Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

warrior33' Alıntı:
Arkadaşlar me şimdi de eski çalışan yada çalışmayan klimayı 200 tl ye alıp gemisinden 200 tl düşüyor. İlginç dolar 3,41 bulduğu halde

64ie1g.jpg
dolara inat olsun diye yapmışlar helal olsun :)

M Çevrimdışı

momentomorey

Yeni Üye
24 Kas 2016
48
@ghostkiller1 çok teşekkürler yardım için. Forum çok faydalı oldu. Biraz bütçeyi aştık ama olsun bize fatura olarak geri dönecek. Şimdilik sessiz konumda. Hiç ses yok. Çalışmıyor sanıyorsunuz. Dış ünitede bi okadar sessiz. Yan komşumun vestel kliması kafa şişiriyor.bizde tık yok :) elektrik konusuna gelince nasıl hesaplarım bilmiyorum. İlk faturadan sonra deneyip göreceğiz. 1 ay kapı kapalı deneyeceğim. 1 ay açık bakalım faturaya nasıl yansıyacak. Ama M.E. kalitesini hem servis hemde malzeme olarak gördüm test ettim. Enerji tasarrufuda uygun olursa, verdiğimiz 4.100tl ye değecek. Sevgi saygı hürmetle... iyi akşamlar.

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
18,897
Cvp: Klima Tavsiyesi 2016

momentomorey' Alıntı:
@ghostkiller1 çok teşekkürler yardım için. Forum çok faydalı oldu. Biraz bütçeyi aştık ama olsun bize fatura olarak geri dönecek. Şimdilik sessiz konumda. Hiç ses yok. Çalışmıyor sanıyorsunuz. Dış ünitede bi okadar sessiz. Yan komşumun vestel kliması kafa şişiriyor.bizde tık yok :) elektrik konusuna gelince nasıl hesaplarım bilmiyorum. İlk faturadan sonra deneyip göreceğiz. 1 ay kapı kapalı deneyeceğim. 1 ay açık bakalım faturaya nasıl yansıyacak. Ama M.E. kalitesini hem servis hemde malzeme olarak gördüm test ettim. Enerji tasarrufuda uygun olursa, verdiğimiz 4.100tl ye değecek. Sevgi saygı hürmetle... iyi akşamlar.

1 adet wattmetre edinirsin
Klimanin Tuketimini
Anlık , Saattlik ,Aylık Olarak
Görmen Mumkun

Bu Ayki Hava Sartlariyla Gelecek Ayki
Hava Sartlari Bir Olmayacaginda
Tam Bir Fikir Vermez
Havalar Sogudukca Tuketimler Buna Paralel Olarak
Artacaktir

P Çevrimdışı

Parmen

Yeni Üye
28 Kas 2016
2

akdeniz bölgesi için 15 metre kare arakat ısıtmak için Sigma SGM12INVDMR Comfort nasıldır? performanslı mı ısıtmada sorun çıkarır mı hata verir mi?bütçem 2bin . 
ayrıca 15 metrekare odayı 7/24 21 derecede ısıtmak istesem faturama aylık ortalama kaç tl ek ücret yansır.

W Çevrimdışı

warrior33

Aktif Üye
6 May 2016
440

Oldumu ya şimdi @momentomorey oldumu ya şimdi hani bana ve @Sota. Komik adama tşk. Biz okadar dil dökelim kaymağını @ghostkiller1 üstad yesin.
İnsan bekliyor illaki bir kuru teşekkür ve lafı olduğunda Filancalardan Allah razı olsun onlar önerdi bizde almıştık diye sevaba nail olmak ister illaki insan o kadar dil döktükten sonra . Önemli değil, canınız sağolsun. Tekrar güle güle kullanın güzel bir klima aldınız.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

Parmen' Alıntı:
akdeniz bölgesi için 15 metre kare arakat ısıtmak için Sigma SGM12INVDMR Comfort nasıldır? performanslı mı ısıtmada sorun çıkarır mı hata verir mi?bütçem 2bin . 
ayrıca 15 metrekare odayı 7/24 21 derecede ısıtmak istesem faturama aylık ortalama kaç tl ek ücret yansır.

@parmen kardeşim hoçgeldin sefalar getirdin forumumuza.bu klimaya bulaşmayın diyorum kafadan uzak durun.sonraki sıkıntıları size eziyet verir.sadece soğutma olsa bir nebze ama ısıtmada olacağı için uzak dur kardeşim net olarak söylüyorum.12 lik klimanın nominali 10.918 nasıl bu klima 12 lik oluyor .uyanık üreticiler ve uyanık satıcılar bunu bir açıklasın bana.onuda geçin max btu ancak 12 lik olmaya aday oda kıstas olamayacağına göre kafadan bu klima 12 lik değil bunu iyi bilin.

zaten en alt seviyede üretilmiş teneke parçası die tabir ettiğim klimalardandır.çöpe atacak paranız varsa size kalmış bizi dinlerseniz evinize sokmayı bırakın kaçın direk.15 m2 ve dediğiniz şartlarda size 9000 btu yeterli olacaktır.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

şu klimayı al kardeşim bizede yaz kış dua et inşallah.yakıtından tutunda herşeyi ile parasını fazlasıyla hakeden adam gibi klimadır.hep diyorum gene diyeceğim türkiye pazarında bu fiyata böyle bir klima yok yok yok.fiyatlar bu seviyede iken alın sonra pişman olursunuz inanın bana.

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

warrior33' Alıntı:
Oldumu ya şimdi @momentomorey oldumu ya şimdi  hani bana ve @Sota. Komik adama tşk. Biz okadar dil dökelim kaymağını @ghostkiller1 üstad yesin.
İnsan bekliyor illaki bir kuru teşekkür ve lafı olduğunda Filancalardan Allah razı olsun onlar önerdi bizde almıştık diye sevaba nail olmak ister illaki insan o kadar dil döktükten sonra . Önemli değil, canınız sağolsun. Tekrar güle güle kullanın güzel bir klima aldınız.

hocam aman kıskanmayın momentomorey kardeşim genelimize hitap etti zaten ::)  gönüller hoş olsun muhabbetimiz hoş olsun gerisi teferruat hocam

P Çevrimdışı

Parmen

Yeni Üye
28 Kas 2016
2

ghostkiller1' Alıntı:
Parmen' Alıntı:

@parmen kardeşim hoçgeldin sefalar getirdin forumumuza.bu klimaya bulaşmayın diyorum kafadan uzak durun.sonraki sıkıntıları size eziyet verir.sadece soğutma olsa bir nebze ama ısıtmada olacağı için uzak dur kardeşim net olarak söylüyorum.12 lik klimanın nominali 10.918 nasıl bu klima 12 lik oluyor .uyanık üreticiler ve uyanık satıcılar bunu bir açıklasın bana.onuda geçin max btu ancak 12 lik olmaya aday oda kıstas olamayacağına göre kafadan bu klima 12 lik değil bunu iyi bilin.

zaten en alt seviyede üretilmiş teneke parçası die tabir ettiğim klimalardandır.çöpe atacak paranız varsa size kalmış bizi dinlerseniz evinize sokmayı bırakın kaçın direk.15 m2 ve dediğiniz şartlarda size 9000 btu yeterli olacaktır.

http://www.ege-ticaret.com/MIDEA-MISSION-MSMBBU-09-INV-SPLIT-KLIMA,PR-88.html

şu klimayı al kardeşim bizede yaz kış dua et inşallah.yakıtından tutunda herşeyi ile parasını fazlasıyla hakeden adam gibi klimadır.hep diyorum gene diyeceğim türkiye pazarında bu fiyata böyle bir klima yok yok yok.fiyatlar bu seviyede iken alın sonra pişman olursunuz inanın bana.
ilgi alaka için sağolun. mideanın oturduğum yerde servisi yok. başka bir marka model tavsiye edilirse ona da bakabilirim. 12 lik olmaması haricinde ne gibi eksileri var bu aletin?

G Çevrimdışı

ghostkiller1

Aktif Üye
8 Tem 2016
941

@parmen kardeşim ayrıyetten inverterlerde fatura hesap işi net olarak hesaplamak zor iş.birçok faktör etkileyeceği için şunu yakar demek yanlış olur.ama dediğiniz şartlarda fikir yürütelim ben deyim 40 siz deyin 50 gibi.belkide bu rakamları bulmaz yada 5-10 yukarısı olur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri
Üst Alt