbo k.arza78' Alıntı:

birde inverter klimalarda örnek ilk klima açtığımda  tüketilen elektrik 1,5 kw başlarsa sonraları  evin iç sıcaklığı set edilen sıcaklığa ulaştığında 0,5 kw lere kadar düşüyor mu 

evde eski 2009 da alınan beko klimamda sabah 10 da açıyordum gece 12 lere kadar 25 / 26 derecede ayarlanmış şekilde ayda 80 / 90  tl civarında elektrik tüketimi yapıyordu 

yeni aldığım beko 31830 inverter klimada  25 / 26 derecede 7 / 24 saat kullanımda kapatmadan kapılar kapalı ortamda aylık ne kadar tüketimim olabilir aşağı yukarı ortalama olarak 

A.slm

Flapları Isıtmada Asagı Dogru , Sogutmada Yukarı Dogru

Fan Hızını ıse Hep Yuksek Fanda Kullanırım Sızede Tavsıye Ederım

Fatura için Bırsey Demek Dogru Olmaz Performansı Hakkı Pek Bılgı Sahıbı Degılım
ama
Ortalama 100-120 Cıvarı Gelır Dıye Dusunuyorum

T Çevrimiçi

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Sota' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:

A.slm

Flapları Isıtmada Asagı Dogru , Sogutmada Yukarı Dogru

Fan Hızını ıse Hep Yuksek Fanda Kullanırım Sızede Tavsıye Ederım

Fatura için Bırsey Demek Dogru Olmaz Performansı Hakkı Pek Bılgı Sahıbı Degılım
ama
Ortalama 100-120 Cıvarı Gelır Dıye Dusunuyorum

s.a sota hocam yazlık edremit te 

çatı katı üzeri kiremit + 31 m2  + açık mutfak   klimayı   günde 10 / 15 saat  kullanmak mı mantıklı yoksa  

7 / 24 saat kapatmadan kullanmak mı mantıklı tasarruf açısından

M Çevrimdışı

mahmutnur

Yeni Üye
3 May 2017
13

Merhaba, midea blanc 18000 btu klima 2017 serisiyle 2015-2016 serisi arasında fark varmi? Nelere dikkat etmemiz gerekir?

M Çevrimdışı

mahmutnur

Yeni Üye
3 May 2017
13

Merhaba, midea blanc 18000 btu klima 2017 serisiyle 2015-2016 serisi arasında fark varmi? Nelere dikkat etmemiz gerekir?

M Çevrimdışı

mikaback

Yeni Üye
5 Mar 2017
5

merhaba arkadaşlar SAMSUNG AR4500 AR18KSFHDWK 18000BtTU İNVERTER KLİMA

2750 liraya yukarıdaki klima alınır mı tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum.

not: sadece soğutma amaçlı kullanılacaktır. ısıtma değerleri vs önemli değil.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

@mikaback samsung dis unite kondenser aluminyumdur uzak durun. Midea tblanc moderndtar tercih edin veya baska bir bakir kondenserli urun arastirin.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Merhaba arkaşlar bugün arkadaşa LG nin yeni piyasaya sürdüğü bir klima aldık. Daha dün çıkan bir klima. Özellikleri Sirius Smart a çok yakın soğutma olarak tabiki :)eh:

En güzel özelliği de Wifi olması ve anlık tüketimi göstermesi çok güzel. Yeni seri olduğu için internette bilgi yok. Yabancı sitelerde biraz bilgi buldum sizinle paylaşmak istedim.
TR MODEL:ESNW12GJ2F0 comfort plus yeni serisi diye geçiyormuş.
YABANCI MODEL: PM12SP.NSJ

ilk izlenimlerim güzel soğutma yaptığı. Yaklaşık 20 m2 odada denendi güney cepheli. Yaklaşık 30 dk kadar çalıştırıldı kapı da açıktı diğer odaları da serinletti. Dış sıcaklık 27C, klima 18 e set edildi. İlk açılış 0.8kw, sonra kendisini kısmaya başadı 30 dk sonunda 0.4kw kadar düştü. Oda kapalı olsa daha da kısacaktır diye düşünüyorum. Dış sıcaklık 40C olunca soğutur mu bilemiyorum ama şimdilik güzel gibiydi.

Gelelim fiyat kısmına. 2450 TL 6 taksit.

LyWkZ0.jpg

V01oEv.jpg

j8G0Jg.jpg

DP0zXy.jpg

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Bu da o klimanın kısa tanıtımı. Yanlış anlaşılmasın LG hayranı değilim ama adamlar yapmış gibi.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

9köy' Alıntı:
emin616' Alıntı:

maalesef doları artması beter etti ortalığı bu fiyatttanda bulunamayacak artık. belki kampanyada bile bu fiyat zor olabilir. panasonice de çok güvenmeyin kötülemiyorum sayılı klimalardandır ama işten anlayan bir arkadaşımda var yeni bir klima daha alacaklar. ısıtmada eşi yeni klimayı me tercih etmek istiyor diyor. kendisi sıcağı pek sevmez ama ısıtmada serin üflüyor diyor. eşininse me ıstmasına alışkın olduğu için yeni klimayı me olarak düşünüyorlar. yoksa esk yeni çok fark etmez öyle bir artı fazla vs çok takılacak durumlar değil.

missionun eski model olmasıda fark etmez alacaksanızn alın.

sadece soğutma için çok para vermek mantıksız heralde demişsiniz.  şöyleki klimayı profesyonel olarak kullanacaksanız aç kapa yapmayacaksanız kârınız olur zararınız olmaz.. bendede midea var yapmış olduğum ölçümlerde herşey ortay çıkıyor me 12 likkken midea 9luk me 220-200-180 wattlara kadar kendisini kısabilirken 9luk midea 400-450 lerde dolaşıyor. yani eldeki verilere göre kalite klima almak hiçte mantıksız değil. ok bendeki mideaı giriş sınıfı ama bukadarda fark etmemesi lazım mantıklı düşününce.

aç kapa klima kullananlar haier, gree ve gree üretimi olan: york, sigma, gibi sorunlu klimalar hariç alüminyum olduğuna katlanıp ucuzsa arçelik bile alsalar olur.

Dün arkadaşıma klima için 3 farklı klimacıya gittik. İlk panasonic klimaya girdik. Fiyatları sorduk 2017 12 btu ethera 4150 tl, Kit ue 12btu 2800 tl dedi. LG ve ME yi okadar iyi olmadığını söyledi. ME'nin hj sini hiç tavsiye etmedi, SF serisini idare edebilir ama bi ethera değil, ethera çok üstün bir cihaz rakibi yok dedi. Bütçemiz çok üstü dedğimizde kit ue 12btu önerdi ama onunda A+ olması tüketiminin fazla olacağından dolayı içimize sinmedi birde SEER 5.8, SCOP 3.8 olması yüzünden panasonicten çıktık.Ha birde midea missionu sordum 2900 tl fiyat çıkardı ona da. 2017 ler yakında gelecek dedi.  

ME girdik orda fiyatları sorduk SF için 3900 fiyat verdi. Gönül istersi bi ME almak ama işte bütçe meselesi.

En son LG girdik. Mega 2000, comfort plus 2300, comfort plus wifi 2450 ,  sirius smart 2800, titan 3600 tl. Burada biraz zaman geçirdikten sonra satıcıyla uzun uzun konuşma sonunda comfort plus wifi aldık. Özelllik olarak tatmin edici özellikleri vardı. Buda arkadaşı ikna etmeye  yetti. Öyle çok beklentimiz yoktu aslında  Sadece soğutma için kullanılacaktı klima. Evde kombisi var. 

Sota dan sonra bir lg de biz aldık. Deneme yanılmayla burdan diğer alacak arkadaşlar için ekndimiz kobay olarak kullanacağız? Ben hala klima almadım. Şimdilik arkadaşlara alıyoruz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt