JVC 50VU73T Kullanıcılarına özel 3.62.13.0 sürüm MB130 yazılım

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
Merhaba
49UD8400 17MB130
Tespit edilen ve yayinlanan tum yazilimlarin denenmesi ile birlikte cozulemeyen sorunlar asagidaki gibidir.Zamanla çözülebilecektir umarım.
1 Modem resetleme sonrasi internet baglanti hatasi, tv ip alamamaktadır .sorunun cozumu icin mutlaka tv nin fisi nin sokulup takilmasi
2 Bluetooth baglanti problemi .baglantinin kapatilip acilmasi sonrasi baglanmamasi.tekrar ayni cihazin yeniden eslenmesi gerektigi.
3 Wirelees baglantisi yapildiginda tv nin aşırı hantallasmasi .ses kontrolü dahi yapilamamasi.
4 Goruntulerdeki keskinligin ve aydinlatmanin yetersiz olmasi.
5 Renklerin çok cansiz ve dogalliktan uzak olmasi.
6 Daha once 42.inch regal tv de oynatabildigim video formatlarinin acilamamasi.

P Çevrimdışı

pampaa

Yeni Üye
9 Tem 2018
1
39
Arkadaşlar Merhaba;

Kafa karışıklığı olmaması adına önce bir açıklama yapayım.

Başlık JVC kullanıcılarına özel ancak bunun haricinde MB130 yeni yazılım çıktı başlığı ile, zaten süregelen ÇEKİRDEK YAZILIM geleneğimize devam ediyoruz. Yani MB130 başlığındaki yazılım ile bu yazılım aynıdır.
İşin aslı ise, fabrikaya geribildirimlerimiz sonrasında özellikle ve ağırlıklı olarak JVC 50VU73T kullanıcılarının şikayetleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel bir yazılımdır.

Paylaştığım bu yazılım üzerinde önceden zaten çalışılıyordu, JVC sonrası ve genel MB130 geri bildirimlerimiz ile birlikte son hali verildi. Bundan sonra yine güncellemeler mutlaka gelecektir :ok

MB130 ile üretilmiş diğer marka sahipleri arkadaşlarımız da bu yazılımı yükleyebilirler.

Her ne kadar yazılımı daha önce ele almış olsam da, her zaman olduğu gibi önce kendim incelemek istedim.

Yine her zaman olduğu gibi yazılım ile ilgili ''Şu olmuş bu düzelmiş bu bozulmuş'' gibi yorumlar yapmayacağım.

Sizlerden en öncelikli isteğim ise şu dur;

Arkadaşlar lütfen kimsenin yazdıklarından etkilenmeden kendi tespitlerini yazınız geri dönüş olarak. Bakınız aynı konu JVC 50'' kullanıcıları ana konu sayfasında yaşandı, Bir arkadaşımızın ''Renkler soluk yaaa'' demesiyle birlikte arkasından bir çok arkadaşımız aynı söylemde bulundu ki ben iddia ediyor ve kalıbımı basıyorum ki bu tv de renk falan soluk değildi, halen de değil iddiasındayım.

Yani bir arkadaşımıza soluk gelmiş olabilir, nasıl ayar yaptığını bilmiyoruz, hangi tercihleri kullandığını bilmiyoruz, Doğru tonu bulup bulmadığını bilmiyoruz bu nedenle önemle rica ediyorum lütfen kimsenin yazdığından etkilenerek değil, size verdiği his, size sunduğu renk, size paylaştığı internet verileri, size çıkarttığı ses nasıl geliyor ise o şekilde yazınız.

Bu vesile ile hepinize şimdiden hayırlı olsun diyor ve yazılımı paylaşıyorum.

Önce İLK izlenimlerinizi, sonra da kısa orta uzun vade kullanım sonrası görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz arkadaşlar :ok

[Gizli içerik]
Teşekkürler.

Deimos Çevrimdışı

Deimos

VIP
6 Nis 2018
742
Merhaba
49UD8400 17MB130
Tespit edilen ve yayinlanan tum yazilimlarin denenmesi ile birlikte cozulemeyen sorunlar asagidaki gibidir.Zamanla çözülebilecektir umarım.
1 Modem resetleme sonrasi internet baglanti hatasi, tv ip alamamaktadır .sorunun cozumu icin mutlaka tv nin fisi nin sokulup takilmasi
M mesutank Mesut bey bu sorunu çözmek için Ağ ayarlarında Otomatik seçeneğinden çıkıp TV nize Manuel IP tanımlarsanız sorun büyük olasılıkla çözülecek. DHCP den değil sizin tanımladığınız IP den yoluna devam edecek.

M Çevrimdışı

mgk19 

Aktif Üye
31 Mar 2018
51
37
Bende de oldu bu durum.Kumandaya bile tepki vermiyor.Özellikle nette gezerken kilitlenmeler oluyor.Sonra tvyi fişten çekip takarak çözüyorum.
A Ado hocam,birde özellikle karanlık sahnelerde koyu renk olan bölgelerde bir siyah sonra gri olarak renk değişimleri oluyor bu normalmidir?Aydınlık sahnelerde bir sorun görmedim.
Selamlar, wifi sorunu bende de var.ayarlarda kablolu ve devredışı özelliği var sadece "kablosuz" yazısı seçeneklerde çıkmıyor.fiş söküp takmak bir süre çmzüm sağlıyor.kumanda nın tepkisiz kalma sorunu da var.açma tuşuna basıyorsunuz ve bir süre bekleyip tv nin açıldığını görüyorsunuz .fakat ses tuşu dışında hiçbir tuş çalışmıyor o yüzden tek çözüm yine fişi çekmek oluyor.

20180710_113104.jpg

G Çevrimdışı

grimroser

Yeni Üye
10 Tem 2018
1
27
Arkadaşlar Merhaba;

Başlık JVC kullanıcılarına özel ancak bunun haricinde MB130 yeni yazılım çıktı başlığı ile, zaten süregelen ÇEKİRDEK YAZILIM geleneğimize devam ediyoruz. Yani MB130 başlığındaki yazılım ile bu yazılım aynıdır.
İşin aslı ise, fabrikaya geribildirimlerimiz sonrasında özellikle ve ağırlıklı olarak JVC 50VU73T kullanıcılarının şikayetleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel bir yazılımdır.

Paylaştığım bu yazılım üzerinde önceden zaten çalışılıyordu, JVC sonrası ve genel MB130 geri bildirimlerimiz ile birlikte son hali verildi. Bundan sonra yine güncellemeler mutlaka gelecektir :ok

MB130 ile üretilmiş diğer marka sahipleri arkadaşlarımız da bu yazılımı yükleyebilirler.

Her ne kadar yazılımı daha önce ele almış olsam da, her zaman olduğu gibi önce kendim incelemek istedim.

Yine her zaman olduğu gibi yazılım ile ilgili ''Şu olmuş bu düzelmiş bu bozulmuş'' gibi yorumlar yapmayacağım.

Arkadaşlar lütfen kimsenin yazdıklarından etkilenmeden kendi tespitlerini yazınız geri dönüş olarak. Bakınız aynı konu JVC 50'' kullanıcıları ana konu sayfasında yaşandı, Bir arkadaşımızın ''Renkler soluk yaaa'' demesiyle birlikte arkasından bir çok arkadaşımız aynı söylemde bulundu ki ben iddia ediyor ve kalıbımı basıyorum ki bu tv de renk falan soluk değildi, halen de değil iddiasındayım.

Yani bir arkadaşımıza soluk gelmiş olabilir, nasıl ayar yaptığını bilmiyoruz, hangi tercihleri kullandığını bilmiyoruz, Doğru tonu bulup bulmadığını bilmiyoruz bu nedenle önemle rica ediyorum lütfen kimsenin yazdığından etkilenerek değil, size verdiği his, size sunduğu renk, size paylaştığı internet verileri, size çıkarttığı ses nasıl geliyor ise o şekilde yazınız.

Önce İLK izlenimlerinizi, sonra da kısa orta uzun vade kullanım sonrası görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz arkadaşlar :ok

[Gizli içerik]
teşekkürler

M Çevrimdışı

mesutank 

Süper Üye
4 Şub 2018
656
44
M mesutank Mesut bey bu sorunu çözmek için Ağ ayarlarında Otomatik seçeneğinden çıkıp TV nize Manuel IP tanımlarsanız sorun büyük olasılıkla çözülecek. DHCP den değil sizin tanımladığınız IP den yoluna devam edecek.

Dogrudur .diger yazilimlarda manuel ip dahi girilse sorun cozulmuyordu.bu versiyonda manuel ip girisi ile cozulmus .Fakat bu son yazilimda goruntude keskinlik ,renklerdeki dogallik ve parlaklik problemli .simdilik idare ediyoruz.Tesekkur ederim...

T Çevrimdışı

trendy

Yeni Üye
9 Haz 2018
9
53
Bu kadar sorun var ve bu sorunları çözecek bir güncelleme yok, bu tv leri müşteri üzerinde deneyip de geliştirme yapıyorlar dicem ama gelişme melişme yok. Bu arada tv yi öve öve yere göğe sığdırmayan sevgili Ado, tv deki sorunları yazanlara kusur bulup üreticiye toz kondurmuyor.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Bu kadar sorun var ve bu sorunları çözecek bir güncelleme yok, bu tv leri müşteri üzerinde deneyip de geliştirme yapıyorlar dicem ama gelişme melişme yok. Bu arada tv yi öve öve yere göğe sığdırmayan sevgili Ado, tv deki sorunları yazanlara kusur bulup üreticiye toz kondurmuyor.

Haklısınız, Ne de olsa üretici babamın oğlu. Ben de her satıştan komisyonu cebe indiriyorum. Olan vatandaşa oluyor ama ne yapalım bu ülkenin makus talihi bu :ok

F Çevrimdışı

Fear874

Yeni Üye
10 Tem 2018
5
32
Arkadaşlar Merhaba;

[Gizli içerik]
Hocam merhabalar,

JVC 49VU73T cihaz aldım son karar olarak. İçinde 3.47.6.2 görünüyor yazılım versiyonu olarak, forumdan takip ettiğim kadarıyla içinde gelen orijinal yazılım. İki gündür kullanıyorum sizin tavsiyelerinize istinaden farkı görebilmek amacıyla. Hafta başında yüklemeyi yapmaya çalışacağım. Şimdiden teşekkür ediyorum.

WhatsApp-Image-2018-07-21-at-09.03.13.jpg

Geri
Üst Alt