Kim Bu Yakışıklılar?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ne güzel anılar biriktirilmiş. O zamanlar da her şey daha saf ve güzelken şimdiler de her şey teknolojiye kurban olmuş gibi.
Allah ölmüşlerimize rahmet eylesin.Ahirette kavuşabilmeyi nasip eylesin.
Zannediyorum ki bundan 30 40 yıl sonra artık reklamlar anılar vs hep hologram teknolojisine dönecek.

Yani diyelim ki otoyolda gidiyoruz, Hologram şeklinde reklamın içinden geçip gideceğiz.

Çocuklarımızın çocukları kol saatlerinden bulut servere bağlanıp, arkadaşına ''Bak bu benim dedem, Adem Helvacı, ne çok konuşurdu'' gibi şeyler söyleyecek :)

Her dönem, bulunduğu zaman dilimi için güzellikler kolaylıklar oluşturuyor olsa da, İnsanoğlu her daim geçmişe özlem duyuyor ve duymaya devam edecek.

Bu gün imkanım olsa 1983 Yılıma geri dönmek ve her şeye en baştan başlamak, o yılları yeniden yaşamak isterdim.

Ancak biliyorum ki bundan 10-20 yıl sonra halen sağ isek, ''2020 yılıma geri dönüp o yılları yaşayıp, o güzel insanlarla aynı ortamda yine sohbet etmek isterdim'' diyeceğiz buna adım gibi eminim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Ben önce annem,ardından da babam vefat edince bırak fotoğrafları ,evimize dahi gidemiyorum ki kiraya verirken kiracılarla bizim mahallede hiç görüşmedim,görüşemedim.
Geçen gün (depğrem sonrası) ,arkadaşım aradı "alocum bende şarjlı matkap var,atıl duruyor ,atla izbana gel al,senin olsun güle güle kullan" dedi,(hırsızlık olayını duymuştu),gittim ama bizim eski mahalledeymiş ,inan oraya gidemedim,"burada bekliyeyim ,sen al bana getir" dedim(Çiğli-izban)
Bu arada annem 2004,babam 2010 yılında vefat etti.Neyse :)
Seni çok iyi anlıyorum abi. 9 aylıkken bırakıldığım, bütün bebeklik ve çocukluk yaramazlıklarım ile kaprislerime katlanan ve benim gibi atraksiyonu bol çocuğa bir fiske (tokat) atmadan büyüten anneannem (ben hayatım boyunca anne dedim) 20 Ağustos 1993 tarihinde rahmetli olunca, bütün çocukluğumun acı tatlı her türlü anısının olduğu eve gitmeyi bırak o sokaktan geçemedim, sonra da yan komşumuz satın aldı evi hiç görmedim... 27 yıl bitti... ?

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
14,456
Zannediyorum ki bundan 30 40 yıl sonra artık reklamlar anılar vs hep hologram teknolojisine dönecek.

Yani diyelim ki otoyolda gidiyoruz, Hologram şeklinde reklamın içinden geçip gideceğiz.

Çocuklarımızın çocukları kol saatlerinden bulut servere bağlanıp, arkadaşına ''Bak bu benim dedem, Adem Helvacı, ne çok konuşurdu'' gibi şeyler söyleyecek :)

Her dönem, bulunduğu zaman dilimi için güzellikler kolaylıklar oluşturuyor olsa da, İnsanoğlu her daim geçmişe özlem duyuyor ve duymaya devam edecek.

Bu gün imkanım olsa 1983 Yılıma geri dönmek ve her şeye en baştan başlamak, o yılları yeniden yaşamak isterdim.

Ancak biliyorum ki bundan 10-20 yıl sonra halen sağ isek, ''2020 yılıma geri dönüp o yılları yaşayıp, o güzel insanlarla aynı ortamda yine sohbet etmek isterdim'' diyeceğiz buna adım gibi eminim.
Bizim bulutumuz olmadı :) Radyo vardı lambalıydı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 1 Dakika beklerdik lambalar ısındıktan sonra radyonun sesi gelirdi. Arkası yarın diye program dinlerdik film olmadığı için filmi izliyormuşuz gibi birileri radyoda anlatırdı. Araba sayısı çok azdı bisiklet çoğunlukta idi. Pizza , hamburger , cizburger , cips , nescaffe , makiyato ,expresso , latte :) adını bile yazamadığımız tadını bilemediğimiz yiyecek ve içecekler yoktu şimdiki nesil çok şanslı

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
51
Bizim bulutumuz olmadı :) Radyo vardı lambalıydı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 1 Dakika beklerdik lambalar ısındıktan sonra radyonun sesi gelirdi. Arkası yarın diye program dinlerdik film olmadığı için filmi izliyormuşuz gibi birileri radyoda anlatırdı. Araba sayısı çok azdı bisiklet çoğunlukta idi. Pizza , hamburger , cizburger , cips , nescaffe , makiyato ,expresso , latte :) adını bile yazamadığımız tadını bilemediğimiz yiyecek ve içecekler yoktu şimdiki nesil çok şanslı
Çocukluğumun 3-4 yılı yurt dışında geçti, envayi çeşit oyuncak, yaş pasta, pizza, burger, cipsi gördüm yedim içtim, en iyi elbiseleri ayakkabıları giydim, ülkede kuş serisi bile yollarda uçmaya başlamamışken türlü çeşit arabaları gördüm inceledim bırak radyoyu, renkli tv izledim. Şu anda bile bu ülkenin yetişemediği bir çok şeyi gördüm yaşadım ama aile denilen zımbırtı yuva olamamışsa bunların hepsi değersiz... Çocuk olarak ailede iç huzurun yoksa, değer verenin yoksa geri kalanın hiç bir önemi, değeri yok. ?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Bizim de Leblebi tozumuz ve Meltem gazozlarımız vardı abi, Asıl şanslı olan bizdik :))

Ben o radyo programlarını dinlerdim, Bir mağarada sıkışıp kalan iki adamın hikayesi, birisi umudunu kaybedip ölmüştü, diğeri ise kurtulmuştu.

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
FB_IMG_1605201412978.jpg

FB_IMG_1605201450600.jpg

Bu da ben... İlki 4 yaşimdaki halim Adem Helvacı Adem Helvacı hocam gibi uzun saçlı bir çocukmuşum Diğeri de bir kaç yıl önceki halim. Forum ahalisine selam olsun.
Tam olarak aradığımı bulamadım ama şu da oldukça benziyor :)))

_Ado-kisisinden-fotograf.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
gözler benziyor evet sizin memnuniyetsizliginiz de pek kenarda kwldim acaba sadece yarim mi gozukecek bakisi Adem Helvacı Adem Helvacı O zamandan daha teknik bir yetenek mevcutmus
Sen bizdeki Baba korkusunu bilseydin, Kim bilir o an ''Ulan bu fotoğrafı çeken adam gidince acaba hangi bahane ile fırça yiyeceğiz'' düşüncelerine dalmış Adem bakışı da olabilir o :kop

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Evet ama sizdeki mükemmeliyetci sorgulayan yapiyi buna borcuyuz degil mi O babanin eğitimi simdi hepimizin isine yariyor. Hayattaysa selam olsun degilse Allah razi olsun mekanini cennet etsin.
Çok erken göçtü gitti, 45 inde Pankreas kanseri teşhisi, 5 yıl boyunca sayısız ameliyat, bitmek bilmeyen ağrı sancı dolu geceler ve 50 sinde rahmet..

Teomanın ''Babamın öldüğü Yaştayım'' dizeleri farklı yorumlanır benim beyinde o nedenle. :)

Geri
Üst Alt