Önemli HI LEVEL, Sunny, Axen Atmaca Elektronik Yazılımları

B Çevrimdışı

Burhan72

Yeni Üye
24 Eyl 2021
14
34
Panel etiketini, kodunu, t-con anakarttan ayrı ise onun görselini paylaşır mısınız?

Açıkçası normalde çok zor ancak belki uyumlu olabilecek bir bilgi alabiliriz düşüncesiyle bu bilgileri istiyorum.

Bu arada değişen kartların hepsi ikinci el miydi? Servis anakart temin ediyor mu? Besleme kartında hiç değişiklik yapıldı mı?

IMG_20230704_121044.jpg
IMG_20230704_121024.jpg

16884622891357208916469868823447.jpg
arızalı anakartta bu yardımcı olursan sevinirim

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Şu sorulara da yanıt lütfen;

Bu arada değişen kartların hepsi ikinci el miydi? Servis anakart temin ediyor mu? Besleme kartında hiç değişiklik yapıldı mı?

Ayrıca besleme kartının da görseli.

B Çevrimdışı

Burhan72

Yeni Üye
24 Eyl 2021
14
34
Şu sorulara da yanıt lütfen;

Ayrıca besleme kartının da görseli.
Besleme kartı yok tek kart ilkini garanti değiştirdi ikincisini ben letgodan buldum ben değiştirdim üçüncüde şimdi bozuldu servis temin ediyor ama fiyatı yüksek

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Kartın sol tarafına dikkatli bakmamışım, benim hatam. Açıkçası bu panel vestel grubunda hiç kullanılmamış. Bu paneli ve kartı Haier grubu 49ug2500 modelinde kullanmış ve anakart tasarımı aynı görünüyor. Kullanılan boardlar muhtemelen son demlerini yaşıyordu ve sizde son buldu. Ama ana sebebi bulmadan bu anakartların neden bozulduğunu anlamadan kart değişimi aynı silsileyi devam ettirecektir.

Bu panelle kullanabileceğiniz universal control board' lara bir örnek;

Panel detay bilgileri;

Kullanıcılar için gizli metin: Burhan72

51 pinli V-by One connector ile bağlanıyor. Ancak universal panel mantıksız şekilde pahalı. Ya haier modelinin kartından temin edip deneyeceksiniz. Ya da servisin temin ettiği kartı garanti dahilinde alıp taktıracaksınız. Şu an için başka alternatif görünmüyor.

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ustam bu güzel bilgilerin için çok teşekkür ederim 👍👍👍

Peki bu anakartı tamir edebilicek iyibir usta yokmudur sadece anakartı gönderip baksa
Elimizden geldiğince yardımcı olabildiysek ne mutlu. Sadece mesajlara tepki (Beğen butonu ile) bırakabilirseniz mutlu oluruz.

Anakart tamiri konusunda üstadları da bilgilendirelim, kendilerinin herhangi bir yönlendirmesi olursa çözüm bulunabilir;

By_Trol By_Trol , Sota Sota , TEKNOwest TEKNOwest , @TC Yıldırım , teraspy teraspy

B Çevrimdışı

Burhan72

Yeni Üye
24 Eyl 2021
14
34
Cihaza kaynaklardan ne bağlıyorsunuz anten hattı paralelmi kullanılıyor anakartın bu kadar sık arızalanma sebebini bulmak lazım cihazdaki arıza nedir
Ustam büyük bi ihtimalle USB portuna taktıgım bir şey bozuyor diye düşünüyorum

Ustam büyük bi ihtimalle USB portuna taktıgım bir şey bozuyor diye düşünüyorum
Birkaç gün öncesinde USB Bluetooth klavye başlamıştım o gün baya denedim sonrasında ilkindiye doğru çocuklar TV fişini çekmişler açmaya çalıştıklarında stanby ışıgı yanıyor ama hiç tepki vermiyor tv

E Çevrimdışı

eda72

Yeni Üye
4 Tem 2023
1
37
Merhaba. Televizyon Hı Level yazısından sonra android başlangıç ekranında takılı kalıyor ve yaklaşık 10 dakikada bir tekrar başa dönüyor. Yardımcı olur musunuz

IMG_20230704_194101.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Merhaba. Televizyon Hı Level yazısından sonra android başlangıç ekranında takılı kalıyor ve yaklaşık 10 dakikada bir tekrar başa dönüyor. Yardımcı olur musunuz

IMG_20230704_194101.jpg
Mesajınızı taşıdım. Hi Level' in bu serisi Atmaca Elektronik üretimidir ve yazılımları kendileri tarafından paylaşılmadığı için arşivimizde bulunmamaktadır. Üyelerimizden elinde bulunan varsa paylaşacaktır.

B Çevrimdışı

Burhan72

Yeni Üye
24 Eyl 2021
14
34
Ustalarım kolay gelsin ben TV ye başka anakart taktım.sunny nın sn49fal403 modelinin anakartını taktım.13at203 anakartı panel aynıymış bu modelle sadece arkadaki giriş yerleri olmadı.oda benim için sıkıntı değil.bu arada bu anakartta androd 9 varmış.
Diğerinde android 7 idi.kullanımı iyi gözüküyor.deneyip göreceğim.servis bana 1800 TL fiyat çekmişti bu anakartı 500 TL buldun internetten 😁

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Ustalarım kolay gelsin ben TV ye başka anakart taktım.sunny nın sn49fal403 modelinin anakartını taktım.13at203 anakartı panel aynıymış bu modelle sadece arkadaki giriş yerleri olmadı.oda benim için sıkıntı değil.bu arada bu anakartta androd 9 varmış.
Diğerinde android 7 idi.kullanımı iyi gözüküyor.deneyip göreceğim.servis bana 1800 TL fiyat çekmişti bu anakartı 500 TL buldun internetten 😁
Çalıştı mı peki. Herhangi bir problem var mı?

B Çevrimdışı

Burhan72

Yeni Üye
24 Eyl 2021
14
34
Hiç bir problem yok diğerinden daha stabil çalıştı.sizin sayenizde hocam bana panelle ilgili bilgileri söyleyince biraz araştırma yaptım.
Bunun aynı panel olduğunu öğrendim.hemen aldım.

Geri
Üst Alt