Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14
Cok tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin .mission 12000 2400 fiyat aldim yarin alacağım.deneyimlerimi sizinle paylasacagim .iyi geceler.teşekkürler

İ Çevrimdışı

İzmirli

Yeni Üye
30 Kas 2016
4

Herkeze iyi akşamlar dilerim. Forumunuzu okudum gayet güzel bilgiler var fakat kafamda bir kaç soru işareti kaldı bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirse memnun olurum. 

1. evim dublex daire üst katta 2senedir mıtsubıshı electrıc MSZ-SF35VE2 kullanıyorum gayet memnunum üst kattadi odalarımın hepsi ısıtıyor ve soğutuyor , alt katta klimam yok me alıcam yine, salon açık mutfak ve bir orda toplam 45m2 16lık yeterli olurmu 18likmi almam geriyor. dışcephe izalosyonum cok ii diyebilirim çift cam ve mantolama var. 

2. 16lık alırsam şayet  MSZ-SF42VE2 ve MSZ-EF42 arasında takıldım kaldım. Bir yorum gördüm sf güzel seri ef ve diğerleri ile aklınızı bulandırmayın her serinin kendine göre eksileri ve artıları var yazmış biraz daha açıklarsa sevinirim  bu iki modelden hangisinden daha çok verim alıp daha az elektrik faturası getirir:) 

3. son olarak kullandığım klimamı ve yeni alıcağım klimayı ikisinide sürekli çalıştırıp düşür devirde kullanmammı daha mantıklı olur yoksa tek klimaya yüklenip yüksek perfonsmanda kullanmam ne kadar fark eder faturada.

şimdiden teşekkür ederim. 

@sota
@warrior33
@ghostkiller1

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

İzmirli' Alıntı:
Herkeze iyi akşamlar dilerim. Forumunuzu okudum gayet güzel bilgiler var fakat kafamda bir kaç soru işareti kaldı bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilirse memnun olurum. 

1. evim dublex daire üst katta 2senedir mıtsubıshı electrıc MSZ-SF35VE2 kullanıyorum gayet memnunum üst kattadi odalarımın hepsi ısıtıyor ve soğutuyor , alt katta klimam yok me alıcam yine, salon açık mutfak ve bir orda toplam 45m2 16lık yeterli olurmu 18likmi almam geriyor. dışcephe izalosyonum cok ii diyebilirim çift cam ve mantolama var. 

2. 16lık alırsam şayet  MSZ-SF42VE2 ve MSZ-EF42 arasında takıldım kaldım. Bir yorum gördüm sf güzel seri ef ve diğerleri ile aklınızı bulandırmayın her serinin kendine göre eksileri ve artıları var yazmış biraz daha açıklarsa sevinirim  bu iki modelden hangisinden daha çok verim alıp daha az elektrik faturası getirir:) 

3. son olarak kullandığım klimamı ve yeni alıcağım klimayı ikisinide sürekli çalıştırıp düşür devirde kullanmammı daha mantıklı olur yoksa tek klimaya yüklenip yüksek perfonsmanda kullanmam ne kadar fark eder faturada.

@sota
@warrior33
@ghostkiller1

@izmirli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.1.sorunuz 18 lik olması sizin için iyi olur.45m2 alan az değil.bu da sürekli kullanılırsa.gerçi böyle durumlarda sürekli kullanmak zorundasınız.bir klima işine hiçbir zaman sıcak bakmamışımdır ama evinizin yerleşim düzeni uygunsa iş yapabiliyor.bu konuda bana kalırsa en net bilgiyi me keşif ekibi verir.biz burdan yeterde desek olmaz yetmez desekte olmaz çünki onların onayı şart.zaten yetersiz  klimayı takmazlar sonrasında ihale takan bayiye kalıyor me de :)

2.sorunuza gelirsek ef serisi sf serisinden bir tık yukarıda.ahım şahım bir farklılık yok.az tüketimde az max btu da vs vs ama topladığınızda verim ve tüketimde azda olsa fark var.aradaki fark yok denecek kadar azsa alınır ef .sf de hertürlü iş görür.me nin bütün klimaları kalite olarak sorun yok kardeşim o yüzden kaliteli ve kalitesiz olarak düşünme modelleri.

3. sorunuza gelirsek tabiki alt ve üstü kullanacaksanız iki klimayı kullanmanız konfor verim tüketim açısından iyi olacaktır.sonuçta altkatdaki olan bir klima üst katı ne kadar ısıtabilir.tüketim iki katına çıkar.o yüzden alt üst kullanmanız size dönüş olur artı yönünde.

sf35 ve yi kaç m2 de kullanıyorsunuz ve ısıtmadada kullandınızmı

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Cümleten hayırlı akşamlar arkadaşlar nasılsınız

hocam selamınızı geçte olsa alalım değilmi hayırlı akşamlar.çok şükür canımız sağ ve sıhhatimiz yerinde şu an sen nasılsın hocam afiyetdesindir inşallah

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

muratcaglar' Alıntı:
Cok tesekkur ederim degerli yorumlariniz icin .mission 12000 2400 fiyat aldim yarin alacağım.deneyimlerimi sizinle paylasacagim .iyi geceler.teşekkürler

en doğru kararı almışsın kardeşim.bu arada hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.mission sizi hertürlü rahat ettirir üzmez Allahın izniyle.fiyatıda çok güzel almışsınız.aman kurulumda vakum konusuna dikkat edin.hiçbir bahane kabul etmeyin.şimdiden hayırlısı olsun diyelim.değerli görüş ve bilgilerinizi bekliyoruz inşallah montaj ve montaj sonrası

İ Çevrimdışı

İzmirli

Yeni Üye
30 Kas 2016
4

ghostkiller1' Alıntı:
İzmirli' Alıntı:

@sota
@warrior33
@ghostkiller1

@izmirli kardeşim hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.1.sorunuz 18 lik olması sizin için iyi olur.45m2 alan az değil.bu da sürekli kullanılırsa.gerçi böyle durumlarda sürekli kullanmak zorundasınız.bir klima işine hiçbir zaman sıcak bakmamışımdır ama evinizin yerleşim düzeni uygunsa iş yapabiliyor.bu konuda bana kalırsa en net bilgiyi me keşif ekibi verir.biz burdan yeterde desek olmaz yetmez desekte olmaz çünki onların onayı şart.zaten yetersiz  klimayı takmazlar sonrasında ihale takan bayiye kalıyor me de :)

2.sorunuza gelirsek ef serisi sf serisinden bir tık yukarıda.ahım şahım bir farklılık yok.az tüketimde az max btu da vs vs ama topladığınızda verim ve tüketimde azda olsa fark var.aradaki fark yok denecek kadar azsa alınır ef .sf de hertürlü iş görür.me nin bütün klimaları kalite olarak sorun yok kardeşim o yüzden kaliteli ve kalitesiz olarak düşünme modelleri.

3. sorunuza gelirsek tabiki alt ve üstü kullanacaksanız iki klimayı kullanmanız konfor verim tüketim açısından iyi olacaktır.sonuçta altkatdaki olan bir klima üst katı ne kadar ısıtabilir.tüketim iki katına çıkar.o yüzden alt üst kullanmanız size dönüş olur artı yönünde.

teşekkür ederim.

ısıtma ve soğutmada kullanıyorum kalorifer veya sobam yok evimde  bugün keşif ekibi geldi bizce 18lik olması lazım dediler alt kat için  ama diğer klimanın ısıttığı alanı görünce net bişey söyleyemem sf35için  bu kadar m2  bu klima nasıl ısıtır dediler kendileri bile şaşırdı ölçüm yaptılar. izalosyon güzel olduğu için olabilir ama yinede m2 fazla dediler. 50m2 ısıtyor sf35 diğer odanın kapısını kapatıyorum yani 2oda  ve koridor tamamen ısınıyor

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

İzmirli' Alıntı:
ghostkiller1' Alıntı:

teşekkür ederim.

ısıtma ve soğutmada kullanıyorum kalorifer veya sobam yok evimde  bugün keşif ekibi geldi bizce 18lik olması lazım dediler alt kat için  ama diğer klimanın ısıttığı alanı görünce net bişey söyleyemem sf35için  bu kadar m2  bu klima nasıl ısıtır dediler kendileri bile şaşırdı ölçüm yaptılar. izalosyon güzel olduğu için olabilir ama yinede m2 fazla dediler. 50m2 ısıtyor sf35 diğer odanın kapısını kapatıyorum yani 2oda  ve koridor tamamen ısınıyor
harbiden ben de şaşırdım.50 m2 sf35 he süper ötesi akıl zorluyor walla.demekki yalıtım çok çok mükemmel sizin.o zaman altada 42 lik model yeterli gelir.ama gelenlerin keşif ekibinin onay vermesi gerekiyor.sonra yetmez suç sizin olur ve değişim yoluna gitmezler.olsı sorunlar karşısında zor durumda kalabilirsiniz.

fatura ne kadar geliyor kışın kardeşim

M Çevrimdışı

muratcaglar

Yeni Üye
30 Kas 2016
14

ghostkiller1' Alıntı:
muratcaglar' Alıntı:

en doğru kararı almışsın kardeşim.bu arada hoşgeldin sefalar getirdin forumumuza.mission sizi hertürlü rahat ettirir üzmez Allahın izniyle.fiyatıda çok güzel almışsınız.aman kurulumda vakum konusuna dikkat edin.hiçbir bahane kabul etmeyin.şimdiden hayırlısı olsun diyelim.değerli görüş ve bilgilerinizi bekliyoruz inşallah montaj ve montaj sonrası

Hoş bulduk değerli yorumların için teşekkür ederim.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz @İzmirli Kardeşim. @ghostkiller1 arkadaşım sorularınıza detaylı geniş bilgi vermiş. Hiç bir marka tüm elektronik cihazlar dahil tüm özellikleri bir cihaza toplayıp üretip satmaz. Üretip satsa bir daha ne satıp ekmek yiyecek. Her modelin kendine göre artıları ve eksileri mevcuttur. Örneğin Sf modeli alt model olmasına rağmen eksi 15 derecede ısıtma yapabiliyor ken kıriginami Ef serisi ürününde eksi 10 dereceye kadar ısıtma yapabiliyor. Burda anlatmak istediğiğim Ef serisi nin Sf serisine göre artıları var ancak örneğin soğuk bir kentte ikamet ediyorum. Isıtma amaçlı klima alacağım tercihimi Sf serisinden yana kullanırdım. Eksi 10 derecede çalışan bir klima risktir. Anlatmak istediğim bundan ibaretti.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,898

warrior33' Alıntı:
Öncelikle forumumuza hoşgeldiniz @İzmirli Kardeşim.  @ghostkiller1 arkadaşım sorularınıza detaylı geniş bilgi vermiş. Hiç bir marka tüm elektronik cihazlar dahil tüm özellikleri bir cihaza toplayıp üretip satmaz. Üretip satsa bir daha ne satıp ekmek yiyecek. Her modelin kendine göre artıları ve eksileri mevcuttur. Örneğin Sf modeli  alt model olmasına rağmen eksi 15 derecede ısıtma yapabiliyor ken  kıriginami Ef serisi ürününde eksi 10 dereceye kadar ısıtma yapabiliyor. Burda anlatmak istediğiğim Ef serisi nin Sf serisine göre artıları var ancak örneğin  soğuk bir kentte  ikamet ediyorum.  Isıtma amaçlı klima alacağım tercihimi Sf serisinden yana kullanırdım. Eksi 10 derecede çalışan bir klima risktir. Anlatmak istediğim bundan ibaretti.

Ef serisi, Eksi 15ten başlamaktadır bazı modelleride eksi 20 de ısıtma yapmaktadır.
Gözden kaçırmışsınız. Siz soğutmayı görmüşsünüz. ;)

https://klima.mitsubishielectric.com.tr/mitsubishielectric/media/2014-urun-dosyalari/Urun-Brosurleri/Kirigamine-Zen-Katalog.pdf

M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48
Herkese iyi akşamlar. Sf 42 3 saattir aralıksız çalışıyor. Yülsek seviyede, sesi biraz fazla gelmeye başladı. Bu normal mi? İç üniteden bahsediyorum. Sessiz modda iyi ama yüksek fanda sesi fazla geliyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt