here we go again for the newer mb2xx boards

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
Astra var ama değil mi ,19 derecedeki ,yarın oradan frekans vereyim :ok
Bende kablo var ve oscam zaten orada calismiyor.Ben sadece sistemi anlamaya calisiyorum,sifreli kanallarla alakam yok.Su anda deneme imkanim yok ama görüntüyü ekrana aktarmak samsung daki gibi kanal taratip kanal listesinden secerek mi oluyor ve dvbapi denilen olay icin hala extra yapilmasi gereken bir olay mi var..sifreli kanal olarak listede sadece bein serisi var..

Son düzenleme:
T Çevrimdışı

TommyData

VIP
13 May 2018
45
49
Hosbulduk:

Ich habe auch kabel und da funktioniert oscam ohne probleme ! Sogar mit sky !

Du oder ihr habt einen ganz großen denkfehler...
Die vestel boards unterstützen die standard linux dvbapi 3... oscam findet beim start also /dev/dvb/adapter0/ca0 und meldet --> alles ok

Problem ist aber das die eigentlich TV App (aurora) die dvbapi NICHT nutzt - das heisst aurora.elf schreibt natürlich keine Anfragen in die camd.socket --> oscam bekommt keine anfragen und decodiert auch nichts

Verschwende nicht deine Zeit - ohne plugin oder patch der aurora.elf geht es nicht !
Mesaj otomatik olarak birleştirildi:

Und da es ein solches plugin noch nicht gibt und einen patch für aurora auch nicht müssen wir es eben selber machen :-)

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
Bende kablo var ve oscam zaten orada calismiyor.Ben sadece sistemi anlamaya calisiyorum,sifreli kanallarla alakam yok.Su anda deneme imkanim yok ama görüntüyü ekrana aktarmak samsung daki gibi kanal taratip kanal listesinden secerek mi oluyor ve dvbapi denilen olay icin hala extra yapilmasi gereken bir olay mi var..sifreli kanal olarak listede sadece bein serisi var..
dvbapi yi aracı kurum gibi düşün :ok

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
araci kurumu bizim hazirlamamiz gerektigini su ana kadar vestel icin böyle bir sistem olmadigini söylüyor..plug in veya aurora elf le ilgili bir islem yapilacak.Zaten onun hazirladigi sistemde oscam.elf gördüm ama elf sistemi doscam da var,
Ben bunu 4 yıldır yazıyorum-söylüyorum ,yeni de değil mübarek ,hatta şöyle hatırlatayım ,en son sana "ben bunu hbbtv gibi görüyorum,onu incelemek lazım " demiştim sanki 1-2 ay önce :)

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
verdigi dvbapi adresini adapter olani biz derlerken verdigimiz adrese göre hazirlasak yine olmuyor anladigim kadariyla ,söyledigine göre auroraelf aradigi adres onun yazdigi adres..eger bu adrese biz dvbapi plugin dosyasini eklesek yine mi olmuyor,aklimda deli sorular :)

T Çevrimdışı

TommyData

VIP
13 May 2018
45
49
i found file: mb211_service.key

-----BEGIN PRIVATE KEY-----
MIIEvQIBADANBgkqhkiG9w0BAQEFAASCBKcwggSjAgEAAoIBAQDHgh9jJbs45ta+
kcsZnqW9GV6frlluqmSdS4Bs3u+tbRLusxTPC34SKiSprpPsL8pXHDGI6IZeLjqQ
***** skip *****
wrFZxTW6StlZ9rB3Mea8U8mAG5+DDWmxP8+cZF/B5NgCHD/WmWj/v9W3P3k0tRPX
YR7XJaLn86BRVLCSB4IknAA=
-----END PRIVATE KEY-----

Any idea what key this is ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,329
64
i found file: mb211_service.key

-----BEGIN PRIVATE KEY-----
MIIEvQIBADANBgkqhkiG9w0BAQEFAASCBKcwggSjAgEAAoIBAQDHgh9jJbs45ta+
kcsZnqW9GV6frlluqmSdS4Bs3u+tbRLusxTPC34SKiSprpPsL8pXHDGI6IZeLjqQ
***** skip *****
wrFZxTW6StlZ9rB3Mea8U8mAG5+DDWmxP8+cZF/B5NgCHD/WmWj/v9W3P3k0tRPX
YR7XJaLn86BRVLCSB4IknAA=
-----END PRIVATE KEY-----

Any idea what key this is ?
Nerden alındı bu key :alala

hosbulduk Çevrimdışı

hosbulduk 

TFC Team
9 Kas 2018
3,721
file dosyasinda sifreler cikiyordu hangi dosya icindeydi onlar hatirliyor musunuz,buna benzer uzun key ler hatirliyorum ben ama nerede oldugunu unutmusum

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt