Kitap Tavsiyeleri

BlackB 

Silver Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Dune serisine başladım, ilk kitabı 600 sayfadan fazla olmasına rağmen hızla bitti, akıcı, farklı bir konusu var. Bilim-kurgu fantastik türlerden hoşlananlara tavsiye ederim.

Kurgusu çok güzel, özellikle yazarın dil kullanımı, bazı terim ve karakterlerde Arapça/Farsça kelime tercihleri çok değişik bir hava katmış.

Seride toplam 6 kitap var, okudukça düşüncelerimi paylaşacağım.

robur

Aktif Üye
Merhaba Arkadaşlar,

Dune serisine başladım, ilk kitabı 600 sayfadan fazla olmasına rağmen hızla bitti, akıcı, farklı bir konusu var. Bilim-kurgu fantastik türlerden hoşlananlara tavsiye ederim.

Kurgusu çok güzel, özellikle yazarın dil kullanımı, bazı terim ve karakterlerde Arapça/Farsça kelime tercihleri çok değişik bir hava katmış.

Seride toplam 6 kitap var, okudukça düşüncelerimi paylaşacağım.
Dune gerçekten harika bir kitap. Filmini seyretmeden önce okunmasında fayda var. Zaten film, ilk kitabın yaklaşık yarısını anlatıyor. Devam kitaplarını okumak için sabırsızlanıyorum.

Serideki 6.kitabı oğlu mu yazmıştı, yanlış mı hatırlıyorum?

Bahsettiğiniz Puslu Kıtalar Atlası'na da bayıldım bu arada. Hikaye içinde hikaye anlatım yöntemini müthiş kullanmış yazar. Masalsı bir dünyaya kendinizi kaptırıp gidiyor, kitabın ne zaman bittiğini anlamıyor ve açıkçası "keşke hiç bitmese" diyorsunuz.

BlackB 

Silver Üye
Ben bir hata yaptım, önce filmini seyrettim? dolayısıyla filmde seyrettiğim karakterler ile kitaptakileri eşleştirmek biraz rahatsız edici oldu. ilk 6 kitap Frank Herbert'e ait, 7. bitmemiş kitabı oğulları tamamladılar diye biliyorum, 2 kitap halinde.. birde hanedanlar serisi var, sanırım ben orijinal ilk 6 kitabı tamamlayıp bırakacağım.

Puslu Kıtalar Atlası favori kitaplarım arasına girdi, yazarın diğer kitaplarını da Dune serisinden sonra bakmak istiyorum.

Keyifli okumalar?

robur

Aktif Üye
Ben bir hata yaptım, önce filmini seyrettim? dolayısıyla filmde seyrettiğim karakterler ile kitaptakileri eşleştirmek biraz rahatsız edici oldu. ilk 6 kitap Frank Herbert'e ait, 7. bitmemiş kitabı oğulları tamamladılar diye biliyorum, 2 kitap halinde.. birde hanedanlar serisi var, sanırım ben orijinal ilk 6 kitabı tamamlayıp bırakacağım.

Puslu Kıtalar Atlası favori kitaplarım arasına girdi, yazarın diğer kitaplarını da Dune serisinden sonra bakmak istiyorum.

Keyifli okumalar?
Teşekkürler ?. Bence de altı kitap yeterli olur ?