Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
S Çevrimdışı

seali

Yeni Üye
3 Şub 2017
10

ghostkiller1' Alıntı:
seali' Alıntı:
hoşbulduk  kapalı çatı

O zaman 9000 btu yeterli gelir.çok sert kışlarınız olmuyor yanılmıyorsam sizin orlarda.
Klimayı birkere alayım birdaha arkama bakmayım derseniz bütçenizi az bi yükseltip mitsubishi elektirik sf25 alabilirsiniz.bayilerle görüşürseniz hepsiylede eski fiyatlara belki veren olur.

Dersenizki gücüm yetmez ozaman midea mission nokta atışı olur.tabiki bir me asla olmaz ama fiyat kalite performans ekseninde şuan için alınabilecek klima adına yaraşır klimadır.

Fiyatıda uygun 2200 lere alınabilir.bütçenize göre orta halli klima seçenekler arasına gene alarko girer.

Benim tavsiyem me bayilerinden net fiyat alın ona göre değerlendirin.hatta me nin ücretsiz keşif ekibini çağırın.almanız şart değil.detaylı keşif yaparlar en azından net btu da çıkar ortaya.

ilginiz için teşekkürler 
kışları çok soğuk değil ama zaman zaman eksi değerlere düşüyor o nedenle ısıtma değerleri benim için önemli
mitsubishi ye gücüm yetmez 12000btu sıkıntı olur mu?

H Çevrimdışı

Hayrooo35

Yeni Üye
17 Eyl 2016
30

Selâmün aleyküm arkadaşlar elektrik faturam geldi 1 aylık kullanımda 24000 Btu klimamda 184 lira fatura gelmiş. Açıkçası ben daha fazla bekliyordum. Gelen Fatura ve verimlilik yönünden mistubishi electric beni yeterince memnun etti. Şota ve ghostkiller1 sizin tavsiyemiz üzerine bu klimayi almıştım çok teşekkürler arkadaşlar.

S Çevrimdışı

sawash35

Aktif Üye
29 Tem 2016
82

Warior arkadasim birincisi paranoyak bi sekilde sizde mbirol diye yaklasimda bulunmaniz hos deil ikincisi me sonucta insan yapisi hatasi kusuruda olabilir ben 0sadece normalmi diye sordum ayrica sota ve ghost tavsiyesi ile me aldim evime ve montaj fotolaroni attim kendilerine oyuzden once bi onlara sor emin ol birolmuyuum deilmiyim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

seali' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
O zaman 9000 btu yeterli gelir.çok sert kışlarınız olmuyor yanılmıyorsam sizin orlarda.
Klimayı birkere alayım birdaha arkama bakmayım derseniz bütçenizi az bi yükseltip mitsubishi elektirik sf25 alabilirsiniz.bayilerle görüşürseniz hepsiylede eski fiyatlara belki veren olur.

Dersenizki gücüm yetmez ozaman midea mission nokta atışı olur.tabiki bir me asla olmaz ama fiyat kalite performans ekseninde şuan için alınabilecek klima adına yaraşır klimadır.

Fiyatıda uygun 2200 lere alınabilir.bütçenize göre orta halli klima seçenekler arasına gene alarko girer.

Benim tavsiyem me bayilerinden net fiyat alın ona göre değerlendirin.hatta me nin ücretsiz keşif ekibini çağırın.almanız şart değil.detaylı keşif yaparlar en azından net btu da çıkar ortaya.

ilginiz için teşekkürler 
kışları çok soğuk değil ama zaman zaman eksi değerlere düşüyor o nedenle ısıtma değerleri benim için önemli
mitsubishi ye gücüm yetmez 12000btu sıkıntı olur mu?

mission sizin için nokta atışı olur kardeşim.bütçenize de çok uygun.normal şartlarda size 9 luk klima yeterli gelir.35 liğe gerek yok.ama 35 lik almak istiyorum diyorsanız öncelikle tabiki iklimlenmesi çabuk olur.olur olmaz durumlarda etkilenmez.daha rahat ortamı iklimlendirir.

35 liğin eksisi size normal havalarda çok sık dur kalk olarak geri döner.yakıtta çok az bir fark ettirebilir ama öyle kayda değer bir fark yaratmaz.en büyük etkisi soğuk üfleme olacaktır.çünki 15 m2 ye 12 lik klima fazla gelir.o yüzden klima kendini çabuk kısar ve serin üfleme derdi başlar.aslında çok serinde üflemez ama ortam sıcaklığına göre size ve bize serin gibi gelir.buda rahatsız eder.klimanın karşısında oturma durumunuz olmaz.gerçi herhalükarda klima karşısında oturmak zararlı.sonuçta 9 lukta olsa gene kendini kısacak ve serin havayı verecektir.sadece bu durum 35 likte daha çok olur.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Hayrooo35' Alıntı:
Selâmün aleyküm arkadaşlar elektrik faturam geldi 1 aylık kullanımda 24000 Btu klimamda 184 lira fatura gelmiş. Açıkçası ben daha fazla bekliyordum. Gelen Fatura ve verimlilik yönünden mistubishi electric beni yeterince memnun etti. Şota ve ghostkiller1 sizin tavsiyemiz üzerine bu klimayi almıştım çok teşekkürler arkadaşlar.

hayroo kardeşim merhaba.gerçekten 24 lük bir klima için çok ama çok uygun bir fatura gelmiş.me farkını ortaya koymuş kesinlikle.inanın bana orda başka orta halli klima olsa bu tüketim çok çok yukarı çıkacaktı.memnun olmanıza sevinmekle birlikte bir o kadarda ben sevindim kardeşim.Allah utandırmasın cümlemizi.cümlemizden rağzı olsun.elimizden birşey gelmişse sizleri mutlu edebilmek için ne mutlu bizlere.herşeyden önemlisi sizlersiniz gerisi teferruat.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2017

sefaaa54' Alıntı:
Slm arkadaş lar klima fiyatları ne olur artacak mi biraz yoksa bekleyelim mi bilgisi olan varmı.

sefaa kardeşim bu sadden sonra geri düşme ihtimali çok zor fiyatların.dolar düşmeden fiyatlarda düşmez.kaldıki düşse bile yukarı çekilen fiyatları aşağıya çekmezler.devletin yeni teşviki olan kdv ve otv indirimi var iken bu ara almanız heryönüyle herkesin yararına olacaktır.tabi firmalar bunu ne kadar yansıtır fiyatlara işte orası gene muamma olacaktır.ben kesinlikle inanmıyorum tam anlamıyla yansıtacaklarına.bu işin çakallkıkları nede olsa çok.istedikleri gibi oynarlar.ama genede bunu bir indirim gibi gösterip uygun fiyatlar sunacaklardır.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

sawash35' Alıntı:
Warior arkadasim birincisi paranoyak bi sekilde sizde mbirol diye yaklasimda bulunmaniz hos deil ikincisi me sonucta insan yapisi hatasi kusuruda olabilir ben 0sadece normalmi diye sordum ayrica sota ve ghost tavsiyesi ile me aldim evime ve montaj fotolaroni attim kendilerine oyuzden once bi onlara sor emin ol birolmuyuum deilmiyim

sawash kardeşim olayı anlayamadım warrior nerden çıktı nerde laf etti.ama böyle birşey olamaz zaten.sawash kardeşim uzun zamandır bizim forumda.böyle bir benzetme yapılmışsa yanlış yapılmıştır.bizim içinb değerli olan arkadaşlardan birisidir sawash35 kardeşimizde.o yüzden yanlış anlaşılmalara müsade etmeyelim lütfen değerli kardeşlerim.

kardeşim sen 9köyün yazdıklarına bir kulak ver olmadı servise durumu bildir.çünki böyle bir şikayet duymamıştık.olmazmı olur tabi plastik sonuçta bu .ama me de  olması ve bizimde böyle bir durumla karşılaşmadığımız için yetkililere durumu iletin.şayet ters giden bir durum olursa bize bildirin lütfen.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,929

Hayrooo35' Alıntı:

Memnun Olmana Fazlasiyla Sevindik
Gulegule Kullan...

A Çevrimdışı

ayhangunay

Aktif Üye
20 Ocak 2017
75
Beyaz esyada kdv kalkti diye tvlerde yayinlamaya basladi reami gazetede yanyinlandi diyor bekliyoruz indirim olsun klima alalim :))

H Çevrimdışı

Hayrooo35

Yeni Üye
17 Eyl 2016
30

H.içi günlük 10 saat h.sonları 15 saat çalışma, fan hızı 2. kademe de, derecesi 25 te dolu dolu 1 ay kullandık. O soğuklar da icerisi baya baya sıcaktı. Hatta gelen misafirler sıcaktan şikayet bile ettiler e haliyle böyle olması kafamda ki bütün soru işaretlerini kaldırdı. Fiyat olarak diğer markalara göre fazla ama göstermiş olduğu performans bir anda "helal olsun me'ye" dedirtti :) klima alacak arkadaslara tek tavsiye edebilecegim klima kesinlikle me dir. 3e 5e bakmayın kafaniz rahat olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt