Hı level tv neden böyle

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Evet anakart mb230 670 kodlularda, ben bu konuda sıkıntı çıkar diye direkt kargoyu kabul etmemiştim A101 650 yerine bunu gönderince.
MB 230 bende 650 diye ayirttim 670 çıktı cihaz görüntü gerçekten sinir bozucu hadi 5 metreden izlesem neyse ben full HD alacaktım da fiyatları aynı diye bunu aldım
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İçeriğin de yaygın olması lazım ki aldığımız panelin bir kıymeti olsun değil mi?
4K paneli yıllarca bulanık izlemek istemem açıkçası.
Zaman gösterecek bakalım.
Aslında 4K bir cihaz elime geçse Netflix'i vs bir incelemek isterim.
4K ne kadar yaygın, ne kadar bitrate alabiliyoruz vs. diye.
Bütün uydu kanalları 1080i 25 bitrate benim uydu alıcısı öyle gösteriyor

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795
MB 230 bende 650 diye ayirttim 670 çıktı cihaz görüntü gerçekten sinir bozucu hadi 5 metreden izlesem neyse ben full HD alacaktım da fiyatları aynı diye bunu aldım
Aynı şeyi herkese yaptılar ve hala adını düzeltmemişler sitede 650 gözüküyor. Ancak zaten bu fiyat segmentindeki TV'den inanılmaz görüntü kalitesi beklemek de yanlış olur bence hepsi benzer parçalar kullanıyor piyasadaki aynı paraya alabileceğiniz TV'lerin kalitesi hemen hemen aynı. Bu görüntünün keskin olmama problemi 4K olan Tvlerde yaygın zaten, pahallı Tvlerde daha iyidir ama 1080p panel gibi bir görüntü sunması zor.

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Aynı şeyi herkese yaptılar ve hala adını düzeltmemişler sitede 650 gözüküyor. Ancak zaten bu fiyat segmentindeki TV'den inanılmaz görüntü kalitesi beklemek de yanlış olur bence hepsi benzer parçalar kullanıyor piyasadaki aynı paraya alabileceğiniz TV'lerin kalitesi hemen hemen aynı. Bu görüntünün keskin olmama problemi 4K olan Tvlerde yaygın zaten, pahallı Tvlerde daha iyidir ama 1080p panel gibi bir görüntü sunması zor.
Hani öylede tüplü TV de sd yayın izlemek neyse 4ktvde HD yayın izlemekte aynı şey boşuna 4ktv almayın arkadaşlar

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Netflix de ya da indirilen filmlerde 4k güzel oluyor
Evet Netflix olsun YouTube videoları süper gösteriyor ama ben maç izlemek için almıştım nerdee F fikoloji ustam yapılabilecek bişey varmı buna

Evet Netflix olsun YouTube videoları süper gösteriyor ama ben maç izlemek için almıştım nerdee F fikoloji ustam yapılabilecek bişey varmı buna
Ben tv markası kötülemiyorum arkadaşlar ama bu milleti keriz yerine koymalarına kızıyorum farklı mal sattılar farklı model yazdılar görüntü kalitesi uydu kanalları için berbat kötü bile değil.

F Çevrimdışı

fikoloji

Süper Üye
13 Eki 2018
16,634
Sende. Servis menüsünü istemiştim ?
Öncelikle ne kadar ekmek o kadar köfte , kaça aldın bilmiyorum ama beni bilenler bilir ben 1000smr hızlı Samsung panelli mb230 ana kartlı u9500 bile eve sokmayın derken şaka yaptığımı düşünmüyor dunuz inşallah.
Uydu alıcısı kaliten bu , üzgünüm yapacak birşey yok
Şimdi yazacağım 4k veya Netflix de sorun yoktur dimi diye ? Evet diyeceksin.
Başka da bişey diyemiyorum. 2 el olarak satın, yada iade hala mümkünse iade edin.
Aslında televizyon güzel ama beklenti meselesi var , al bundan Mahmut amcaya bayılır.
Al bunu murat beye tüplü den buna geçmiş bayılır, ama dikkatli göz takılır.

S Çevrimdışı

Swift 

Aktif Üye
26 Eyl 2018
439
4K tvde full hd yayın izlemek normal şartlarda anlamlı bir sıkıntı yaratmaz, abartmayın. Yatayda ve düşeyde tam iki katı piksel olduğundan tam olarak ölçeklenir, esasen upscale bile gerekmez.

720x576 çözünürlüğü 1920x1080’ebüyütüp eşleme, araya piksel uydurma gibi değil yani.

Sorun varsa başka yerde.

Görüntü ayarlarında tam ekran, sadece tarama gibi bir ayar varsa onu açın, biraz farkeder. Overscan görüntüyü bozuyor.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
IMG_20201030_194625.jpg

HD kanallarda aynı kameradan ne kadar belli oluyor bilmiyorum ama

bide köşelerde kararma başladı ne yapsam ne tavsiye edersiniz cihaz daha 1aylik ama ben böyle rezalet görmedim hep mi böyle ucuz etin suyu acaba ?

TRT spor en berbat hd yayın yapan kanallardan biri tv test etmek için hiç uygun değil

İmkanımız var ise youtube ve netflix de deneyelim

Youtube da 4k maç özetleri var onlara bakıp tekrar yorumlamanızı tavsiye ederim

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
Sende. Servis menüsünü istemiştim ?
Öncelikle ne kadar ekmek o kadar köfte , kaça aldın bilmiyorum ama beni bilenler bilir ben 1000smr hızlı Samsung panelli mb230 ana kartlı u9500 bile eve sokmayın derken şaka yaptığımı düşünmüyor dunuz inşallah.
Uydu alıcısı kaliten bu , üzgünüm yapacak birşey yok
Şimdi yazacağım 4k veya Netflix de sorun yoktur dimi diye ? Evet diyeceksin.
Başka da bişey diyemiyorum. 2 el olarak satın, yada iade hala mümkünse iade edin.
Aslında televizyon güzel ama beklenti meselesi var , al bundan Mahmut amcaya bayılır.
Al bunu murat beye tüplü den buna geçmiş bayılır, ama dikkatli göz takılır.

Ustam Mahmut amca olasım geldi ?

16041305414574758422673070896730.jpg

Hakande9 Çevrimdışı

Hakande9 

Aktif Üye
28 Eyl 2020
173
31
TRT spor en berbat hd yayın yapan kanallardan biri tv test etmek için hiç uygun değil

İmkanımız var ise youtube ve netflix de deneyelim

Youtube da 4k maç özetleri var onlara bakıp tekrar yorumlamanızı tavsiye ederim
4K tvde full hd yayın izlemek normal şartlarda anlamlı bir sıkıntı yaratmaz, abartmayın. Yatayda ve düşeyde tam iki katı piksel olduğundan tam olarak ölçeklenir, esasen upscale bile gerekmez.

720x576 çözünürlüğü 1920x1080’ebüyütüp eşleme, araya piksel uydurma gibi değil yani.

Sorun varsa başka yerde.

Görüntü ayarlarında tam ekran, sadece tarama gibi bir ayar varsa onu açın, biraz farkeder. Overscan görüntüyü bozuyor.
Uydu görüntülerinde kötü olduğunu belirttim Netflix YouTube vs için söz edemem zaten varsa alacak olan buyursun alsın

Tamamdır o zaman mahmut amca oluyoruz ve bazı şeylere dikkat etmiyoruz ?
Cihazın kendi uydu alıcısı kötü mü acaba

Son düzenleme:
Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795

Sorun varsa başka yerde.

Upscale problemi bunlarda olabilir 4k da FullHd ye göre 2 değil 4 kat piksel vardır. Ve araya piksel mecburen uyduracak gelen görüntü HD olunca yapacak başka bir şeyi yok. 4k işlemek SD den HD ye Upscale yapmaktan çok daha zordur çünkü veri miktarı çok daha fazla. Ancak FHD zaten genel TV izleme mesafesinden göze güzel gözüktüğü için SD kadar kötü bir görüntü ortaya çıkmaz.

ramchomania Çevrimdışı

ramchomania 

Süper Üye
8 Mar 2020
2,098
40
Uydu görüntülerinde kötü olduğunu belirttim Netflix YouTube vs için söz edemem zaten varsa alacak olan buyursun alsın

Uydu görüntüsü ile tv nin iyi yada kötü olduğuna karar veremezsin daha iyi platformları deneyin diye tavsiye de bulunduk

Sana zorlamı sattılar da almak isteyen buyursun alsın diye ukalalık yapıyorsun ki isteyen ya alır ya almaz milletin keyfinin direksiyonu sende mi

Bütün konularda bas bas bağırılıyor bu tv lerle ilgili iyi ve kötü yanlarıyla ilgili uyarılar yapılıyor bu tv lerle Full HD tv lerdeki uydu yayın performansını almanız zor diye

Tv yi kuruldu açtınız 4k vay vay avm de ki tv standlarındaki görüntüyü bekliyorsunuz ama actınız trt spor kanal 7 vs bilmem ne görüntü çamur gibi bu tv hd bile değil diyorsunuz

albanez albanez Adem Helvacı Adem Helvacı By_Trol By_Trol F fikoloji TEKNOwest TEKNOWEST bu adamlar bu forumda boşa dirsek çürütmüyor

Bu adamlar siz burda böyle konular açmayın diye uğraşıyor saatlerce foruma yazı yazıyor

İki satır iyi yorum okuyunca bizim milletimiz ummacık oluyor kötü yorumların ve uyarıların hepsi kulak arkası ediliyor

Yanlış hatirlamıyorsam sizin tv siparisinizde sıkıntı olmuştu ve o konuda bu tv ile ilgili sıkıntılar da yazılmıştı ve size siparis iptali yapmanız ile ilgili de tavsiyede bulunulmuştu

Bile bile lades diyip aldınız tv yi şimdi forumdan beklentiniz ne seviye de burdan bir tuşa basılıp cam gibi görüntü vermesimi

Bu kısmı genel olarak yazıyorum

Okumuyorsunuz arkadaşlar çuvalla tavsiye öneri yazılıyor deneyim yazılıyor kimse okumuyor kimse üstteki arama butonunu kullanmıyor

Hergün 50 tane tv tavsiye konusu açılıyor yöneticiler kapatıyor arama kısmına iki satır yazılsa ne konu açma zahmetine girilecek ne cevap beklemek için beklenen zaman boşa gidecek ama arama yapılsa emin olun aradığınızdan çok daha fazlası var

Horizon707 Çevrimdışı

Horizon707 

Süper Üye
4 Eyl 2020
795

Cihazın kendi uydu alıcısı kötü mü acaba
Olabilir zaten buradaki kanalların verdiği yayın kalitesi de o kadar iyi değil uydudan gelen yayın da sıkıntılı. Birde futbol görüntüsü işlemek zaten her TV için zor olduğundan bu fiyattaki bir TV'den mucize beklenemez.

Geri
Üst Alt