Hi-Level 49" Smart Uhd Tv - 1999 TL

A Çevrimdışı

Adem06

Yeni Üye
17 Ocak 2020
8
49
Adem Ustam kolay gelsin. A101 den 49 uhl 650 tv yi aldik. Olu piksel Kontrolu yaptigimizda ilk basta bir sıkıntı yoktu fakat yarım saat sonra kontrol ettigimde 20x30 diktörgen civarı köselerde 4 adet siyah leke oluştuğunu tesbit ettik. Servis kontrol için alıp göturdü. Bu aşamadan sonra mağdur olmamak için ne yapmam gerekir. İade veya değişim nasıl talep edebilirim. Şimdiden tavsiyeleriniz için tesekkür ederim.

B Çevrimdışı

Bekirozturk

Yeni Üye
18 Ocak 2020
1
47
A Adem Helvacı, ıyi günler, a101 lerde artık ürünü bulamıyoruz ama L LynXMaSTeR. In Daha önce sorduğu gibi grundig 43vlx7810 4K li olarak 2200 tl fiyatıyla cazip gözüküyor siz ve diğer arkadaşlar ne dersiniz, kiyaslarmisiniz? Teşekkürler.

televizyon almak ne zormuş ya, 1 haftadır kafam allak bullak. uygun fiyatlı 4k bi model bakayım derken 3-4 bin liralık modellere bakar buldum kendimi. daha sonra yine ucuzlara yöneldim, bu sefer özellikleri pek tatmin etmedi. en son şu modeli gördüm. hem 3 yıl garantili, hem de ücretsiz kurulum, montaj avantajı var.
2231 TL fiyatıyla şu model tv yi almalı mıyım sizce? peşin fiyatına 9 taksitle de alabiliyorum.

,

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Ürünü alan arkadaşlara bir kısa bilgi vereyim. Servisle önce telefonda görüştüm. Kurulum için 80TL Fiyat verildi. Ki bence normal. Zira adam git-gel 40 km yıl yapacak 1-2 saat zaman ayıracak vs. Neyse, birazda meraktan gittim yetkili servise uğradım. Dedim: Garanti için için kurulum şart mı? Hayır değil dediler. Siz kurdunuz ve bir sorununuz yoksa kullanmaya devam edin. Bir sorun çıkarsa ilerde önemli olan faturanız. Fatura olduktan sonra garanti belgesi gerekmez dediler. Tabi bu bilgiler teyide muhtaç. Ben söylenenleri aktarıyorum.

Askı aparatı sordum. Sabit askı aparatı 15TL imiş. Aldım. Plastik parçalardan oluşan ufak bir şey. Bana pek güven vermedi ama servistekiler sürekli bundan taktıklarını söylediler. Ben teknik konularda takıntılıyımdır. Sonuçta karar sizin tabi.

Herkese iyi hafta sonları

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,611
Askı aparatı sordum. Sabit askı aparatı 15TL imiş. Aldım. Plastik parçalardan oluşan ufak bir şey. Bana pek güven vermedi ama servistekiler sürekli bundan taktıklarını söylediler. Ben teknik konularda takıntılıyımdır. Sonuçta karar sizin tabi.

Plastik aparat konusunda endişeniz olmasın, asılmadığınız müddetçe duvardan kopmaz TV.

A Çevrimdışı

Adem06

Yeni Üye
17 Ocak 2020
8
49
Adem ustam kolay gelsin. 49 uhl 650 tv yi a101 den aldik kurulumunu yaptik. Ölü piksel kontrolünde ilk başta sıkıntı yoktu. Yarım saat sonra tekrar kontrol ettiğimde 20x30 dikdörtgen seklinde köse uçlarında 4 adet siyahlık mevcut olduğunu fark ettim. Servis kontrol amaçlı tv yi aldı götürdü. Bu olayın sonrasında mağdur olmamak için ne yapabilirim haklarım nelerdir. Değişim veya iade için ne yapmam gerek ne tavsiye edersiniz. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

B Çevrimdışı

Bulletlove

Yeni Üye
16 Ocak 2020
22
40
Herkese hayirli aksamlar diliyorum.
Servis bugün gelip kurdu tv yi şükürler olsun kavuştuk fakat resimde görüldüğü üzre servis menüsündeki Diagnostic bölümünde 06.12.2019 mehmetpe diye bir ibare var bu ne anlama geliyor yardimci olabilir misiniz

15793586438771011459134.jpg

S Çevrimdışı

SSBMAN

Aktif Üye
16 Ocak 2020
55
44
Plastik aparat konusunda endişeniz olmasın, asılmadığınız müddetçe duvardan kopmaz TV.

Umut Barış hocam teşekkürler. takıp deneyeceğim.

Adem ustam kolay gelsin. 49 uhl 650 tv yi a101 den aldik kurulumunu yaptik. Ölü piksel kontrolünde ilk başta sıkıntı yoktu. Yarım saat sonra tekrar kontrol ettiğimde 20x30 dikdörtgen seklinde köse uçlarında 4 adet siyahlık mevcut olduğunu fark ettim. Servis kontrol amaçlı tv yi aldı götürdü. Bu olayın sonrasında mağdur olmamak için ne yapabilirim haklarım nelerdir. Değişim veya iade için ne yapmam gerek ne tavsiye edersiniz. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Hocam aşağıdaki videoda, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji kanalında köşelerdeki hafif karanlıktan bahsedilmiş. Tabi sizin sorun benzer mi bilemiyorum . Servis Menüsünde bahsettiğiniz aynı yazı ve tarih bende de var. Ki daha dün sıfır a101 den aldım.

B Çevrimdışı

Bulletlove

Yeni Üye
16 Ocak 2020
22
40
Servis bugün gelip kurdu tv yi şükürler olsun kavuştuk fakat resimde görüldüğü üzre servis menüsündeki Diagnostic bölümünde 06.12.2019 mehmetpe diye bir ibare var bu ne anlama geliyor yardimci olabilir misiniz

Bide kendim bakayaim dedim ama asagidaki ekran bana hic normal gelmedi karanlikta sanki gri beyaz ışık karma var servsis bir sorun yok deyip gitti hic siyaha bakmak o anda baska seylerle ilgilenmekten aklima gelmedi simdi

15793598204541421452960.jpg

A Çevrimdışı

Adem06

Yeni Üye
17 Ocak 2020
8
49
Umut Barış hocam teşekkürler. takıp deneyeceğim.

Hocam aşağıdaki videoda, Pixel Teknoloji Pixel Teknoloji kanalında köşelerdeki hafif karanlıktan bahsedilmiş. Tabi sizin sorun benzer mi bilemiyorum . Servis Menüsünde bahsettiğiniz aynı yazı ve tarih bende de var. Ki daha dün sıfır a101 den aldım.
Benim bahsettigim koselerde degil.. Ekranin ortasina 20x30 bir dikdortgen cizersek. Bu dikdortgenin tam dort kenar birlesim yerlerinde 4 siyah leke şeklinde..

C Çevrimdışı

canmuhabbet41

Aktif Üye
25 Kas 2019
121
53
B Bulletlove, bendeki tv de de aynı mehmetpe var.yalnız sizin yazılımı güncelleyin.
benim tv wifi ye bağlı güncelleme ayarı da otomatik.
sizin yv de V5.7.10 yazılım var .bende güncellemeden sonra V5.7.20 versiyon oldu.

Y Çevrimdışı

yedibeyza

Yeni Üye
8 Haz 2019
31
54
Benim bahsettigim koselerde degil.. Ekranin ortasina 20x30 bir dikdortgen cizersek. Bu dikdortgenin tam dort kenar birlesim yerlerinde 4 siyah leke şeklinde..

Sevgili kardeşim önceki mesajlarıma bakarsan attığım resimlerde aynı şeyi görürsün. Ben iade ettim TV yi. Ucuz diye defolu panelleri alacak değiliz. Eminim ki bu şekilde alan çok kişi var. Farketmezlerse sorun yok tabi. Servis sorun değil diye itelemeye kalktı ama tutanak tutturdum iade ettim.
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Bide kendim bakayaim dedim ama asagidaki ekran bana hic normal gelmedi karanlikta sanki gri beyaz ışık karma var servsis bir sorun yok deyip gitti hic siyaha bakmak o anda baska seylerle ilgilenmekten aklima gelmedi simdi

15793598204541421452960.jpg
IPS edge LED paneller için kaçınılmaz şeyler. LG Samsung hepsinde var bunlar. Arka ışığı kısmayı deneyin biraz.

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,289
64

Yazılımı derleyen veya sistemi kontrol eden olabilir,başka bir anlamı yoktur :ok

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri