Hi-Level 49" Smart Uhd Tv - 1999 TL

Y Çevrimdışı

yedibeyza

Yeni Üye
8 Haz 2019
31
54
Merhaba sizin ile birlikte A Adem06 da aynısını yazmış ve 4 adet leke çıktı dediğiniz sanırım hepsinde mevcut ben 2 adet aldım ikisinde de var sizin bahsettiğiniz benim eklediğim resimdeki 4 tane siyahlık mı tam ortalı zira bende 2 adet IPS panelli var ve 2 tv de tespit ettim bunu A Adem Helvacı abim daha iyi bilir hem siz de hem bende ki 2 Tv de olması normal değil ya bu paneller sorunlu ya da normal bir durum ile karşı karşıyayız A Adem Helvacı abi desteğin gerekiyor.

Adsiz461384951d98180de.png
Adsiz5fa85f0f3f1967898.png
Adsiz6674260eb67f0b1c3.png
Böyle birşey nasıl normal olabilir. Hatalı üretim besbelli . Servis kritel :) dahilinde demiş ama yemezler. Şimdi herkes bu lekeleri arayacak ekranda. İyi bişey yapmadık :)

K Çevrimdışı

karabelen

Yeni Üye
11 Ocak 2020
26
Y yedibeyza hocam bence tam aksine iyi bir şey yaptınız. Herkes ne aldığını ne ile karşılaştığını veya karşılaşabileceğini bilerek almalı. Eğer aynı şeyden bahsediyorsak işaretlediğim bu 4 siyah noktayı gördüm ama siz yazıncaya çok anormal gelmemişti çünkü 4 tane bu karartı çok simetrik duruyor ve bizde ki iki TV de aynı yerde ve ikisinde de var. Herhangi bir kanalda iken belli bile değil fakat test de veya çok beyaz görüntülerde yakından belli oluyor ve sinirde bozuyor.

Ben whatsapp dan A Adem Helvacı hocama bildirdim aslında bunu yaygara yapmadan ama sanırım yoğunluktan bakamadı. Büyük üstat bizi aydınlandır :)

Y Çevrimdışı

yedibeyza

Yeni Üye
8 Haz 2019
31
54
Y yedibeyza hocam bence tam aksine iyi bir şey yaptınız. Herkes ne aldığını ne ile karşılaştığını veya karşılaşabileceğini bilerek almalı. Eğer aynı şeyden bahsediyorsak işaretlediğim bu 4 siyah noktayı gördüm ama siz yazıncaya çok anormal gelmemişti çünkü 4 tane bu karartı çok simetrik duruyor ve bizde ki iki TV de aynı yerde ve ikisinde de var. Herhangi bir kanalda iken belli bile değil fakat test de veya çok beyaz görüntülerde yakından belli oluyor ve sinirde bozuyor.

Ben whatsapp dan A Adem Helvacı hocama bildirdim aslında bunu yaygara yapmadan ama sanırım yoğunluktan bakamadı. Büyük üstat bizi aydınlandır :)
Servisin yazması destek plastiklerinin izleriymiş onlar. Paneli destekliyor sanırım. O sırada görüntüyü de destekliyor :)
Benim tespitimse duvar askı aparatı deliklerinin izleri . Adem hocanın resimlerinde gözüküyor

aski2.jpg

Son düzenleme:
Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
228
40
Merhaba sizin ile birlikte A Adem06 da aynısını yazmış ve 4 adet leke çıktı dediğiniz sanırım hepsinde mevcut ben 2 adet aldım ikisinde de var sizin bahsettiğiniz benim eklediğim resimdeki 4 tane siyahlık mı tam ortalı zira bende 2 adet IPS panelli var ve 2 tv de tespit ettim bunu A Adem Helvacı abim daha iyi bilir hem siz de hem bende ki 2 Tv de olması normal değil ya bu paneller sorunlu ya da normal bir durum ile karşı karşıyayız A Adem Helvacı abi desteğin gerekiyor.

iki gün önce TV ilk kutudan çıkarıp kanepeye arkaya doğru yasladığımda onları ben de fark ettim televizyonu öne doğru yatırdığınız da tamamen gidiyor çünkü televizyonu kutudan ilk çıkarıp arkaya doğru yazmamıştım ayaklarını takmamıştım televizyonun arkasındaki tutuculara panel baskı yaptığından dolayı oluyor onlar gayet normaldir televizyonu öne doğru eğdiğinizde gidiyor tam dik konuma getirdiğinizde neredeyse yok oluyor televizyonu arkaya doğru yasladı ğınızda panele baskı meydana geliyor isterseniz bunları deneyip buradan cevabınızı bekliyorum fakat ben de ki esas sorun wireless display telefondan görüntü aktardığımda donup donup ilerliyor bu durum sizde de aynı mı Adem hocama da buradan bildiriyorum bu konuda yapabileceğimiz bir şey var mı aynı cihazın geçenlerde 40 incini de aldık aynı telefonla wireless display de problem yoktu gayet akıcı ydı şu anda Samsung mu7000 modelde var onda da son derece akıcı ilerliyor aynı telefonla fakat 49 uhl650 cihazda wireless display problemli sizde de aynı mı sırf bunun için iade etmeyi düşünüyorum eğer bir çözümü varsa yazılımsal da olabilir buradan cevabınızı bekliyorum sayın Adem hocam
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

İkisi de Samsung va
Sayın Adem hocam merhabalar 49uhl650 wireless display düzgün çalışmıyor 20 gün önce de hı level 40hl650 fu HD olan modelde satın almıştım wireless display onda son derece akıcı ve çok güzel çalışıyordu aynı telefonda 49uhl650 de deniyoruz takıla takıla ilerliyor ve bir adet te Samsung 43mu7000 var onda deniyoruz son derece akıcı aynı telefonla deniyoruz fakat 49 uhl650 de sorunlu acaba yazılımsal bir problem nedir servisi çağırmama gerek var mı yardımlarınızı bekliyorum

İkisi de Samsung va
Sayın Adem hocam merhabalar 49uhl650 wireless display düzgün çalışmıyor 20 gün önce de hı level 40hl650 fu HD olan modelde satın almıştım wireless display onda son derece akıcı ve çok güzel çalışıyordu aynı telefonda 49uhl650 de deniyoruz takıla takıla ilerliyor ve bir adet te Samsung 43mu7000 var onda deniyoruz son derece akıcı aynı telefonla deniyoruz fakat 49 uhl650 de sorunlu acaba yazılımsal bir problem nedir servisi çağırmama gerek var mı yardımlarınızı bekliyorum

Son düzenleme:
B Çevrimdışı

Bulletlove

Yeni Üye
16 Ocak 2020
22
40
S.A arkadaşlar. Malumunuz ışık sızması yuzunden siyah goruntu neredeyse yok gibi aydinlik var siyahta ama idare eder servise verilse süreç uzar gider gördüğünüz gibi kararsızım...???

İ Çevrimdışı

İlyasaöf 

Yeni Üye
10 Ocak 2020
44
39
Merhabalar hi level uhl650 model tv için tivibu uydu alıcısı takacağım hdm kablosu almam lazım ne tavsiye edersiniz kullanan arkadaşlar cevap verebilir mi

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
24
Benim tv geldi testlerini yaptım ölü piksel vs yoktu, sadece ortasında hafif bir beyazlık gözüküyordu simsiyah ekranda. Ben de parmağımla tık tık yaptım panele hafif vurdum düzeldi :) :) sanırım yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi panele değme yaptığı için öyle oluyor sanırım. Şuanda ekran kusursuz duruyor 2bin tl lik bir tv için çok çok iyi görüntü kalitesi var sadece malzeme kalitesi baya kötü. Netflix ve YouTube u çok aktif kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım sadece 1 kere tv dondu fişi çekip çıkardım düzeldi

B Çevrimdışı

Bulletlove

Yeni Üye
16 Ocak 2020
22
40
Benim tv geldi testlerini yaptım ölü piksel vs yoktu, sadece ortasında hafif bir beyazlık gözüküyordu simsiyah ekranda. Ben de parmağımla tık tık yaptım panele hafif vurdum düzeldi :) :) sanırım yukarıda yazan arkadaşın dediği gibi panele değme yaptığı için öyle oluyor sanırım. Şuanda ekran kusursuz duruyor 2bin tl lik bir tv için çok çok iyi görüntü kalitesi var sadece malzeme kalitesi baya kötü. Netflix ve YouTube u çok aktif kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım sadece 1 kere tv dondu fişi çekip çıkardım düzeldi
Hayırlı olsun güle güle kullanın.

A Çevrimdışı

Adem06

Yeni Üye
17 Ocak 2020
8
49
Arkadaşlar bugün benim televizyon da servisten geldi tamir etmişler. Tv nin panelini tutan sabitleyen arka çıtasının vidalarının uzun olmasından dolayı panele siyah leke olarak çıktığını ve vidaları kısa taktıklarında problemin çözüldüğünü söylediler. Bende kontrol ettim gerçekten siyah iizler artık yok. Bilginiz olsun iyi akşamlar.

Y Çevrimdışı

yedibeyza

Yeni Üye
8 Haz 2019
31
54
Arkadaşlar bugün benim televizyon da servisten geldi tamir etmişler. Tv nin panelini tutan sabitleyen arka çıtasının vidalarının uzun olmasından dolayı panele siyah leke olarak çıktığını ve vidaları kısa taktıklarında problemin çözüldüğünü söylediler. Bende kontrol ettim gerçekten siyah iizler artık yok. Bilginiz olsun iyi akşamlar.

Bana normal kritel :) dahilinde diyen servise selam olsun o zaman . Gerçi bende ortada devasa bir beyazlık vardı. O da normaldi :)

A Çevrimdışı

Adem06

Yeni Üye
17 Ocak 2020
8
49
Bana normal kritel :) dahilinde diyen servise selam olsun o zaman . Gerçi bende ortada devasa bir beyazlık vardı. O da normaldi :)
Kullanma kitapçığına baktığınızda herşey kritel dahilinde zaten.?

Mesajinizi yeni gördüm benim tv deki siyah noktalar sizinkilerle aynı.

Son düzenleme:
mcakin Çevrimdışı

mcakin

Yeni Üye
18 Ocak 2020
8
28
Tv'nin ses kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evdeki 49" 8 yıllık LG'den sonra sunun sesi çok vasat geldi. sanki dandik bir radyonun sesiymişcesine...

Z Çevrimdışı

Zyprexa

Yeni Üye
5 Ocak 2020
14
Televizyonun kendi hoparlörlerini yeterli bulmadım. Seviye olarak yüksek fakat kalite olarak iyi değil. Bunu bir soundbar ile çözdüm.

Benim sormak istediğim soru bambaşka arkadaşlar. Bu cihaza Kodi veya VAVOO kurabilir miyiz? İşletim sistemi nedir?
İkincisi ise taktığım harici disk içerisindeki filmleri nereden görebilirim beni aydınlatırsanız sevinirim.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,335
64
Tv'nin ses kalitesi hakkında ne düşünüyorsunuz?

Evdeki 49" 8 yıllık LG'den sonra sunun sesi çok vasat geldi. sanki dandik bir radyonun sesiymişcesine...
Televizyonun kendi hoparlörlerini yeterli bulmadım. Seviye olarak yüksek fakat kalite olarak iyi değil. Bunu bir soundbar ile çözdüm.

1- Benim sormak istediğim soru bambaşka arkadaşlar. Bu cihaza Kodi veya VAVOO kurabilir miyiz? İşletim sistemi nedir?
2- İkincisi ise taktığım harici disk içerisindeki filmleri nereden görebilirim beni aydınlatırsanız sevinirim.
Vestellerde ses olayı biraz geri planda gibi ,bizim ilk çıktığında kullandığımız "pilli radyo" gibi gelir bana hep :) Yeni kartları(sizinkileri yani) bilmiyorum tabii :)
1- Cevap "Hayır" maalesef ,işletim sistemi "Linux" ,işlemci tipi "ArmV7" (bunu tam bilmiyorum,bir belgede ArmV7 diyordu,bendekiler mesela Mips ) ama ben kurulacağını sanmıyorum :ok
2-Harici diski taktığında otomatik media player açılmıyormu :alala

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt