Hİ-LEVEL hl55uil402/0216

F Çevrimdışı

fantasma

Yeni Üye
17 Nis 2023
19
40
merhabalar bu hi level hl55ual402 mainboard👇hi level hl55ual402 mainboard

img_1384-scaled-e1610907931270.jpg

buradaki benim tv kartım

Hİ-LEVEL hl55uil402/0216​

👇 kartlar farklı ama her şeyi tutuyor vida yerleride ikiside sunny taksam olur mu acaba

IMG_20230415_1035548bed81474f250d53.jpg

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881

buradaki benim tv kartım

👇 kartlar farklı ama her şeyi tutuyor vida yerleride ikiside sunny taksam olur mu acaba

Üzerinde çalıştığım kartlar değil. Ustalarımız ne der bilmiyorum ama, benim düşüncem, sadece fiziksel olarak bile LVDS kablosu yetişmez. Power soketi bambaşka yerlerde, TCON board uyumsuzluğu olur. Panel ile kart tanımlı değilse panel yazılımı uyumsuzluğu olur. Kısacası üzerinde çalıştığımız kartlarda bile (M serisi kartların farklı versiyonları) Panel uyumu, Tcon uyumu v.s. çok fazla etken var. Bence olmaz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,402
64

buradaki benim tv kartım

Olmayabilir,sevgili slowfood slowfood un dediğine katılıyorum,tabii "hayır,kesinlikle olmaz" da demiyorum ama.Kart değişikliği yapanlardan bir cevap almak lazım bana göre :)

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
Olmayabilir,sevgili slowfood slowfood un dediğine katılıyorum,tabii "hayır,kesinlikle olmaz" da demiyorum ama.Kart değişikliği yapanlardan bir cevap almak lazım bana göre :)
Kesinlikle katılıyorum. Daha önce kart değişikliği yapmış, gereken yazılım modifikasyonlarını yapmış ustalarımızın görüşleri esastır. Bu arada kartlar arasında bir konu daha dikkatimi çekti. Sanki üstteki kartta güç katı da bütünleşik gibi.

F Çevrimdışı

fantasma

Yeni Üye
17 Nis 2023
19
40
aynen öyle daha önce denenmiş birinin cevabı çok önemli bekliyelim belki birileri benim gibi çılgınca denemeler yapmıştır :😁
Kesinlikle katılıyorum. Daha önce kart değişikliği yapmış, gereken yazılım modifikasyonlarını yapmış ustalarımızın görüşleri esastır. Bu arada kartlar arasında bir konu daha dikkatimi çekti. Sanki üstteki kartta güç katı da bütünleşik gibi.
yukardaki katta daha çok devreler vs var diğeri daha az ama ikisi aynı üretim firması yani sunny olması seri numaraları yakın tek sıkıntı panel benim kullandığım lg panel geçiyor ama diğeri samsung panel diye biliyorum

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,402
64
1- aynen öyle daha önce denenmiş birinin cevabı çok önemli bekliyelim belki birileri benim gibi çılgınca denemeler yapmıştır :😁

2- yukardaki katta daha çok devreler vs var diğeri daha az ama ikisi aynı üretim firması yani sunny olması seri numaraları yakın tek sıkıntı panel benim kullandığım lg panel geçiyor ama diğeri samsung panel diye biliyorum
1- Buna çok güldüm inan,başka türlü öğrenilmiyor bazı şeyler.
2- Aynı firma olması önemli değil,belki uyum sağlayamayan neler vardır neler :)

F Çevrimdışı

fantasma

Yeni Üye
17 Nis 2023
19
40
1- Buna çok güldüm inan,başka türlü öğrenilmiyor bazı şeyler.
2- Aynı firma olması önemli değil,belki uyum sağlayamayan neler vardır neler :)
selamlar ekran kartlarını taktım çalıştı bir sorun denemiş oldum soran olursa oluyor diyelim 😊😊 ilk başta görüntü sıkıntı oldu sonra servis menüsünden 2580 panel ayarını dual olanı kapattım düzeldi tek sorun var kumandadan kaptınca ayarlar bozulmuyor ama fişi çekince gene dual panele giriyorum
oradan kalıcı ayar yapılır mı tek sorunum bu

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,402
64
selamlar ekran kartlarını taktım çalıştı bir sorun denemiş oldum soran olursa oluyor diyelim 😊😊 ilk başta görüntü sıkıntı oldu sonra servis menüsünden 2580 panel ayarını dual olanı kapattım düzeldi tek sorun var kumandadan kaptınca ayarlar bozulmuyor ama fişi çekince gene dual panele giriyorum
oradan kalıcı ayar yapılır mı tek sorunum bu
Riski alıp denedin ,tebrik ederim :ok
kartların üzerinden ikisinin de okunaklı (seri no model no v.s gibi) fotolarını çekseydin,modifiye bölümünde ayrı bir konu açıp anlatım yapardın :)
Ellerine sağlık ,ama tvyi tam kapatmadan foto çek,eski kartın da fotosunu çek :ok

slowfood Çevrimdışı

slowfood 

Moderatör
23 May 2022
7,881
kartların üzerinden ikisinin de okunaklı (seri no model no v.s gibi) fotolarını çekseydin,modifiye bölümünde ayrı bir konu açıp anlatım yapardın :)
Ellerine sağlık ,ama tvyi tam kapatmadan foto çek,eski kartın da fotosunu çek :ok
Sayın Emmi. Kayıt konusunda flash chiple ilgili mi bir sorun vardır, yoksa devrede ayarların kayıtlı kalmasını sağlayan bir kapasitör v.s. mi vardır? Hatta ustam By_Trol By_Trol Sota Sota Başkan?

F Çevrimdışı

fantasma

Yeni Üye
17 Nis 2023
19
40
hocam valla kapattım bir ara gene açarım çekerim dediğim gibi sadece dual ekran sıkıntısı var oda sistem menüden ayarladım ama fişi çektiğim zaman tekrar dual ekran oluyor biraz sıkıntı kalıcı ayar yapamadım yoksa servis istedi 3500 komple ekranı kırık tv 1250 ye aldım taktım ama söker resim atarım bir ara

Geri
Üst Alt