JVC 65'' 165 ekran 4K UHD 65VU83T 8 Haziranda Bimde 4245tl

Sota Çevrimdışı

Sota 

Root
6 Mar 2016
16,253
Biz gaçtık kurtulduk o işsizlerden.
Darısı kaçamayanlara olsun. :hihi

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
tv ile ilgili;

A Ado abi sorum sana; youtube de Müslüm GÜRSES 'ten (Rahmetle Anıyorum) müzik açtım, tv ye döndüm,

kanal değiştirirken siyah ekranlarda 1-2 dakika kadar rahmetlinin gölgesi kaldı, sonra gitti. Aynen bi anda aramızdan gittiği gibi...

Bu neden oldu sence_?

hdr yayının özelliği ile alakalı sanırım ama kutu üzerindeki logodan hariç yazılımda hdr ile ilgili bir menü, ayara denk gelmedim.

varsa o gelir mi diyelim_? =D

bu arada halaa memnunum, halaa mutluyum...

Yazılım ile ilgili;

* ott player ve ssiptv uygulama olarak ya da kısayol olarak smart tuşuna basılınca gelse_?
* arada bazen donuyor, fiş çıkar/tak ile devam ediyorum. güncelleme ile iyileştirme yapılsa_?

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
tv ile ilgili;

A Ado abi sorum sana; youtube de Müslüm GÜRSES 'ten (Rahmetle Anıyorum) müzik açtım, tv ye döndüm,

kanal değiştirirken siyah ekranlarda 1-2 dakika kadar rahmetlinin gölgesi kaldı, sonra gitti. Aynen bi anda aramızdan gittiği gibi...

Bu neden oldu sence_?

hdr yayının özelliği ile alakalı sanırım ama kutu üzerindeki logodan hariç yazılımda hdr ile ilgili bir menü, ayara denk gelmedim.

varsa o gelir mi diyelim_? =D

bu arada halaa memnunum, halaa mutluyum...

Yazılım ile ilgili;

* ott player ve ssiptv uygulama olarak ya da kısayol olarak smart tuşuna basılınca gelse_?
* arada bazen donuyor, fiş çıkar/tak ile devam ediyorum. güncelleme ile iyileştirme yapılsa_?

Donma olayı bende de oluyor, mecbur fiş sök-tak yapıyorum. Diğer gölge sorunu bana denk gelmedi.

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
parasına göre fazlasını aldık bence. ufak tefek iyileştirmeler yapılır ise tadından yenmez,

* renk, görüntü iyileştirmesi,
* uygulamalarda fonksiyonellik, kolay ulaşım (kumanda da tek tuş ile erişim mesela. youtube, netflix gibi)
* sistem kalibrasyonu (donmaya, reset atmaya sebebin bulunup giderilmesi)

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Hbbtv özelliğini aktif ettim (konusunda anlatıldığı gibi) ayrı bi tat geldi tv ye =D

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bende ki JVC tv'nin sürümü v.3.62.40.0 'dı v.3.62.24.0 'a düşürmüş oldum sanırım ama dediğiniz gibi her filmde ileri sarma çıkmıyor, özellikle çoğu mkv filmde desteklenmiyor yazıyor. Vestel'de aynı filmlerin hepsinde ileri sarabiliyor, malesef yazılım eksikliği var jvc'de. Vestelde ki yazılım MB100 v.27.0.0
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:
3.62.4 olmasın o ? :alala

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
A apollonx

usb belleği fat32 olarak biçimlendir,

linteki rar lı dosyayı ayıklayıp usb içerisine klasör olarak kopyala

usb yi tv nin herhangi bir usb portuna tak,

menü > 4725 > usb operation a tıkla, tv kapat aç... güle güle kullan =D

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
A apollonx

usb belleği fat32 olarak biçimlendir,

linteki rar lı dosyayı ayıklayıp usb içerisine klasör olarak kopyala

usb yi tv nin herhangi bir usb portuna tak,

menü > 4725 > usb operation a tıkla, tv kapat aç... güle güle kullan =D

Usb operations yaptıktan sonra 1 sn de flashı okuyor sanırım. TV'yi kapatıp açtıktan sonra ise menu+4725+options3'de HBBTV disabled gözüküyor halen. Farklı usbden deniyeyim bakalım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri