Hi-Level 49" Smart Uhd Tv - 1999 TL

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
@Herkese :
Gençler ,eğer MB130x kartlarda BT için ayrı soket yeri yoksa ve BT aparatı da sevgili hosbulduk hosbulduk 'un dediği gibi hariçten takılan pertinax devre ise,hiç BT ile uğraşmayın,gerçi elimde MB130x kartın service manueli yok ama BT donanımının ana işlemci içinde gömülü olacağını sanmıyorum ,öyle olsaydı firma bunu BT lu olarak satardı,tabii benim düşüncem bu yöndedir nacizane,umarım yalancı çıkartır beni firma :ok

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
gömülü olacağını sanmıyorum

Wifi ve BT devresi ayni socket ile anakarta takiliyor
20200117_234320.jpg

20200117_234417.jpg

K Çevrimdışı

kallone

Yeni Üye
16 Ocak 2020
17
42
Merhaba, televizyonda sıkıntı çktiği
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Kablo tv'yi conax modülle bu tivi nat geo kanallarını çözmüyor, bunun dışında ki kanallarda sıkınrı yok. Aynı modül evdeki samsung tvse tüm kanalları sıkıntısız çözüyor, herhanfi bir ayarı varmıdır bunun?

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
Evet,aynen demek istediğim de bu,kartlarda yeri varsa BT devresi de takılı değilse ,muhtemelen içinde BT yazılımı da yok olacaktır ,sevgili adem de göstermişti bana devreyi canlı yayında :hihi Huuu, A Adem Helvacı :)
Yaani demem o ki ,profilden açılsa da BT olmayacaktır büyük ihtimalle :ok
Ona da bir çözüm üreteceğiz başgan :kas

İnşallah :kiskis

By_Trol Çevrimdışı

By_Trol 

Administrator
24 Ağu 2019
13,567
adem usta birkaç gün önce yazdım yine yazayım piyasanın en ucuz işçilik fiyatlarıyla bu kadar oluyor.bizim yanımızda 2 yıl çalışıp bosch servisine geçen eleman benden fazla maaş alıyor 3500tl. son zamlı maaşını bilmiyorum yine benimle aynı zamanda mesleğe başlamış arçelik servisinde çalışan arkadaşım 4500tl maaş alıyor.birde adamlar nakliye yapmıyor nakliye personeli ayrı .bizim elemanlar hammallık yapıyor adamın çanı çıkıyor 5 kata çm çıkart sonra sen birde müşteriye bu yorgunlukla ürün tanıtımı yap.e sonra şikayet teknisyen ürün hakkında yeterli bilgi vermedi.bu nakliye işini servislere veren akıl hiç çıkıpta teknisyenle nakli yapmışmı yok.ha sorarsan nakliye elemanları ayrı derler. büyük illerdeki servisler hariç diğer illerde acaba kaçtane nakliye elemanı var?nakliye servislerden alınmalı teknisyenler hammalık değil teknisyenlik yapmalı.kaldıki bizim bir çamaşır makinesi montaj ve nakliye ücretinin toplamı kadar arçelik ve bosch servisleri sadece nakliye ücreti alıyorlar montaj parasını saymıyorum.servis sahipleride haklı para kazanamıyor ki elemanına iyi maaş versin.eleman uzun vadeli çalışmalıki montaj yaptığı cihazlara vakıf olsun

???
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Evet,aynen demek istediğim de bu,kartlarda yeri varsa BT devresi de takılı değilse ,muhtemelen içinde BT yazılımı da yok olacaktır ,sevgili adem de göstermişti bana devreyi canlı yayında :hihi Huuu, A Adem Helvacı :)
Yaani demem o ki ,profilden açılsa da BT olmayacaktır büyük ihtimalle :ok
Ona da bir çözüm üreteceğiz başgan :kas

İnşallah :kiskis

Yazılımların içerisine bağlanacak donanımı tanımlamışlardır. Bluetooth bağlantı uygulaması gerçekleştirilse bile yazılımın içerisinde tanımlı olan bluetooth'u bulup takmak gerekir. Vestelin bir çok ana kartlarında wifi olarak '' Veezy 200 '' tanımlı idi. Usb den harici olarak bağlanan farklı marka wifi ler çalışmıyordu çalışsa da randımanlı değildi. Aslında şöyle düşünebiliriz televizyonun ana kartında 3 yada 4 Adet usb girişi var. Dışarıdan göremediğimiz usb girişlerine wifi ve bluetooth bağlı kullanıcı da kullandığı televizyonu dahili wifi li ve bluetooth lu olarak biliyor. Prensip bilgisayar ana kartları gibi front usb ve sayısı fonksiyonel fakat kartta yeri var.

Son düzenleme:
N Çevrimdışı

Natre

Yeni Üye
16 Ocak 2020
9
48
İzmir içerisinde (Konak) duvara montaj için önerebileceğiniz uygun fiyatlı işinin ehli yetkili servis var mı

B Çevrimdışı

Bilgin1

Yeni Üye
17 Ocak 2020
8
24
A Adem Helvacı 49uhl650 tv'de kullanildigi soylenen Lg ips panel hakkinda bilginiz(model, datasheet) var midir ? Eger orta sinif bir panel kullanilmissa bir kac magaza daha gezmek isterim ips tv bulmak icin.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri