Hemoroid ve Alternatif Tedaviler

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Merhabalar;

Bizim ailede hemoroid genetik bir problem. 7'den 70'e neredeyse hepimizde mevcut. Toplumun büyük çoğunluğunda da olduğunu düşünüyorum. Daha önce babam ve kardeşim bu dert nedeniyle ameliyat olmuştu. Ben de uzun zamandır alternatif çözümler arıyorum. Zaten ameliyat edilen hastaların %70'inde problem nüks ediyormuş. Genel cerrah olan bir tanıdığım öyle demişti. En azından kendisinin çalıştığı hastanede durum öyle.

Sebebi de en başta stres, beslenme ve sedanter yaşam. Daflon, c vitamini, at kestanesi, gotu kola, kantaron yağı ve hisperidin gibi takviyeler belli bir yere kadar işe yarıyor. Son günlerde yeni bir ürün keşfettim. Teorik olarak çok faydalı olabilecek bir yönteme benziyor. Tedarik sorunu var, eğer ürüne ulaşabilirsem deneyeceğim.

Türkiye'deki ithalatçısı 450,00 TL ücret istedi. Alman menşeili bir ürün sanıyorum. Daha önce amazon.de'de 12 ve 22 euro fiyatlara satılmış. Sizce bu ürünü yurtdışından getirtmek fiyat anlamında bir avantaj sağlar mı ? Nakliye ve gümrük ücretlerini düşündüğümüzde çok fark kalmayacak gibi.
Anokryo.jpg

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Yurt dışında ne kadar ondan emin olmak lazım.Aslında etken madde ne acaba belki yerli muadili vardır.
Hocam etken madde çok önemli değil. Buradaki tedavide problemli bölgeye fiziksel olarak bir tedavi söz konusu. Biliyorsunuz hemoroid, toplardamarların çeşitli sebeplerden dolayı şişmesi ve iltihaplaşması sonucu meydana geliyor. Bu arkadaş -15 derece ısı ile bu damarlara temas ederek kirli kan akışını etkileyip büzüşmesine ve küçülmesine sebep oluyor. Direkt mekanik bir etki söz konusu.

2-3 eczacı arkadaşım benim için araştırdı. Bursa'da 2 tane büyük ecza deposu var. Hiçbir yerde bulamadılar.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Samurai Unforgotten,

Hiç at kestanesi denedin mi. Damar yapısı bozulduğu için bu meret ve varis başa bela oluyor. At kestanesi damar yapısını düzeltiyor. Bugüne kadar tavsiye edip de faydasını görmedim diyen dostum olmadı. Ama öyle bir hafta kullandım değil. 3 aylık kür kullanılacak. Sonra ara ara devam. Yan etkisi de olan birşey değil.
Ha bak zargana da çok iyi geliyor. Yılan balığı yani.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39
Samurai Unforgotten,

Hiç at kestanesi denedin mi. Damar yapısı bozulduğu için bu meret ve varis başa bela oluyor. At kestanesi damar yapısını düzeltiyor. Bugüne kadar tavsiye edip de faydasını görmedim diyen dostum olmadı. Ama öyle bir hafta kullandım değil. 3 aylık kür kullanılacak. Sonra ara ara devam. Yan etkisi de olan birşey değil.
Zargana'yı hiç duymadım. Aslında o kadar fazla şey duydum ki, yılan yastığı tohumundan tetra yaprağına kadar. Zargana değişik geldi.

At kestanesi uzun zamandır kullanıyorum. Hem kapsül olarak hem de yağını kullanıyorum. Vazelin içerisine aşağıdaki yağları karıştırarak kendime merhem yaptım;
At kestanesi yağı,
Aynı sefa yağı,
Kantaron yağı,
Ozon yağı,
Okaliptüs yağı,
Lavanta yağı,
Hindistan cevizi yağı

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Gerçekten rahatsızlığınızın kaynağı hemoroid ise size Ankara da bulunan Mevlüt Topbaş’ı öneririm. Elazığdan bir akrabam geldi ofisinde Almanyadan bile gelen vardı, çok meşhur ve etkili çözümü var. Bende hemoroid rahatsızlığı ile Ankara Üniv. Hastanesine gitmiştim, orada bana acı veren şeyin hemoroid değil fistül olduğunu öğrendim (hemoroid bonus olarak duruyor:) ). Hoca 2 alternatif sundu; 1-İlaç verecek(eczaneden bir karışım) ve 1 yıl bunu uygulayacağım ama garantisi yok. 2-Ameliyat (kesin çözüm dedi). Ameliyat oldum,hemoroidim duruyor ama 6-7 yıldır hiçbir rahatsızlık vermedi.

A Çevrimdışı

Adem Helvacı 

Süper Üye
17 Şub 2017
24,295
51
O at kestanesinin balsamı vardı bildiğim kadarı ile. Mübarek böcek sokmasından basura her şeye iyi geliyordu.
Bizim hatun bir ara adını şimdi hatırlamadığım bir firmanın bu zımbırtılarından satıyordu. O dönemden biliyorum bizim kayınpeder başı ağrıdığında başına dahi sürüyordu :alala

Ama bahsi geçen sorun için fayda durumunu ben bilemiyorum.

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
O at kestanesinin balsamı vardı bildiğim kadarı ile. Mübarek böcek sokmasından basura her şeye iyi geliyordu.
Bizim hatun bir ara adını şimdi hatırlamadığım bir firmanın bu zımbırtılarından satıyordu. O dönemden biliyorum bizim kayınpeder başı ağrıdığında başına dahi sürüyordu :alala

Abi biz at kestanesini kendimiz toplayıp çiftlik zeytinyağında 2 ay bekletip yağını yapıyoruz. Bu ve sarı kantron yağı dediğin gibi her halta iyi geliyor.

Puzik Çevrimdışı

Puzik 

Süper Üye
9 Ara 2020
1,289
Samurai Unforgotten,

Hocam Zarganayı anlayamadım ? ? Açıklarsanız akıllarda soru kalmasın, fitili hap niyetine yutan insanların yaşadığı bir memleketteyiz malum :)

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Samurai Unforgotten,

Şu gazlı içeceklerden ve baharatlardan biraz uzak durmak lazım. Yılan balığı Balkanlar’da çok biliniyor. Onlardan duymuştum ben de. Onlar mayasıl diyorlar :gul 12 sene evvel canıma okudu benim. Bir bardak korona konsantresi iyi geliyor deseler hiç tereddütsüz dikerdim kafaya. Sonra bu yılan balığı, at kestanesi kapsülü, üzüm çekirdiği kapsülü ile kendime geldim. Eskiden Hedensa pomad vardı. Ciddi anlamda çok iyiydi. Bir gün gülben ergen göz altlarıma bunu kullanıyorum, mükemmel gibi bir laf etti. Ondan sonra piyasadan kalktı. Çok vebale girdi ?
Hocam Zarganayı anlayamadım ? ? Açıklarsanız akıllarda soru kalmasın, fitili hap niyetine yutan insanların yaşadığı bir memleketteyiz malum :)

Eğer uyarmasan eyvah eyvah :hihi
Buğlamasını afiyetle yiyoruz. :gul

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,332
39

Evet abi, bir zamanlar panax ginseng diye bir zımbırtı çıkmıştı, her türlü şey için kullanılıyordu. At kestanesi de onun gibi oldu :)
Samurai Unforgotten,

Şu gazlı içeceklerden ve baharatlardan biraz uzak durmak lazım. Yılan balığı Balkanlar’da çok biliniyor. Onlardan duymuştum ben de. Onlar mayasıl diyorlar :gul 12 sene evvel canıma okudu benim. Bir bardak korona konsantresi iyi geliyor deseler hiç tereddütsüz dikerdim kafaya. Sonra bu yılan balığı, at kestanesi kapsülü, üzüm çekirdiği kapsülü ile kendime geldim. Eskiden Hedensa pomad vardı. Ciddi anlamda çok iyiydi. Bir gün gülben ergen göz altlarıma bunu kullanıyorum, mükemmel gibi bir laf etti. Ondan sonra piyasadan kalktı. Çok vebale girdi ?

Eğer uyarmasan eyvah eyvah :hihi
Buğlamasını afiyetle yiyoruz. :gul
Biz de macır kökenliyiz, burada da mayasıl olarak ifade ediliyor genellikle. Ama aslında mayasıl hastalığın daha fazla noktada oluşmuş hali diye biliyorum. Benim kullandığım bitkisel kapsülde at kestanesi, gotu kola, koenzim q10 ve üzüm çekirdeği ekstresi var.
Hamsi neyse diyeceğimde Zargana yani ? Neyse konuyu dağıtmayayım ben. Tekrardan geçmiş olsun diliyor, ilk mesajımdaki tavsiyelerimi cidden öneririm :)
Çok tehlikeli hocam, kullanma talimatları çok önemli :) Yoksa şu şarkıdaki gibi oluruz valla :hihi

Gerçekten rahatsızlığınızın kaynağı hemoroid ise size Ankara da bulunan Mevlüt Topbaş’ı öneririm. Elazığdan bir akrabam geldi ofisinde Almanyadan bile gelen vardı, çok meşhur ve etkili çözümü var. Bende hemoroid rahatsızlığı ile Ankara Üniv. Hastanesine gitmiştim, orada bana acı veren şeyin hemoroid değil fistül olduğunu öğrendim (hemoroid bonus olarak duruyor:) ). Hoca 2 alternatif sundu; 1-İlaç verecek(eczaneden bir karışım) ve 1 yıl bunu uygulayacağım ama garantisi yok. 2-Ameliyat (kesin çözüm dedi). Ameliyat oldum,hemoroidim duruyor ama 6-7 yıldır hiçbir rahatsızlık vermedi.
Vereceği ilacı merak ettim doğrusu. Fistül ve fissür gibi farklı bonuslar da var evet :) Yalnız fissür falan olduğu zaman kendini belli ediyor. Cam kırığı gibi acı verir ve tuvalet seansı çok zorlu geçer. Hemoroid biraz daha farklı.
eketen eketen, Bu arada hedensa pomad'ı ilk kez duydum. Baktım şimdi içeriğine, bu da güzel bir ürüne benziyor. Teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt