Kim Bu Yakışıklılar?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,358
64
Bu gün imkanım olsa 1983 Yılıma geri dönmek ve her şeye en baştan başlamak, o yılları yeniden yaşamak isterdim.
Ben 1983 yılına dönmek istemem ,çünkü Çiğli'de düğüne giderken,öğlen vakti önümü kesip "piyasayı ucuzlattın" diyerek üzerime çullanılmıştı ,Allahtan kahvedekiler kurtartı beni,şarkı da söyleyemeyecektim :)
(bu arada onlar 300-400 douche mark(!) çalarken,ben 250 tlye çalıyor-söylüyordum :) )
Bizim bulutumuz olmadı :) Radyo vardı lambalıydı çalıştırdıktan sonra yaklaşık 1 Dakika beklerdik lambalar ısındıktan sonra radyonun sesi gelirdi. Arkası yarın diye program dinlerdik film olmadığı için filmi izliyormuşuz gibi birileri radyoda anlatırdı. Araba sayısı çok azdı bisiklet çoğunlukta idi. Pizza , hamburger , cizburger , cips , nescaffe , makiyato ,expresso , latte :) adını bile yazamadığımız tadını bilemediğimiz yiyecek ve içecekler yoktu şimdiki nesil çok şanslı
Ben elektroniği o lambalı radyo sayesinde öğrendim ,tam bir hırstı benim için :haha1

Çocukluğumun 3-4 yılı yurt dışında geçti, envayi çeşit oyuncak, yaş pasta, pizza, burger, cipsi gördüm yedim içtim, en iyi elbiseleri ayakkabıları giydim, ülkede kuş serisi bile yollarda uçmaya başlamamışken türlü çeşit arabaları gördüm inceledim bırak radyoyu, renkli tv izledim. Şu anda bile bu ülkenin yetişemediği bir çok şeyi gördüm yaşadım ama aile denilen zımbırtı yuva olamamışsa bunların hepsi değersiz... Çocuk olarak ailede iç huzurun yoksa, değer verenin yoksa geri kalanın hiç bir önemi, değeri yok. ?
Aynen katılıyorum,umarım bir gün yan yana gelirsek ,anlatırım yaşadıklarımı :)
Bizim de Leblebi tozumuz ve Meltem gazozlarımız vardı abi, Asıl şanslı olan bizdik :))
Leblebi tozu :)
İlk okula gidiyorum,zeynep isimli bir kıza aşıktım-çocukluk aşkı- ,ama bana yüz vermiyordu,rüstem diye bir aradaşa daha yakındı ,bende rüsteme bir gün hep beraberken (tenefüste) leblebi tozunu verdim ve "bunu hüüüp diye içine çekerek yiyeceksin "dedim,hüüüüp dedi,ama sonunda akşam babamdan dayak yedim ,ama ne dayak :)
Çünkü o gün rüstem resmen ölümden dönmüş ,hüüp diye içine çekince boğazına yapışmış leblebi tozları ,Allahtan Mübeccel öğretmenim su vermiş de kurtulmuş,sonradan Mübeccel öğretmenim anneme anlatmış olayı :)
Mübeccel öğretmenim nurlar içinde uyusun,mekanı cennet olsun.

Geri
Üst Alt