Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

muratcaglar' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Normal bu tozlanma bende cumartesi günü taktırdım içi çok tozluydu kapalı kutu klimalrın çoğu kutudan öyle çıkıyor

bir sorun olmaz mı diyosunuz.Birde 60 cm klima montaj ayağı varmıdır.gelen arkadaş ben bilmiyorum özel yaptırabilirsiniz diyor.

Murat kardeşim o is lekeleri gayet normal leke.genelde yeni klimalarda olur.bende bakır boru diplerine kafa takdınız sanmıştım :)
Ayak konusuna gelirsek hıyar herifler bir ayağı tedarik edemiyorlarmıymış.öncelikle kendi ayak takoz vidalarınızı alın onlara bırakmayın.özellikle arçelik servislerine sorun onlarda bulunur.olmadı diğer servislre.netdede bulunuyor ama gelmesi zaman alır.yaptırması pahalı olabilir.

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:
bir sorun olmaz mı diyosunuz.Birde 60 cm klima montaj ayağı varmıdır.gelen arkadaş ben bilmiyorum özel yaptırabilirsiniz diyor.

Murat kardeşim o is lekeleri gayet normal leke.genelde yeni klimalarda olur.bende bakır boru diplerine kafa takdınız sanmıştım :)
Ayak konusuna gelirsek hıyar herifler bir ayağı tedarik edemiyorlarmıymış.öncelikle kendi ayak takoz vidalarınızı alın onlara bırakmayın.özellikle arçelik servislerine sorun onlarda bulunur.olmadı diğer servislre.netdede bulunuyor ama gelmesi zaman alır.yaptırması pahalı olabilir.
Teşekkür ederim içimi rahatlattınız.Aldığım yeri aradım başka servis yönlendirceklermiş.gelen servis çok başarılı değildi amatördü baya onlarda canımı sıktı.Vakum konusunda ne kadar süre vakum yapmaları uygundur.teşekkür ederim

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

muratcaglar' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:
Teşekkür ederim içimi rahatlattınız.Aldığım yeri aradım başka servis yönlendirceklermiş.gelen servis çok başarılı değildi amatördü baya onlarda canımı sıktı.Vakum konusunda ne kadar süre vakum yapmaları uygundur.teşekkür ederim

işin gerçeği kardeşim vakumda şu süre olmalıdır diye bir kural yok.bu süre klimanızın büyüklüğüne,tesisatın uzunluğuna,hava şartlarına,....gibi etkenler etkiler.vakum motorunun emiş hacmine göre değişir.bizde bütün bunların ortalaması olarak10-15 dakika diyoruz en az.servisin vakum motoru bütüktür 5 bilemedin 8.dak iş biter.

manometreye göre iş yapılırsa sağlıklı olur.yani dış üniteye takılan saat şeklindeki derecelere göre hareket etmeleri sağlıklı olur ki onlarda buna dikkat edecektir.şu an için kurulum başlamadı ama değilmi

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:

işin gerçeği kardeşim vakumda şu süre olmalıdır diye bir kural yok.bu süre klimanızın büyüklüğüne,tesisatın uzunluğuna,hava şartlarına,....gibi etkenler etkiler.vakum motorunun emiş hacmine göre değişir.bizde bütün bunların ortalaması olarak10-15 dakika diyoruz en az.servisin vakum motoru bütüktür 5 bilemedin 8.dak iş biter.

manometreye göre iş yapılırsa sağlıklı olur.yani dış üniteye takılan saat şeklindeki derecelere göre hareket etmeleri sağlıklı olur ki onlarda buna dikkat edecektir.şu an için kurulum başlamadı ama değilmi
iç üniteyi monte ettiler.yarın başka servis gelicek dış üniteyi bağlayacak.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

gakgom23' Alıntı:
Midea iyi gibi bence de ama 2 tane 9 luk alacağım için mision alsam ortalama 2 x 2.300 = 4.600
balanc alırsam 2 x 1750 = 3.500
Arada 1.100 liralık bi fark var sizce değermi
çocuklar ve kendim için yatak odalarına alacam ADANA sıcağında hemen hemen her gece soğutmada ve kışın hava çok çok soğuk olursa ısıtma için kullanılacak. Elerktirik sarfiyatı da dahil olmak üzere diğer nedenleride varsaysak 1.100 lira fark vermeye değermi balanc yerine mission almak. Veya önereceğiniz başka bi klima varmı belirttiğim şartlarda kullanmak için şimdi iki 9 luk yaza girişte de birde 24  lük alacam yani bayaa maliyet olacak... gitti bi araba parası.. fiyatta uygun olsun diyorum

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

burdada görüldüğü gibi midea 9 luk 2000 tl.bunu çift alırsanız bayilerde verir bu fiyata.diğer sitelerde dahada ucuza getirilebilir .örneğin n11 gibi.banka puanı indirim çek derken uyguna alınma ihtimali yüksek.

böylelikle blanc la aradaki fark 400-500 seviyelerine düşer.blanc kötü bir klima değil.çok önerdiğimde olmuştur.ama missionla arasındaki verim performans kalite farkına baktığınızda missiona o para az bile.blanc serisinde dış ünite sesli şikayetleri az miktardada olsa aldık.tabi ses kavramı kişiden kişiye değişkenlik gösterdiğinden kimine göre sesli kimine göre sessiz gelebiliyor.bana sorarsanız tabiki süper sessiz değil.bu paraya da zaten öyle bir klima kimse satmaz alamazsınız.sesi makul derecelerde ama bu benim görüşüm.size daha fazla gelme ihtimali var sesinin.

mission gerek sesi ve gerek diğer bütün özellikleriyle on numara klima bu klasmanda.türkiyede bunun bu fiyata birtane rakibi yok.var diyen sahtekarın ta önde gidenidir.

mideanın modernstar seriside var fakat en düşük seri.ama piyasadaki birçok klimadan daha kalitelidir.aliminyum naylon teneke parçalarına benzemez.bu modelide çok kişiye önerdim ama önceliği soğutma olanlara.ısıtma yapmazmı tabiki yapar.ne varki diğer modellerinin verdiği performansı vermez yakıtı az yüksek olabilir.

büyçeniz yetiyorsa kesinlikle mission alın.3 - 5 den kaçmayın size dönüşü zaten olur iki klimada kısa sürede.yetmiyorsa tabiki blanc doğru tercih olacaktır.

bakın ne kadar o kadar köfte misali bu işler.ucuz paraya alıpta sonra şöyle oldu böyle oldu şu kadar yakıyor derseniz olmaz.ne kadar verirseniz o kadar geri alırsınız bu iş böyle.sadece soğutma olsa olsa alın en alt modeli derim.ama ısıtmada olacağından sıcak bakmıyorum.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

muratcaglar' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

tamam ozaman hayırlısı olur inşallah.vakum yapmalarını gelir gelmez hatırlatın yoksa gazı salarlar iş işten geçer.

H Çevrimdışı

hasancan

Kayıtsız / Doğrulanmamış

muratcaglar' Alıntı:
hasancan' Alıntı:
Normal bu tozlanma bende cumartesi günü taktırdım içi çok tozluydu kapalı kutu klimalrın çoğu kutudan öyle çıkıyor

Ayak konusu sizin işiniz değil satıl aldığınız yeri arayıp tam kurulum isteyeceksiniz afedersiniz eşşek gibi gelip orjinal ayakla kurulum yapacaklar yok öyle parayı alıncaya kadar hizmet ordan sonuç alamazsanız mıdern klimayı arayın şikayet edin bak nasıl geliyorlar

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
9000 btu Mission sordum adana bayisi bugün 2300 lira fiyat verdi ikitane alacağım için balanc la aradaki fark tam anlamıyla 1.100 lira.. işin aslı yazın oturma odasına olmazsa olmaz bi 18 lik veya 24 lük almak zorundayım. Alacağım iki 9 lukta bütcemi zorlamak istemiyorum çünkü oturma odasına adam akıllı klima almak için... adanada nadiren eksilere hava düşüyor oda -5 veya -6 sizce 12 m2 odada 9 luk balanc ısıtmada problem yaratırmı acaba. Ve birde elektirik sarfiyatı açısından balanc la mssion arasımda çok bariz fark varmı. Gözüm iki tane 9 luk ve bitane 18 lik missionda ama bütceyi zorlamamak için 9 lukları balanc düşünüyom ama şüpeler tereddüt ettiriyor.

G Çevrimdışı

gakgom23

Yeni Üye
5 Ara 2016
39
Ege ticaret 9 luk mission için çok çok iyi fiyat vermis ama ben adana orası izmir nekadar güvenilir. Malum internet üzerinden yapılan alışverişlerde neyle karşılaşacağın brlli değil

K Çevrimdışı

koza_48

Yeni Üye
28 Kas 2016
2

ghostkiller1' Alıntı:
koza_48' Alıntı:
Herkese merhaba, salonumda bulunan klimam eski tip "galanz marka " ve sesli çalışıyor birde 18btu . Yeni bir inverter ile değiştirmek istiyordum. birçok siteden de araştırdım forum siteleri derken kararımı verdim. Bu forumu da yakından  takip ediyorum. Buradaki arkadaşları bilgilendirme ve doğru şeyleri anlatmaya çalıştıkları içinde ayrıca takdir ediyorum ve teşekkür ediyorum. 
Klimamı MSZ-SF35VE Deluxe Power İnv. olarak belirledim. Cuma yada cumartesiye kadar takılacak . İlk izlenimlerini buradan paylaşacağım.

hoşgeldiniz sefalar getirdiniz kardeşim forumumuza.güzel düşünceleriniz için teşekkür ederiz.siz demek biz demek düşüncesiyle çıktığımız bu yolda sizin gibi değerli ve anlayışlı kardeşlerimiz geldikçe bizlerde mutlu oluyoruz.

çok güzel bir karar vermişsiniz şimdiden hayırlı olmasını dilerim.keşif yapıldıdamı bu btu a karar verdiniz yoksa normal şekildemi karar verildi.gerçi me bayileri yetersiz gelebilecek yere takmazlar küçük btu.inşallah hayırlısıyla kazasız belasız güzel bir şekilde kurulumu yaparlar rahat edersiniz.zaten bir zamanların meşhur kliması olan glanz dan sonra bu klima size çok çok farklı ve iyi gelecektir emin olun kardeşim.

klimam cuma günü takıldı ve sürekli kullanıyorum. ilk izlenimlerimi sizinle paylaşmak isterim. öncelikle solandan çıkardığım galanz 24 lükmüş ME yetklilieri 6,8 kw lık bu makine abi nası kullandın dediler. :-).  evi aldığımda galanzlar takılı idi. üst katta da 3 galanz var 9 luk. onlara da sıra gelecek.  MSZ makinem çok sessiz hem iç hem dış unite olarak. tabi galanzlarla karşılaştırmıyorum. mutfaktaki yeni aldığım samsung 9btu inverter ile karşılaştırıyorum. ısı olarak çok verimli çalışma şekli , kendini ayarlaması çok güzel diğer klimalardan kendini farkettiriyor. keşifi sormuşsunuz. klima modeli ve btu seçimini teknik birisi olarak kendim belirledim . ME bayi ortağı ve büyük projeler üreten ve yapan  mak.müh. arkadaşım ölçüm ve keşiften sonra bana önerdiği makina benim seçtiğim modeldi. tüketim olarak yeni bir fatura gelecek bu karma olduğu için net bir şey diyemeyeceğim . ama ikinci fatura ve farkını buradan bildireceğim. Bu klima temin de pahalı gibi gözükebilir ama kısa sürede farkı amorti edeceğini düşünüyorum.

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:

tamam ozaman hayırlısı olur inşallah.vakum yapmalarını gelir gelmez hatırlatın yoksa gazı salarlar iş işten geçer.

Merhabalar 
Başka servis geldi diğer servisin 1 saatde yapamadığı işleri yarım saatte halletti.büyük ayak getirip diş üniteyi istediğim yere gayet güzel monte etti.Vakumlama işlemini yaptı.gayet başarılı bir montaj oldu.İşi bilmeyen servisler gerçekten çok can sıkıcı oluyor.Servisi yeterli görmezseniz başka servis talep edin derim.Klima yı cok test edemedim ama 10 dk lık kısa testim gayet başarılı.destekler için teşekkür ediyorum.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

muratcaglar' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

Merhabalar 
Başka servis geldi diğer servisin 1 saatde yapamadığı işleri yarım saatte halletti.büyük ayak getirip diş üniteyi istediğim yere gayet güzel monte etti.Vakumlama işlemini yaptı.gayet başarılı bir montaj oldu.İşi bilmeyen servisler gerçekten çok can sıkıcı oluyor.Servisi yeterli görmezseniz başka servis talep edin derim.Klima yı cok test edemedim ama 10 dk lık kısa testim gayet başarılı.destekler için teşekkür ediyorum.
pürüz hallolmuş gözünüz aydın, güzel günlerde kullanın @muratcaglar hayırlı olsun

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt