JVC 50VU73T Kullanıcılarına özel 3.62.13.0 sürüm MB130 yazılım

E Çevrimdışı

eflanili

Yeni Üye
29 May 2018
8
45
50" JVC televizyon için son yazılımında çekirdek yazılımında önceki yazılımlarında denedim sonuç değişmedi.Kardeşimede aynı cihazı aldık onda sorun yok benimkinde bariz tepkime sorunu var.Menü ekranından çıkarken bi sonraki karede petek petek ekranda kalıyor.Aynı şekilde kayan yazılarda yazı bandınının bitimiyle bı kuyruk şeklinde iz kalıyor alt yazı kar yazılar yazı kaybolunca silüet olarak ekranda askıda kalıyor.Resimler üst üste silüet olarak kalıyor.Ekran da gürültü önlemeyi falan kapattım değişmedi.Resimleri bı inceleyip bi durum tespiti yapabilirsiniz,Ado hocam yazılımsal değilse ne önerirsiniz.

IMG_20180724_1705595d901cad965cc352.jpg
IMG_20180724_170534edbccd39e803376e.jpg

S Çevrimdışı

serdargadder

Yeni Üye
30 Ocak 2018
19
54
A Ado, hocam merhaba, mb130 connected için güncelleme dosyasına google drive ın erişim engeli nedeniyle erişim sağlayamıyorum. 2 farklı gmail ile girdim erişim kısıtlı erişim iste uyarısı alıyorum. 3 5 defa erişim isteği gönderdim ama size geldi mi bilmiyorum. yardımcı olur musunuz? dosyayı indirebilen birisi bana mail atabilir mi serdargadder@gmail.com

Muya16 Çevrimdışı

Muya16

Yeni Üye
17 Tem 2018
26
51
A Ado, hocam merhaba, mb130 connected için güncelleme dosyasına google drive ın erişim engeli nedeniyle erişim sağlayamıyorum. 2 farklı gmail ile girdim erişim kısıtlı erişim iste uyarısı alıyorum. 3 5 defa erişim isteği gönderdim ama size geldi mi bilmiyorum. yardımcı olur musunuz? dosyayı indirebilen birisi bana mail atabilir mi serdargadder@gmail.com
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

mailine yolladım.:bye

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
50" JVC televizyon için son yazılımında çekirdek yazılımında önceki yazılımlarında denedim sonuç değişmedi.Kardeşimede aynı cihazı aldık onda sorun yok benimkinde bariz tepkime sorunu var.Menü ekranından çıkarken bi sonraki karede petek petek ekranda kalıyor.Aynı şekilde kayan yazılarda yazı bandınının bitimiyle bı kuyruk şeklinde iz kalıyor alt yazı kar yazılar yazı kaybolunca silüet olarak ekranda askıda kalıyor.Resimler üst üste silüet olarak kalıyor.Ekran da gürültü önlemeyi falan kapattım değişmedi.Resimleri bı inceleyip bi durum tespiti yapabilirsiniz,Ado hocam yazılımsal değilse ne önerirsiniz.

IMG_20180724_1705595d901cad965cc352.jpg
IMG_20180724_170534edbccd39e803376e.jpg
Çok geç kalmışım cevap vermek için farkındayım lakin paneliniz arızalı. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Bu sorunu çözdük, sebebini de yazmıştık dosyayı indiren arkadaşlarımız muhtemelen farkında olmadan erişimi kapatıyorlar. Bu nedenle düzenleme yetkisini herkese kapattım sadece görüntüleyebilir izni açık bıraktım :ok

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
Bu sorunu çözdük, sebebini de yazmıştık dosyayı indiren arkadaşlarımız muhtemelen farkında olmadan erişimi kapatıyorlar. Bu nedenle düzenleme yetkisini herkese kapattım sadece görüntüleyebilir izni açık bıraktım :ok

Teşekkürler

R Çevrimdışı

rafsar08

Yeni Üye
17 Ağu 2018
1
49
Arkadaşlar Merhaba;

Kafa karışıklığı olmaması adına önce bir açıklama yapayım.

Başlık JVC kullanıcılarına özel ancak bunun haricinde MB130 yeni yazılım çıktı başlığı ile, zaten süregelen ÇEKİRDEK YAZILIM geleneğimize devam ediyoruz. Yani MB130 başlığındaki yazılım ile bu yazılım aynıdır.
İşin aslı ise, fabrikaya geribildirimlerimiz sonrasında özellikle ve ağırlıklı olarak JVC 50VU73T kullanıcılarının şikayetleri göz önünde bulundurularak hazırlanmış özel bir yazılımdır.

Paylaştığım bu yazılım üzerinde önceden zaten çalışılıyordu, JVC sonrası ve genel MB130 geri bildirimlerimiz ile birlikte son hali verildi. Bundan sonra yine güncellemeler mutlaka gelecektir :ok

MB130 ile üretilmiş diğer marka sahipleri arkadaşlarımız da bu yazılımı yükleyebilirler.

Her ne kadar yazılımı daha önce ele almış olsam da, her zaman olduğu gibi önce kendim incelemek istedim.

Yine her zaman olduğu gibi yazılım ile ilgili ''Şu olmuş bu düzelmiş bu bozulmuş'' gibi yorumlar yapmayacağım.

Sizlerden en öncelikli isteğim ise şu dur;

Arkadaşlar lütfen kimsenin yazdıklarından etkilenmeden kendi tespitlerini yazınız geri dönüş olarak. Bakınız aynı konu JVC 50'' kullanıcıları ana konu sayfasında yaşandı, Bir arkadaşımızın ''Renkler soluk yaaa'' demesiyle birlikte arkasından bir çok arkadaşımız aynı söylemde bulundu ki ben iddia ediyor ve kalıbımı basıyorum ki bu tv de renk falan soluk değildi, halen de değil iddiasındayım.

Yani bir arkadaşımıza soluk gelmiş olabilir, nasıl ayar yaptığını bilmiyoruz, hangi tercihleri kullandığını bilmiyoruz, Doğru tonu bulup bulmadığını bilmiyoruz bu nedenle önemle rica ediyorum lütfen kimsenin yazdığından etkilenerek değil, size verdiği his, size sunduğu renk, size paylaştığı internet verileri, size çıkarttığı ses nasıl geliyor ise o şekilde yazınız.

Bu vesile ile hepinize şimdiden hayırlı olsun diyor ve yazılımı paylaşıyorum.

Önce İLK izlenimlerinizi, sonra da kısa orta uzun vade kullanım sonrası görüşleriniz için bu başlığı kullanabilirsiniz arkadaşlar :ok

[Gizli içerik]

Teşekkürler hocam :ok

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
311
43
A Ado hocam jvs 50vu73t MB130 3.62.13.0 için yeni yazılım güncelleme çalışması var mı acep gündemde, birde şu beinsport bi gelmedi smarta o kadar canlı yardıma da bildirdigimiz halde...

bektafig Çevrimdışı

bektafig

Aktif Üye
25 May 2018
78
35
A Ado hocam

Merhabalar

50VU73T tv'de Otomatik Kapatma var ama Tepkisiz Kalınca ( örneğin tv başında 30 dk yada 1 saat herhangi kanal değiştirmeyince) tv'nin kendini kapatmasını sağlayabilirmiyiz?

Cunku annem 23:30 da geçer tv başına genelde 01:30 da uyur sonra tv sabaha kadar calısır. Plazma tv yi sırf bu yüzden satmıştım elektrik faturasının altından kalkamadım o derece

Merhabalar

50VU73T ve güncel yazılım "17MB130_V362130_SVN_263806_Cekirdek_SW" 'da bir sorunla karşılaştım çözemiyorum

TV'yi dün kendim kurdum CNN TURK HD, NTV HD gibi frekanslarda sorun yok. ilk normal kanal kurulmu yaptıkdan sonra TKGS kurulumunu başlattım 14.08.2018 güncel listesini aldı ve TKGS'yi kapalı konuma getirip kanalların yerlerini sıraladım (Sıralı kanal listesini de ekliyorum)

Fakat Örneğin FB TV yada Halk tv den kanal değiştirip Kanal D'ye geçiyorum 3-5 dk izliyorum sonra tekrar Halk TV - FB TV Ye geçince Sinyal yok diyor. bekliyorum gelmiyor.

Bu durumda iken USB'ye kayıt ettiğim kanal listesini tekrar tv'ye attığımda sonra tekrar fb tv yada halk tv geldiğimde herhangi sorun olmadan açıyor

Aynı olayı Sinyal Bilgileri Menüsüne gelince de yapıyor. Örneğin Halk tv üzerinde sinyal bilgisine geliyorum. sonra Menu den cık diyorum sonra sinyal yok diyor

BEKLIYORUM.jpg
CEKMIYOR.jpg
CEKMIYOR-02.jpg
LISTE-ATTIKDAN-SONRA.jpg
TKGS.jpg
TUPLU-TV-2.jpg
TUPLU-TV.jpg

Aman deyim çanak'dan v.s demeyiniz çünkü içerdeki tüplü 37 ekran tv ve 2008'den kalma receiver gayet normal çekiyor %62 - %80 frekans

ne yapacağım nasıl yapacagım çok canım sıkıldı bayram öncesinde :(((

tv aldık diye sevinirken

bude video :

kanal listesi :S

Serial : 8036389 801089

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri