HI LEVEL 49UHL650 Led Tv İncelemesi. A101 28 Kasım 2019 Satışı UHD TV

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem hocam selamlar. Sizi takip ediyoruz sürekli ve bir çok değerli bilgiler ediniyoruz sayenizde. Öncelikle emeğnize sağlık. Benim bir sorum olucak size. 49" 4K bir tv alacağım. Bütçem düşük. A101 deki HI LEVEL 49UHL650 ile Vestel 49UD8200 arasında kaldım. Karar veremiyorum. Siz hangisini alın dersiniz?
Size şu an yazarken 49UHL650 karşımda çalışıyor.

VA panel olması dışında ben oldukça memnunum.

Sevgili teraspy teraspy ile tv nin modlanarak nelerinin açılıp açılamayacağına da bakacağız. İlk işim pixellence özelliğini açmak olacak nasipse.

Neticede tv nin genel performansı belli, (İyi anlamda) buna bir de kapalı özelliklerini açabiliyor olacağımız eklenince bu fiyat bantlarında alınabilecek tv diye düşünüyorum.

Eğer 8200 modelini 1999tl ye veriyorlar ise iyi olanı VESTEL olur, Veremiyorlar ise yolumuzdan çekilsinler yeter :kiskis

S Çevrimdışı

Stanleyclimbfall

Yeni Üye
2 Ara 2019
3
43
Adem abi saygılar. Tavsiyeniz üzrrine tv yi aldım ve şu an için oldukça memnunum. Tabi zaman ne gösterir bilinmez. Ancak bir sorum olacak size. Pixel testi yaptığımda herhangi bir sorun görmedim ancak siyah ekranda karanlık ortamda buluylanma söz konusu çıplak gözle baktığımda. Film izlerken veya youtube da video izlerken tv siyah ekrana geçtiğindede bu bulutlanma görünüyor.Bu durum normalmidir?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Adem abi saygılar. Tavsiyeniz üzrrine tv yi aldım ve şu an için oldukça memnunum. Tabi zaman ne gösterir bilinmez. Ancak bir sorum olacak size. Pixel testi yaptığımda herhangi bir sorun görmedim ancak siyah ekranda karanlık ortamda buluylanma söz konusu çıplak gözle baktığımda. Film izlerken veya youtube da video izlerken tv siyah ekrana geçtiğindede bu bulutlanma görünüyor.Bu durum normalmidir?
Siyah ekranda ilk şikayeti alıyorum sizden.
Bu durumda İster istemez Beyaz ekrandaki durumu da merak ettim. Dikkatli kontrol edermisiniz rica etsem.

Ben de şu an tv nin pixellence özelliğini açmayı deniyorum modlama ile :ok

Sermet Çevrimdışı

Sermet

Yeni Üye
2 Ara 2019
4
32
Yeni mi aldınız, hala bulunabiliyor mu?

Sermet Çevrimdışı

Sermet

Yeni Üye
2 Ara 2019
4
32
Biz kaçırdık ya yakın zamanda da getirmezler bu hafta 43" olanı koymuşlar satışa. Neyse nasip artık gelir yine :)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bu durumda İster istemez Beyaz ekrandaki durumu da merak ettim. Dikkatli kontrol edermisiniz rica etsem.

Oooo,bende profilleri bekliyordum ,toolbox kullan ,full yazılımını iste F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST ten ,lazım olur :haha1
Şaka bir yana ,ben hala iddialıyım pix konusunda,adı değişik de olsa mutlaka vardır,çünkü komşumun hilevelinde vardı ama adı değişikti(lisans olayı sanırım),birde önemli konuyu burada senin adında belirteyim adem, profillerde bir çok yer tanımsız anlamında 8 karakterle gösteriliyor ,bu da benim" vestel bazı girişleri gizliyor" dememi destekliyor,birini alonso buldu (prime video) ,yani bakmak lazım bu girişler nedir ne değildir diye :)

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Oooo,bende profilleri bekliyordum ,toolbox kullan ,full yazılımını iste F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST ten ,lazım olur :haha1
Şaka bir yana ,ben hala iddialıyım pix konusunda,adı değişik de olsa mutlaka vardır,çünkü komşumun hilevelinde vardı ama adı değişikti(lisans olayı sanırım),birde önemli konuyu burada senin adında belirteyim adem, profillerde bir çok yer tanımsız anlamında 8 karakterle gösteriliyor ,bu da benim" vestel bazı girişleri gizliyor" dememi destekliyor,birini alonso buldu (prime video) ,yani bakmak lazım bu girişler nedir ne değildir diye :)

Kurcalarız bakarız abi sorun yok.

Picture bölümünde pixellence var ancak False True seçenekleri orada yok, iki altında SoftPix bölümünden aktif edilebiliyor :ok

S Çevrimdışı

Stanleyclimbfall

Yeni Üye
2 Ara 2019
3
43
Yeni mi aldınız, hala bulunabiliyor mu?
Ben ayırtmıştım 28 inde aldım. Bulabileceğinizi zannetmiyorum.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Abi selamlar,

Dikkatlice baktım kafayı yiyecektim az daha?. Beyaz ekrandasorun yok homojen bir beyazlık var ekranda köşeler hariç. Ancak siyah ekranda sağ orta ve sağ üst kısımda ortaya foğru ilerleyen bulutlqnmalar mevcut. Bir öneriniz varmıdır? Ayar veya başka bi şekilde düzelir mi veya bu bir sorun mudur?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Ben ayırtmıştım 28 inde aldım. Bulabileceğinizi zannetmiyorum.

Abi selamlar,

Dikkatlice baktım kafayı yiyecektim az daha?. Beyaz ekrandasorun yok homojen bir beyazlık var ekranda köşeler hariç. Ancak siyah ekranda sağ orta ve sağ üst kısımda ortaya foğru ilerleyen bulutlqnmalar mevcut. Bir öneriniz varmıdır? Ayar veya başka bi şekilde düzelir mi veya bu bir sorun mudur?
O işin ayar ile düzelme imkanı yok maalesef. Rahatsız ediyorsa da mutlaka servis kontrolü, rapor, değişim talebi sürecine girişmelisiniz.

Servisler buna bakıp 'Aaabi bu normal" diyeceklerdir, kabul etmeyin, elinizdeki fotoları verin onlara, teknik müdürlüğe talebimi iletin diye belirtin lütfen.

Ancak belli oranda kısmı gerçekten kriter dahilindedir bilginiz olsun ?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet arkadaşlar.

Artık 49UHL650 kullanıcıları olarak winks özelliği açık, pixellence desteği de bulunan televizyonlarımız var bizim de ?

En kısa zamanda sizlere video ile bu özellikleri televizyonunuza nasıl kazandırabileceğinizi anlatacağım ve hatta profile dosyasını da paylaşırım gerekirse.

Biraz daha kurcalayayım, daha detaylı bilgileri videoda aktaracağım sizlere ??

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,260
64
Bu tvden mutlaka Tire veya Ödemiş'te vardır ,hatta Bayındır'da da bulunabilir :) 2000 tlye 4k tv :)

S Çevrimdışı

Stanleyclimbfall

Yeni Üye
2 Ara 2019
3
43
O işin ayar ile düzelme imkanı yok maalesef. Rahatsız ediyorsa da mutlaka servis kontrolü, rapor, değişim talebi sürecine girişmelisiniz.

Servisler buna bakıp 'Aaabi bu normal" diyeceklerdir, kabul etmeyin, elinizdeki fotoları verin onlara, teknik müdürlüğe talebimi iletin diye belirtin lütfen.

Ancak belli oranda kısmı gerçekten kriter dahilindedir bilginiz olsun ?

Abi resimleri bir göndereyim bakıp yorum yaparsan sevinirim.İşaretli bölgelerde koyu beyaz olan yerlerde var.Makineden kaynaklı hertqrafta beyazlık bar gibi görünüyor.Tv izlerken karanlık sahnelerde sıkıntı çıkarıyor.Onun dışında problem yok.Bu sorun ilerleyebilir mi yoksa bu şekilde stabil kalır mı?Ayrıca vakit ayırdığın için çok teşekkür ederim.

5EB221C9-2B59-4CC8-871C-F06D2851A095.jpg
30C5D798-EC0D-4E50-863D-97FC7FDEB974.jpg

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri