HI LEVEL 49UHL650 Led Tv İncelemesi. A101 28 Kasım 2019 Satışı UHD TV

H Çevrimdışı

hadeka

Aktif Üye
7 Eki 2019
158
Adem hocam, bu üründe işlemci, 2 mi, 4 çekirdek mi? açılışta vs. gecikme fark ettim de, birde kumanda gecikmesinde bir ilerleme var mı?

F Çevrimdışı

fatihmese

Yasaklı Üye
29 Kas 2019
11
33
Online Yazılım güncelleme yaptınız mı acaba bir faydası, zararı var mıdır?
Daha önce söylendiyse göremedim.

I Çevrimdışı

ilhankilavuz

Yeni Üye
2 Ara 2019
3
67
A Adem Helvacı, Adem bey,hi-level 49UHL650 TV yi,23 aralik ta magazaya geldigi gunden beri alip kullanan birisiyim.Bugun nerdeyse iade etmeyi dusunurken sitenize uye olup,bazi bilgileri okuyunca,sorma geregi dogdu..Evimdeki Panasonic Plazma ve Lg akilli kumandali tv den sonra 4K ozelligi icin almistim.Hatta sitenizden ogrenip menuyede girdim.su anda Yoda(V.5.7.20) update durumunda.Mboot Version:MB130-305 gorunuyor.Fakat renk ayarlarini plazmadaki ile bile esitliyemiyorum..Acaba Winks ve Pixellence ozelliklerini nasil acacagimi ogrenebilir miyim.Sizden gelen bilgiye gore karar verecegim,tesekkurler simdiden..

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
A Adem Helvacı, Adem bey,hi-level 49UHL650 TV yi,23 aralik ta magazaya geldigi gunden beri alip kullanan birisiyim.Bugun nerdeyse iade etmeyi dusunurken sitenize uye olup,bazi bilgileri okuyunca,sorma geregi dogdu..Evimdeki Panasonic Plazma ve Lg akilli kumandali tv den sonra 4K ozelligi icin almistim.Hatta sitenizden ogrenip menuyede girdim.su anda Yoda(V.5.7.20) update durumunda.Mboot Version:MB130-305 gorunuyor.Fakat renk ayarlarini plazmadaki ile bile esitliyemiyorum..Acaba Winks ve Pixellence ozelliklerini nasil acacagimi ogrenebilir miyim.Sizden gelen bilgiye gore karar verecegim,tesekkurler simdiden..

Merhabalar;

Lütfen yaklaşımımı mazur görün lakin Plazmaya bile yaklaşamadı derken, SONY lcd bile plazmaya yaklaşamıyor değerli kardeşim HILEVEL ne yapsın garibim :kiskis

İşin esprili tarafı bir yana, Plazma ve hele ki PANASONİC kullanmış birisine tv beğendirmek zordur.

Zira siz ki tv izleme konusunda nirvanaya ulaşmışsınız zaten, Size quantum zuantum nanocell falocell hiç bir şey kâr etmez artık.

Zamanında kaliteli ürün kullanmanın da böyle yan etkileri var maalesef.

Tavsiyemi dikkate almanızı rica ediyor ve iade işlemlerini başlatmanızı öneriyorum size zira her ne yaparsanız yapın bu tv den (HILEVEL) sizin alışık olduğunuz kalitede değil, o kaliteye yakın görüntü dahi alamazsınız :ok

Yine de denemek isterim derseniz çok ısa süre içerisinde videoya kaydederek paylaşacağım :ok

I Çevrimdışı

ilhankilavuz

Yeni Üye
2 Ara 2019
3
67
Merhabalar;

Lütfen yaklaşımımı mazur görün lakin Plazmaya bile yaklaşamadı derken, SONY lcd bile plazmaya yaklaşamıyor değerli kardeşim HILEVEL ne yapsın garibim :kiskis

İşin esprili tarafı bir yana, Plazma ve hele ki PANASONİC kullanmış birisine tv beğendirmek zordur.

Zira siz ki tv izleme konusunda nirvanaya ulaşmışsınız zaten, Size quantum zuantum nanocell falocell hiç bir şey kâr etmez artık.

Zamanında kaliteli ürün kullanmanın da böyle yan etkileri var maalesef.

Tavsiyemi dikkate almanızı rica ediyor ve iade işlemlerini başlatmanızı öneriyorum size zira her ne yaparsanız yapın bu tv den (HILEVEL) sizin alışık olduğunuz kalitede değil, o kaliteye yakın görüntü dahi alamazsınız :ok

Yine de denemek isterim derseniz çok ısa süre içerisinde videoya kaydederek paylaşacağım :ok
63 yasinda 45 senelik muhendisligin neticesinden kaynaklanıyor bunlar..Ama dun LG 50UM7600plb hosuma gittiysede,4000 tl.vermek yerine hi-level kullanmak daha akillica.Tek istegim winks ve pixcellence videonuzun bugun yayinlanmasi..Sabirsizlikla bekliyorim..

G Çevrimdışı

GS1881

Yeni Üye
17 Şub 2019
23
40
Merhaba Adem hocam HI LEVEL 49UHL650 servis menü options 1 options 2 options 3 ayarları kilitli değişmiyor vestel kısıtlamış hotel mode yes yazıyor yani açık tv nin özellikleri vestel tarafından kısıtlamış bunun bir çözümü var mı?acaba eğer yoksa vestel bize demo smart tv satmış oluyor tv nin tam erişim için ikinci servis şifresi olması lazım bu şekliyle servis menüsünün hiç bir anlamı yok diğer markalar samsung dahil tam erişim sunuyor servis menüsüne vestel yerli milli böyle olacaksa olmasın ne kadar köfte o kadar ekmek anlayışı vestele yakışmıyor...
Merhabalar;

Bu aslında bilinen bir pazarlama yöntemidir, Yani alt modellerde özellik kısıtlamak VESTEL markasına özgü bir davranış değil. Defalarca SAMSUNG LG PHILIPS ve hatta SONY markasında da gördük bunları. Onlara yakışıyor ama VESTEL e mi yakışmıyor onu anlayamadım?

Ayrıca nedense o ucuz dediğiniz köfte ekmek ilişkisinde ben nedese bir SONY SAMSUNG LG tuzu göremiyorum. Etliye sütlüye karışmadan diledikleri fiyata diledikleri gibi mal satıyorlar, SONY dediğiniz marka ''Ben SONY markasıyım aga'' diye ortada böbürlene böbürlene gezerken aslında arka kapıda SAMSUNG un ikinci kalite (İNNOLUX) panellerini kullanıyor bunda sorun yok ama VESTEL 1999tl ye 49'' UHD tv satıp özellik kısıtlayınca ayıp oluyor. Değişik bir anlayış bence :alala

Yine de burada asıl önemli olan, aslında bahsettiğiniz hiç bir özelliğin kısıtlı olmamasıdır :ok

49UHL650 model 1 adet tv sahibiyim ve 4 adet tv nin birden kontrolünü, takibini yapıyorum şu an. Hiç birisinde bahsettiğiniz oplar kısıtlı değil.

Kısıtlı olan Pix özelliğiydi, onu da açtım zaten.

Elbette eleştirelim her markayı, ama önce biraz soruşturalım lütfen :ok

2000TL ye şu özelliklerde tv yi kısıtlı da olsa SONY sattı da biz mi almadık değerli kardeşim :)
Adem abi vestel venüs 5.5x 2014 telefonu tanıtırken vestel firması kısa zamanda android 5 güncelleme alacak dedi 5 yıl geçti android 5 gelmedi android 4.2 de kaldı yerli dedik milli dedik türk malı 899tl verip android 5 gelecekmiş diye vestel venüs 5.5x aldık samsung almadık koskoca 5 yıl geçti android 5 lolipop gelmedi vestel önce verdiği güncelleme sözünü tutsun binlerce insan mağdur oldu panel samsung LG panel falan filan yurt dışında seri sonu üretim den kalkan liste dışı ucuz spot panellerden tv toplayıp bize 2000TL SATIYORLAR benim tv ye sözüm yok 10 numara 5 yıldız ama vesteli sevmiyorum hayatım boyunca evimize vestel marka iki ürün girdi bi tane cep telefonu bide bu tv 49uhl650 almıyacaktım çok reklamı oldu forum.da aldım almasam iyimiş smartı,da tvsi,de bi işe yaramaz harici hd uydu alıcı harici tv box taktım özellik var ama kullanışsız uydu kanalar aşağı yukarı değişiyor ..zaten bunun ederi 2000TL uçmayın özellikler şöyle böyle diye

H Çevrimdışı

Hasan70

Yeni Üye
3 Ara 2019
8
37
Merhaba,

Ben de dün aldım bu tvden buradaki yorumlara dayanarak, bugün de kurdurdum; ama renkler gerçekten beklediğim gibi değil. İlk olarak trt4k açılıyor zaten hiç 4k gibi değil sanki. Karşılaştırmayı 55um7450 lg ve 46 samsung ile yaptığımdan galiba çok gözüme battı ama gene de siyahlar kötü geldi bana. Hatta diagnoz testinde siyahta sağ üste biraz bulutluluk var sanki ama emin değilim.

Pixcellance ile canlılığı artsa biraz benim için sanırım tatmin edici olacak. Onun harici cihaz benim için mükemmel widi, netflix, youtube da var daha ne olsun. :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi vestel venüs 5.5x 2014 telefonu tanıtırken vestel firması kısa zamanda android 5 güncelleme alacak dedi 5 yıl geçti android 5 gelmedi android 4.2 de kaldı yerli dedik milli dedik türk malı 899tl verip android 5 gelecekmiş diye vestel venüs 5.5x aldık samsung almadık koskoca 5 yıl geçti android 5 lolipop gelmedi vestel önce verdiği güncelleme sözünü tutsun binlerce insan mağdur oldu panel samsung LG panel falan filan yurt dışında seri sonu üretim den kalkan liste dışı ucuz spot panellerden tv toplayıp bize 2000TL SATIYORLAR benim tv ye sözüm yok 10 numara 5 yıldız ama vesteli sevmiyorum hayatım boyunca evimize vestel marka iki ürün girdi bi tane cep telefonu bide bu tv 49uhl650 almıyacaktım çok reklamı oldu forum.da aldım almasam iyimiş smartı,da tvsi,de bi işe yaramaz harici hd uydu alıcı harici tv box taktım özellik var ama kullanışsız uydu kanalar aşağı yukarı değişiyor ..zaten bunun ederi 2000TL uçmayın özellikler şöyle böyle diye
Vestelin telefon kazığını yemeyen kalmadı sanırım bu ülkede.
Ben ki Vestel'i bu konuda mahkemeye dahi vermiş adamım
2014 de senin aldığın o 5.5 dan ben de aldım 5.5X Shadow almıştım. Ekran büyüklüğü dışında bir esprisi yoktu, kamera vizör her zaman olduğu gibi ucuz mal olduğu belliydi ki o dönem Galaxy S4 kullanıyordum, Eski telefonuma geri döndüm. Aynı dönem şirket personeline 4 adet Venüs 4.5 ve eşime de 1 adet Venüs 5.0 almıştım.

Sadece 5.0 eh işte idare ederdi, onun dışında o 4.5 denen telefonu, telefon diye dizayn eden mühendisin yatacak yeri dahi yok.

Garantili telefonumu onaramayan VESTEL
Anakart değişecek diyen ama değiştiremeyen yine VESTEL
Tamir edemediği ürüne değişim kararı çıkartan VESTEL
Garantili telefona değişim yapmak için ücret farkı isteyen VESTEL
Fark olarak 500TL isteyen yine VESTEL

Garantili Venüs 4.5 Telefon yerine V3 Öneren Vestel o kadar utanmaz bir marka ki bu konuda, İnternete girip baktığımda telefonun zaten Gittigidiyorda 510TL ye satıldığını gördüm.

Garantili ürünüm için utanmadan yüzüme (telefonda) ücret farkı isteyen onursuza mı bela okuyayım yoksa Vestele mi siz karar verin.

Diyeceğim o ki, Bu forumda biz hiç bir zaman uçmadık. Mal ne ise o, kimseden bir çıkarımız kazancımız yok, promosyon kapmak için markalara yalakalık yapan forumlardan da değiliz.

2000 TL ye bu özelliklerde ne var diye yukarıda yazmıştım cevap yazmamış yine Uçmayın Kaçmayın demişsiniz.

Ban 2000TL ye 4K (UHD), Smart ve Samsung panel ile üretilmiş bir marka söyleyin lütfen yarın hemen alıp o tv yi de incelemek için söküp mukayese etmezsem namert olayım.

Gelelim panel konusuna.

Bilmiyorum siz benim ne iş yaptığımı biliyormusunuz?

Benim işim panel. Mesleğim bu yani. Panel teknolojileri benim branşım. Bu nedenle SONY dahil olmak üzere önüme gelmeyen üretici yoktur.

Yıllardır anlatılan şu şehir efsanesinin İSPATINI yüzlerce kişiden istedim ama bir Allah'ın kulundan somut bir veri gelmedi.

Lütfen söylermisiniz bu hücrelerin kalite dereceleri neresinde yazıyor?

Şu Rakı şişelerinin diplerinde yazan numaralara göre mi belirleniyor bunlar da. Hayır samimiyetle soruyorum ki ben de bilmediğim bir şey var ise sizlerden öğrenmek istiyorum.

En baba SONY den an merdiven altı üretime kadar önüme gelmeyen tv yok, Hangisini açarsam açayım içinden aynı üreticilerin aynı kalitede panelleri çıkıyor.

Sanıyorum ki bana geleceğini önceden tahmin ettikleri tv lere hep aynı panelleri koyuyorlar bu durumda.

En babasının kalitesi ne ki bu tv lerde kullanılan paneller alt kalite olsun?

Al işte daha 3 günlük televizyonu olan @mert _turkiye nin tv de yine panel sorunu çıktı.

Adam gitti SONY tv aldı daha ne yapsın kaliteye ulaşmak için?

Bu adamın günahı ne o zaman? Haydi Vestel 3 üncü sınıf panelleri topluyor da ortaya bu sonuçlar çıkıyor diyelim. SONY ne yapıyor o zaman?

Yapmayın lütfen, daha önce yazdım yine yazayım, Eleştirin. Dibine kadar eleştirin ama iddialarınız mesnetsiz olmasın lütfen :ok

Ben de demedim ki bu tv uçuyor kaçıyor. Yok abim yok, 2000TL ye bu özellikler ve bu stabil yazılımla ürün verebilen başka kimse yok.

Versin SONY bu kaliteyi bu fiyata, almayan da namert olsun :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
H Hasan70
I ilhankilavuz
Ve merak eden, takip eden diğer arkadaşlar;

Modlama çekimini yarın yapacağım, Bu gün yetiştiremedik. Çok çok ciddi bir yoğunluk var ve sevgili Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji ile canhıraş her şeye yetişmeye çalışıyoruz

Ben sizlere kısa bir şekilde pix ve winks açılımını gösterip örnekleme yapacağım ama temel yolu size göstermiş olacağım.

Sonrasında hangi özellikleri açıp açmayacağınıza kendiniz karar vereceksiniz.

Tabi ki çok ciddi uyarılarım da olacak onları atlamayın lütfen. :ok

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
H Hasan70
Pixellence çekimini yarın yapacağım arkadaşlar.

Ben sizlere kısa bir şekilde pix ve winks açılımını gösterip örnekleme yapacağım ama temel yolu size göstermiş olacağım.

Sonrasında hangi özellikleri açıp açmayacağınıza kendiniz karar vereceksiniz.

Tabi ki çok ciddi uyarılarım da olacak onları atlamayın lütfen.
63 yasinda 45 senelik muhendisligin neticesinden kaynaklanıyor bunlar..Ama dun LG 50UM7600plb hosuma gittiysede,4000 tl.vermek yerine hi-level kullanmak daha akillica.Tek istegim winks ve pixcellence videonuzun bugun yayinlanmasi..Sabirsizlikla bekliyorim..
Değerli abim;

Bu heyecan ve detaycı ruhunuzu kaybetmemeniz dileklerimle. ?

Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
42
Gelelim panel konusuna.

Bilmiyorum siz benim ne iş yaptığımı biliyormusunuz?

Benim işim panel. Mesleğim bu yani. Panel teknolojileri benim branşım. Bu nedenle SONY dahil olmak üzere önüme gelmeyen üretici yoktur.

Yıllardır anlatılan şu şehir efsanesinin İSPATINI yüzlerce kişiden istedim ama bir Allah'ın kulundan somut bir veri gelmedi.

Lütfen söylermisiniz bu hücrelerin kalite dereceleri neresinde yazıyor?

Şu Rakı şişelerinin diplerinde yazan numaralara göre mi belirleniyor bunlar da. Hayır samimiyetle soruyorum ki ben de bilmediğim bir şey var ise sizlerden öğrenmek istiyorum

Adem hocam 9 yıldır Mey’de çalışıyorum emin olun rakı şişesinin dibindeki numaralar da şehir efsanesi

:clap

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam 9 yıldır Mey’de çalışıyorum emin olun rakı şişesinin dibindeki numaralar da şehir efsanesi

:clap

Ya abi çok alkol kültürü olan birisi olmasam da Rakı severim eğer içecek olsam. Dolayısı ile o 1 numaralı şişeyi buldum ben, 56 numara ile denedim hiç bir şey anlamadım :kop

Kendi düşüncemi doğrulamış oldun, çok teşekkür ediyorum sana :kiskis

Peki genel karakterim olarak sormazsam olmaz, Nedir abi o rakamların anlamı?

Bence içindeki rakı değil de şişeleme tekniği ile ilgili olsa gerek :alala

Benerivo Çevrimdışı

Benerivo 

Aktif Üye
20 May 2018
201
42
Ya abi çok alkol kültürü olan birisi olmasam da Rakı severim eğer içecek olsam. Dolayısı ile o 1 numaralı şişeyi buldum ben, 56 numara ile denedim hiç bir şey anlamadım :kop

Kendi düşüncemi doğrulamış oldun, çok teşekkür ediyorum sana :kiskis

Peki genel karakterim olarak sormazsam olmaz, Nedir abi o rakamların anlamı?

Bence içindeki rakı değil de şişeleme tekniği ile ilgili olsa gerek :alala

Rica ederim abi. Şişecam’ın işleri o Numara olayları bizimle Alakası yok. Bizim rakamlar üretim tarihi ve seri no lazerle şişenin boyun kısmında yazar :)

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt