teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Sayın emmi anladığım kadarıyla bu kulaklıklar alpine araç içi sistemlerinden baz alıyor.

Bu sadece infrared kaynaktan (Single source) ses alanı:

Araç içi olduğu için muhtemelen o modül ya komşunun aracına monteli, ya da çift kaynak olduğu için hiç alınmamış. Şöyle bir alternatif buldum;

Amazon product ASIN B07CVVCFHQ
Ancak astarı yüzünden pahalı gibi birşey olacak. Ayrıca bunların bazı versiyonları dodge journey, jeep uyumlu diye çinde de satılıyor. İkinci el bir verici bulabilirsen sanırım bayağı kullanışlı olacak. (Tabii araç için değil, aracı zaten sık kullanmadığını biliyoruz.) :)

Bir de bunun orjinal vericisinin bilgilerinde;

FM bandı kullanıyor gibi bir ibare var. (Trägerfrequenz modulation). Acaba bir fm verici ile bu kulaklığa ses iletilebilir mi? Diye de aklıma geldi.
Bende FM verici vardı kendim yapmıştım ama frekans tutmadı sanırım hışşşşşşşş sesinden başka ses gelmedi,Alman sitesinde linkteki o kutunun ilanı da vardı bende ondan fm vericiyi denemiştim ama olmadı :)
Dur şimdi ,daha bu gün araba konusu oldu yine yeğen bizi iftara almıştı ,bana "enişte ne ile geldiniz" dedi der demez hanım "otobüsle,ne ile geliriz" dedi :haha1

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,880
Bende FM verici vardı kendim yapmıştım ama frekans tutmadı sanırım hışşşşşşşş sesinden başka ses gelmedi,Alman sitesinde linkteki o kutunun ilanı da vardı bende ondan fm vericiyi denemiştim ama olmadı :)
Dur şimdi ,daha bu gün araba konusu oldu yine yeğen bizi iftara almıştı ,bana "enişte ne ile geldiniz" dedi der demez hanım "otobüsle,ne ile geliriz" dedi :haha1
Herhalde sadece modulasyon o frekanstan yapılıyor. İletim her koşulda ir ile oluyor. Demek ki fm' i eledik. Ama dediğiniz gibi son paylaştığım devreyle yönsüz/çok yönlü bir transmitter ile bu iş çözülür gibi. Zaten çalışma mantığı kumandaların tam tersi sanırım. Receiver kulaklık, transmitter cihaz/kaynak olsa gerek.

Ben de kaburgayı kırınca (Hala inanamıyorum, kendi kaburgamı kırdım. :) ) çenem düştü. Çok rahatsız edeesem haber verin lütfen. :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Herhalde sadece modulasyon o frekanstan yapılıyor. İletim her koşulda ir ile oluyor. Demek ki fm' i eledik. Ama dediğiniz gibi son paylaştığım devreyle yönsüz/çok yönlü bir transmitter ile bu iş çözülür gibi. Zaten çalışma mantığı kumandaların tam tersi sanırım. Receiver kulaklık, transmitter cihaz/kaynak olsa gerek.
Aynen doğru, rx -tx mantığı ile çalışıyor kulaklık.BT da öyledir ,rx-tx yani. rx=receiver tx= transmitter (kabaca yazdım) ,Aslında direk ır alıcıyı görse kulağımda hazır kulaklık var ,sök içini ,kendin yap :)

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Teknoloji gelişiyor Emmi bu cihazları kullandım biliyorum.
Kulaklığı bulana kadar bütün fm frekanslar tek tek deneyeceksin 60 civarı fm kanal var zaten kolay olur

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Yok Emmi fm yayın da yapıyor Radyo frekans ile extra BT de var hem arabada hem evde kullanırsın evde 12 volt ile çalıştırman gerekli.

Teknoloji gelişiyor Emmi bu cihazları kullandım biliyorum.
Kulaklığı bulana kadar bütün fm frekanslar tek tek deneyeceksin 60 civarı fm kanal var zaten kolay olur
Hımmm,aux girişi var mı ki bunda ,göremedim ben.Bende vardı köydeyken aux olmadığından sadece telefon bt ile bağlanıp radyoya fm olarak veriyordu bunlar,işe yaramaz yani modifiye edilir mi bilemem tabii ama olmaz.Ben bir foto atayım bulunsun :ok
Bu arada 3volt ile besleniyor :)

byalo-354.png

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt