Deneyim 🔥 Homatics Box R 4K Plus ( Özel İnceleme ) 🔥 Tüm Homatics Cihazlarda Foruma Özel %15 İndirim Kodu 🔥Kargo + Vergi Dahil 🔥

T Çevrimdışı

Theımam

Yeni Üye
15 Eki 2023
9
35
Benim görüşüm şu şekilde;

Ses sisteminiz demode kalmış. Stream servislerinden izlediğiniz içeriklerde gerçek Dolby ses alamazsınız, muhtemelen stereo 5.1 alıyorsunuz. Çünkü ses sisteminizin desteklediği Dolby formatlarını stream servisleri desteklemiyor, stream servislerinin desteklediği Dolby formatlarını da sizin ses sisteminiz desteklemiyor.

Logitech DTS ve Dolby Digital destekler - Netflix vb. desteklemez.
Netflix vb. Dolby Digital Plus destekler - Logitech desteklemez.

Ancak harici bir kaynaktan DTS veya Dolby Digital film açarsanız, o zaman surround ses alırsınız.
Tv den optikle izlerken prime ve netflixten 5.1 ses alabiliyorum, harici kaynaktan da denedim ama sonuç değişmedi

Homatics'in işlemcisi 5.1 çözüp, optikten gönderemez mi?
PCM yapsa mesela?
Homaticste otomatik ve pasthrouhght seçenekleri var ama sadece otomatiği seçmeye müsade ediyor diğer seçeneği seçince eski hâline dönüyor

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,589
40
Homatics'in işlemcisi 5.1 çözüp, optikten gönderemez mi?
PCM yapsa mesela?
Dediğin ayar Apple TV'de var; ses ayarlarına girip çıkışı Dolby Atmos'tan Dolby Digital 5.1'e çekebiliyorsun. Apple TV Dolby Digital Plus sinyalini Dolby Digital'e downgrade yapıyor. Ama bunu Homatics yapabiliyor mu bilmiyorum.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,589
40
Tv den optikle izlerken prime ve netflixten 5.1 ses alabiliyorum, harici kaynaktan da denedim ama sonuç değişmedi
2 seçenek geliyor aklıma;
- Televizyonunuz DD+ sinyalini DD'e downgrade yapıp ses sistemine gönderiyor,
- Televizyonunuz 2 kanallı PCM olarak sinyal gönderiyor fakat ses sisteminiz kendi işlemcisi ile bunu sahte 5.1 yapıyor. Yani çok kanallı ses alıyorsunuz ama stereo kalitesinde alıyorsunuz.

Homatics'in ses downgrade etme yeteneği var mı bilmiyorum. Eğer varsa, ses çıkış ayarını Atmos yerine 5.1 yapın.

IMG_0376.jpg
IMG_0377.jpg
IMG_0378.jpg

Homaticste otomatik ve pasthrouhght seçenekleri var ama sadece otomatiği seçmeye müsade ediyor diğer seçeneği seçince eski hâline dönüyor
Yukarıdaki sorumun cevabını almış oldum sanırım. Passthrough olarak seçebilseniz sorununuz çözülebilirdi.

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
240
55

o seçenekler muhtemelen hdmi'ın çıkış seçenekleri optik için bir yer yok mu menüde yoksa da passtrough seçili iken 5.1 ses alabilmeniz lazım mümkünse önce logitachi açıp daha sonra homaticsi açın netflix sistemi kontrol eder atmos ise atmos 5.1 ise 5.1 gönderir normalde ama işte hdmi bağlantıları kontrol ediyor olabilir muhtemelen

peki siz normal bir mkv film oynatırken dolby digital ses alabiliyor musunuz homatics ayarları passtrough iken z906 ile o zaman suçlu netflix olur çünkü tvyi kontrol ya da porjeksiyonu kontrol edip stereo ses gönderiyordur

T Çevrimdışı

Theımam

Yeni Üye
15 Eki 2023
9
35
o seçenekler muhtemelen hdmi'ın çıkış seçenekleri optik için bir yer yok mu menüde yoksa da passtrough seçili iken 5.1 ses alabilmeniz lazım mümkünse önce logitachi açıp daha sonra homaticsi açın netflix sistemi kontrol eder atmos ise atmos 5.1 ise 5.1 gönderir normalde ama işte hdmi bağlantıları kontrol ediyor olabilir muhtemelen

peki siz normal bir mkv film oynatırken dolby digital ses alabiliyor musunuz homatics ayarları passtrough iken z906 ile o zaman suçlu netflix olur çünkü tvyi kontrol ya da porjeksiyonu kontrol edip stereo ses gönderiyordur
Homaticsi almadan önce tv den gerçek 5.1 ses alabiliyordum hem netflixten hem de harddiskten (sanal 5.1 değil gerçek decode modu aktif oluyordu) homaticse geçtikten sonra netflixten de harddiskten de sanal 5.1 veriyor gerçek decode 5.1 alamıyorum

S Çevrimdışı

sadays

Aktif Üye
26 Eyl 2020
240
55
tv ne model ki gerçek 5.1 ses alabiliyordum diyorsunuz kastettiğiniz tvnin optik çıkışı ile logitechden 5.1 ses alabildiğiniz ise ok o zaman gerçekten büyük bir sorun var demektir homaticste bunu ellagoya bildirsin optikten digital göndermemek ne demek şaka mı?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
tv ne model ki gerçek 5.1 ses alabiliyordum diyorsunuz kastettiğiniz tvnin optik çıkışı ile logitechden 5.1 ses alabildiğiniz ise ok o zaman gerçekten büyük bir sorun var demektir homaticste bunu ellagoya bildirsin optikten digital göndermemek ne demek şaka mı?
Homatics optikten 5.1 ses gönderiyor.

M Çevrimdışı

mu5tafa 

Aktif Üye
17 Haz 2018
241
36
Premium kumanda ile turkcell tv plus, tivibu go vs kullanan var mıdır acaba. Kanal değişimi numaratik tuşlarla, ok tuşları ile falan oluyor mu normal uydu gibi.

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
Android 12 yazılımı, bu cihaz için Betaya katılmak isteyenlere sunulmuştur.

F Çevrimdışı

FlashX

Aktif Üye
16 Haz 2020
155
24
v6109 update istedim (Neden biz sürekli update talebinde bulunuyoruz ki) biss eklentisi ,kanal ön izleme ,IPTV raw kanallarda takılma problemi giderilmiş,kodi 21 OMEGA ,ancak eskiden yuv 10 bit ve 12 bit geliyordu .onu bir türlü göremedim.standart gelmiş.

Son düzenleme:
Z Çevrimdışı

zencefil 

Yeni Üye
8 Kas 2021
26
70
Merhaba, ben 1 hafta önce Dreamstar Nova ile birlikte Homatics type-c tuner aldım. Tunerin kanal geçiş hızı çok iyi, ancak sanırım güncelleme yapılmamış. Çünkü TKGS yok ve bazı kanalları defalarca tarama yapmama rağmen bulamadı, bazı kanalların da HD'si yok. Bu sorunu nasıl halledebilirim ?

The_SreT Çevrimdışı

The_SreT 

TFC Team
18 Kas 2017
4,266
Merhaba, ben 1 hafta önce Dreamstar Nova ile birlikte Homatics type-c tuner aldım. Tunerin kanal geçiş hızı çok iyi, ancak sanırım güncelleme yapılmamış. Çünkü TKGS yok ve bazı kanalları defalarca tarama yapmama rağmen bulamadı, bazı kanalların da HD'si yok. Bu sorunu nasıl halledebilirim ?
TKGS özelliği şuan için sadece Homatics Plus modeli ve Botech cihazında vardır. Dreamstar kendi tunerlarını getirecekmiş, belki o zaman cihaza TKGS güncellemesini yaptırırlar. Bulunmayan kanallara gelirsek sinyalden kaynaklıdır diye düşünüyorum.

Geri
Üst Alt