Hemoroid ve Alternatif Tedaviler

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
At kestanesi uzun zamandır kullanıyorum. Hem kapsül olarak hem de yağını kullanıyorum. Vazelin içerisine aşağıdaki yağları karıştırarak kendime merhem yaptım;
At kestanesi yağı,
Aynı sefa yağı,
Kantaron yağı,
Ozon yağı,
Okaliptüs yağı,
Lavanta yağı,
Hindistan cevizi yağı
Hepsini birbirine mi karıştırdın yoksa ayrı ayrı mı ?
Her sabah evde yapılan ekşi karadut reçelini tavsiye ederim.Mümkünse kendiniz yapın ,marketten almayın ,çok iyi geliyor.At kestanesi yağını hanım da yapıyor .
Bana çok iyi geldi reçel,bir dilim ekmeğe sürmek dahi yetiyor benim için :ok

eketen Çevrimdışı

eketen 

VIP
26 Haz 2020
1,235
Her sabah evde yapılan ekşi karadut reçelini tavsiye ederim.Mümkünse kendiniz yapın ,marketten almayın ,çok iyi geliyor.At kestanesi yağını hanım da yapıyor .

Bak bir şey daha öğrendik. Seviyorum bu forumu. :mutlu
Ağzına sağlık üstat.

Akigo35 Çevrimdışı

Akigo35 

Süper Üye
20 Tem 2020
1,124
43
Hollanda'da ki fiyatına bakayım dedim burada yok, reçetesiz vermezler burada Almanya farklı demek. Yıllar önce bende de vardı bu meret kendi kendine geçti, 8 senedir yok ?

teraspy Çevrimdışı

teraspy 

TFC Team
26 Kas 2018
21,320
64
Hollanda'da ki fiyatına bakayım dedim burada yok, reçetesiz vermezler burada Almanya farklı demek. Yıllar önce bende de vardı bu meret kendi kendine geçti, 8 senedir yok ?
Yediklerindedir geçmesi veya Hollandanın havasındandır büyük ihtimalle :ok ,bu arada neresindesin Hollandanın :alala

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Hepsini ayrı ayrı karıştırdım. O kadar etkili olması gerçekten ilginç.
Aman olmasın, bidaha yaşamamanız dileğiyle :ok

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Benim başıma geldi, bendeki başlangıç tabi, doktorun verdiği bir ilaç vardı kılcal damarlara etki eden bir ilaç. Onu kullanmam cidden fark etmişti. Uzmanlığı proktoloji olan bir genel cerrah bulmanız lazım. Benim doktor o alanda tecrübeliydi. :hihi Tabi ilaç ile beraber fitil vermişti onu kullanmamıştım. Böyle bir şey başa geldiğinde mutlaka doktora danışmak lazım, özellikle fissür (çatlak) ihtimaline karşı. Zaten çatlak uyutmaz bile insanı ama çok acı çekiyorsanız ilk işiniz doktora gitmek olsun. Devlette yok sanırım ama özellerde bunu lazerle daha iyi hale getiren doktorlar var. (Hemoroid için konuşuyorum.)

Kafaya göre iş yapmamalı.
Kabuklu sebze ve meyve tüketimini artırmalı.
Su tüketimi artmalı.
Hamur işi ve şekerden uzaklaşılmalı.
Bir de nazik nazik zorlamadan çıkartmalısınız. :kas:kiskis

Özellikle hayatın kalan kısmında ekmeği azaltmak cidden önemli.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Bana "çok oturmaktan" demişti DR ,"sert zeminde oturma" diye de eklemişti.Annem rahmetli "şöför hastalığı "derdi hep ,alakası yok tabii ama işte ... :)
Valide doğru söylemiş, oturmanın etkisi var aslında :) Bunun için özel hemoroid minderleri satılıyor, ortası boş, şu an ona oturuyorum :sirit
Oturunca o bölgeye sürekli bir baskı oluyor, zeminle temas ediyor. Bunun yanı sıra kan toplanması dediğimiz bir şey var. Uzun süre oturunca kan vücudun alt bölgesine doğru toplanıyor.
Benim başıma geldi, bendeki başlangıç tabi, doktorun verdiği bir ilaç vardı kılcal damarlara etki eden bir ilaç. Onu kullanmam cidden fark etmişti. Uzmanlığı proktoloji olan bir genel cerrah bulmanız lazım. Benim doktor o alanda tecrübeliydi. :hihi Tabi ilaç ile beraber fitil vermişti onu kullanmamıştım. Böyle bir şey başa geldiğinde mutlaka doktora danışmak lazım, özellikle fissür (çatlak) ihtimaline karşı. Zaten çatlak uyutmaz bile insanı ama çok acı çekiyorsanız ilk işiniz doktora gitmek olsun. Devlette yok sanırım ama özellerde bunu lazerle daha iyi hale getiren doktorlar var. (Hemoroid için konuşuyorum.)

Kafaya göre iş yapmamalı.
Kabuklu sebze ve meyve tüketimini artırmalı.
Su tüketimi artmalı.
Hamur işi ve şekerden uzaklaşılmalı.
Bir de nazik nazik zorlamadan çıkartmalısınız. :kas:kiskis

Özellikle hayatın kalan kısmında ekmeği azaltmak cidden önemli.
Kılcal damarlara etki eden ilaç Daflon. Etken maddesi hesperidin ve diasmin. C vitamini ile birlikte alınırsa etkisi daha da artıyor. Şu ana kadar benim hep kurtarıcım olmuştu Procto Glyvenol merhem ile. Bu sefer ona takviye olarak c vitamini ve hesperidin içeren başka takviye de ekledim.

Aslında Daflon sağlık bir insanın bile senede 1 kutu kullanması fayda edebilecek bir ilaç. Kılcal damarları tamir edici özelliği var. Üstelik yan etkiyi bırakın dikey etkisi oluyor :)

Bu sefer sıkıntım biraz uzun sürdü. Sorun şu ki önceden senede 1 defa yoklardı son 1 senedir fazla sık olmaya başladı. Korona geçirdikten sonra vücudumun dengesi bozuldu. Neredeyse 2 yıldır spor salonuna gidemiyorum. Ne kadar aktif kalmaya çalışsam da spor salonuna gidememek çok koydu bana. Stresli kişilerde bu hastalık daha çok oluyor ve tekrar ediyormuş. Diğer etmenler de kronik kabızlık ve yeterince aktif olmamak.

Umut Barış Çevrimdışı
23 Kas 2017
20,622
Valide doğru söylemiş, oturmanın etkisi var aslında :) Bunun için özel hemoroid minderleri satılıyor, ortası boş, şu an ona oturuyorum :sirit
Oturunca o bölgeye sürekli bir baskı oluyor, zeminle temas ediyor. Bunun yanı sıra kan toplanması dediğimiz bir şey var. Uzun süre oturunca kan vücudun alt bölgesine doğru toplanıyor.

Kılcal damarlara etki eden ilaç Daflon. Etken maddesi hesperidin ve diasmin. C vitamini ile birlikte alınırsa etkisi daha da artıyor. Şu ana kadar benim hep kurtarıcım olmuştu Procto Glyvenol merhem ile. Bu sefer ona takviye olarak c vitamini ve hesperidin içeren başka takviye de ekledim.

Aslında Daflon sağlık bir insanın bile senede 1 kutu kullanması fayda edebilecek bir ilaç. Kılcal damarları tamir edici özelliği var. Üstelik yan etkiyi bırakın dikey etkisi oluyor :)

Bu sefer sıkıntım biraz uzun sürdü. Sorun şu ki önceden senede 1 defa yoklardı son 1 senedir fazla sık olmaya başladı. Korona geçirdikten sonra vücudumun dengesi bozuldu. Neredeyse 2 yıldır spor salonuna gidemiyorum. Ne kadar aktif kalmaya çalışsam da spor salonuna gidememek çok koydu bana. Stresli kişilerde bu hastalık daha çok oluyor ve tekrar ediyormuş. Diğer etmenler de kronik kabızlık ve yeterince aktif olmamak.
Doktor bana Kortos fitil, proctolog merhem ve Modet isminde bir hap vermişti.
Modet isimli hap baya etkiliydi.

Samurai Çevrimdışı

Samurai 

Moderatör
3 Ağu 2021
2,318
39
Ah ,unuttum bunu ,"kabızlık" ,evet,biz ailecek bunu zeytinyağı içmek ile atlatıyoruz genelde.Yarım kahve fincanı yağ içeriz mutlaka,ama mutlaka arada bir kudret narlı yağ kesin içeriz, dedim ya bizim baş ilacımızdır :)
Zeytinyağı ve kudret narı birleşince sindirim sistemi için çok faydalı oluyor gerçekten. Tabi ayarı kaçırırsanız tuvalete yetişmek için Elvan Abeylegesse gibi koşmak zorunda kalabilirsiniz :hihi
Doktor bana Kortos fitil, proctolog merhem ve Modet isminde bir hap vermişti.
Modet isimli hap baya etkiliydi.
Kortos da etkili olarak söyleniyor, bir tek onu denemedim galiba. Kortizonlu olduğu için 1 haftadan fazla kullanmamak lazım.

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar

Geri
Üst Alt