T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam bunun direk haziri yokmu onu USB yükleyip yapamaz mıyım sadece Pixelence aktif etmek istiyorum ben.
Hocam bunun direk haziri yokmu onu USB yükleyip yapamaz mıyım sadece Pixelence aktif etmek istiyorum ben.
modlama işi bir nevi kendin pişir kendin ye olayıdır öyle armut piş ağzıma düş olmaz :kiskis önce yedek al sonra modlamaya başla bilmediğin yerleri kurcalama sıkıntı olursa kendi yedeğin'den geri yüklersin çok basit

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Hocam şimdi profili almak için boş bir USB ye ekran kartının adınimi yazicam. Sonra menü + 4725 yapıp downlaad USB operitons mı yapicam

T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
Hocam şimdi profili almak için boş bir USB ye ekran kartının adınimi yazicam. Sonra menü + 4725 yapıp downlaad USB operitons mı yapicam
yeni klasör aç klasör adını downloadprofile.mb130 diye isim ver onu usb'ye at usb belleği tv'ye tak Sonra menü + 4725 yapıp USB operitons tıkla profil dosyasını almış olacaksın profil dosyanı yedekle sakla profil dosyasını winrar ile arşive ekle de google drive'ye yükle google drive indirme link-gini forumda paylaş yardımcı olalım

ptyyyy.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

TC Yıldırım

Kayıtsız / Doğrulanmamış
verdigim linkte verilen bilgileri uygulayiniz, downloadprofile.mb130 diye bir dosya hazirlamaniz hic bir isinizi görmez..
nasıl yani kullandığı anakartı mb130'muş bu şekilde alınıyor profil dosyası istersen dene kart model nosu: ne ise downloadprofile.mb130 mesela mb230 olsun downloadprofile.mb230 diye model noyu değiştir al profil dosyasını bu yeni yöntem downloadprofile.mb'den sonra model nosu ne ise onu yazman yeterli:ok
ben yeni klasör ile alıyorum profil dosyasını sadece klasör adını downloadprofile.mb mb'den sonra anakart model no: ne ise onu yazmak yeterli:ok

Moderatör tarafında düzenlendi:
Y Çevrimdışı

Y@KI$IKLII

Aktif Üye
6 Kas 2019
89
33
Ben farklı vestel ve hilevel tvlerde denedim bir sorun çıkmadı .

Nasıl yükleneceğini eksik yazmışım haklısınız. Flash diskimize Spi adında klasör oluşturuyor içine winrardaki edid dosyasını kopyalıyoruz ve

menu + 4725 açılan pencerede USB Operations tıklıyoruz

Siz işim garanti olsun diyorsanız( Belki diğer tv modellerinde sıkıntı yaratabilir) isterseniz kendiniz şu şekilde yapabilirsiniz .

Siz biliyorsunuzdur fakat herkes okusun diye detaylı yazıyorum

Tv'den menu + 4725 tuşluyoruz açılan pencerede USB Operations tıklıyoruz

Flash diskimizin içine gelen edid.edid dosyasını alıyoruz .

Bu programı indiriyoruz . ( Sadece windows x64 de çalışıyor )

Screenshot_32f89ddf8ef4a0f5d.jpg

Screenshot_493091fb556a7ba67.jpg

Şu şekilde edid dosyasını düzenliyoruz . Yukarıda yazdığım gibi geri yüklüyoruz

Hocam selamlar rahatsız ediyorum biraz eski bir mesaj ama size sorum olacaktı. Bende 49 uhl650 tv var bu ayarları nasıl yapacağım programı indirdim fakat tam anlayamadım. anlattığınız herşeyi birebir uyguladım usb operationsa basıyorum fakat flash belleğe edid dosyası gelmiyor yardımcı olabilir misiniz rica etsem

Son düzenleme:
A Çevrimdışı

anteplim

Yeni Üye
21 May 2020
6
63
islemi dogru yapmissiniz,ben ayriyeten pvr özelliginide actim kullanmak isterseniz yüklemeye calisirsiniz.Bu durumda islemi videoda anlatildigi gibi yaptiginizi varsayarsak sorun yapilan islemle alakali degil,tv ye aktarmada sorununuz var.
Merhaba.dosya inmiyor.pvr özelliğini hangi kısımdan aktif ettiniz.yazarmısnız.saygılar

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Merhaba.dosya inmiyor.pvr özelliğini hangi kısımdan aktif ettiniz.yazarmısnız.saygılar
Başkasının profil dosyasını kullanamazsınız zaten indiremediginiz iyi olmus.Islem yapmak icin kendi tv nizden profillerinizi alacaksiniz.resimdeki false olan yeri true yapip kaydedin ve tv nize yukleyin

16010432508041196155715.jpg

A Çevrimdışı

anteplim

Yeni Üye
21 May 2020
6
63
Başkasının profil dosyasını kullanamazsınız zaten indiremediginiz iyi olmus.Islem yapmak icin kendi tv nizden profillerinizi alacaksiniz.resimdeki false olan yeri true yapip kaydedin ve tv nize yukleyin

16010432508041196155715.jpg
Teşekkürler cevabın için.dediğiniz gibi yaptım.Daha önceden Hİ LEVEL 58UHL960 televizyonumdan Menü+4725 UsbOperations yoluyla aldığım profil dosyamı (mb130_swprofile) Vestel Toolbox ile
swprofile/Config/Pvr/PVRFaturates ----- TRUE YAPTIM
PVR ÖZELLİĞİNİ AKTİF ETTİM.
kayıt özelliği aktif oldu.kumandadaki kırmızı butona(kayıt butonu) bastığımda kaydediyor.
bir notum var arkadaşlara.tv ye takacağınız usb veya usb harddisk ne ise FAT32 olması lazım.FAT32 olmaz ise taktiğinizda biçimlendirme uyarısı veriyor.

Son düzenleme:
M Çevrimdışı

metalurjist19

Yeni Üye
11 Eki 2020
20
37
merhaba toshiba 58ul3a63dt için pixelence açan var mı acaba buradaki işlemler onun için de geçerli midir ve yapıldığında fark yaratıyor mu? versiyon 5.35 oldu tv nin
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

merhaba toshiba 58ul3a63dt için pixelence açan var mı acaba buradaki işlemler onun için de geçerli midir ve yapıldığında fark yaratıyor mu? versiyon 5.35 oldu tv nin

IMG_20201031_12240214fcd091483843eb.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt