Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

sawash35' Alıntı:
Elektrik faturam geldi 165 tl sf42 gunde ortalama 6saat hj35 hergece 8saat calisti

Çok iyi gelmiş bakalım bana ne gelecek

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cümleten merhaba arkadaşlar. Nasılsınız iyimisiniz hoş musunuz , Mitsubishi Electiric klimalardan memnunmusunuz ısınabiliyor ve az elektrik faturası ödüyormusunuz. [emoji1] Bakın herkes sizler gibi şanslı değil geçenler de malum forumda gree viola 18000 btu başlıklı link vermiştim hatırlarsanız, memnuniyetsizlik vardı. Yine aynı forumda başka bir başlık sigma memnuniyetsizliği.
https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=16963177&fromMobile=yes&fromDotNet=1&go=last
Yine başka yerden şu öve öve bitiremediği lg den bu Linkin ilk sayfasını okursanız göreceksiniz nasıl övülüp şişirildiğini ME SF den bile çok daha iyi bir cihazmış. [emoji1] [emoji23] [emoji1] [emoji23] [emoji23] [emoji23] [emoji28] [emoji28] [emoji28] [emoji28] [emoji28] [emoji28] [emoji28] [emoji116] [emoji116] [emoji116]
http://klimaforumu.com/konu-lg-titan-deluxe-smart-inverter.html?pid=19456#pid19456

M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48
Merhabalar. Sf 42 elektrik gitmesiyle ilgili bugün servisi aradım ve sigorta takalım dedim. Sigprta biz takamayız elektrikçi bulmanız lazım dediler. Ozaman elektrik bağlantısını neden siz yaptınız? dedim. Cevap yok. Kurulumda gösterdikleri hassasiyeti sonrasında göstermemeleri üzdü beni. Biraz araştırdım ve @warrior33 kardeşimizinde söylediği gibi klimaya gelen voltaj, elektrik kesintisinden sonra yüksek gelebileceği gibi kullanım esnasında da yüksek gelebilirmiş. Klima ustası me kullanıyosun gerek yok sigortaya dedi. Kafa karışık...

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Cümleten merhaba arkadaşlar. Nasılsınız iyimisiniz hoş musunuz , Mitsubishi Electiric klimalardan memnunmusunuz ısınabiliyor ve az elektrik faturası ödüyormusunuz. [emoji1]  Bakın herkes sizler gibi şanslı değil geçenler de malum forumda gree viola 18000 btu başlıklı link vermiştim hatırlarsanız, memnuniyetsizlik vardı. Yine aynı forumda başka bir başlık sigma memnuniyetsizliği.
https://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=16963177&fromMobile=yes&fromDotNet=1&go=last
Yine başka yerden şu öve öve bitiremediği  lg den bu Linkin ilk sayfasını okursanız göreceksiniz nasıl övülüp şişirildiğini ME SF den bile çok daha iyi bir cihazmış. [emoji1] [emoji23] [emoji1] [emoji23] [emoji23] [emoji23]  
http://klimaforumu.com/konu-lg-titan-deluxe-smart-inverter.html?pid=19456#pid19456

Hocam ME Klimaların en iyisi olduğunu herkez biliyor zaten en az yakan klimaların başında gelir gönül isterki herkes alabilsin ama malesef herkes kesesine göre hareket etmek zorunda burda önemli olan ME kıyasla fiyatı az olup   işlevi yüksek vede kaliteli olması şimdi ME ile yukarıda yazdığınız markaları kıyaslarsanız yanılırsınız Ben panasonic ethera da taktırdım midea missionda şimdi iki klima arasında dağlar var panasonic özelliği fazla bir klima tabi fiatıda bir o kadar fazla ne demişler nekadar para o kadar köfte burda önemli olan nokta az verip çok verim almakta yatıyor ısıtmalarına gelince panasonic 22 metrelik odayı güzel ısıtıyordu midea missionda inanın aynı şekilde ısıtıyor eminimki ME de taktırsam oda aynı şekilde ısıtır sonuçta çalışma prensipleri aynı ben panasonic de odayı 29 dereceye kadar çıkarttım set 30 idi biraz daha dayanabilseydim 30 da getirirdi yalıtımsız odada  inanmıyacaksın belki ama midea missionla odayı 27 set sıcaklık ise oda 29 yaptı ha şimdi diyeceksin peki tüketim nasıl olacak onuda fatura gelince göreceğiz 2 klima arasında neredeyse 2000 tl ye yakın fark var hesabını sen yap

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
momentomorey' Alıntı:
Merhabalar. Sf 42 elektrik gitmesiyle ilgili bugün servisi aradım ve sigorta takalım dedim. Sigprta biz takamayız elektrikçi bulmanız lazım dediler. Ozaman elektrik bağlantısını neden siz yaptınız? dedim. Cevap yok. Kurulumda gösterdikleri hassasiyeti sonrasında göstermemeleri üzdü beni. Biraz araştırdım ve @warrior33 kardeşimizinde söylediği gibi klimaya gelen voltaj, elektrik kesintisinden sonra yüksek gelebileceği gibi kullanım esnasında da yüksek gelebilirmiş. Klima ustası me kullanıyosun gerek yok sigortaya dedi. Kafa karışık...
Sen dediğimi yap kardeşim kafan rahat olur. Bul birtane elektrik ustası simens gecikmesiz sigorta ve sigorta muhafaza kutusu al taktır elektirikçiye bak aşağıdaki katologta 10 amperlik yeter diyor. Nayhoş benimkinde 16 amperlik değiştireyim dedim servise gerek yok hocam dediler . Kafam bulanmıyor değil yani. Ben her girdiğim eve kendi Vigo marka topraklı firizlerimi takarım. Bak kardeşim en sağlıklı elektrik buvattan alınıp gecikmesiz uygun amperli sigorta takılmasıdır. Firizden fişle aldığın elektirik te, cihazın yüksek voltaj vb. risklere karşı savunmasız kalır artı firiz dandik bir marka ise, hemen genişleme yapacağından dolayı, aşırı soğuklarda cihaz fazlasıyla yüklenince aşırı ısınma yapacak ve bu hem cihazına zarar verecektir patlama olmasına, yangın çıkmasına neden olacaktır. Veya evde kullanılan diğer elektrik li ev aletlerine zarar verecektir. Sen beni dinle kafan rahat olsun kardeşim.[emoji2]

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
katologta resmini atmayı unutmuşum @momentomorey kardeşim kusura kalmayasın ahanda işte

4be4489090ee8ca93786df44d1ca2c63.png

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
momentomorey' Alıntı:
@warrior33 çok teşekkürler taktırıcam. Kafa rahat olsun. Aşağıdaki katalog hangisi? Birde sf42 için kaç amperlik taktırayım. ?
Katologta resmi ME MSZ SF katoloğu listenin 6 satırı sigorta değeri bölümü orda sf42 için 10 amperlik sigortaya ihtiyaç olduğunu belirtiyor. [emoji2]

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Cümleten merhaba arkadaşlar. Nasılsınız iyimisiniz hoş musunuz , Mitsubishi Electiric klimalardan memnunmusunuz ısınabiliyor ve az elektrik faturası ödüyormusunuz. [emoji1]  Bakın herkes sizler gibi şanslı değil geçenler de malum forumda gree viola 18000 btu başlıklı link vermiştim hatırlarsanız, memnuniyetsizlik vardı. Yine aynı forumda başka bir başlık sigma memnuniyetsizliği.
Yine başka yerden şu öve öve bitiremediği  lg den bu Linkin ilk sayfasını okursanız göreceksiniz nasıl övülüp şişirildiğini ME SF den bile çok daha iyi bir cihazmış. [emoji1] [emoji23] [emoji1] [emoji23] [emoji23] [emoji23]  

Hocam ME Klimaların en iyisi olduğunu herkez biliyor zaten en az yakan klimaların başında gelir gönül isterki herkes alabilsin ama malesef herkes kesesine göre hareket etmek zorunda burda önemli olan ME kıyasla fiyatı az olup   işlevi yüksek vede kaliteli olması şimdi ME ile yukarıda yazdığınız markaları kıyaslarsanız yanılırsınız Ben panasonic ethera da taktırdım midea missionda şimdi iki klima arasında dağlar var panasonic özelliği fazla bir klima tabi fiatıda bir o kadar fazla ne demişler nekadar para o kadar köfte burda önemli olan nokta az verip çok verim almakta yatıyor ısıtmalarına gelince panasonic 22 metrelik odayı güzel ısıtıyordu midea missionda inanın aynı şekilde ısıtıyor eminimki ME de taktırsam oda aynı şekilde ısıtır sonuçta çalışma prensipleri aynı ben panasonic de odayı 29 dereceye kadar çıkarttım set 30 idi biraz daha dayanabilseydim 30 da getirirdi yalıtımsız odada  inanmıyacaksın belki ama midea missionla odayı 27 set sıcaklık ise oda 29 yaptı ha şimdi diyeceksin peki tüketim nasıl olacak onuda fatura gelince göreceğiz 2 klima arasında neredeyse 2000 tl ye yakın fark var hesabını sen yap
Hasan can kardeşim kusura bakma midea misyoncuları unuttum kusura kalma. Eksik yazmışım. [emoji6]
Ama şu bir gerçektir ki Mission bir SF değildir.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp:

warrior33' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Hasan can kardeşim kusura bakma midea misyoncuları unuttum kusura kalma. Eksik yazmışım. [emoji6]  

ME olamayacağını yazdım zaten ama para + konfor dedikmi bence onun kralının üstünden atlar :)

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
momentomorey' Alıntı:
Hımmm @warrior33 gördüm. Peki sence 10 luk yeterli mi daha yüskek mi taktırsam?
Bence katologta ne yazıyorsa onu taktır derim .İki gün sonra bir şey olur yok yüksek amperli sigorta takmışsınız deyip sıyrılmaya çalışırlar. Bende müsait bir zamanda 10 amperlik gecikmesiz simens sigorta alıp takacam

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cvp:

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:

ME olamayacağını yazdım zaten ama para + konfor dedikmi bence onun kralının üstünden atlar :)
Aynen öyle kardeşim. Sen ısınabiliyormusun ona bak malum forumlarda satıcı lar kaynıyor, kandırıyorlar garipleri yazık insanlara üzülüyorum ben

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt