JVC 65'' 165 ekran 4K UHD 65VU83T 8 Haziranda Bimde 4245tl

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
TV'nin sağında solunda ve ortasında açık renklerde gözüken lekeler çıktı, servisi çağırsam bu sorun için bi işlem yapabiliyorlar mı? Leke dediğim, hani kirlenmişde temizlenmesi gerek gibi, gölge gibi.

Fotodaki benim tv değil ama aynısı diyebilirim.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
TV'nin sağında solunda ve ortasında açık renklerde gözüken lekeler çıktı, servisi çağırsam bu sorun için bi işlem yapabiliyorlar mı? Leke dediğim, hani kirlenmişde temizlenmesi gerek gibi, gölge gibi.

Fotodaki benim tv değil ama aynısı diyebilirim.
Panel toplanması dir, servis cagirirsaniz garantisi varsa garantiden yapılacaktır,

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
F fikoloji ustamın da dediği gibi, panel tozlanması.

Sormuştum ben servisin birine, 1 gün sürer demişlerdi. Garanti bitimine yaptırırım diye beklemedeyim açıkçası. Belki temizletiriz, yine olur düşüncesi ile. Olacağı kadar olsunda sonunda bi seferde çıkarız işin içinden dedim kendimce.

Burdan yola çıkarak bir yorum, bir sorum var;

Yorum, bende tv tozlandı, aynı tv başkasında da tozlandı. Kronik bi şey mi, biz mi çok pisiz ? :)

Sorum, F fikoloji ustam sana; tozlanma olayına garanti kaç kere bakar ? Yaptırdık garantiden, garanti bitmeden bir kere daha toz aldı. Yine garantide miyiz pamuk eller cebe mi ? :)

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
F fikoloji ustamın da dediği gibi, panel tozlanması.

Sormuştum ben servisin birine, 1 gün sürer demişlerdi. Garanti bitimine yaptırırım diye beklemedeyim açıkçası. Belki temizletiriz, yine olur düşüncesi ile. Olacağı kadar olsunda sonunda bi seferde çıkarız işin içinden dedim kendimce.

Burdan yola çıkarak bir yorum, bir sorum var;

Yorum, bende tv tozlandı, aynı tv başkasında da tozlandı. Kronik bi şey mi, biz mi çok pisiz ? :)

Sorum, F fikoloji ustam sana; tozlanma olayına garanti kaç kere bakar ? Yaptırdık garantiden, garanti bitmeden bir kere daha toz aldı. Yine garantide miyiz pamuk eller cebe mi ? :)
Tatlı dil yılanı deliğinden çıkartır ? tabiki yaparlar, aslında kronik arıza değil, panel yapısı, eksiklik bu! Sen tozsuz , steril ortamda TV yi fabrikada test et sonrasında satılsın böyle sorunlar gelsin, sonra da yok panel tozlanma bülteni yani ilave yapışkan fln takılsın.
Belki de çok pissiniz bilemem evinize gelmedim ?? şaka şaka bunu en temiz evde de gördüm sobalı evde de gördüm, statik elektrik olup ısınan yüzeye her zaman toz yapışır. ? TV hava alsın diye panel ve kartlar için arka kasada havalandırma delikleri bıraktılar, şimdi de kapattılar ?

T Çevrimdışı

trkkrsy 

Süper Üye
26 Ara 2017
915
42
Bendeki tv de ottplayerde iptv izlerken belli belirsiz yerlerde kanalı bir üste alıyor. Haliyle kumanda nerdeydi, bi kanal geri, yayın açılsın derken 1 keresinde attığımız, 1 keresinde de yediğimiz golü kaçırmıştım. ?

Bu neden olur ?

- böyle olduğunda bakıyorum, internet aktif.
- kablosuz bağlantı ile kullanıyorum. Alt yapı hızı 50 mb lerde şu an.

F fikoloji

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Bendeki tv de ottplayerde iptv izlerken belli belirsiz yerlerde kanalı bir üste alıyor. Haliyle kumanda nerdeydi, bi kanal geri, yayın açılsın derken 1 keresinde attığımız, 1 keresinde de yediğimiz golü kaçırmıştım. ?

Bu neden olur ?

- böyle olduğunda bakıyorum, internet aktif.
- kablosuz bağlantı ile kullanıyorum. Alt yapı hızı 50 mb lerde şu an.

F fikoloji
Sspitv çok stabil program değil ben ottplayer kullanıyorum.
Ssiptvde açılmayan kanal ottplayerde açılıyor sonra ssiptv ye dönüyorum açılıyor

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
Dün akşam mi box cihazı ne kadar elektrik tüketiyor diye test ederken farkettiği verileri yazayım buraya da belki faydası olur merak edenlere.

65" JVC TV ortalama olarak 80w çekiyor.
MI BOX 3w çekiyor.
TV nin kendi youtube programı açılırsa tüketim bir anda 80w'lardan 160w'a çıkıyor ki beni bu çok şaşırttı. Yani smart için kullanılan işlemci fena sömürüyor enerjiyi. Smart içinde Mi box kullanmaya karar verdim, HDMI CEC özellikleri sayesinde tek kumanda ile kullanılıyor zaten.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
TV nin kendi youtube programı açılırsa tüketim bir anda 80w'lardan 160w'a çıkıyor ki beni bu çok şaşırttı. Yani smart için kullanılan işlemci fena sömürüyor enerjiyi. Smart içinde Mi box kullanmaya karar verdim, HDMI CEC özellikleri sayesinde tek kumanda ile kullanılıyor zaten.

Tüketimin işlemciden kaynaklandığını hiç sanmıyorum, o kadar tüketemeden yanar gider o gariban işlemci :) Tüketimin asıl kaynağı görüntü modu değişimidir. Eco ayardan enerji tasarrufu iptal canlı moda falan geçerse olur örneğin. Ekran ayarlarını bir kontrol edin derim.

A Çevrimdışı

apollonx

Aktif Üye
3 Mar 2018
140
Tüketimin işlemciden kaynaklandığını hiç sanmıyorum, o kadar tüketemeden yanar gider o gariban işlemci :) Tüketimin asıl kaynağı görüntü modu değişimidir. Eco ayardan enerji tasarrufu iptal canlı moda falan geçerse olur örneğin. Ekran ayarlarını bir kontrol edin derim.

ECO modda ise youtube'a geçince neden bu iptal olsun ki? Adem hocam'a sormak lazım mantığını.

A Adem Helvacı

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
ECO modda ise youtube'a geçince neden bu iptal olsun ki? Adem hocam'a sormak lazım mantığını.

A Adem Helvacı

İptal olma gibi değil aslında. Her girişin ayarı ayrı ayrı kaydediliyor o yüzden. Youtube'u da ayrı bir giriş gibi düşünün. Siz Uydu'yu yahut HDMI1'i ayarladınız ama Youtube üzerinde iken ayarlara hiç ellemediniz. O standart hali ile kalmış besbelli. Youtube'da iken görüntü ayarlarına girin, farkları görürsünüz.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt