Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Slm arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. İki adet 9 luk bir adet 24 lük klima alacam ilk olarak bu hafta içinde 9 luklar yaza girerkende 24 lük alma pilanım var. Yardımlarınız olursa sevinirim. İşin doğrusu emsal Başka bi siteden bilgileniyordum ama bişeler görünce oradan vazgectim her neyse... o konuya girmek istemiyom aciliyet var...
Önce LG sirius smarta kafayı taktı ama siriuslarda iç ünitenin bi kısmında İnverter V yazıyor bi kısmında ise smart inverter yazıyor genel kanı smart iverter olanını almak. Çünkü smart inverter yazanın dış ünite ve ara bağlantı borularıda bakırmış. Ben inverter V yazanın iç ünitesine baktım bakır ama dış üniteyi görmedim bu arada fiyat 2400 TL ğcivarı 9 luk lg siriüs deluxe... şimdi sorum şu sirius serilerinde iç ünite ve dış ünitede smart inverter yazıyorsa bu komple bakırdır demekmi ( smart yazması bakır anlamına gelmiyor biliyorum sadece yani serilerde smart yazıyor ve yeni seriler bakır olarak geliyormuş bakıra geçmesiyle smart serisinin denk gelmesi yani.. bi önceki serilerde inverterV yazıyor onlarda ara boru ve dış ünite alüminyummu)
Birde midea balanc 1.750 TL midea mission 2.300 TL civarı buda komple bakır sanırım bugün servisine gittim bakır olduğunu söylediler.

Birde iklimsa dan şu fiyatları aldım

Mitsubishi SRK25 ZMP-S
NAKİT = 2.250 KART = 2.400

SİGMA SGM 09 INVDME PLUS
NAKİT = 1.750 KART = 1.890

PANASONİC KIT-UE9RKE
NAKİT = 2.250

Gelelim meseleye... bir defa alacağım klima iç dış ve ara bağlantı boruları bakır olmalı ve birde servisde önemli bununla birlikte fiyat performans olayınada bağlı
Sigma ya baktım komple bakır midea balanca bakmadım ama komple bakır dediler bunlar 1.750 lira
Midea mission - mtsubishi srk25-zmp-s veya panaonic kit birde bulabirsem lg sirius smart inverter.. bunlarda 2.400 TL civarı

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14
Iyi aksamlar.Kuruluma gelindi dis uniteyi yan duvara kurulum istedim.icinden kucuk ayak ciktigini montaj için 60 cm ayak gerektigini soyldi servis elemanı.ozel yaptirmami istedi.ayrica ic unite kirli kapagi acıyorum her tarafi kir icinde.hayal kırıklığı icindeyim moralim cok bozuldu.ne yapmaliyim sizce??

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

muratcaglar' Alıntı:
Iyi aksamlar.Kuruluma gelindi dis uniteyi yan duvara kurulum istedim.icinden kucuk ayak ciktigini montaj için 60 cm ayak gerektigini soyldi servis elemanı.ozel yaptirmami istedi.ayrica ic unite kirli kapagi acıyorum her tarafi kir icinde.hayal kırıklığı icindeyim moralim cok bozuldu.ne yapmaliyim sizce??

kardeşim acil bir resim atarmısınız bakalım.bakın iç ünitenin bakır boruları yan tarafları kirli gibi gözükür ama kir değil onlar

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gakgom23' Alıntı:
Slm arkadaşlar acil yardıma ihtiyacım var. İki adet 9 luk bir adet 24 lük klima alacam ilk olarak bu hafta içinde 9 luklar yaza girerkende 24 lük alma pilanım var. Yardımlarınız olursa sevinirim. İşin doğrusu emsal Başka bi siteden bilgileniyordum ama bişeler görünce oradan vazgectim her neyse... o konuya girmek istemiyom aciliyet var...
Önce LG sirius smarta kafayı taktı ama siriuslarda iç ünitenin bi kısmında İnverter V yazıyor bi kısmında ise smart inverter yazıyor genel kanı smart iverter olanını almak. Çünkü smart inverter  yazanın dış ünite ve ara bağlantı borularıda bakırmış. Ben inverter V yazanın iç ünitesine baktım bakır ama dış üniteyi görmedim bu arada fiyat 2400 TL ğcivarı 9 luk lg siriüs deluxe... şimdi sorum şu sirius serilerinde iç ünite ve dış ünitede smart inverter yazıyorsa bu komple bakırdır demekmi ( smart yazması bakır anlamına gelmiyor biliyorum sadece yani serilerde smart yazıyor ve yeni seriler bakır olarak geliyormuş bakıra geçmesiyle smart serisinin denk gelmesi yani.. bi önceki serilerde inverterV yazıyor onlarda ara boru ve dış ünite alüminyummu)
Birde midea balanc 1.750 TL   midea mission 2.300 TL civarı buda komple bakır sanırım bugün servisine gittim bakır olduğunu söylediler.

Birde iklimsa dan şu fiyatları aldım

Mitsubishi SRK25 ZMP-S
NAKİT = 2.250 KART = 2.400

SİGMA SGM 09 INVDME PLUS
NAKİT = 1.750 KART = 1.890

PANASONİC KIT-UE9RKE
NAKİT = 2.250

Gelelim meseleye... bir defa alacağım klima iç dış ve ara bağlantı boruları bakır olmalı ve birde servisde önemli bununla birlikte fiyat performans olayınada bağlı
Sigma ya baktım komple bakır midea balanca bakmadım ama komple bakır dediler bunlar 1.750 lira
Midea mission - mtsubishi srk25-zmp-s veya panaonic kit birde bulabirsem lg sirius smart inverter.. bunlarda 2.400 TL civarı
gakgom23  hoşgeldin.lg ler konusunda çok bilgi sahibi değilim olmakta istemiyorum.lg smart serisi yeni seri ve henüz kış testinden geçmiş değil.çok gazlandığına bakmayın gazlayanlar zamanında haieride gazladı milleti perişan ettiler.şahsen lg önermiyorum.alacaksanız gidin adam gibi mission var parasıda uygun.sigmayı listenizden direk çıkarın.sorunlu klima gree üretimi tenekeleri boşverin.şikayetler çoğalıyor yavaş yavaş.bu klimayı gazlayan itlerle haieri gazlayanlar aynı kişiler.

lg smart serisinin dış ünitesi sesli çalışıyor aynı arçelik gibi.şaşırmamak gerekiyor lg eşittir arçelik.aynı hamamdan çıkıyorlar desem çok abartmam.daha dünki marka bizim gibi ülkelerde gazcıları tarafından ön plana çıkarılıyor.lg kim klima kim.dersenizki dışı teneke olan her klima klimadır o zaman eywallah.bütün klimalar iyidir.

midea klimaların alayı bakır a dan z ye kadar.blanc serisi düşük seri ama mission on numara klima benim gözümde.panasonic rke de düşük klima.blancla karşılaştırılabilir ancak.kötü klima değiller ama mnission varken fiyat farkıda çok azken alınmaz bütçeniz yeterliyse.

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:

kardeşim acil bir resim atarmısınız bakalım.bakın iç ünitenin bakır boruları yan tarafları kirli gibi gözükür ama kir değil onlar

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

muratcaglar' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

o09yD2.jpg

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Midea iyi gibi bence de ama 2 tane 9 luk alacağım için mision alsam ortalama 2 x 2.300 = 4.600
balanc alırsam 2 x 1750 = 3.500
Arada 1.100 liralık bi fark var sizce değermi
çocuklar ve kendim için yatak odalarına alacam ADANA sıcağında hemen hemen her gece soğutmada ve kışın hava çok çok soğuk olursa ısıtma için kullanılacak. Elerktirik sarfiyatı da dahil olmak üzere diğer nedenleride varsaysak 1.100 lira fark vermeye değermi balanc yerine mission almak. Veya önereceğiniz başka bi klima varmı belirttiğim şartlarda kullanmak için şimdi iki 9 luk yaza girişte de birde 24 lük alacam yani bayaa maliyet olacak... gitti bi araba parası.. fiyatta uygun olsun diyorum

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

muratcaglar' Alıntı:

Normal bu tozlanma bende cumartesi günü taktırdım içi çok tozluydu kapalı kutu klimalrın çoğu kutudan öyle çıkıyor

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

gakgom23' Alıntı:
Midea iyi gibi bence de ama 2 tane 9 luk alacağım için mision alsam ortalama 2 x 2.300 = 4.600
balanc alırsam 2 x 1750 = 3.500
Arada 1.100 liralık bi fark var sizce değermi
çocuklar ve kendim için yatak odalarına alacam ADANA sıcağında hemen hemen her gece soğutmada ve kışın hava çok çok soğuk olursa ısıtma için kullanılacak. Elerktirik sarfiyatı da dahil olmak üzere diğer nedenleride varsaysak 1.100 lira fark vermeye değermi balanc yerine mission almak. Veya önereceğiniz başka bi klima varmı belirttiğim şartlarda kullanmak için şimdi iki 9 luk yaza girişte de birde 24  lük alacam yani bayaa maliyet olacak... gitti bi araba parası.. fiyatta uygun olsun diyorum

Blancların ısıtması ve ses konusunda şikayetler oldu ama missiondan öyle bir şikayet gelmedi missiondan tek şikayetçi benim oda çok ısıtıyor diye :))

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,899

@hasacan klimasiz evinin aylik elketrik tuketimi nedir
Yada Faturan ne geliyor
Birde elektrik saatinden 1 günlük toplam tüketimini takip edebilirmisin

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

Sota' Alıntı:
@hasacan klimasiz evinin aylik elketrik tuketimi nedir
Yada Faturan ne geliyor
Birde elektrik saatinden 1 günlük toplam tüketimini takip edebilirmisin

hocam şöyle söyliyeyim yazın 120  140 arası fatura geliyordu ısıtıcı ve klima kulanmadan önce bu ayın 20 ile 25 de fatura gelecek ozaman ortaya çıkacaktır bende çok merak ediyorum sonuç ne çıkacak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt