Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

talented' Alıntı:
Herkese selamlar,

Ben de bu hafta içinde bir klima almak itiyorum. İstanbul'da 40 m2 salon için, öncelik salonu soğutmak daha sonra da evin diğer yerleri düşünülebilir. 18k btu yeterli mi sizce ve marka ne olmalı , bütçem max 3500 tl, midea oasis 18k btu için 3700 fiyat aldım modernstar için ise 3400 fiyat aldım, her türlü yardıma ve bilgiye açığım,

herkese teşekkürler

oasis daha güçlü olması lazım hatırladığımca ama dış ünite ses durumu biraz yüksek olabilir. eski seri bir klima ama öyle evide zangır zangır öttürecek ses değildir.

modernstrasa yeniversiyon yeniversiyonun en alt serisi ama midea yeni versiyon klimalrda dış ünite sesini hallettmiş görünüyor. bana kalsa ben oasis alırım ama etken olmak istemem. artık karar sizin.

evin diğer taraflarına etkisi olsada tam olmaz bir paint çizimi atarsanız daha iyi yardımcı olabilir arkadaşlar.

A Çevrimdışı

av.balkes

Yeni Üye
12 May 2017
4

öncelikle selamlar ve vereceğiniz tavsiyeler için teşekkürler. balıkesir merkezde güney cephede en üst kat ve ısı yalıtımlı dairemde 30-35 metrekare salonumda öncelikle soğutma amaçlı kullanacağım klima için öneriniz nedir. bütçe olarak 3bin tl yi geçmemeyi düşünüyorum.

asdf_13 Çevrimdışı

asdf_13

Yeni Üye
18 Haz 2016
3

İstanbul'da sadece soğutma amaçlı 12bin lik 2017 model bir kaç tane klima önerisi alabilir miyim?

A Çevrimdışı

av.balkes

Yeni Üye
12 May 2017
4

emin616' Alıntı:
Bu da o klimanın kısa tanıtımı. Yanlış anlaşılmasın LG hayranı değilim ama adamlar yapmış gibi.

www.youtube.com/watch?v=wChtkJ0869s

nasıl memnunmusunuz hocam tavsiye edermisiniz

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

av.balkes' Alıntı:
öncelikle selamlar ve vereceğiniz tavsiyeler için teşekkürler. balıkesir merkezde güney cephede en üst kat ve ısı yalıtımlı dairemde 30-35 metrekare salonumda öncelikle soğutma amaçlı kullanacağım klima için öneriniz nedir. bütçe olarak 3bin tl yi geçmemeyi düşünüyorum.

merhabalar hoş geldiniz. 
sadece soğutma içinse aç kapa eve gelincemi kullanacaksınız.. kapalı salon kullancaksanız (not aslında salonu açıp odayı açıpta kullanamak diye bir şey yoktur klima odaya göre seçilir ve o alanda kullanılır. ama bizlerin ekonomisi bozuk olduğu için ''sahsım adına konuşayım evimde 4 klima var ama hepsinin parasıda benden çıkmadı orasının anlatımı uzun girmeyeyim.''  tek klima ile idare etmenin yollarını arıyoruz. yazın baya başarsakta kışın bu böyle olmuyor. ben tecrübelerimi yazınca şerh düşşsemde.. benden görüp para vermek istemeyen cimri var yemez amcalarımızda yıllardan beri vardır bu yola özenen =) ama işin aslı her odanın kliması ayrı olmalıdır.) dedikten sonra normal şekilde kullanacaksanız 12btu bile yeter size. 

bildiğimce balıkesin içi biraz nemli olur ayvalığa altınoluğa vs göre ama aç kapa kullanmayacaksanız aç kapa kullansanızda biraz geç soğur en kötü ihtimalle 1 saat diyelim. salona hitab edecekse sadece her iki durumdada genede yeter diyebilirim. asıl almanız gerekn btu ise 18000 dir.

zaten ısıtma yapacağım diyorsanızda 18lik alınız hele hele aç kapa yapacaksanız. önceki dediklerime bakmayınız ben orayı 9luk klima ilede soğuturum ama siz benim gibi kullnamyacağınız için bu öneri sonrasında sizle ters düşebiliriz. 

marka olarak soğutma olsun ısıtma olsun genelede paranız agöre midea tavsiye ediyoruz ama ben rakamları pek bilmiyorum o işle diğer arkadaşlarda siz eyardımcı olurlar.  gücünüz varsada ben şahsen mtsubsihi electric tavsiyesinde bulunurum.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

asdf_13' Alıntı:
İstanbul'da sadece soğutma amaçlı 12bin lik 2017 model bir kaç tane klima önerisi alabilir miyim?

arkadaşım soğutmaiçinse ille 2017 model olsun şartı aramayın midea modernstar alın geçin şu aralar soklarda bulunup buşunmadığını bilmiyorum ama araştırın . bakın birde koçtaşta rubenis marka var onada bakabilirsiniz. daha fazla öneriyi diğer arkadaşlarda sunarlar size kullancağınız m2 yön yalıtım çatı katı orta kat vs dair durumunuzuda belirtirsiniz.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

av.balkes' Alıntı:
emin616' Alıntı:
Bu da o klimanın kısa tanıtımı. Yanlış anlaşılmasın LG hayranı değilim ama adamlar yapmış gibi.

www.youtube.com/watch?v=wChtkJ0869s

nasıl memnunmusunuz hocam tavsiye edermisiniz

Kendim almadım bu modeli. Arkadaşa aldık ama çok kullanmadı oda. 1-2 gün denedi soğutmasından memnundu ama havalar şimdilik mevsim normallerinde seyrediyor. O yüzden çok iyi demek yanlış olur diye düşünüyorum. İşin tuhaf yanı internette hiç bir yerde bu modeli bulamadım. Sadece bayilerde olan bir modelmiş. LG ye yazdım bu model teknik bilgileri bulamıyorum diye. Adamlar en yakın satış yerimize geliniz oradan detaylı bilgi alabilirsiniz demesinlermi şaka gibiler.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

arkadaşlar lg ye pek kulak asmamamnızı tavsye ederim tipi güzel olabilir fonksiyonel olabilir ama ben bu klimaların hala tam bakır kondenser olduğuna inanmıyorum.

çokl farklı yöntemler var bakırın üstüne alüminyum kaplama var zar gibi sıvama.. alüminyumun üstüne bakır kaplama var

her iksindede düşünürseniz neden ihtiyaç duyulmuş demekki alüminyumun adam olmadığı anlaşılır.

sota kıçını kaldırda bul biraz daha detaylı bilgiler işle buraya.

2rm78gh.png
2ywbxx4.png

ayrıca bir kez daha hatırlatayım arçelik yıllardan beridir alüminyum üretimde @Adodh dostumaza bir kez daha duyururum bu yıl başladı denmesi firma demiş olabilir bence inanmasın. çünkü lg yıllardır bu alüminyum işinde ve dünyada çok eleştiri almış bu yüzden.

screenshot_691.png
screenshot_667.png

burada övülüyor. övsünler bakalım.
yani arçelik yeni yapmıyor bu işi. lg yaparda ortağı yapmazmı diye düşünmeyede gerek yok ben 7 8 yıldan beri bakır kullanılıyor çeşitli modellerde diye bir klimacı arkadaşımdanda bilgi almıştım.

ayrıca dhde birisi arçelik alüminyum bakır boru diye konu açmıştı.. o zamanda ben birola dedmiştim len bu klimanın dış ünitesi aluminyuma benziyor.. birolmü kazması yok len zigzag olması lazım demişti ama daha sonra...
kendisi lg lerin bakır kondenser görünümlü alüminyum olduğunu fotolayıp yazmıştı bende o aralar dh deki konu silinmiş kesinlikle üye kendisi kaldırdı millet yanılmasın diye utancınada bir şey diyemedi bence. o yazıyı önbellekten çıkartmıuştım birolun forumda durur hala.

ha şunuda diyeyim herkese birolun pratiği olsada tekniği ezberdir bakın ıspatı bu yazıda.

JVSDfPr.png

ben ta ozamanlar

34zmxwi.png

buradan kibarca uyarmışım kekoyu

tabi gene birolun mesleğine asla saygısızlık etmem işin içinde adam sonuçta. ama hanzo işte :yerlerde:

şimdi sevgili Ado hocam ortalıkta belli resimler dolaşıyor diye bizlere gönderme yapsanızda gerçeklerde var hocam.

G Çevrimdışı

gökhanerdoğan

Yeni Üye
13 May 2017
2

Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Evime klima alıcam , daha önce Fujitherma kullandım 18000'lik 4 sene kullandım , hatta iş yerinde halen kullanmaktayım açıkcası bir sıkıntıda çıkarmadı bana bugüne kadar ama eski evimden taşınırken klimayı sökmedim ve evi öylece sattım , yeni eve yine bir klima almam gerekiyor , Baymak , Arçelik , Demirdöküm , Fujitherma markalarından birini alıcam . Daha önceki klimam aç kapa tarzıdaydı , yeni alıcağım inverter olucak 18000 'lik sizce hangisini tercih etmeliyim. ?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

gökhanerdoğan' Alıntı:
Arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Evime klima alıcam , daha önce Fujitherma kullandım 18000'lik 4 sene kullandım , hatta iş yerinde halen kullanmaktayım açıkcası bir sıkıntıda çıkarmadı bana bugüne kadar ama eski evimden taşınırken klimayı sökmedim ve evi öylece sattım , yeni eve yine bir klima almam gerekiyor , Baymak , Arçelik , Demirdöküm , Fujitherma markalarından birini alıcam . Daha önceki klimam aç kapa tarzıdaydı , yeni alıcağım inverter olucak 18000 'lik sizce hangisini tercih etmeliyim. ?

hoşgeldiniz.
arkadaşım öncelikle sizden ricam işyerinizde hal kullanmakta olduğunuz fujitherma klimanın dış ünite ve iç ünite resmini çekebilrimsiniz. net olark hem genel görünüm hemde değerlerin yazdığı yerlerin net bir fotosunu alabilrimiz dış önite değerler klimanın yan tarafonda yazar iç ünitede farklı olabilir kiminde yine iç ünite yan tarafında kiminde alt tarafında yazar. sizden bunları isteme sebebim herkese faydası olsun. bizleri klimacı değil tekniği yok vs diye kötüleyenler olsada biz yolumuza devam ediyoruz her birey aşağılamak gibi bir ahlakımız yok. 

şimd sn kardeşim fujitehrma yerli bir marka sizdeki üründen memnunum demişsiniz. klimayı hem soğutmada hem ısıtmadamı kullandınız. bunda bir cevap alabilrisek..

o ürün eski gree üretimide olabilir (eski greeler fena değildi.) chigo üretimde olabilir chigoda çok kötü değildir. son dönem gelenlerse hisense üretimydi. 

hisense iç ünite tipleri çok güzel ama dış üniteleri ben çok zayıf gördüm çok ufaklar. siz bir foto alırsanız bir bakalım herkese faydası olsun sayenizde. 

anladığımca uzu yollu bir ürün arıyorsunuz ona göre diğer saydığınız markadlar gelince baymaktan uzak durun arkadaşım. çinlilerin en kalitesiz markası servis olarkata sorunlu zaten elde kalacak gibi bir yapısı var koçtaşta gördüm kapağı bile zor açılıp kapanıyor kırlacal gibi. filtre söküm takımıda zordu. 
arçellik derseniz dış üniteler alüminyum kondenser servis olayı iyidir üründe şansınıza kalmış diyebilriz. şahsım adına sorarsanız alüminyum kondenserli ürün almam. hiç güvenilmez gold kaplama vs durumlarına. birkez düşünmek gerekirse bu alüminyum kalıba dökülürken kafadan kaybediyor en ufak bir çapak hava vs gold kaplam vs dinemez.

demirdökümüde hiç sormayın bilmiyorum içinde gree üretimi olanlar var deniyor. ama gre inverterler sorunlu arkadaşım.  

size sigma york gree lomo vs öneren olursada uzak durun hepsi sorunlu gree üretimidir. ben şahsen 2 sende dah bu ürünleri önermem çünkü milletimiz aç kapa klima kullanıyor en iyi klima benim klimam diyor çıkıyor. zaten ağızlarına birazda ucuz bal süren oldumu ortalığın çöplüğe dönmesi düşünülmüyor.

size şuan önerebileceğim klima midea grubudur siz kullanım ihtiyacınız yazınız arkadaşlar yardımcı olurlar size. bakınız bird koçtaşta rubenisler var iç ünüte baya sağlam geldi bana burayada yazdım ama eksik oldu dış üniteler alüminyum olmaması lazım yinede bir görün koçtaşta. orada çalışanların bazıları ukala olabiliyor iş yapmak istemedikleri için yardımcı olmak istemeyebilenler çıkıyor.. müdürlerini görün. incelemek istediğinizi söyleyin buna mecburlar. 

ayrıca yine mide oaln bosch klimalr var ama fiyatlar yüksektir.. uğru klimalr var onlarda alınabilir midea üretimidir. son olarakta airfel klimalar var midea üretimi sağda solda daikin güvencesi densede inanmayın amaç piyasa kırmak bu yüzden klimaların kumanda fonksiyonlarından bile çalmışlar.

F Çevrimdışı

FRHTURK

Yeni Üye
13 May 2017
3
KLİMA ÖNERİN

MERHABA ARKADAŞLAR BEN FORUMA YENİ ÜYE OLDUM ZİRA ÇOK FAYDALI BULDUM BU PLATFORMU...

BENİM 17 MK TÜTÜN DÜKKANIM VAR BURAYA DÜZGÜN BENİ ÜZMEYECEK İŞİMİ GÖRECEK ORTALAMA BİR KLİMA TAKTIRMAK İSTİYORUM BU KOŞULLARDA BANA HANGİ MARKA VE HANGİ MODELİ ÖNERİRSİNİZ ?

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: KLİMA ÖNERİN

FRHTURK' Alıntı:
MERHABA ARKADAŞLAR BEN FORUMA YENİ ÜYE OLDUM ZİRA ÇOK FAYDALI BULDUM BU PLATFORMU...

BENİM 17 MK TÜTÜN DÜKKANIM VAR BURAYA DÜZGÜN BENİ ÜZMEYECEK İŞİMİ GÖRECEK ORTALAMA BİR KLİMA TAKTIRMAK İSTİYORUM BU KOŞULLARDA BANA HANGİ MARKA VE HANGİ MODELİ ÖNERİRSİNİZ ?

ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM...

merhaba hoş geldiniz.

klimanız yaz kış kullanacakmısınız kışın doğalgazınız varmı ısıtmayı nasıl yapıyorsunuz.

size normalde 9bin btu klima yeter ama kapınızda sık sık açılıp kapanacağı için 12000 btu klim alamanız dah iyi olur. 

ortalama bir ürün sormuşsunuz bu sözü uygun fiyatolarak analayabilirmiyiz. öyle anlarsak hiç uğraşmayın (nereden yazıyorsunuz bu arada) koçtaş varsa bulunduğunuz yerde gidin rubenis alın derim şahsen  dikkat edeceğiniz 3 nokta var. dış ünitesi alüminyummudur bakırmıdır onu iyice öğrenin. 2.de montajda bakır borumu kullanıyorlar alüminyum borumu. hem dışı ünite balır kondenser olması lazım hemde montaj borusu bakır olması lazım son olarak iş vakum sözünü satıcıdan alıp servisede kesinlikle vakum yapılmasını istiyorum diye onaylatmanıza kalıyor. 

vakum nedir bakır kondenser nedir forumu aratırsanzı bilgi edinebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt