JVC 50'' 127 Ekran TV Kullanıcıları Ana Konu

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
311
43
Adem Helvacı Ado hocam ben tvden memnun kaldım ancak alt tarafta iç tarafta kıl gibi bişey var çizik mıdır kıl mıdır bilemedim ölü piksel olabilir mi bu ? Resim çekmeye çalıştım ama resimde gözükmüyor...

Son düzenleme:
Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem Helvacı Ado hocam ben tvden memnun kaldım ancak alt tarafta iç tarafta kıl gibi bişey var çizik mıdır kıl mıdır bilemedim ölü piksel olabilir mi bu ? Resim çekmeye çalıştım ama resimde gözükmüyor...

Azizim o panellerin toplandığı ortamlar cleanroom diye geçer yani teknik olarak mümkünü yok kıl olmasının ama Olmaz diye bir şey de yok, Öyle ölü piksel olmaz azizim, bu arada daha net anlayabilmeniz için panel test uygulamasını çalıştırırmısınız rica etsem, o kıl dediğiniz unsuru BEYAZ ekranda daha net görebilirsiniz.

Sonucu bilgi verin lütfen :ok

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
311
43
Azizim o panellerin toplandığı ortamlar cleanroom diye geçer yani teknik olarak mümkünü yok kıl olmasının ama Olmaz diye bir şey de yok, Öyle ölü piksel olmaz azizim, bu arada daha net anlayabilmeniz için panel test uygulamasını çalıştırırmısınız rica etsem, o kıl dediğiniz unsuru BEYAZ ekranda daha net görebilirsiniz.

Sonucu bilgi verin lütfen :ok
Panel test nerden yapıyorum, menüden mi?

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Sabah aldım görüntüyü pek beğenmedim çok beyaz smart beğenmedim birde YouTube sayfasına giriyorum bir yayın seçiyorum ama başlamıyor neden olabilir hocam teşekkürler

''Çok beyaz'' ifadesi biraz soyut gibi azizim yani çözüm önereyim diyeceğim ama çok beyazın ucu o kadar açık ki size Arka aydınlatmayı kısabilirsiniz mi desem, Görüntü ayarlarını DOĞAL yapın mı desem, Ten rengi üzerinde menüden kaydırma yapabilirsiniz mi desem bilemedim.

Yani insan davranışları değişken olduğu için menüden oldukça geniş bir ayar olanağı var hangisini kullandınız bilemiyorum.

Sizinki şunun gibi olmuş sanki, TV yi kutudan çıkartıp masaya koyup ekrana bakıp beğenmedim diyerek kapatmıp kaldırmışsınız gibi :kiskis

Bağlantı sonrası hız testi yapıp sonucu yazarmısınız rica etsem.

Aynı zamanda mümkünü var ise görüntü ayarlarınızın da resmini çekerseniz bakıp bir öneride bulunalımsize. :ok

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Y Çevrimdışı

Yilmax

Yeni Üye
25 May 2018
40
47
''Çok beyaz'' ifadesi biraz soyut gibi azizim yani çözüm önereyim diyeceğim ama çok beyazın ucu o kadar açık ki size Arka aydınlatmayı kısabilirsiniz mi desem, Görüntü ayarlarını DOĞAL yapın mı desem, Ten rengi üzerinde menüden kaydırma yapabilirsiniz mi desem bilemedim.

Yani insan davranışları değişken olduğu için menüden oldukça geniş bir ayar olanağı var hangisini kullandınız bilemiyorum.

Sizinki şunun gibi olmuş sanki, TV yi kutudan çıkartıp masaya koyup ekrana bakıp beğenmedim diyerek kapatmıp kaldırmışsınız gibi :kiskis

Bağlantı sonrası hız testi yapıp sonucu yazarmısınız rica etsem.

Aynı zamanda mümkünü var ise görüntü ayarlarınızın da resmini çekerseniz bakıp bir öneride bulunalımsize. :ok
Şu an işteyim akşam mümkün olursa bakabilirim ama yani tv bana nedense basit geldi ya ne bileyim beyaz dediğim görüntü çok parlak beyaz konstratı biraz kıstım ama her neyse artık.birde bu lg ses sistemini kablosuz olarak bu tv ye bağlayabilirmiyim teşekkürler

C Çevrimdışı

cemel 

Aktif Üye
27 Nis 2018
311
43
menü4725 ile girin
DİAGNOSTİK üzerine gelin ve OK basın
Panel test bölümüne girip onaylayın
sağ ok ile ilerleyin

Toplamda 9 adım gidersiniz
7 renk + siyah +beyaz

:ok

Aşağıdaki konuya bakabilirsiniz

https://tavsiyeforumu.com/konu/vestel-tv-ilk-kurulum-ve-panel-test-uygulamasi-resimli-anlatim.604/

2018-05-25-12-30-11-jpg.jpg

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Abi cidden kıla benziyor. Bu resmi alıp capcanlı destek hattına aktarıp servis talebinde bulunrumusunuz rica etsem.

İşte bu testleri kurulum esnasında yapmak bu nedenle önemli :ok

Arkadaşlar birazdan cumaya giderim muhtemelen 1-2 saat cevap veremeyebilriim bilginiz olsun.

Dışarıdayken elimden geldiğince telefondan bakmaya çalışırım :ok

K Çevrimdışı

kenan

Yeni Üye
3 Nis 2018
47
37
açı problemi var mı bu modelde acaba

alan arkadaşlar yanlarda bakınca görüntüne ne kadar bozulma oluyor

Geri
Üst Alt