HI LEVEL 49UHL650 Led Tv İncelemesi. A101 28 Kasım 2019 Satışı UHD TV

E Çevrimdışı

Ertanpel 

Aktif Üye
9 Nis 2019
394
Nunamax Vestel 49Fd7350 Uyumlu Tv Ekran Koruyucu 179 tl bu koruyucular tv ye göremi yapılıyor yoksa her 49 inç e uyuyormu vesplus 364 tl gibi bi rkm cıkıyor sanki pahalı

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Nunamax Vestel 49Fd7350 Uyumlu Tv Ekran Koruyucu 179 tl bu koruyucular tv ye göremi yapılıyor yoksa her 49 inç e uyuyormu vesplus 364 tl gibi bi rkm cıkıyor sanki pahalı
8mm den ince olmamak kaydı ile her markayı alabilirsiniz.
Öçüler panel boyutundan büyük, çerçeve boyutundan küçük kalmaya özen gösterecek şekilde dizayn ediliyor.
En idealleri tam bezel büyüklüğünde olanlardır.

G Çevrimdışı

GS1881

Yeni Üye
17 Şub 2019
23
39
Merhaba Adem hocam HI LEVEL 49UHL650 servis menü options 1 options 2 options 3 ayarları kilitli değişmiyor vestel kısıtlamış hotel mode yes yazıyor yani açık tv nin özellikleri vestel tarafından kısıtlamış bunun bir çözümü var mı?acaba eğer yoksa vestel bize demo smart tv satmış oluyor tv nin tam erişim için ikinci servis şifresi olması lazım bu şekliyle servis menüsünün hiç bir anlamı yok diğer markalar samsung dahil tam erişim sunuyor servis menüsüne vestel yerli milli böyle olacaksa olmasın ne kadar köfte o kadar ekmek anlayışı vestele yakışmıyor...

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Merhaba Adem hocam HI LEVEL 49UHL650 servis menü options 1 options 2 options 3 ayarları kilitli değişmiyor vestel kısıtlamış hotel mode yes yazıyor yani açık tv nin özellikleri vestel tarafından kısıtlamış bunun bir çözümü var mı?acaba eğer yoksa vestel bize demo smart tv satmış oluyor tv nin tam erişim için ikinci servis şifresi olması lazım bu şekliyle servis menüsünün hiç bir anlamı yok diğer markalar samsung dahil tam erişim sunuyor servis menüsüne vestel yerli milli böyle olacaksa olmasın ne kadar köfte o kadar ekmek anlayışı vestele yakışmıyor...
O ayarlar kullanıcı için değil sevgili GS1881, genelde tvnin donanım bilgileri vardır ( %90) gerisi hoparlör otel menü v.s dir.Neyi değiştirmek istemiştin merak ettim :)

G Çevrimdışı

GS1881

Yeni Üye
17 Şub 2019
23
39
O ayarlar kullanıcı için değil sevgili GS1881, genelde tvnin donanım bilgileri vardır ( %90) gerisi hoparlör otel menü v.s dir.Neyi değiştirmek istemiştin merak ettim :)
uygulamaları sıralaya biliyorsun apps home uygulama evi hotel mode açık görünüyor servis menüde hotel modunu kapatırsam servis menüsünde gizlenmiş olan görmediğimiz gizli ayarlar çıkacak sen tv den hiç anlamıyorsun arkadaşım evet o ayarlar son kullanıcı için değil yanlış yaparsa tv kullanılmaz hale gelir o ayarlar işi bilen tv nin desteklediği bütün özellikleri kullanmak içindir aktif olmayan ama tv nin desteklediği hizmetleri açıp kapatmak içindir yönetici izni atamak için ikinci servis menü şifresi yada özel servis kumandası vardır ikisinden biri olmadan aktif olmaz

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
uygulamaları sıralaya biliyorsun apps home uygulama evi hotel mode açık görünüyor servis menüde hotel modunu kapatırsam servis menüsünde gizlenmiş olan görmediğimiz gizli ayarlar çıkacak sen tv den hiç anlamıyorsun arkadaşım evet o ayarlar son kullanıcı için değil yanlış yaparsa tv kullanılmaz hale gelir o ayarlar işi bilen tv nin desteklediği bütün özellikleri kullanmak içindir aktif olmayan ama tv nin desteklediği hizmetleri açıp kapatmak içindir yönetici izni atamak için ikinci servis menü şifresi yada özel servis kumandası vardır ikisinden biri olmadan aktif olmaz
Haklısın ,pek anlamıyorum :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bu arada birçok yabancı forum ve blogların web siteme link verdiğini de belirteyim, nacizane :) ,neyse, sevgili G GS1881 ,tvde bazı sınırlı uygulamayı açmak için tvden profil dosyalarını alman gerekir ,3 dosya gelecek,bundan sadece swprofille oynayacaksın,o dediğin menüden oynama değil :)
Kart önemli, eğer kartın MB95 ise hiç elleme tvyi ,yoksa başına dert alırsın,yok karttı-panele ugun yazılımdı falan :ok

Ç Çevrimdışı

Çerkezoğlu 

Aktif Üye
12 Nis 2019
377
34
Çözülür bu konular??? modlama bolumune gir

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51

Merhabalar;

Bu aslında bilinen bir pazarlama yöntemidir, Yani alt modellerde özellik kısıtlamak VESTEL markasına özgü bir davranış değil. Defalarca SAMSUNG LG PHILIPS ve hatta SONY markasında da gördük bunları. Onlara yakışıyor ama VESTEL e mi yakışmıyor onu anlayamadım?

Ayrıca nedense o ucuz dediğiniz köfte ekmek ilişkisinde ben nedese bir SONY SAMSUNG LG tuzu göremiyorum. Etliye sütlüye karışmadan diledikleri fiyata diledikleri gibi mal satıyorlar, SONY dediğiniz marka ''Ben SONY markasıyım aga'' diye ortada böbürlene böbürlene gezerken aslında arka kapıda SAMSUNG un ikinci kalite (İNNOLUX) panellerini kullanıyor bunda sorun yok ama VESTEL 1999tl ye 49'' UHD tv satıp özellik kısıtlayınca ayıp oluyor. Değişik bir anlayış bence :alala

Yine de burada asıl önemli olan, aslında bahsettiğiniz hiç bir özelliğin kısıtlı olmamasıdır :ok

49UHL650 model 1 adet tv sahibiyim ve 4 adet tv nin birden kontrolünü, takibini yapıyorum şu an. Hiç birisinde bahsettiğiniz oplar kısıtlı değil.

Kısıtlı olan Pix özelliğiydi, onu da açtım zaten.

Elbette eleştirelim her markayı, ama önce biraz soruşturalım lütfen :ok

2000TL ye şu özelliklerde tv yi kısıtlı da olsa SONY sattı da biz mi almadık değerli kardeşim :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Haklısın ,pek anlamıyorum :)
Bizim kendimizi anlatmamız için hiç mücadele etmemize gerek yok Alo abim.
Bizi anlayamamış arkadaşlar bir zahmet gidip görüşlerini donanımhaberde yazsınlar burada değil.
Biz burada ne alim ulemalar gördük eyvallah etmedik, Tepeden inerek, tepeden bakarak yazanlara hiç eyvallahımız olmaz.

Bu arada Alo abi ofisteki tv nin orijinal hali duruyor halen. Bilerek dün Profile editlemedim. Onu videoya kaydederek yapayım ki, arkadaşlara yayınlayalım, öncesi ve sonrasını görsünler, kendileri de rahatça uygulayabilsinler istedim.

Winks özelliğini açtım artık tv kapanırken göz kırpıyor :kiskis

PVR açmadım zaten oldum olası sevmediğim bir özellik

Malum pixellence açtım ve görüntü çok çok ciddi derecede değişti bence, ki daha önce de bu modelde pix eksikliğinin hissedildiğini yazmıştım.

BT açtım ama donanım var mı yokmu henüz deneme imkanım olmadı :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri