Hukuki Konularda Bilgi Alış Verişi ve Tavsiye Konusu

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
S.A. Hukuki konu deyince, Bir fikir almak isityorum. yataş firmasının bir bayiinden pandemi öncesi bir yatak almıştım, satıcı 30 gün içinde değişim vaadi ile sattı, 14 gün sonra yataktan memnun olmadığımızı değişimini talep ettik ki alırken eşimin be benim bel ve boyun fıtıklarımız olduğunu belirtmemize rağmen, değiştirmediler, yandan gitti yönden gitti muhabbeti yaptılar, bunun üzerine bende 4 nisan 2020 tarihinde tüketici hakem heyetine başvurdum, tüketici hakem heyeti beni haklı bulan bir karar yayınladı 29 eylül 2020 tarihinde. ekim ayı içinde de tebligat ve itiraz süresini bekledim nihayetinde 19 Kasım 2020 tarihi itibari ile bu THHK ya karşı taraf itiraz etmediği için THHK ilamı kesinleşmiş oldu ve bende bu bedelin icra yoluyla alınması için icra müdürlüğüne THHK ile başvurdum, icra ödeme emri firmaya 26 Kasımda tebliğ edilmiş, 7 gün içinde itiraz yada ödeme yapma hakkkı var, sekizinci gün haciz talebi dilekçesi vereceğim. Bu haciz talebi dilekçesi ile tekrar dan bir harç veya masraf ödemesi alacak mı benden icra dairesi? bunu öğrenmek istiyorum sizden. (Bu arada yatak bedeli 2722-Tl 14 Mart 2020 tarihi itibari ile.

THH-karari.jpg

Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

L lordhaseky
Harç ve benzeri ödeme olursa da bunu size karşı taraftan tahsil ederek iade ederler, bu konuda kaybınız olmaz.

B Çevrimdışı

baran5454 

Süper Üye
14 Kas 2019
560
Harç ve benzeri ödeme olursa da bunu size karşı taraftan tahsil ederek iade ederler, bu konuda kaybınız olmaz.
Domestos Domestos hocamın söylediği sebepten dolayı genelde şirketler zaten ödemeyi son günü yaparlar itiraz edilecek bir durum yoksa ki parayı değerlendirsin. İş uzadıkça sizin zamanınız onların para kayıpları artıyor. Bana kalırsa siz hacizi başlatmadan öderler gibime geliyor.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64
Biz de alt komşunun balkondan eşya silkmesinden şikayetçiyiz, artık gına geldi. İpte çamaşırımız varken yapma dedik, bir defa da ben uyardım hala devam ediyor. Bugün yakaladım bir şey demedim. Panjurları öne açtıkları için diğer balkona da seremiyoruz. Bunlara nasıl bir yaptırım uygulayabiliriz? Böyle giderse ya evi satıp gideceğiz ya da kurutma makinası alacağız.
Sevgili B baran5454 e katılıyorum,yönetime bildirmek en iyisidir ,onla da ev sahibi mi acaba,yani pire için yorgan yakmak olur bu,ama bizim üstümüzde temizlik hastası komşumuz vardı ,ilk zamanlar o da böyle yapıyordu,bayramda (o zaman) ,ziyarete gittiğimizde şaka yollu söyledim kendilerine "biz yemek yerken silkelediğin çarşafın içine azıcık tuz,azıcık da karabiber koy da,bari ondan tasarruf edelim" dedim, o oldu :)

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Sevgili B baran5454 e katılıyorum,yönetime bildirmek en iyisidir ,onla da ev sahibi mi acaba,yani pire için yorgan yakmak olur bu,ama bizim üstümüzde temizlik hastası komşumuz vardı ,ilk zamanlar o da böyle yapıyordu,bayramda (o zaman) ,ziyarete gittiğimizde şaka yollu söyledim kendilerine "biz yemek yerken silkelediğin çarşafın içine azıcık tuz,azıcık da karabiber koy da,bari ondan tasarruf edelim" dedim, o oldu :)
Onlar da ev sahibi. Son zamanlarda yapmaya başladılar, uyardık ama dinleyen yok. Sizin komşu yine söz dinlemiş :) bunlarda o da yok.

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
İsteğim dışında iktidar partisine üye yapılmışım. Herkes söylüyordu bir de ben bakayım dedim. 1 yıldır üyeymişim. Hangi parti olursa olsun böyle emrivakilerden hoşlanmam. Bilgimiz dışında yapılan bu işlemin hukuki yaptırımı olmalı. Bakıp kontrol edin derim.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
İsteğim dışında iktidar partisine üye yapılmışım. Herkes söylüyordu bir de ben bakayım dedim. 1 yıldır üyeymişim. Hangi parti olursa olsun böyle emrivakilerden hoşlanmam. Bilgimiz dışında yapılan bu işlemin hukuki yaptırımı olmalı. Bakıp kontrol edin derim

Şeytanın aklına gelmeyecek işler bunlarda, kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu gafillik.

Şimdi sorguladım, tertemiz çıktım... Bilgilendirme için teşekkürler.

IMG_20210116_212205.jpg

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Şeytanın aklına gelmeyecek işler bunlarda, kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi bu gafillik.

Şimdi sorguladım, tertemiz çıktım... Bilgilendirme için teşekkürler.

IMG_20210116_212205.jpg
Rica ederim. Görür görmez hemen üyeliği sildim. Daha kim bilir kimler var. İnternet kullanmayan kişilerden tutun yaşlılarımıza kadar üye yapmış olabilirler.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Rica ederim. Görür görmez hemen üyeliği sildim. Daha kim bilir kimler var. İnternet kullanmayan kişilerden tutun yaşlılarımıza kadar üye yapmış olabilirler.
Özellikle; din Allah kitap peygamber vurgusu yapan parti di mi bunlar?

Oysa, vurgu yaptıkları yüce yaradan "dinimi paraya pula, menfaate değişmeyin" diyor... Neyse, Allah görüyor biliyor çok şükür.

A Çevrimdışı

Alperentoy

Süper Üye
12 Nis 2019
647
Özellikle; din Allah kitap peygamber vurgusu yapan parti di mi bunlar?
Din de parti kavramı var da biz mi bilmiyoruz. Ya da şöyle sorayım, partiler kul kavramı içine nasıl girebilir? Din "islam" kurumlara değil insanlara ve cinlere gönderilmiş, onlara sorumluluk yüklemiş. Din adına yanlış tanımlardan kaçınalım. Normalde insanın olduğu her yerde Allah, peygamber vurgusu yapılması olması gereken bir durum. Günde beş vakit semalarımız da boşuna yankılanmıyor. Çünkü islam güzel ahlaktır. Din de şu gurup bu gurup tanımı da yok. Allah'ın yolladığı ve razı olduğunu belirttiği islam dini ve ona tabi olmasını istediği ondan razı olacağını belirtiği kul tanımı var. İnanan ve teslim olanlar tek başlarına kendilerine verilmiş imkanlara göre eşit sorumluluklara ve haklara sahiptirler ve birbirleriyle ancak kardeştirler. Herkes islam dini gereği Hak'ka döndürüldüğün de hesabını tek başına hak sahiplerine Hak'kın gözetimin de verecektir ve karşılıklı razılık sağlanacaktır.

Sanırım kızgınlıktan partili kişiler yerine tabela olan kurumu yazdınız.

Konu hassas olduğundan açıklayıcı ve geniş yazdım. Din biz de tam olarak pek bilinmediğinden, pek konuşulmaz ama her şey de onun üstünden konuşulmaya çalışılır.

Domestos Çevrimdışı

Domestos 

Süper Üye
3 Tem 2018
4,206
50
Din de parti kavramı var da biz mi bilmiyoruz. Ya da şöyle sorayım, partiler kul kavramı içine nasıl girebilir? Din "islam" kurumlara değil insanlara ve cinlere gönderilmiş, onlara sorumluluk yüklemiş. Din adına yanlış tanımlardan kaçınalım. Normalde insanın olduğu her yerde Allah, peygamber vurgusu yapılması olması gereken bir durum. Günde beş vakit semalarımız da boşuna yankılanmıyor. Çünkü islam güzel ahlaktır. Din de şu gurup bu gurup tanımı da yok. Allah'ın yolladığı ve razı olduğunu belirttiği islam dini ve ona tabi olmasını istediği ondan razı olacağını belirtiği kul tanımı var. İnanan ve teslim olanlar tek başlarına kendilerine verilmiş imkanlara göre eşit sorumluluklara ve haklara sahiptirler ve birbirleriyle ancak kardeştirler. Herkes islam dini gereği Hak'ka döndürüldüğün de hesabını tek başına hak sahiplerine Hak'kın gözetimin de verecektir ve karşılıklı razılık sağlanacaktır.

Sanırım kızgınlıktan partili kişiler yerine tabela olan kurumu yazdınız.

Konu hassas olduğundan açıklayıcı ve geniş yazdım. Din biz de tam olarak pek bilinmediğinden, pek konuşulmaz ama her şey de onun üstünden konuşulmaya çalışılır.
Yazdığım argümanı çok yanlış yönde izah etmişsiniz... İzah ettiğiniz şeylere müstakil olarak imzamı atarım ama benim dediğim şey o yönde değil...

Bir kurum, parti marti vs düşünün, sabah akşam Din Allah kitap peygamber söylemlerini dilinden düşürmüyor ama o argümanlarla tamamen aykırı davranıyor...

İşte bu noktada "ele verir talkımı kendi yutar salkımı" deyimi devreye giriyor ve bahsettiğim şey de budur...

Yazdığınız güzel açıklama ile yazdığım bu durumun ilgisi de yoktur... Teşekkürler.

I Çevrimdışı

ibrahimykr1

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşın tanıdığı 1 kaç sene önce ev adresine kadar bilgi vermişti. Yanlış anlamayın ben sadece sordum.
Ben bakarım, polis değilim altyapımız var.
Yasalara göre suç evet ama bu ülkede artık hukuk rafa kaldırılmış

Koro96 Çevrimdışı

Koro96 

Süper Üye
24 Şub 2019
2,531
Arkadaşlar Selamlar Nasılsınız Bir konu varda yeni başlık açmaktansa buraya yazıyım dedim bir bilgisayar geldi bana arızalı benim dizdiğim bir sistem bu içinde muhasebe programı var ben format öncesi yedek aldım fakat program yedekleme yapmamış dosyalar gitti şimdi adam diyorki davacı olacam dava açsa eline ne geçer benim karşı savunmam ne olmalı bu konuda fikirleri olan varmı?

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Arkadaşlar Selamlar Nasılsınız Bir konu varda yeni başlık açmaktansa buraya yazıyım dedim bir bilgisayar geldi bana arızalı benim dizdiğim bir sistem bu içinde muhasebe programı var ben format öncesi yedek aldım fakat program yedekleme yapmamış dosyalar gitti şimdi adam diyorki davacı olacam dava açsa eline ne geçer benim karşı savunmam ne olmalı bu konuda fikirleri olan varmı?
Aşağıdaki gibi bir form imzalatmak format öncesi Böyle sorunların önüne geçebilir.

Format işlemlerinde veri kaybı belge kaybı olabileceğine dair müşteri her zaman bilgilendirilmeli ..

Genellikle PC Format işlemleri yedek alma sorumluluğu müşteriye ait ama aşağıdaki form imzalatmak şart..

Verilen hizmete bağlı olarak işin rengi değişir veri yedekleme veri kaybı olmayacağına dair açıklama yaptıysanız.

Sizin hatanız varsa tüketici zarar tazmin için avukat tutarsa tazminata hak kazanabilir .

Başvuru sahibi: Cihaz Bilgileri
Adı Soyadı:
Birimi/Görevi:
Telefon No:

İmza :

Masaüstü Bilg. ( ) / Dizüstü Bilg. ( )

Diğer :…………………………………………….

Marka / Model : ……………………………………….

Talep Türü: Taahhütler
İşletim Sistemi Kurulumu :
Windows7 , Windows 10

Diğer : ………………………..
Diğer :

Bilgilerimin bir yedeğini almam konusunda XXX personeli tarafından bilgilendirildim. Oluşabilecek herhangi bir veri kaybında sorumluluk tarafıma aittir.
Bilgisayarım/Cihazım kurumsal ve zimmetlidir.
Başvuru sahibi bu formu imzalamakla taahhütleri kabul etmiş sayılır.

Teslim Alan (XX Personeli) : Teslim Eden :
Adı Soyadı: Adı Soyadı/Görevi:

Tarih/İmza : …../……/202.. , ………. Tarih/İmza : …../……/202.. , ……….

TEKNİK SERVİS TUTANAĞI

Başvuru sahibinin formdaki talebi değerlendirilmiş, yapılan işlemler Teknik Servis tutanağında belirtilerek aşağıda imzası bulunan personele teslim edilmiştir.

Teslim Eden (xx Personeli) :

Ad Soyad :

Tarih/İmza : …../……/202.. , ………….. Teslim Alan :

Ad Soyad :

Tarih/İmza : …../……/202.. , …………..

Not: Format ve kurulum işlemlerinin XXX ofisinde yapılması esastır. Cihaza yapılacak iş ve işlemler, form ’ye

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri