Hemoroid ve Alternatif Tedaviler

E Çevrimdışı

e.nar

Süper Üye
1 Haz 2018
514
Benim de varisim var, ailede genetik. Bu yaz çok eziyet çektirdi. "D" harfi ile başlayan 2 hap var, bunları kullandığım zaman sıkıntılar geçiyor ama bırakınca bir süre sonra yine başlıyor. uzun süre ayakta kalmak varisin düşmanı. Bu tür ilaçlar tedavi etmiyor doktor da dedi zaten. Şu salgın olmasa ameliyat olup kurtulmayı düşünüyordum, bir süre daha erteleyeceğim. Sıkıntı vermeye başlayınca aile hekimine gidip ilaç yazdırıyorum.

C Çevrimdışı

cinarazi

Yeni Üye
19 Ara 2018
47
37
Gerçekten rahatsızlığınızın kaynağı hemoroid ise size Ankara da bulunan Mevlüt Topbaş’ı öneririm. Elazığdan bir akrabam geldi ofisinde Almanyadan bile gelen vardı, çok meşhur ve etkili çözümü var. Bende hemoroid rahatsızlığı ile Ankara Üniv. Hastanesine gitmiştim, orada bana acı veren şeyin hemoroid değil fistül olduğunu öğrendim (hemoroid bonus olarak duruyor:) ). Hoca 2 alternatif sundu; 1-İlaç verecek(eczaneden bir karışım) ve 1 yıl bunu uygulayacağım ama garantisi yok. 2-Ameliyat (kesin çözüm dedi). Ameliyat oldum,hemoroidim duruyor ama 6-7 yıldır hiçbir rahatsızlık vermedi.
Bende 5 sene önce gittim kendisine dediğiniz gibi sıra vardı yoğun yani. Senelerdir bende vardı fissurde vardı basurde adam halletti sağolsun biraz çılgın biri çok konuşuyor :) ama ozaman bu zaman pek bişe olmadı bir ara ufaktan rahatsız etti ama onun harici çok şükür rahatladım. Ben büyük tuvalet sonrası oturamıyordum yani öyle diyim.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
istanbul istanbul, Çoban çantası tiroid hastalarına önerilmiyor. Bende Hashimoto olduğu için çoban çantası kullanmam sıkıntı yaratabilir.
Benim de varisim var, ailede genetik. Bu yaz çok eziyet çektirdi. "D" harfi ile başlayan 2 hap var, bunları kullandığım zaman sıkıntılar geçiyor ama bırakınca bir süre sonra yine başlıyor. uzun süre ayakta kalmak varisin düşmanı. Bu tür ilaçlar tedavi etmiyor doktor da dedi zaten. Şu salgın olmasa ameliyat olup kurtulmayı düşünüyordum, bir süre daha erteleyeceğim. Sıkıntı vermeye başlayınca aile hekimine gidip ilaç yazdırıyorum.
Ayakta kalmak varis, oturmak hemoroid düşmanı. İkisinin arasında kalmak lazım galiba :) Geçmiş olsun.

Size önerebileceğim bitkisel takviyeler;

At kestanesi takviyesi baş dönmesi yapabilir. O nedenle ilk baş düşük dozda kullanarak denemek gerek.
Harika bilgiler edindik gerçekten bu konuda ailemde çok müzdarip olan var. Genellikle biz Hhs Dermaplus kremi kulanıyoruz.
Bu konuyu açmamın sebebi farklı deneyimleri öğrenmek ve insanlara yardımcı olmaktı. Çünkü 10 kişiden 7'sinde bu rahatsızlığın olduğunu biliyorum.

Dermaplus kremden evde var. Nedense ben çok fayda görmedim ondan. Dermaplus benim oturduğum yerde üretiliyor. İçerik olarak güçlü fakat tamamen bitkisel değil o yüzden çok sıcak bakmıyorum.

Bir de bunun için özel minderler var, ben bunlardan kullanıyorum;

Son düzenleme:
Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Bende 5 sene önce gittim kendisine dediğiniz gibi sıra vardı yoğun yani. Senelerdir bende vardı fissurde vardı basurde adam halletti sağolsun biraz çılgın biri çok konuşuyor :) ama ozaman bu zaman pek bişe olmadı bir ara ufaktan rahatsız etti ama onun harici çok şükür rahatladım. Ben büyük tuvalet sonrası oturamıyordum yani öyle diyim.
Evet tatsız şakalar yaptığını söyledi akrabam :)

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
forumun yüzde 90'nda varmış demekki bu sorun :=)=
Hocam insanların %70'inde bu problem var maalesef :)

Arkadaşlar bu arada ürünü tedarik ettim. İlerleyen zamanda buradan ürünle ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Tedarikçi firma ürün konusunda çok iddialı, göreceğiz bakalım.

Üstüne para verip çubuk ile oynamak da varmış kaderimizde ne yapalım :)

tarikk Çevrimdışı

tarikk 

Süper Üye
6 Ocak 2018
1,631
33
Hocam insanların %70'inde bu problem var maalesef :)

Arkadaşlar bu arada ürünü tedarik ettim. İlerleyen zamanda buradan ürünle ilgili deneyimlerimi sizlerle paylaşacağım. Tedarikçi firma ürün konusunda çok iddialı, göreceğiz bakalım.

Üstüne para verip çubuk ile oynamak da varmış kaderimizde ne yapalım :)
Beni bir hafta yatağa hapsetti kıpırdayamadım bile. Sonra ilaç milaç derken bi süre unutturdu kendini. Askere gittikten sonra düzeldi. Düzenli beslenme (baharat ve acı tüketimi kontrolü) ,spor su tüketimi sayesinde olduğunu biliyorum.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt