Hi-Level 49" Smart Uhd Tv - 1999 TL

S Çevrimdışı

Shadow60

Aktif Üye
17 Eyl 2018
111
26
a101-16-ocak-2020-1.jpg

16 Ocak tekrar satışta Adem Bey karma panel demişti almayı düşünen arkadaşlar panel bilgisi alsınlar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Ben geçen sefer alamamıştım kalmamıştı. Bu sefer led panel denk gelir diye ümit ediyorum :)
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam karma panelde led panelin üreticisi belli mi? LG marka panel mi kullanıyorlar acaba?
Yani soruyu tam anlamadım desem?

Led panel derken aydınlatmadan bahsediyorsanız uzun yıllardır zaten hepsi led
Panel üreticisinden bahsediyorsanız ilk nesil hep VA panel ve SAMSUNG du üreticisi (Samsung derken, o da zaten İNNOLUX firmasına ürettiriyor ayrı konu) Yeni seri üretimler sahaya sürüldü ise eskilerle karışır ve bir süre VA IPS karışık olur, Sahadan bize birkaç seri numarası ulaşmadan bunun kesin bilgisini vermek mümkün olmaz.

S Çevrimdışı

Spring 

Yeni Üye
14 Ara 2019
10
28
Yani soruyu tam anlamadım desem?

Led panel derken aydınlatmadan bahsediyorsanız uzun yıllardır zaten hepsi led
Panel üreticisinden bahsediyorsanız ilk nesil hep VA panel ve SAMSUNG du üreticisi (Samsung derken, o da zaten İNNOLUX firmasına ürettiriyor ayrı konu) Yeni seri üretimler sahaya sürüldü ise eskilerle karışır ve bir süre VA IPS karışık olur, Sahadan bize birkaç seri numarası ulaşmadan bunun kesin bilgisini vermek mümkün olmaz.
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam buyrun taze aralık üretim 49UHL650 lg ips olması lazım

IMG_20191229_20533845a8467a6db7beae.jpg

C Çevrimdışı

Canesnaf

Yeni Üye
8 Ocak 2020
8
31
Q60, Q6 serisinden beri beni kendisine bir türlü ısındıramadı.

Hele Isparta'da bir kardeşimizin Q60 da (Gerçi o 82'' di ama olsun) ledler devreye girdiğinde ortaya çıkan ve bir türlü çözülemeyen, 3 üncü değişimden sonra 3 tv de aynı sorun çıkınca ''Kullanma kılavuzuna göre bu normal'' diyerek işin içinden çıkan Samsung efendiden sonra Q60 bende tam bir hayal kırıklığı olmuş durumda.

Q6 için ilk yorumum, incelemelerim ve o gözlemlerden sonra ''Bu tv kesinlikle Q serisinde en alt kitleye de hitap edebilelim diye üretilmiş bir tv'' şeklinde olmuştu.

Q60 da durumu belli oranda toparlanmış olsa da.. Gerisini size bırakmayı tercih ederim.

Çok gariptir ama daha alt segment olan NU8000 benim gözümde Q6 serisinden daha klas tv.

Tamam NU8 modası geçti biliyorum da, bende geçmedi işte.
Hocam bilgileriniz için teşekkür ederim peki 6000 bütceyle siz hangi tv yi alırdınız

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
229
41
Sanırım ben bir tek öleceğim tarihi bilmiyorum :)

LG IPS panelli 49UHL650 hayırlı olsun

Satın alıp beğenmeyen olursa bendeki VA panel ile değişmeye şimdiden hazır olduğumu ifade edeyim buradan.

Satın alıp beğenmeyen olursa bendeki VA panel ile değişmeye şimdiden hazır olduğumu ifade edeyim buradan.
Adem abi 16 ocak'tan itibaren a101'den olacağımız 49uhl650 cihazların tamamı LG IPS panel olarak çıkar mı Yok sa bazalarında yine de VA panel olma ihtimali var mı saygılar

Adem Helvacı Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,294
51
Adem abi 16 ocak'tan itibaren a101'den olacağımız 49uhl650 cihazların tamamı LG IPS panel olarak çıkar mı Yok sa bazalarında yine de VA panel olma ihtimali var mı saygılar
Dün bu konuda yaptığım yorumumun arkasındayım, Belli bir süre VA ile IPS karışık gider, sonra eğer VESTEL bundan sonraki tüm üretimleri IPS yaparsa ancak o zaman salt IPS olur.

Yalnız gördüğüm kadarı ile artık bu model karma panel moduna girdi. Yani bundan sonra satın alacak olanlar mutlaka Vestel panel bilgi hattında F fikoloji ve TEKNOwest TEKNOWEST ustalardan teyit alsınlar.

Elimden geldiğince ben de destek olurum ancak malum forum büyüyor, sirkülasyon çoğalıyor, İş hayatı, Özel hayat vs derken artık yönetim kanadında her birimiz zorlanır olduk o nedenle siz yine de olması gerektiği gibi panel bilgi hattına yazarsanız daha doğru olur.

Ö Çevrimdışı

Önderahmed 

Aktif Üye
23 Şub 2019
229
41
Adem Helvacı Adem Helvacı hocam panel nedir şans eseri bugün a101 denk gelince aldım

IMG_20200109_182315.jpg
Kardeşim ürün 2019'un 28 Kasım ayından kalan ürün mü resmini paylaştığın yoksa 16 ocak'ta satışa çıkacak olan ürünleri şimdiden satmaya başladılar mı ayrıca panel bilgisini öğrenebildin mi ama 28 kasım'dan kalan ürün ise geçen ki o Samsung Va paneldi hayırlı olsun

E Çevrimdışı

Exodia

Aktif Üye
24 Eki 2019
79
25

Abi ben %99 bunu almayı düşünüyorum. Hepsi mi IPS panel olucak bunu nasıl anlayabilirim satın alınca. Eğer IPS ise değişim yapabiliriz ama ankaradayım işte

Geri
Üst Alt