Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440
Cvp: Cvp:

Can Kaya' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Yok hocam dediğini yaptım olmadı pillerinide değiştirdim az önce yine olmadı oto çalışıyor düğmesine basınca sonra fan 1 yapıyorum çok kısık üflüyor 2 yapıyorum biraz daha artıyor 3 yapıyorum artıyor ama tabi yine kısık ahım şahım üflemesi yok dereceyi artırıyorum üflemeside güçleniyor
Tesadüfen bu forumu buldum.Sizin mesajınızı gördüm. Ben de klimalara meraklı biri olarak şunu söylemek isterim. Bilmeden ahkam kesmek çok kolay,ağzı olan konuşmuş resmen.
MHİ'lerde böyle çalışıyor. Klima set edilen oda sıcaklığına geldiği zaman fan hızı yüksekte de olsa kendini otomatik kısıyor. Tasarrufa geçiyor böylece soğuk üfleme derdi olmuyor.
Sayın Hasancan sizin ki de böyle durum. Midea da set ettiğiniz sıcaklığı buldu mu gene kısar kendini. Bu durum dezeavantaj değil tam tersine avantajdır. Sizi bakıyorum da yanlış bilgilendiriyorlar. Neredeyse klimanız arızalı diyecekler
@Can Kaya bir meclise, topluma vs. girince bir selam verilir arkadaş. Ben şahsen giriş ve suçlayıcı tavrınızı hiç beğenmedim. Sıfatınız konumunuz, dil, din, cinsiyetiniz benim için ve forumdaki pırıl pırıl arkadaşlarımın umrunda değil. Biz siz ne kadar insancılsınız, ne kadar insanlıklısınız, ne kadar dürüstsünüz . Art niyet olmaksızın yardımcı olmaya çalışıyorsunuz, yine art niyet olmaksızın fikir telakkisinde bulunuyormusunuz, bu ve diğer saydıklarıma bakarız arkadaş... Şimdi @hasancan arkadaşımıza imkanı doğrultusunda, Mission modelini ben ve arkadaşlarım önerdik. Şahsım 20 yıldır 3. Tane evimde ve iş yerimde on off klima kullanmış ve belli ölçekte tecrübe edinmiş bir insanım. İnverter klima olarak tecrübem yoktu ihtiyaca binayen aldık vs tecrübe edinmeye çalışıyorum. Mission modeli kullanmadım ancak kullanan forumlarda ve öğretmen arkadaşlarım dan kullananlar mevcut. Ben herkesin lafına bakarak pek hareket etmem araştırmalar yaparım . Geçen sene ihtiyaca binayen araştırmalarım doğrultusunda Eurowent sertifikasyon tarafından ölçümlendirilmiş mission modelini almaya karar verdim. Ancak kısmet ME- MSZ SF35' miş. Geçen yıl dan buyana inverter klimalar hakkında bulduğum bilgileri havuzda biriktirip, doğru, yalan ve yanlış süzgecinden geçirerek. Kendime , çevreme ve klima ihtiyacı hasıl olup forumlara yazan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, ve inverter klimalar hakkında benden daha fazla bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olmaya çalışıyorlar. Şimdi tavsiye edipte, kullanım tecrübem olmayan bir klima markası veya markaları olsa da mantıklı fikir telakkisinde bulunmak beni veya forum üyesi , yöneticisi hiç bir arkadaşımın kötü art niyetli ve en önemlisi satıcı olduğu anlamına gelmez. Sizden ricam insanları zan altında bırakacak şekilde suçlayıcı ve tanımadığınız insanlar hakkında ön yargılı yorumlar yapmayıp, kırıcı olmayınız. Biz burda aile gibiyiz. Ne siz bizleri kırıp üzün nede biz sizi kırıp üzelim...
Tüm forum üyesi arkadaşlarıma sağlık ve esenlikler içinde iyi bir pazar akşamı geçirmeleri dileğimle selam ederim.

E Çevrimdışı

emirhans

Yeni Üye
24 Ara 2016
2

Merhabalar, 

izmirde ikamet ediyorum ve iki klima arasında kalmış durumdayım, konudan anlamadığım için fikir almak istedim. 

Soğutma amaçlı olarak bir 9000 bir de 12000 BTU luk klima alacağım. arasında kaldığım iki marka ve modelse 

LG Mega ve Haier Tundra. Fiyattan bağımsız olarak bu iki modelden hangisini seçerdiniz ? 

teşekkürler 

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,917

@emirhans LG Mega Bildigim Kadariyla
Aluminyum Kondenser
Bu Nedenle Uzak Durun

Haier Konusuna Gelirsem
Kol Gibi Elektrik Faturasiyla Karsilasirsiniz
Aman Uzak Durun

Forumda Haier Ilgili Tuketim Testim Mevcut

Butcenizi   ve Kullanicak Alan Hakkinda Bilgi Verirseniz Daha Cok Yardimci Oluruz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,917

Hayirli Aksamlar Forumdaşlar

Birkac Günlügune Ankaradaydim
Akvarist Arkadaslari Gezdim Geldim

Biraz Forumuda Ihmal Ettik
Kusura Bakmayin...

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,917

@hasancan Bugun Senin Icin Denedim
Tekrardan Emin Olmak Adina

Degisen Bir Durum Yok
24Derece Kullaniuorum Midea Mission
30 Dereceye Cikardim
Agiz Sicakligi Haric
Ruzgar Debisinde Herhangibir Değişiklik Olmadi

Surekli Yuksek Fanda Kullaniyorum...

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Sota' Alıntı:
Hayirli Aksamlar Forumdaşlar

Birkac Günlügune Ankaradaydim
Akvarist Arkadaslari Gezdim Geldim

Biraz Forumuda Ihmal Ettik
Kusura Bakmayin...
[emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji36] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji36] [emoji36] [emoji36] [emoji36] [emoji36] [emoji36] [emoji36] [emoji36] [emoji36] nerdesiniz birader biraz değil bayağı bayağı ihmal ettiniz

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,917

Biraz Gezindik Geldik
Vallahi Iyi Geldi Zaman ve Araç Sıkıntımız Olmasa
Ohoooo Bu Haftayı Kapatırdım...

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
@hasancan Bugun Senin Icin Denedim
Tekrardan Emin Olmak Adina

Degisen Bir Durum Yok
24Derece Kullaniuorum Midea Mission
30 Dereceye Cikardim
Agiz Sicakligi Haric
Ruzgar Debisinde Herhangibir Değişiklik Olmadi

Surekli Yuksek Fanda Kullaniyorum...

Hocam elektirik faturasının sebebini öğrendim malesef klima yakıyor

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Kulanılan set 21 şimdi fotolara bakarsanız yandığımın açık ve net ifadesidir kısacası midea mission hayal kırıklığı yarrattı beklemede 1 watt diyor yaklaşık 10 wat yakıyor ilk açılış hariç set 21 de 600 watta yakın harcıyor resmen dudak uçuklatıyor

5LGEmz.jpg
d87lkD.jpg

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

üstelik bugün hava güzeldi 9 saate 5.5 kw günde 15 kw ayda ayda 450 Kw  450x42 kruş 189 TL yapar birde şu an üşüyoruz set 21 de bu hesap

C Çevrimdışı

Can Kaya

Kayıtsız / Doğrulanmamış

hasancan' Alıntı:
üstelik bugün hava güzeldi 9 saate 5.5 kw günde 15 kw ayda ayda 450 Kw  450x42 kruş 189 TL yapar birde şu an üşüyoruz set 21 de bu hesap

Sayın hasancan klimanızı 7/24 kapatmadan çalıştırın. Aç kapa yaparsanız ısınamaz ve fazla elektrik sarfiyatına sebeb olursunuz. Yüksek fan hızında 30 dereceye alın şimdi. Bir kaç saat böyle çalışsın sonra istediğiniz sıcaklığa alabilirsiniz. İdeal sıcaklık 21-25 arasıdır. Klimanızda sorun yok. Çok güzel bir klima.

C Çevrimdışı

Can Kaya

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Cvp: Cvp: Cvp:

warrior33 pid='3961' dateline='1482676774'' Alıntı:
Can Kaya' Alıntı:
Tesadüfen bu forumu buldum.Sizin mesajınızı gördüm. Ben de klimalara meraklı biri olarak şunu söylemek isterim. Bilmeden ahkam kesmek çok kolay,ağzı olan konuşmuş resmen.
MHİ'lerde böyle çalışıyor. Klima set edilen oda sıcaklığına geldiği zaman fan hızı yüksekte de olsa kendini otomatik kısıyor. Tasarrufa geçiyor böylece soğuk üfleme derdi olmuyor.
Sayın Hasancan sizin ki de böyle durum. Midea da set ettiğiniz sıcaklığı buldu mu gene kısar kendini. Bu durum dezeavantaj değil tam tersine avantajdır. Sizi bakıyorum da yanlış bilgilendiriyorlar. Neredeyse klimanız arızalı diyecekler
@Can Kaya bir meclise, topluma vs. girince bir selam verilir arkadaş. Ben şahsen giriş ve suçlayıcı tavrınızı hiç beğenmedim. Sıfatınız konumunuz, dil, din, cinsiyetiniz benim için ve forumdaki pırıl pırıl arkadaşlarımın umrunda değil. Biz siz ne kadar insancılsınız, ne kadar insanlıklısınız, ne kadar dürüstsünüz . Art niyet olmaksızın yardımcı olmaya çalışıyorsunuz, yine art niyet olmaksızın fikir telakkisinde bulunuyormusunuz, bu ve diğer saydıklarıma bakarız arkadaş... Şimdi @hasancan arkadaşımıza imkanı doğrultusunda, Mission modelini ben ve arkadaşlarım önerdik. Şahsım 20 yıldır 3. Tane evimde ve iş yerimde on off klima kullanmış ve belli ölçekte tecrübe edinmiş bir insanım. İnverter klima olarak tecrübem yoktu ihtiyaca binayen aldık vs tecrübe edinmeye çalışıyorum. Mission modeli kullanmadım ancak kullanan forumlarda ve öğretmen arkadaşlarım dan kullananlar mevcut. Ben herkesin lafına bakarak pek hareket etmem araştırmalar yaparım . Geçen sene ihtiyaca binayen araştırmalarım doğrultusunda Eurowent sertifikasyon tarafından ölçümlendirilmiş mission modelini almaya karar verdim. Ancak kısmet ME- MSZ SF35' miş. Geçen yıl dan buyana inverter klimalar hakkında bulduğum bilgileri havuzda biriktirip, doğru, yalan ve yanlış süzgecinden geçirerek. Kendime , çevreme ve klima ihtiyacı hasıl olup forumlara yazan insanlara yardımcı olmaya çalışıyorum, ve inverter klimalar hakkında benden daha fazla bilgisi olan arkadaşlarım yardımcı olmaya çalışıyorlar. Şimdi tavsiye edipte, kullanım tecrübem olmayan bir klima markası veya markaları olsa da mantıklı fikir telakkisinde bulunmak beni veya forum üyesi , yöneticisi hiç bir arkadaşımın kötü art niyetli ve en önemlisi satıcı olduğu anlamına gelmez. Sizden ricam insanları zan altında bırakacak şekilde suçlayıcı ve tanımadığınız insanlar hakkında ön yargılı yorumlar yapmayıp, kırıcı olmayınız. Biz burda aile gibiyiz. Ne siz bizleri kırıp üzün nede biz sizi kırıp üzelim...
Tüm forum üyesi arkadaşlarıma sağlık ve esenlikler içinde iyi bir pazar akşamı geçirmeleri dileğimle selam ederim

Sayın warrior33 ben keyfinizin kahyası değilim. Kaldı ki ben sizin adınızı mesajımda geçirmedim. Siz alındınız. Bu kadar savunma yapmanız yanlış.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Can Kaya' Alıntı:
hasancan' Alıntı:

Sayın hasancan klimanızı 7/24 kapatmadan çalıştırın. Aç kapa yaparsanız ısınamaz ve fazla elektrik sarfiyatına sebeb olursunuz. Yüksek fan hızında 30 dereceye alın şimdi. Bir kaç saat böyle çalışsın sonra istediğiniz sıcaklığa alabilirsiniz. İdeal sıcaklık 21-25 arasıdır. Klimanızda sorun yok. Çok güzel bir klima.

Klimayı 24 saat açık tutuyorum cuma günü elektirik faturası 430 gelince direk elektirikçi çağırıp buattan çıkarıp fiş taktırıp watmetre ile ölçüme başladım seti 22 yaptım 920 küsür vat harcıyor şu an

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt