Kitap Tavsiyeleri

A Çevrimdışı

aykuttt 

Aktif Üye
14 Şub 2019
137
37
Arkadaşlar selam,

Yeni kitaplarım geldi, babasının aldığı yeni oyuncağını arkadaşlarına gösterip hava atan bir çocuk heyecanıyla sizlerle de paylaşayım istedim ? İçlerinde bazılarını e-kitap olarak okumama rağmen yine de aldım. Bazıları da sizlerin tavsiyeleri. Okudukça düşüncelerimi paylaşırım sizlerle artık.:yeah
Geçen sene mart gibi okullar kapandığında 1 ayda 5000 sayfa okumuştum. Şimdi okuyamıyorum. Gördükçe toplu kitap alımı yapan arkadaşları imreniyorum. Darısı başımıza.
Geçen ay başladığım "Sızıntı-Wikiliks'te Türkler" kitabını daha bitirmek nasip olmadı. Yaz tatilinde başlamak lazım yeniden.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Bugün itibari ile Kürk Mantolu Madonna'yı bitirdim.

Metroda sağda solda elinde bu kitabı okuyan çok kişi görür merak ederdim. Burada da tavsiye edilince başladım. Çok okunmasının sebebini bugün anladım, son 60-70 sayfasının bir kısmını kendimi tutamadım iş yerinde öğlen arasında tamamladım. Raif Bey'in kişiliğinden, insanlara ve dünyaya bakışından kendimde de benzer taraflar buldum, belki de bu yüzden çok beğendim. Okumanızı tavsiye ederim?

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda Beyaz Zambaklar Ülkesinde (Grigoriy Petrov) kitabını okudum. Kitapta Finlandiya'nın yozlaşmış, cehalet dolu, kokuşmuşluk, açlık ve fakirliğin hüküm sürdüğü, haksızlığın, hukuksuzluğu, rüşvetin kol gezdiği dönemleri ve tüm bu olumsuzluklara rağmen şuanda dünyanın en medeni ülkesine nasıl dönüştüğü anlatılıyor.

Kitabı okuduğunuzda aslında Finlandiya'nın o zor dönemlerini değil de sanki Türkiye'nin şu anki vaziyetini anlatıyor sanırsınız. Keşke biz de bir Finlandiya olabilsek..

Edebi olarak çok etkileyici değil ama içerik olarak, verdiği mesaj anlamında herkesin okuması gereken bir kitap.

Mutlaka okuyun, okutun..

Aragorn Çevrimdışı

Aragorn 

Süper Üye
25 Şub 2018
2,892
46
Merhaba arkadaşlar birkaç gün önce 100.yılını andığımız Sakarya Meydan Muharebesi ile ilgili yazılmış en iyi kitaplardan birini tavsiye ederim size. "Sakarya: Türk Bitti Demeden Bitmez"
Kurtuluş savaşı ve özellikle Sakarya ile Büyük taarruz konusunda ülkemizde yaşayan en değerli insanlardan biri olan Dr. Selim Erdoğan tarafından yazılan kitabın yayınevi Kronik.

İkinci tavsiyem gene Dr Selim Erdoğan tarafından yazılmış ve bugün 99. yılını andığımız Büyük taarruzla ilgili yazılmış en değerli çalışmalardan birisi
"Büyük Taarruz Dağlarda Ateşler Yanıyordu" kitabın yayıncısı gene Kronik

Daha uygun fiyat var mı bilmiyorum ancak size link te bırakıyorum

SAKARYA İÇİN

BÜYÜK TAARRUZ İÇİN

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Arkadaşlar günaydın,

Geçtiğimiz günlerde Buket Uzuner'in Uzun Beyaz Bulut Gelibolu kitabını bitirdim. Benim gözümde kurgusal bir takım mantıksızlıklar olsa da savaşı, savaşın getirdiği acıları, emparyalist ülkelerin tutumlarını, vatan toprağının kıymetini, eğitimin önemini anlamak adına okunması gereken bir kitap olduğunu düşünüyorum.

Dün akşam bitirdiğim Jack London'ın Yıldız Gezgini kitabı da çok güzeldi. Bir idam mahkumunun psikolojisi, tecritte yaşadığı eziyetler, bu eziyetler esnasında keşfettiği ruhun ölümsüzlüğünü, başka başka bedenlerde yaşamlarını anlatan farklı bir eser.

Alın alın okuyun, hadi iyi okumalar ?

Son düzenleme:
dtyakup Çevrimdışı

dtyakup 

Aktif Üye
4 Kas 2020
279
36
Orhan Pamuk - Kar güzel kitaptır okuyun. Fırsatım olursa yeniden okumak istediğim bir kitap.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Muhteşem bir kitap ilk çevrisi 1974, okumayan bir çok şeyi günümüzde anlayamaz.

413658026_tn50_01.jpg

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Günaydın arkadaşlar,

Geçenlerde bitirdiğim bir kitabı tavsiye etmek istemiyorum, hep tavsiye edecek değiliz ya :deli1

Ben, Kirke. Yunan mitolojisinde ki bir titan kızının hikayesi. Birkaç yerde reklamını falan görünce güzeldir diye düşündüm, ama bence tamamen bir zaman kaybı. İçi boş bir hikaye. Bitse de gitsek modunda okudum. Almayın, aldırtmayın?

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
images-1-31.jpg

Buyurun size tavsiye. Zaman Çarkı bana gore LOTR'ın bile üstünde bir seri, karakter işlenişi bakımından 1 numara olup zaman ve mekan kavramı olarak benzersizdir.

Toplam 10.000 sayfalık bir külliyat. Sizi uzun süre meşgul edecektir...

Not : Resim alıntıdır.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
images-1-31.jpg

Buyurun size tavsiye. Zaman Çarkı bana gore LOTR'ın bile üstünde bir seri, karakter işlenişi bakımından 1 numara olup zaman ve mekan kavramı olarak benzersizdir.

Toplam 10.000 sayfalık bir külliyat. Sizi uzun süre meşgul edecektir...

Not : Resim alıntıdır.
Bu kitabın Amazon Prime'daki Zaman Çarkı dizisi ile bağlantısı yoktur umarım?

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
"Zaman Çarkı, Amazon Prime Video aracılığıyla yayınlanan bir Amerikan epik fantezi televizyon dizisidir. Robert Jordan'ın aynı adlı roman serisinden uyarlanan dizinin yapımcılığını Sony Pictures Television ve Amazon Studios üstleniyor ve yapımcılığını Rafe Judkins üstleniyor."

Üzgünüm ama kitaptan uyarlanmış dizi ve şuan kitaptan soğudum:)

M Çevrimdışı

Muratti 

Süper Üye
14 Ocak 2018
573
"Zaman Çarkı, Amazon Prime Video aracılığıyla yayınlanan bir Amerikan epik fantezi televizyon dizisidir. Robert Jordan'ın aynı adlı roman serisinden uyarlanan dizinin yapımcılığını Sony Pictures Television ve Amazon Studios üstleniyor ve yapımcılığını Rafe Judkins üstleniyor."

Üzgünüm ama kitaptan uyarlanmış dizi ve şuan kitaptan soğudum:)
Dizi kitapların sadece %1 ni göstermektedir.

Kolay gelsin.

BlackB Çevrimdışı

BlackB 

Süper Üye
25 May 2018
956
40
Merhaba arkadaşlar,

İhsan Oktay Anar'ın Puslu Kıtalar Atlası adlı kitabını bitirdim dün. Değişik bir dünya kurgulamış yazar, bende o dünyanın içerisine girdim ve çıktım adeta. Olayların anlatılışı, dönemin İstanbul yaşamı ve kültürü, hikayelerin birbiri ile bağlanması, felsefe, tarih, düşler, gerçekler vs. hepsi çok güzel..

tavsiye ederim ?

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri