Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

mahmutnur

Yeni Üye
3 May 2017
13
Merhaba arkadaşlar,  18000 btu klima almak istiyorum. Mersinde ikamet ediyorum. Evim arakat yalıtımlı yeni bina. Evimde doğalgaz olduğu için genellikle yazın kullanacağım klimayi. 28 m2 salonum için 18000 btu klima bakıyorum. Ayrica salonun kapısını açıp koridorunda biraz serin olmasi icin 18.000 btu bakiyorum. Bunun icin bazi teklifler aldım.

Sigma plus INVDME18btu : 3200 TL

Sigma confort INVDMR18btu : 2850 TL

Midea blanc18btu : 3100 TL

Airfel LTXN50U 18btu : 2900 TL

Fiyat performans ve servis ağı göz önünde bulundurarak yorumlarınızi bekliyorum . Şimdiden teşekkürler

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

emin616' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Ethera'nın Wıfı Kıtı Bu Sekılde

wi-fi_panasonic_2.jpg

demek doğru tahmin etmişim dışarıdan ayrıca takılıyor. Bu daha çok akıllı ev aletlerini kontrol kitine benziyor. 

LG titan ile ilgili görüşleriniz nedir? LG smart inverter ile LG titan arasında gidip geliyorum.  Titan üst segment olduğunu okudum ama internette çok bilgi bulamadım bu konuda.

arkadaşım gücünüz yetiyorsa ME alınız hiç inanmayın LG tinan vs.

onu diyenler zamanındada zibro 75 serisi ile Toshiba pkvp aynı dediler. sonra klima saçmalamaya başlayınca üretimi kestiler. kimse malını ucuza satmaz her şeyin bir maliyetiğ var beğenesekte beğenmesekte. ama maalesef insanlar yanlış yönlendirliyor ülkemizde. yok kaliteli ürünlerde bozmuşta kaliteyi. her nekadar dayanıklılık düşsede gene mümkünü yoktur arkadaşım iyi herzaman iyidir.

ayrıca bu aralar Me kampanya yapabilri biraz bekleyin arzıu ederseniz geçen kampanyada kitleri oldukça ucuza vermişlerdi.

siz hiç lg ye vs takmayın beğeniilmeyen HJ bile binkere katlar onu ömür olarak tüketir . ama en ucuz serisi olduğu için fiyattda aynı segment ürünlere göre pahalı geliyor. bu yüzden baya sataşan oluyor ama emin olun o titan denen ürünü bile tokatlar. siz sotayada bakmayın yok para gömmem vs.. izninizle size mesajı keseyim biraz sataşayım sotaya..

@sota len sana gömen zamanında haieri gömdü. akıllanmadın gitti lg sirius aldın zırıl zırıl ötüyor makine. birde hala 18 liği sesisz diyorsun olabilir ama ortada denenen sağlam ürün varken lgnin nesine güveniyorsun anlamıyorum. :hayır:

ama hoş şahsen bende HJ ve dm önermiyorum artık sebepse klima orta segment SF ye göre ucuz diye vur abalıya diyen bir takım şimarıklar yüzünden önermiyorum.  krigamine alsınlar nediyim :yerlerde:

adam hj ye 40 dk da bir defrost yapıyor diyor. ama fujitsu üst segment 40 dk de bir defrost yapınca normal oluyor. bu mlilete herşey müstehak. :bansign:

M Çevrimdışı

mahmutnur

Yeni Üye
3 May 2017
13

Arkadaşım öncelikle hosbulduk. Daha önce uyarmistik demissin. Ben foruma daha bugun üye oldum. Ilk defa yaziyorum. Diğer sayfada veya burda kalin demişsin. Ben heryerden bilgi almak istiyorum. Dh yede yazdim. Çünkü bugünlerde klima almam lazim. Ve yorum bilgi ve tecrübeye ihtiyacim var. Buralara hic bakmasam direk samsung veya bosch alacktim. Ama sayenizde almaktan vazgeçtim. Belkide tonla para verecektim. Burda yazan ve bilgi isteyen bircok kişi 3 kuruşluk fayda olurmu olursa colugumuza cocugumuza harcariz diye burda. Bu yüzden ya orasi ya burasi bence demeyelim. Verdiginiz bilgi için teşekkür ederim. Blanc 3100 tl airfel 2900 tl arada 200 tl fark var. Bu bakımdan incelendigi zaman yinede midea midir?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

mahmutnur' Alıntı:
Arkadaşım öncelikle hosbulduk. Daha önce uyarmistik demissin. Ben foruma daha bugun üye oldum. Ilk defa yaziyorum. Diğer sayfada veya burda kalin demişsin. Ben heryerden bilgi almak istiyorum. Dh yede yazdim. Çünkü bugünlerde klima almam lazim. Ve yorum bilgi ve tecrübeye ihtiyacim var. Buralara hic bakmasam direk samsung veya bosch alacktim. Ama sayenizde almaktan vazgeçtim. Belkide tonla para verecektim. Burda yazan ve bilgi isteyen bircok kişi 3 kuruşluk fayda olurmu  olursa colugumuza cocugumuza harcariz diye burda. Bu yüzden ya orasi ya burasi bence demeyelim. Verdiginiz bilgi için teşekkür ederim. Blanc 3100 tl airfel 2900 tl arada 200 tl fark var. Bu bakımdan incelendigi zaman yinede  midea midir?

sayın arkadaşım size  alıntı olduğunu belirtip link ekledim şeklinde yazdım..  özelliklede o linki seçmek kualları açıklamak açısından daha iyi vurgu oluşturudu . ama  alıntı olduğunu belirttim.

hakkınızdır tabiki her yeri dolaşmak ama biz size küsmeyiz ister orada yazın ister burada daha çok mbirol dene kişiye takmış durumdayız. ve bu işi ilk başlatadand odur. ve onunla ilgili linkte ekli yazımızda. yani çok affedin ele yapıyorsa biz neden yapmayalım. hem o satış ağırlıklı bir forum bizimse öyle bir kaygımız yok yazabilirsek yazarız yanlış anlamayınız yazma mecburiyetimizde yok yani.. illaki üye gelsin reklam alalım kaygımız vs yok. bu açıdan hakkınızı helal ediniz demek isterim size. lütfen demeyinki oş kaçmıyor ama kurallarda belli bu durum Türk milleti olarak okumasakta kurallarımız kesin. kişi veya kişilere özel değiştirmekte mümkün değil.

şimdi mideaya gelirsek sn arkadaşım bakınız 200 tl fazla verirsiniz ama baştan kumandanın fonksiyonları içinde tam çalışır halde gelir. kumanda deyip geçmeyiniz bozulsa fiyatı o kadardır desem yalan olmaz.
2. olarak açma bakır borudur. bunu mideadan isteyebilrisiniz alırken sorabilirsiniz. şart koşabilirsiniz benkangaladan açama bakır boru istiyorum diyebilirsiniz. daikin Türkiyeye bunu yaptıramazsınız hazır kit halinde boru verilir. belkde alüminyum boru çıkabilir montaj kitinden.  piyasayla rekabet açısından ucuz satacağım diye kumandadan bile üretimde çaldıran firma olduğunu düşünürseniz. airfel son tercihiniz olsun. klimadada 500 tl ye kadar fazla verdim diye korkmayınız buna emin olun biz sizin düşmanınız değiliz.

bakım birde modersntar var mideanın.. tipi biraz bozuk olsada,  alıpta soğutmuyor veya ısıtmıyor veya sesli diyen duymadık hatat geçen yıl adanda bir öğrenci almıştı yanına gidip dokunmazsan çalıştığı anlaşılmıyor yazmıştı. yine mideanın modelidir onuda labilrsiniz. bu model arifeldede rota olarak geçer.

kangal açma boru nedir derseniz forumu biraz taratın resimler olacak.

ayrıca evinzin bir çizimini atarsanız arkadaşlar koyacağınız yer hakkındada yardımcı olurlar diğer yerlere daha fazla nüfuz etmesi açısından.

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

9köy' Alıntı:
emin616' Alıntı:
demek doğru tahmin etmişim dışarıdan ayrıca takılıyor. Bu daha çok akıllı ev aletlerini kontrol kitine benziyor. 

LG titan ile ilgili görüşleriniz nedir? LG smart inverter ile LG titan arasında gidip geliyorum.  Titan üst segment olduğunu okudum ama internette çok bilgi bulamadım bu konuda.

onu diyenler zamanındada zibro 75 serisi ile Toshiba pkvp aynı dediler. sonra klima saçmalamaya başlayınca üretimi kestiler. kimse malını ucuza satmaz her şeyin bir maliyetiğ var beğenesekte beğenmesekte. ama maalesef insanlar yanlış yönlendirliyor ülkemizde. yok kaliteli ürünlerde bozmuşta kaliteyi. her nekadar dayanıklılık düşsede gene mümkünü yoktur arkadaşım iyi herzaman iyidir.

ayrıca bu aralar Me kampanya yapabilri biraz bekleyin arzıu ederseniz geçen kampanyada kitleri oldukça ucuza vermişlerdi.

siz hiç lg ye vs takmayın beğeniilmeyen HJ bile binkere katlar onu ömür olarak tüketir . ama en ucuz serisi olduğu için fiyattda aynı segment ürünlere göre pahalı geliyor. bu yüzden baya sataşan oluyor ama emin olun o titan denen ürünü bile tokatlar. siz sotayada bakmayın yok para gömmem vs.. izninizle size mesajı keseyim biraz sataşayım sotaya..

@sota len sana gömen zamanında haieri gömdü. akıllanmadın gitti lg sirius aldın zırıl zırıl ötüyor makine. birde hala 18 liği sesisz diyorsun olabilir ama ortada denenen sağlam ürün varken lgnin nesine güveniyorsun anlamıyorum. :hayır:

ama hoş şahsen bende HJ ve dm önermiyorum artık sebepse klima orta segment SF ye göre ucuz diye vur abalıya diyen bir takım şimarıklar yüzünden önermiyorum.  krigamine alsınlar nediyim :yerlerde:

adam hj ye 40 dk da bir defrost yapıyor diyor. ama fujitsu üst segment 40 dk de bir defrost yapınca normal oluyor. bu mlilete herşey müstehak. :bansign:

Dostum maddiyat pek iyi sayılmaz düğün arifesindeyim. Şimdi 3-5 lafını yapmıyorum. Sonuçta borca girdik az daha girelim ne olacak? Birde şu ME nin kodlamaları öldürüyor beni. Şu adam gibi isim koysunlar da hangi model olduğunu anlayalım.  Önereceğiniz ME nin liNkini atma durumunuz var mı? Birde klimayı %95 soğutma olarak kullanacağım. O yüzden ME almak ne kadar mantıklı?

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

mahmutnur' Alıntı:
Resim gondermek istiyorum ama nasil gonderilir bilemiyorum

şu linkte detaylı açıklama var

https://tavsiyeforumu.com/konu-klima-tavsiyesi-2016.html?pid=2002#pid2002

ben gene burayada alayım o mesajı hızlı resim kullnmayı bilrisiniz sanırım veya tinypicte olabilir. resminizi o sitelerden birisine yükleyin sonra tarif ettiğim üzerine foruma ekleyebilirsiniz. :ok:

9köy' Alıntı:
Desinformation' Alıntı:
Evvela site adminlerinin konu ile ilgili biz üyelere hoşgörülü yaklaşımınlarından dolayı teşekkür etmek isterim. Ben gibi bu işi bilmeyen insanlara muazzam yardımcı oluyorsunuz.

Odaların krokisini ekleyeceğim fakat forumu aradım taradım o malum 'ekle' butonunu bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim.

bana sormamışsınız ama ben yardımcı olayım forumda o bölüm yok neden bilmiyorum @sota ya sormak lazım. siz her hangi bir resim sitesi veya şuan en iyisi olan hızlı resimden resim oluşturunuz ve şurdan ekleyiniz

VE5zPjbc1cc14c53c48bb2.png

bakın bu mesaj üstüneden işlem yapıyorum hem daha iyi anlaşılır. ok iişaretini tıklayınca hızlır resimden aldığınız linki oraya yapıştırın.

rEBNyzd6f804cfc77e1a5d.png

ve o kutucuğun altındaki ekle butonununa tıklayın resim mesajınıza eklenir. :)

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

9köy' Alıntı:
emin616' Alıntı:

Para Var Huzur Var

Illa Gidip Denicem Duramiyorum

Daha Iyi Degilmi Uyelerimize Bodoslama Mal Onermiyoruz :)

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

emin616' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Dostum maddiyat pek iyi sayılmaz düğün arifesindeyim. Şimdi 3-5 lafını yapmıyorum. Sonuçta borca girdik az daha girelim ne olacak? Birde şu ME nin kodlamaları öldürüyor beni. Şu adam gibi isim koysunlar da hangi model olduğunu anlayalım.  Önereceğiniz ME nin liNkini atma durumunuz var mı? Birde klimayı %95 soğutma olarak kullanacağım. O yüzden ME almak ne kadar mantıklı?

sanırım başka birisyle karıştırdım ben sizi wifi kit sorunuz üzerine. öncelikle hayırlı işinizin devamına bakınız tabiki şimdiden hayırlı olsun. gücünüz yoksa illaki wifi kit diyorsanız mission alacaksınız ozaman başka varmıdır bu ayarda wifi kitli klima onu bilmiyorum.

yok wifi kit şart değil diyorsanız midea modernstar bile alabilrisiniz hiç zorlamayın kendinizi. ve hatta koçtaşta rubenisler var ben geçende baktım baya sağlam kasası var TCL isimli çinli üretici bir firmadan ithal ediliyor. servisin başında kendiniz durup vakumunu düzgün yaptırırsanız oda işiniz süper görür. ama bu dediklerimden, onlarda bir me ayarında bir daikin enaz shira panasonic ethera ayarındadır sonucuna varmayın.. ister istemez soğrutmada bile kendilerini belli ediyor bu ürünler. tüketimlere kadar yayınladığım mesajlar ve videolar mevcuttur. mantık aranacaksa burada aranmalı.

hatta Arçelik diyeceğim ama maalesef alüminyum kondenserli bir ürün..

sağda solda yazanlar var birde selam göndereyim araya bir reklam alayım. krhn dh forumunda Ado dostumuzda yazıyor..  arçelik bu yıl alüminyum üretime geçti vs diyor.. o bilmez bu işleri hep benden alıp yazıyor :kıskıs:  zaten amacı servisleri korumaktır arıza olaki servislere iş düşe  çürükçüdür :cigara: oysaki kaç yıldan beridir alüminyum üretim arçelik. bu vesileyle selamda gönderdik Ado arkadaşımıza. :bye: birşey daha söyleyeyim kendisne yahu Ado dostum daha 1 yıl olmadı bütün klimalaın kondenseri alüminyum alüminyum olmayanmı var dedin.. artık bir karar ver şimdide yerlileri bakır yptın arçelik dah bu yıl geçti diyorsun. unuttuysan neysede ama genede benden gençsin. hani bana yakışırda unutmak. :yerlerde:

ME kodlara gelince bende tam bilmem arkadaşım ama deneyeyim gene umarım yanlış yazmam. zaten öyle krigamine vs pekte alın demedim bu zaman kadar hemen hemen. benim önerim orta segment SF yeterlidir derim.

kodlar msz olarak başlar
mesela 12likler

MSZ-HJ35VE

MSZ-SF35VE

MSZ-EF35VE2W krigamine zen

MSZ-FH35VE krigamine

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

pardon @emin616
link sormuşsunuz ME Türkiye linkini atabilrim anca.

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/

satış linki maalesef internet üzerinde yok.
nerede oturduğunuzu bilmiyorum izmirdeyseniz çok uygun fyatlar bulabilrsiniz dolaşırsanız orada rekabet baya fazla. mesela istanbulda bu şans hemen hemen yoktur. bugün aldım diyense şansa almıştır siz gitseniz aynı bayiye el bir tane vardı veya o ara ihtiyacım vardı öyle verdim vs cevabınız almanız yüksek ihtimaldir.

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

Sota' Alıntı:
9köy' Alıntı:

Para Var Huzur Var

Illa Gidip Denicem Duramiyorum

Daha Iyi Degilmi Uyelerimize Bodoslama Mal Onermiyoruz :)

iyi iyi... işte gerçek hizmet budur :muha:

bana birisini hatırlattın bu arada :evillol:

M Çevrimdışı

mahmutnur

Yeni Üye
3 May 2017
13

kbdQpD.jpg

Sonunda yükledim resmi :))) burasi salon. Klima karsidaki siyah perdenin soluna takilacak. Yani radyatör peteğin üstüne takilacak. Baska yere takilma ihtimali yok çünkü. Tek balkon var oda sol tarafta. Ben ayni zamanda resmi çektiğim yerin yani koridorunda sogumasini istiyorum. Ama klima bu dediğim sekilde takilacagi için resmi çektiğim yere dogru degilde karşı duvara doğru üfleyecek. Bu durumda koridor soğur mu veya en azindan faydasi olurmu koridora. Teşekkürler

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547

mahmutnur' Alıntı:
kbdQpD.jpg

Sonunda yükledim resmi :))) burasi salon. Klima karsidaki siyah perdenin soluna takilacak. Yani radyatör peteğin üstüne takilacak. Baska yere takilma ihtimali yok çünkü. Tek balkon var oda sol tarafta. Ben ayni zamanda resmi çektiğim yerin yani koridorunda sogumasini istiyorum. Ama klima bu dediğim sekilde takilacagi için resmi çektiğim yere dogru degilde karşı duvara doğru üfleyecek. Bu durumda koridor soğur mu veya en azindan faydasi olurmu koridora. Teşekkürler

olmuş elinize sağlık =) Mahmut arkadaşım, soğuk hava rahat akar duvar terste olsa bir miktar etkisi olur koridora. bakın bir şey daha önereyim ucuz bir vantilatör alırsınız zemine bırakıp koridora doğru çevirin etkiyi arttırırsınız. dah aetkili soğusun derseniz bir iki derece düşürüsünüz derecesini klimanın.

bakın ben yıllardan beri tek klimayla koca evi soğutuyorum. evde başka klima yok değil ama soğuktna korunmak lazım oturulan odada soğuk modda klima kullnamak çok tehlikelidir. benim evein alanıda uygun koridora kurduğum 12l,k klima şeytan kulağına yıllardır ev iklimlendiriyor ben bu olayı kend kullanımımlakeşfettim sonuçta bende usta değilim klima sayım fazla olduğu için biraz fazla araştırmam mevcut hepsi o. ama hamd olsun çakallara karşıda bu tecrübelermin savunulacak tarafları çok.

148f988.jpg

bu evdeki olumlu sonuçtan sonra daha büyük olan 138m2 olan diğer evimizede 12lik klima taktım salona alan bu şekilde uygun olmasada başarı sağladım daha detaylı resimleride var çizim olarak ama şuan bulamadım. bakın bu evde 2 klima var ağırlıklı olarak mutfak ve oturma odasıan etki etmesi için alındı bu klima oturma odasındaki klimanın çarpmasında kurtulmak için. . üstteki evdeyse 4 tane klima var. ama evin yükünü çeken emektar 12lik mitsubishi electric 12 lik.

şunu unutmayın soğutmada başarı şansınız daha yüksektir aslında mühendislik ve fiziki olarak soğutma daha zordur ama en bunaldığımız anda bir gazetenin yelpazesesi bile insanı rahatlatıyorsa oradan yola çıkarak düşünebilirsiniz.

ısıtmada ise insan bünyesi sıcağı sevdiği için daha az başarı sağlanır. ben sadece idare mantığı açısından bu bilgileri paylaşıyorum işin mühendislik durumları farklıdır.

nle4xw.jpg

M Çevrimdışı

mahmutnur

Yeni Üye
3 May 2017
13

Çok teşekkür ederim değerli bilgiler için. Klimayi dediğim yere kurdursam, yön kapaklarını koridora doğru çevirsem klimadan çıkan havayi evin diğer odalarinada daha iyi dagitmis olurum sanırım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt