Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

erkut303' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşım ne kullanıyorsun evde

Normal herkesin evinde olan eşyalar çamaşır bulaşık buzdola fırın tv ihlasın küçük elektirikli sobası var çocuk için günde 6.7 saat tek göz açık birde klima 24 saat açık 12 lik

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cvp:

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
İyi akşam arkadaşım ve arkadaşlar iyimisiniz hoşmusunuz @ghostkiller1 kardeşim yaramaz bir durum yok inşallah. Görünmüyorsun
İyi akşamlar arkadaşlar elektirik faturası geldi malesef hayal kırıklığına uğrdım 428 tl
Hasancan arkadaşım senin bir elektrik sorunun var tedaşı arayıp iyice bir kontrol ettir derim ben olsam

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Cvp:

warrior33' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
İyi akşamlar arkadaşlar elektirik faturası geldi malesef hayal kırıklığına uğrdım 428 tl
Hasancan arkadaşım senin bir elektrik sorunun var tedaşı arayıp iyice bir kontrol ettir derim ben olsam

geçem ay klimayı taktırmadan önce on off klima vardı 285 gelmişti bu ay 428

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

warrior33' Alıntı:
Hasancan arkadaşım hele şu faturanın okunaklı bir şekilde fotosunu atsana sana zahmet

Qv7GDG.jpg

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Hasancan arkadaşım hele şu faturanın okunaklı bir şekilde fotosunu atsana sana zahmet

Qv7GDG.jpg
Arkadaşım bu ay tüketim 1040 Yıllık toplam kullanım 6037 önceden 600 fatura ödüyorum diyordun ya senin yıllık tüketimin daha fazla olması gerek artı yukarıda tek zamanlı mesken yada üç zamanlı mesken der işte oranın fotoğraf ını atarmısın seninki 3 zamanlı tek zamanlı değil . Çünkü senin faturanın gündüz puantaj ve gece bölümün altlarında ayrı ayrı tüketim kwtı birim fiyatı ve enerji tutarları var. Birde fatura da dikkatimi çeken birim fiyatları hep aynı sen faturanın Tek zamanlı yada 3 zamanlı olduğunu yazan yerinin fotoğrafını atarmısın rica etsem bir bit yeniği var bu işte bak benim faturanın tek zamanlı olduğunu yazıyor ve gündüz puant ve gece birim fiyatları ve fatura bedeli yok çizdiğim ve daire içine aldığım yerleri incelerseniz görürsünüz. Ancak sizinkinde var. Sizin elektirikte bit yeniği var.

51a1e13748262a6674b44679d3c872b7.jpg

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp:

warrior33' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Arkadaşım bu ay tüketim 1040 Yıllık toplam kullanım 6037 önceden 600 fatura ödüyorum diyordun ya senin yıllık tüketimin daha fazla olması gerek artı yukarıda tek zamanlı mesken yada üç zamanlı mesken der işte oranın fotoğraf ını atarmısın seninki 3 zamanlı tek zamanlı değil . Çünkü senin faturanın gündüz puantaj ve gece bölümün altlarında ayrı ayrı tüketim kwtı birim fiyatı ve enerji tutarları var. Birde fatura da dikkatimi çeken birim fiyatları hep aynı sen faturanın Tek zamanlı yada 3 zamanlı olduğunu yazan yerinin fotoğrafını atarmısın rica etsem bir bit yeniği var bu işte bak benim faturanın tek zamanlı olduğunu yazıyor ve gündüz puant ve gece birim fiyatları ve fatura bedeli yok çizdiğim ve daire içine aldığım yerleri incelerseniz görürsünüz. Ancak sizinkinde var. Sizin elektirikte bit yeniği var.

51a1e13748262a6674b44679d3c872b7.jpg

d8GJZZ.jpg

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Tamam oraya yazmış ama toplamında 1040 kw oluyor yani 42 kuruştan doğru hesap çıkıyor şimdi zaten geçen kışında bu faturalar geliyordu yani şu demek klima 200 tl yakmış

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

hasancan' Alıntı:
Tamam oraya yazmış ama toplamında 1040 kw oluyor yani 42 kuruştan doğru hesap çıkıyor şimdi zaten geçen kışında bu faturalar geliyordu yani şu demek klima 200 tl yakmış
Arkadaşım senin saatten sonra bir yerde kaçak var kontrol kalemiyle duvar ve cephelerdeki metal aksamlara kontrol kalemini tut bir. yada saatten sonra kaçak hat çekilmiş olabilir 2 ev faturası var orda

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp:

warrior33' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Arkadaşım senin saatten sonra bir yerde kaçak var kontrol kalemiyle duvar ve cephelerdeki metal aksamlara  kontrol kalemini tut bir. yada saatten sonra kaçak hat çekilmiş olabilir 2 ev faturası var orda

Kafayı yeme noktasına geldim resmen 4.5 tane ayrı ayrı elektirikçi geldi bişey bulamadı ama biri kaçak girmişse ve yakalarsam onu elektirik saati yapıp gerisini yazmayayım

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

ama şu var yazın 120  140 arası fatura geliyor ne oluyorsa kışın saat uçuyor

C Çevrimdışı

Can Kaya

Kayıtsız / Doğrulanmamış

hasancan' Alıntı:
warrior33' Alıntı:
Hasancan kardeşim fan hızını ayarlarken alıcı göz komutun birini almamış olabilir . Kumanda gözünü elinle kapat ve fan düğmesine bas taaki otomatik fan kumanda da görüne ne kadar. Otomatik fan göründükten sonra  tekrar klimaya doğru tutup fan düğmesine basarak hangi fan hızında çalıştırmak istiyorsan ayarla .Yalnız bazı alıcılar hassas olması nedeniyle kumandanın gözünü kapatsanda , ters yöne çevirsende komut verince klima komut alabilir istersen başka odaya götür kumandayı orda yap.
Yok hocam dediğini yaptım olmadı pillerinide değiştirdim az önce yine olmadı oto çalışıyor düğmesine basınca sonra fan 1 yapıyorum çok kısık üflüyor 2 yapıyorum biraz daha artıyor 3 yapıyorum artıyor ama tabi yine kısık ahım şahım üflemesi yok dereceyi artırıyorum üflemeside güçleniyor
Tesadüfen bu forumu buldum.Sizin mesajınızı gördüm. Ben de klimalara meraklı biri olarak şunu söylemek isterim. Bilmeden ahkam kesmek çok kolay,ağzı olan konuşmuş resmen. 
MHİ'lerde böyle çalışıyor. Klima set edilen oda sıcaklığına geldiği zaman fan hızı yüksekte de olsa kendini otomatik kısıyor. Tasarrufa geçiyor böylece soğuk üfleme derdi olmuyor. 
Sayın Hasancan sizin ki de böyle durum. Midea da set ettiğiniz sıcaklığı buldu mu gene kısar kendini. Bu durum dezeavantaj değil tam tersine avantajdır. Sizi bakıyorum da yanlış bilgilendiriyorlar. Neredeyse klimanız arızalı diyecekler

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Can Kaya' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Yok hocam dediğini yaptım olmadı pillerinide değiştirdim az önce yine olmadı oto çalışıyor düğmesine basınca sonra fan 1 yapıyorum çok kısık üflüyor 2 yapıyorum biraz daha artıyor 3 yapıyorum artıyor ama tabi yine kısık ahım şahım üflemesi yok dereceyi artırıyorum üflemeside güçleniyor
Tesadüfen bu forumu buldum.Sizin mesajınızı gördüm. Ben de klimalara meraklı biri olarak şunu söylemek isterim. Bilmeden ahkam kesmek çok kolay,ağzı olan konuşmuş resmen. 
MHİ'lerde böyle çalışıyor. Klima set edilen oda sıcaklığına geldiği zaman fan hızı yüksekte de olsa kendini otomatik kısıyor. Tasarrufa geçiyor böylece soğuk üfleme derdi olmuyor. 
Sayın Hasancan sizin ki de böyle durum. Midea da set ettiğiniz sıcaklığı buldu mu gene kısar kendini. Bu durum dezeavantaj değil tam tersine avantajdır. Sizi bakıyorum da yanlış bilgilendiriyorlar. Neredeyse klimanız arızalı diyecekler
Can bey teşekür ederim bilgilendirdiğiniz için yalnız arkadaşların klimacı olmadığını bilmenizi isterim sizin gibi onlarda klima konusunda meraklı arkadaşlarımız her hangi bir art niyet olmadığını biliyorum 2 arkadaşımızda pırıl pırıl insanlardır dikkat etmemişlerdir o özelliğe

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt