Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

Eblt36' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Hayırlı Aksamlar Hemserım

Mersın Ikamet Edıyorsunuz Gordugum Kadarıyla Yogun Kullanımız Sogutmamı Olacak  ?

SF Guzel Klımadır Bana Gore Fıyatına Gore En Alınası Klımadır

HJ Ozellıklerı ve Kalorısı Kıprılmıs Bır Serı ama Pıyasadakı Tum Gırıs Sınıflarını Tokatlar Adı Orta Segment Olanları Bıle

Kullanılacak Alan Hakkın Bıraz Bılgı Verırsenız

Max Butcenız Nedır

Seceneklerı Arttırabılırız Belkı...

Cevap için teşekkürler öncelikle... kullanım alanı yaklasik 35 metrekare..salon ve mutfak bir arada..batı ve guney cephe yeni bina..bütçe 4000 e kadar.sf alayım dedim yaklaşık 1000 lira fark var..hj de karar kıldık..fiyatlar nasıl sizce.bu klimalar için bugün aldığım fiyatlar.

HJ Kotu Klima Degildir ama
Sahsim Adina 4000  HJ Gommezdim

Sadece Sogutmaysa

Midea Blanc Öneririm

Isıtmada Yapacam Dersen

Midea Mission yada LG Sirus Smart Inverter Olabilir

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Birde arkadaşlar ben kışın klimayı 25-26 drecede kullandığımı söylediğimde beni yadırgadınız fakat mitsubishi kurulumu yapan ustaya sordum bana 25-26 zatrn ideal sıcaklık ayarıdır ve gayrt normal dedi. Zatrn 22-23 te falan çalıştırırsan sağlıklı bi ısı yakalayamazsın dedi. 28 İn üstünede çıkmamam için de uyardı

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
Klima Kapali Konumda Olcum Yapma

Varsa Elinde Termometre Dis Unite
Arka Kismina Koyarak Olcum Yap

Klimanin Buldugu Degeri Goreceksindir

haha bende diyorum neden doğru ölçim yapmıyor bu klima :yerlerde:

Daha klimayı çalıştırmaya başlamadım. Kapı takılıacak 1 hafta içinde birde havalar şu an mevsim normallederinde diye çalıştırmamıştım. Bakalım çaşıltırınca değerleri görebilecek miyim.

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Sota' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a arkadaşlar beko 31830 klimam montajı yapıldı vakum güzel yaptılar

denemek için 27 derece set edilmiş halde 3 saat boyunca çalıştırdım dış sıcaklık 18 derece idi

0,3 kw ile 1 kw arasında tüketim yaptı

br7ADY.png

DPgV21.png

Hayirli Olsun Güle Güle Kullan
Mumkunse Ic ve Dis Unite Borularinin Fotosunu Atabilirmisin
tabii müsait olduğumda atarım resmi

kanal alıp boruları içine koyacağım borular açıkta duruyor

yazın kullandığımda ise de ne elektrikl harcadığını herşeyi yazarım eklerim

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

Turbo k.arza78' Alıntı:
Sota' Alıntı:
tabii müsait olduğumda atarım resmi

kanal alıp boruları içine koyacağım borular açıkta duruyor 

yazın kullandığımda ise de ne elektrikl  harcadığını herşeyi yazarım eklerim

Mutlaka Tuketım Bılgılerını ve Kullanım Tecrubelerını Bızımle Paylas

Arcelık ve Beko Almak Isteyen Arkadaslar Oluyor

Enazından Onlar ıcın Bır Referans Nıtelıgı Olusturur

R Çevrimdışı

riccardo

Yeni Üye
26 Nis 2017
5

emin616' Alıntı:
PANASONIC etherea almaya karar verdim. Az önce klimacıyla konuştum wifi kiti ayrıca satılıyormuş. Midea mission gibi 100 Tl diyedir diye umut ederken sorduğumda 100-150$ arasında fiyatının olduğunu söylediler. Hayallerim yıkılmadı desem yalan olur. Birde bana farklı wifi özelliği olan cihaz önerdi o 60 Euro dedi. Aslında hiç WiFi adaptöre para vermeye gerek olmadığıını söyledi. Zaten 2 program özelliği var. Saati programlayıp kullanırsınız dedi. 
Şimdi panasonicin Wifisi değilde universal WİFİ kullansam sorun olur mu? 

Ah keşke mission gibi 100 TL olsa adaptörü :)uvar:

Hocam bu wi fi kiti klimanın dışından mı takılıyor yoksa içi tarafa mı ?

T Çevrimdışı

Turbo k.arza78

Aktif Üye
18 Mar 2017
592

Sota' Alıntı:
Turbo k.arza78' Alıntı:
s.a arkadaşlar beko 31830 klimam montajı yapıldı vakum güzel yaptılar

denemek için 27 derece set edilmiş halde 3 saat boyunca çalıştırdım dış sıcaklık 18 derece idi

0,3 kw ile 1 kw arasında tüketim yaptı

br7ADY.png

DPgV21.png

buyur hocam nasıl olmuş boruları ben kendi kanaletin içinden geçireceğim

Ly5gdG.jpg

r3z8Y7.jpg

p0J8Y0.jpg

r3z8d7.jpg

Jabk7Y.jpg

E Çevrimdışı

eferd09

Yeni Üye
20 Nis 2017
4

Sota' Alıntı:
Sadece Sogutmada
Favori F/P Urunu Midea Blanc'tır

Ustam youtube da akvaryumlu videonuzu izledim,elinize sağlık.benim evimin bulunduğu sokak çok dar ve karşı balkonlar ve evler çok yakın,dolayısıyla dış ünite den şikayet gelmemesi ve komşularla sıkıntı olmaması için dış ünitesi en sessiz makineler hangisidir acaba ?tecrubenize dayanarak.bütçemizi zorlasak 3-4 cihaz önerirmisiniz?bütcemize uygun olanı seçsek arasından.

ayrıca midea için "dış ünite çok gürültülü,karşı balkondan sesi duyuyorum" yazmışsınız,açıkcası o yorumu okudukdan sonra mideadan vazgeçtim.komşulara ses gitmesi konusu olmasa midea yı hemen alırdım ama cihazı aldıktan sonra şikayet olursa çalıştıramayız ve elimizde patlar.

şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

eferd09' Alıntı:
Sota' Alıntı:
Sadece Sogutmada
Favori F/P Urunu Midea Blanc'tır

Ustam youtube da akvaryumlu videonuzu izledim,elinize sağlık.benim evimin bulunduğu sokak çok dar ve karşı balkonlar ve evler çok yakın,dolayısıyla dış ünite den şikayet gelmemesi ve komşularla sıkıntı olmaması için dış ünitesi en sessiz makineler hangisidir acaba ?tecrubenize dayanarak.bütçemizi zorlasak 3-4 cihaz önerirmisiniz?bütcemize uygun olanı seçsek arasından.

ayrıca midea için "dış ünite çok gürültülü,karşı balkondan sesi duyuyorum" yazmışsınız,açıkcası o yorumu okudukdan sonra mideadan vazgeçtim.komşulara ses gitmesi konusu olmasa midea yı hemen alırdım ama cihazı aldıktan sonra şikayet olursa çalıştıramayız ve elimizde patlar.

Youtube Izledıgınız Klıma MIDEA MISSION 12lik

Dıs Unıte  2katlı  3 Evın Tam Ortasında Bızım Ev Harıc 6 Hanenın Penceresı Benım Klımaya Bakıyor

Sıfır Ses Sıfır Sıkayet

Gelelım Mıdea Ses Olayı Dogru Evet Eskı Serılerde Fena Sekılde Seslı Calısıyordu ama Yenı Serılerın Masallahı Var Vızıltıdan Ote Degıl

Mıtsubish Electrıc SF Serısı Onerırım Gerek Sesslık Gerekse Performans Anlamında

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

:sumo:
riccardo' Alıntı:
emin616' Alıntı:
PANASONIC etherea almaya karar verdim. Az önce klimacıyla konuştum wifi kiti ayrıca satılıyormuş. Midea mission gibi 100 Tl diyedir diye umut ederken sorduğumda 100-150$ arasında fiyatının olduğunu söylediler. Hayallerim yıkılmadı desem yalan olur. Birde bana farklı wifi özelliği olan cihaz önerdi o 60 Euro dedi. Aslında hiç WiFi adaptöre para vermeye gerek olmadığıını söyledi. Zaten 2 program özelliği var. Saati programlayıp kullanırsınız dedi. 
Şimdi panasonicin Wifisi değilde universal WİFİ kullansam sorun olur mu? 

Ah keşke mission gibi 100 TL olsa adaptörü :)uvar:

Hocam bu wi fi kiti klimanın dışından mı takılıyor yoksa içi tarafa mı ?

Klimayı almadım wifi kiti pahalı diye. Birde komşumun etherası arıza verince bidaha düşünmek istedim.  O yüzden sorunuza cvp veremeyeceğim ama mantık yürütmek gerekirse dışarıdan diye düşünüyorum. Sonuçta ayrıca kit satılıyorsa dışarıdan monrajlı olma ihtimali var.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,934

emin616' Alıntı:
riccardo' Alıntı:
Hocam bu wi fi kiti klimanın dışından mı takılıyor yoksa içi tarafa mı ?

Klimayı almadım wifi kiti pahalı diye. Birde komşumun etherası arıza verince bidaha düşünmek istedim. O yüzden sorunuza cvp veremeyeceğim ama mantık yürütmek gerekirse dışarıdan diye düşünüyorum. Sonuçta ayrıca kit satılıyorsa dışarıdan monrajlı olma ihtimali var.

Ethera'nın Wıfı Kıtı Bu Sekılde

wi-fi_panasonic_2.jpg

9 Çevrimdışı

9köy

Süper Üye
18 May 2016
547
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

ghostkiller1' Alıntı:
gakgom23' Alıntı:
bir bayi Sf42 ye peşin 4.500 lira fiyat verdi buna göre sf 35 te  4.000 lira civarı olacağını tahmin ediyorum böyle olursa sf serisi alabilirim fakat tek sınıntı hangisini alacağım konusunda karar kılamadım o nedenle bir daha sorayım ve odanın durumunu anlatayım
Yer : adana
Oda büyüklüğü : 22 mt2 (amerikan mutfak)
Tavan yüksekliği : 2.65 cm
Pencere sayısı : iki büyük bir küçük. 3 tane pencere
Kat: iki katlı ev ikinci katı çatı yok
Damda odanın üzerine komple asma denk geliyor.
Şimdi ben buraya hangi klimayı alayım.. me nin sf serisi hangi segment klimasıdır. Giriş sınıfımı ortamı üst sınıfımı... birde midea missionla kıyaslarsak sf 12 likmi mission 12 likmi veya ef serisimi... sizce odaya göre kaç BTU ve hangi marka model klimayı önerirsiniz

Gakkom kardeşim me den ücretsiz keşif talep et.gelirler incelerler.profesyonel keşif yapıyorlar çünki.keşfetteam hizmeti ücretsiz olup yarın olası bir sorunda onlar sorumlu oluyor.yani size x model ve btu yu önerdiler diyelim.olaki yeterli gelmedi size işte ozaman keşif ekibi sorumlu olup klimayı değiştiriyorlar.me de hizmetin sınırı yok.işinize gelirse mantığı yok.müşterisini rahat ettirmek için bütün imkanları sunuyor.türkiye pazarında me gibi hizmet imkan sunan hiçbir marka yok.adınıza nasıl eminseniz bunada emin olun.
Cihazların kaliteside firmanın kaliteside apaçık ortadadır.baldırı çıplak markalara,firmalara ve kenar mahalle satıcılarına benzemez.hakkıyla cihazınıda sunar hizmetinide.

Normal şartlatda size 35 lik yeterli gelir.sf serisi me nin 3.cü sırasında orta kademe ve klimadır.altında hj ve dm serisi var.bütçe dostu orta karar klimadır.şahsen kendimde kullanıcısıyım ve son derece memnunum.me nin ölüsü bile birçok markaya on basar.me nin çalışma prensibi diğer klimalardan ayrıdır.öyle bir meretki bunlar kışın soğukta birbaşka çalışır.eksi meksi işlemez ve eksilerde bir okadar ısıtması başka olur.kullanıcıları bunu bilir.normal havayla eksi derecelerde farklı çalışmadını çok rahat gözlemleyebilirler.

Demem oki sayet nasip olurda alırsanız mideadan farklı olduğunu göreceksiniz.midea asla me olmaz.sf yle kıyaslamam missionu kaldıki  ef serisi ve üstü imkansız.sf ile ef arasında farklılık tabiki var.aradaki  fiyat. fark az ise ef alın derim.

Me yi çekemeyen çoktur.hizmetini veremedikleri ve böyle cihaz üretemedikleri satamadıkları için.kenar mahalle bayileri forumcuları,elinde lolitop şekerle gezen kafayı kırmış bunaklar ve kravatlı haydutlar kendi sattıkları içi boş teneke parçaları sanırlar insanları yanıltırlar.çünki onların derdi tamda bu piyasaya yakışır  yalanla hileyle haram para yemek.bizde böyle dert yok çok şükür.o yüzdendirki bildiğimiz gerçekleri tam çıplaklığıyla yazarız.e haliyle haram  para görünce ağzı sulanan köpeklerde bizi çekemez.

Lolitop şeker.... Karavatlı haydut.... ne olaki .... :alala: :yuh:

E Çevrimdışı

emin616 

Aktif Üye
6 Nis 2017
289

Sota' Alıntı:
emin616' Alıntı:

Klimayı almadım wifi kiti pahalı diye. Birde komşumun etherası arıza verince bidaha düşünmek istedim. O yüzden sorunuza cvp veremeyeceğim ama mantık yürütmek gerekirse dışarıdan diye düşünüyorum. Sonuçta ayrıca kit satılıyorsa dışarıdan monrajlı olma ihtimali var.

Ethera'nın Wıfı Kıtı Bu Sekılde

wi-fi_panasonic_2.jpg

demek doğru tahmin etmişim dışarıdan ayrıca takılıyor. Bu daha çok akıllı ev aletlerini kontrol kitine benziyor.

LG titan ile ilgili görüşleriniz nedir? LG smart inverter ile LG titan arasında gidip geliyorum. Titan üst segment olduğunu okudum ama internette çok bilgi bulamadım bu konuda.

E Çevrimdışı

eferd09

Yeni Üye
20 Nis 2017
4

Sota' Alıntı:
eferd09' Alıntı:

Youtube Izledıgınız Klıma MIDEA MISSION 12lik

Dıs Unıte  2katlı  3 Evın Tam Ortasında Bızım Ev Harıc 6 Hanenın Penceresı Benım Klımaya Bakıyor

Sıfır Ses Sıfır Sıkayet

Gelelım Mıdea Ses Olayı Dogru Evet Eskı Serılerde Fena Sekılde Seslı Calısıyordu ama Yenı Serılerın Masallahı Var Vızıltıdan Ote Degıl

Mıtsubish Electrıc SF Serısı Onerırım Gerek Sesslık Gerekse Performans Anlamında

çok teşekkür ederim cevabınız için

ME-SF alma şansım yok aşırı pahalı.

sizin "yeni serilerde ses yok" tavsiyenize dayanarak Midea Miision alıcam nasipse.Allahım pişman etmesin.

sadece şunu öğrenmek istiyorum,piyasada elinde 1-2 yıl öncesinin cihazlarını satanlar olabiliyor,alırken kaç yılından sonra üretilenleri almam gerekli acaba?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt